Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapott már valaki a "nagyerekek@hotmail.com" msn címről ilyen üzenetet?Vírus lehet? fórum

Kapott már valaki a "nagyerekek@hotmail.com" msn címről ilyen üzenetet?Vírus lehet? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 27. 11:20

Még egy FONTOS támpont, mikor zárjuk a beszélgetést AZONNAL.

Az egyik üzi így kezdődött : lol girls vs girls .. hahaha .. nice site .. check it out

[link]


Ki ne nyissátok!!

Illetve ha üdvözöl, köszön Szia vagy helló, és " nem érhető el!!" ekkor is zárni az ablakot..

Bizonyára az MSN - nen köszönni szoktunk. Én általába írom " ki vagyok " mert a férjem ismerősei is ezen vannak. És hogy tudja az illető kivel akaar csevegni...

Ezt csak azért másoltam be hogy legalább ezekkel ne tegyük tönkre a gépünket...

20. Ymanie
2010. febr. 24. 21:12
Megőrülök már ezektől!Egész délután küldözgetik ugyanazt.Na meg kaptam egy emailt is ,hogy az IP címem kisorsolták és nyertem.Rögtön be is zártam mert lehet hogy az is vírus volt.Lehet ezek ellen tenni valamit?
2010. febr. 23. 21:52
Köszi
18. féknyom (válaszként erre: 17. - Ncilány)
2010. febr. 23. 21:51
Nem!
17. Ncilány (válaszként erre: 15. - Féknyom)
2010. febr. 23. 21:49
Megindoklod miért?!
16. MMMaya
2010. febr. 23. 21:38

Mostanában én is rengeteg ilyet kapok :((

Állandóan jön ismerősöktől.

15. féknyom (válaszként erre: 14. - Katinka**)
2010. febr. 23. 21:33
A warezos rész nagy baromság.
2010. febr. 23. 21:28

Én még nem kaptam, és remélem nem is fogok, a fertőzések 70-80 százaléka emailben érkezik, soha nem nyitom meg az ismeretlen című emaileket, és azok hivatkozásait. Mindannyiunk érdeke, hogy a gépünk " tiszta " maradjon. Néhány hasznos tanács egy biztonság portálról mindannyian tanulhatunk belőle!


**Az egyik egy hatékony biztonsági szoftver beszerzése, és helyes konfigurálása. Menjünk bele ebbe egy kicsit. Attól még hogy feltelepítettünk egy antivirus vagy tûzfal programot a gépre, még nem vagyunk biztonságba. Fontos a helyes konfigurálás. Engedélyezzük az e-mail ellenõrzést, így védekezünk a spam-ek ellen. Figyelje a csatolt állományokat és nézze át õket mielõtt letöltjük az a gépünkre. Ellenõrizzük hogy mely programoknak van jogosultsága a hálózaton tallózni, mely programot engedjük "ki" a netre, és hogy milyen programok / parancsok futhatnak a gépünkön az internetrõl. Ilyen például hogy mostanába le van tiltva a felugró ablak megjelenítése. Figyeljünk arra hogy az automatikus frissítések és javítócsomagok letöltése engedélyezve legyen.

A védekezés másik fele, és gyenge pontja, maga a felhasználó. Hiába van jó programunk a biztonságra és van jol bekonfigurálva, ha illegális azaz warez oldalakat látogatunk. Az ember ha meglátja hogy ingyen letölthetõ egy film vagy program, elindítja a letöltést, a tûzfal jelez hogy vírust talált, de nem gondolnánk hogy magban abban a programban vagy videóban lenne, igy letölti, futtatja és kész a baj. Anélkül hogy tudna róla lehet hogy egy trójai szervert telepit fel a gépére, s innentöl kezdve szabad az út a kliensek számára.

13. aneeco
2010. febr. 23. 21:23
Nemcsak ismeretlenek küldhetnek msn-en vírust, hanem ismerősök is. Szóval jobb vigyázni, és ha valamilyen furcsa dolog az, amit küldenének, akkor ne kattints rá.
12. Ymanie (válaszként erre: 8. - Ncilány)
2010. febr. 23. 21:18
Nem,dehogy!Csak véletlen letöltöttem a beérkező fájlokhoz,ott akartam megnyitni de írta hogy "futtatás" vagy"mégse",akkor néztem egy nagyot hogy mi lehet az.Rögtön töröltem a gépről.Azért volt véletlen a letöltés,mert pont a barátnőmmel beszélgettem és azt hittem ő küldött valamit.Utána néztem meg hogy azt se tom ki küldte.Gyanús lett.És mivelhogy ne futtattam le,így nem lett baj.
2010. febr. 23. 21:15
Nekem ma reggelre pl 5ablak volt ilyennel tele, mondom van ám kapás hö, a siker átka:)
2010. febr. 23. 21:13
hú,már nekem is jött egy pár msnre.Volt olyan nap amikor kétpercenként.
2010. febr. 23. 21:11
e - malra még én se. De még jöhet...
2010. febr. 23. 21:09
Csak nem kibontottad??
7. Ymanie (válaszként erre: 5. - Ncilány)
2010. febr. 23. 21:08
msn-re jött,volt már máskor is csak akkor mindig azt írta ki hogy foto fájl.emailre még nem kaptam soha ilyet.
2010. febr. 23. 21:06
köszi,még szerencse hogy nem futtattam :D
2010. febr. 23. 21:05

Nekem az MSN - re szokott jönni. Megjelenik az ablak hogy a valaki@msn.hu üzenete : Szia és valami fene nagy hülyeség honlap cím. de nem mindig JPG a vége.

Villog az ablak a tálcán.

Az beszélgető ablakot megnyitom.

Akkor látom hogy ez, hülyeság.

És a partner ablakot zárom.

gmailos e - mailra általába SPAMként érzékel leveleket, és ott is van.

Azokat se nyitom meg. Végigvezetem a nyilat, megnézem kikírtak. ennél megjelenik a feladó e mailcíme. kínai, elolvashatatlan.

összes kijelölése, és törlés.

Mailodra jött, és ismeretln feladő akkor inkább törölni a levelet.

2010. febr. 23. 20:52
én is kaptam már ilyet, és vírus
2010. febr. 23. 20:47
Nekem orrba-szájba jönnek ezek, vírus igen.
2010. febr. 23. 20:45

Ez volt az üzenet:

nézd meg a képet [link]

2010. febr. 23. 20:45
Kapott már valaki a "nagyerekek@hotmail.com" msn címről ilyen üzenetet?Vírus lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook