Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérdezzük az expocakos Anyukákat!! fórum

Kérdezzük az expocakos Anyukákat!! (beszélgetős fórum)


29. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 22. - Matyas24)
2009. febr. 18. 16:23
nem hiszem hogy butaságot kérdeztél,de én speciel nem tudom erre a választ,sajna nekem fekve,hagyományosan kellett szülnöm mert infúzióztak és epidurálist is kértem.
2009. febr. 18. 16:22

Sziasztok!szeretek én is a szülésről és a terhességről meg a vele kapcsolatos dolgokról beszélni,megosztani másokkal a tapasztalatomat.Még nagyon erősen él bennem az emlék és egyre jobb emlékezni rá!Nekem nem voltak jósló fájásaim igazán,és amikor itt volt az idő,nem voltak fájásaim sem,csak egyszerűen elfolyt a magzatvíz!Na azt meg nem lehet semmivel összetéveszteni!Egy egész éjszakát pihent még a bébim,nem volt fájásom,aztán beindították....

Szerintem a fülbedugós lázmérő nagyon jó,de valóban azt nem viseli el minden baba,nekünk digitális van,de az én fiam azt is nehezen viseli,mondjuk én se örülnék ha a fenekembe dugnának egy lázmérőt.Mindenesetre az a legpontosabb...

Szerintem a szülés után a legjobb az eldobható bugyi ami a DM-ben is kapható 3db-os kiszerelésben.Én anno nem tudtam hogy van ilyen,ha tudom azt használom!A betéttel kapcsolatban nem tudok mit mondani mert nekem a Szent István kórházban adtak betétet,nem kellett magammal vinnem.Óriási vatta tömésű betétet kaptunk.

Amit nagyon jó dolognak tartok és áldom az eget hogy vittem magammal a kórházba,az a WC ülőke papír,amit rá lehet tenni a WC ülőkéjére,így le tudsz ülni.Ez is DM-es cucc.Nekem nagyon jó volt mert ráülni nem ültem volna a WC-re,de mivel guggolni nem tudtam felette mert a varratom húzódott,így jó volt hogy volt ilyen papír.

27. Cszsuka (válaszként erre: 17. - Bubbaboo)
2009. febr. 16. 09:13

Hú, nagyon érdekeset írtál, mert nálam pl. nem voltak jóslófájások az első gyermekemnél. Éjjel 1.50-kor volt az első fájásom, de az olyan volt, hogy azt hittem, elájulok. 10 p. múlva jött a következő. Ekkor elmentem gyorsan lezuhanyozni, férjem bevitt a kórházba, felvették az adataimat, megvizsgáltak, burkot repesztettek, összevissza 1 órát voltam a szülőágyon, 5 órakor megvolt a kislányom.

A második gyerekemnél fájások nélkül tágultam, a derekam fájt annyira, mintha 24 órán keresztül kapáltam volna. Délután négykor megvizsgáltak, négy ujjnyira voltam nyitva. Ki sem engedtek, még a gyerek is velem volt, úgy kellett telefonálni, hogy valaki vigye haza, s hozzanak be mindent, ami kell. Öt órakor burkot repesztettek, 6 órakor volt az első fájásom s 20.15-kor a második nyomásra kint volt a baba. Nagyon nem vagyunk egyformák. Ha én nem futottam volna az első fájással a nagyobbik gyerekemmel a kórházba, akkor otthon szültem volna meg.

(Pedig nem laktunk messze a kórháztól)

2009. febr. 16. 08:53

Nekünk is van digitális és hagyományos lázmérőnk is.

A digitális gyorsabb de a hagyományos szerintem pontosabb :P

2009. febr. 16. 08:40

Hihi, előbb írtam és utána olvastam vissza. :P

ÉNis 3-4 darabot vettem, elég is. Én csak a kórházban használtam, otthon már sima bugyit.

2009. febr. 16. 08:32
Lenne egy gyakorlati tanácsom. Lehet kapni hálósbugyit a gyógyászati segédeszközboltokban, párszáz forint. Nem szeretik a bugyikat a dokik, viszont ez szellőzik, és mégis jobb, hogy nem mozog a lába között az embernek a betét. Én kaptam betétet a kórházban, de persze énis vittem egy csomaggal. Reggel-este lecseréltem ezt a bugyit, gyorsan kiöblítettem ráraktam a radiátorra és megis száradt. A dokitól sem kaptam ki érte. Vizit előtt azért ajánlatos levenni :P
2008. nov. 21. 09:27
Lehet, hogy butaságot kérdeztem.
2008. nov. 20. 10:59
Én arra lennék kiváncsi, hogy miben különbözik a vízben szülés a rendes szüléstől? Illetve milyen kockázatai vannak?
2008. nov. 15. 18:04
tudni fogod az tuti elötte való nap(ok)ben alszol mint állat. olyan lesz mint a menstruációs fájás.
20. ad42e2e9ec (válaszként erre: 8. - Ekka)
2008. márc. 17. 12:15
Szia nekem a tenna betétet ajánlották , és nagyon jó volt a gyógyszertárban lehet kapni kicsit nagy de muszály akkorát venni mert a szülés után nagy a vér veszeteség. Nekem legalább is nagyon jó volt. De a jobb helyeket a akórházakban is adják. A vattát semmi esetre sem!!! főleg ha össze eszek varrva, de azt úgy is elmondják mit kell csinálni.A bugyin az a lényeg, hogy pamut legyen és kényelmes , beleférjen a betét. Hát sok szerencsét a szüléshez:) Üdv Hajni
19. ad42e2e9ec (válaszként erre: 15. - Ekka)
2008. márc. 17. 12:11

Szia. Szerintem a hagyományos lázmérő az a legbiztosabb. nekem ezt ajánlotta a doki, aki mellesleg bácsi:))

A digitális az nem jó mert össze vissza mér.

18. Laryan (válaszként erre: 1. - Panka78)
2008. febr. 23. 17:57

Szia!

Sokkal erősebb mint a mensrtuácós fájdalom!

Olyan erős,mintha nyomnod kéne,és nagyon összehúzódik a hasad,nekem pl:nagyon látható volt ahogy összehúzodott,húú de még hogy :))

2007. máj. 18. 22:28

Tudni fogjátok, mikor jött el az idő...a lényeg, hogy ha egészséges, komplikációmentes terhesség után előreláthatólag normál szülésnek néztek elébe, akkor nem kell feltétlenül az első keményebb fájás után berohanni a kórházba, attól függően, hogy milyen messze laktok, ha beállt stabilan az 5 percenkénti fájás, bőven elég a kórházban jelentkezni. Persze, ha ott biztonságosabban, jobban érzitek magatokat, bemehettek előbb is, de akkor lehet, hogy hosszú órákat kell még ott eltölteni, mielőtt bármi érdemleges történne. Én 3-4 percesekkel értem oda, és 1 és 3/4 óra múlva megszületett a kislányom. :-))))))


A szokásos betétekkel nemcsak az a baj, hogy kevésnek bizonyulnak, hanem hogy nem elég puhák és ha az ember lányának gátmetszése van, akkor ez nem tréfadolog! Bababoltokban is lehet kapni, de kismama-ruhás boltban is láttam már. Jó a Tena, és van a Chicco-nak is.


Pólyánk nekünk egyáltalán nem volt, csak a kórházban, ott szerettem, stabilan tartotta a babát, mikor még annyira picike és cseklik-nyeklik...szerintem jó érzés is nekik az első pár napban, hogy be vannak bugyolálva, hasonlít a szük pocakhoz kicsit talán.


Digitális hőmérőnk van, amit "mindenhova" be lehet dugni, gyerekeknél még mindig a popsi a legmegbízhatóbb, 0.5-öt leszámolva, nagyon pontos.

Nem lesz tőle baja, az ember brahiból úgysem méregeti folyton, csak ha gyanús, hogy lázas.

16. 737f507a35 (válaszként erre: 15. - Ekka)
2007. máj. 18. 20:41

Szia Ekka!


Szerintem az majd csak később jó, mi olyat is vettünk, amit csak a homlokára kell rá tenni a homlokára, nem jut eszembe a neve. A fülbetevőst most még nem tűrik el.:)

15. Ekka
2007. máj. 18. 15:32
Vegyünk lázmérőt a bébinek? Ha igen, milyet? (amit a fülbe kell dugni?)
14. benvik (válaszként erre: 12. - Ekka)
2007. máj. 14. 11:31
Lehet kapni a gyógyszertárban is. Ott 3 db van egy csomagban. Nekem kb. 4 csomag volt, de moshatóak egyébként. Itthon már simán beraktam a mosógépbe. Arra figyelj, hogy nem kell óriásméret, mert a hasad nagy része úgyis azonnal eltűnik. A fényképedet nézve szerintem az M-es bőven elég. Nekem van egy csomó hatalmas:-))) Ahogy felkeltem le is csúszott.
13. mandy
2007. máj. 14. 11:21
Én a kórházban vettem, volt ott egy gyógyászati segédeszköz bolt. Ebben a dobozkában öt darab volt, kettőt vettem. Aztán később már sima bugyit hordtam a második héten. Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy én nem véreztem annyira, lehet hogy nem árt többet venni.
12. Ekka
2007. máj. 14. 11:18
Gyógyszertárban lehet kapni hálós bugyit? (csomagban van vagy db-ra megy?:) ) Mennyi kell belőle kb.?:)
11. mandy
2007. máj. 14. 11:16

Igen, nálunk se volt pólya, pedig tavaszi babák voltunk, az idő talán még megengedte volna. Nem volt rá szükség.

A vérzés. Nálam három hétig Tena volt (a közepes), aztán egy hétig sima betét, az utolsó héten meg már elég volt a tisztasági betét, mert akkor már csak pecsételtem.

10. benvik (válaszként erre: 6. - Panka78)
2007. máj. 14. 10:37

Szia Panka!

A pólya az időtől is függ. Nem tudom, hogy nyári vagy téli baba lesz-e. Nyáron biztos, hogy nem kell pólya, mert belesül. Kriszti téli baba volt, de nem volt pólyája. Anyós ki is akadt ezen, de már akkor is folyamatosan járt keze lába, így ne akartam ezt akadályozni. Az tény, hogy így nehezebb volt megfogni, de hamar belejöttünk. Ez is babafüggő szerintem.

9. benvik (válaszként erre: 8. - Ekka)
2007. máj. 14. 10:30

Szia Ekka!

Eldobható hálós bugyi, és szuper Tena hozzá. Az első nap még így is lehet, hogy átvérzik. Aztán nekem egy hétig extra Tena. A hálós eldobható bugyi fogja meg a legjobban betétet, és még kényelmes is. A normál bugyi nálam szóba sem jöhetett, mert képtelen voltam felvenni. A sima betét meg még a harmadik nap is átvérzett egy óra alatt.:-(

8. Ekka
2007. máj. 14. 10:10

Most látom, hogy itt lehet kérdezősködni:)))


Én is azt olvastam, hallottam, hogy angol pólya, mert a másikban "gúsba" van kötve a bébi, és ettől nem fejlődik ki megfelelően a csípőizület...

"Bárhol" kapható az angol pólya? Mennyibe kerül?


Engem az érdekel, hogy szülés után, hogy is van ez "vérzős" dolog?:)

Van aki azt mondja eldobhatós bugyi, van aki azt, hogy sima kínais-tundra, van aki azt mondja egy nagy adag vatta a lábak közé, van aki inkontinencia betétet javasol, van aki CSAK simát?

MIt is???:)))))))))

7. vandancsi (válaszként erre: 6. - Panka78)
2007. máj. 14. 09:13

SZia Panka!


Én angol pólyát vettem és az első hetekben azt használtam, mert sokkal stabilabban lehet tartani benne a csöppségeket. Az angol pólya talán azért praktikus(abb), mert utána takaróként is lehet használni (de persze nem használjuk).

Szoptatáshoz használtam, könnyebb volt vele utána a beájult babót áttenni az ágyába, ébredés nélkül. :)

2007. máj. 14. 09:08

Sziasztok:)

Újabb kérdés:

Kell az újszülöttnek pólya v. nem?

..Ha igen akkor hagyományos- v. angolpólya?

2007. máj. 8. 14:59

Tudni fogod, hidd el. Vannak akiknél előjelek is vannak(pl: kiesik a nyákdugó,brutál mennyiségű folyás, magzatvízszivárgás esetleg elmegy a m.víz--->de gondolom ezeknek már rég utánnaolvastál.

Egyébként nekem az első szülésnél nem voltak előfájások. A kiírás napján éreztem a fájásokat, amiket 20 majd 10 , 5 percenként jelenkeztek-->ekkor már bent voltam a kórházban s meg is szültem aznap.

A kisfiam meg jól megtréfált. Már kb 10 napja meg kellett volna születnie, de ő csak nem jött még, viszont minden nap(azalatt a 10 nap alatt)eljutottunk az 10-5 perces fájásokig, aztán mintha elvágták volna.Már minden nap be kellett mennem vizsgálatra, végül azt mondta a doki(mivel már 2újnyira ki votlam tágulva), hogy burkot repeszt, kb 4 óra múlva meglesz a baba-->1,5 óra múlva már ringattam Őt.Ez azért volt jó mert nem ment el az összes energiám, nem fáradtam ki, ugyanis a kislányomnál 22 órát vajúdtam, nem kívánom senkinek.

Egyébként mindkét gyereket gátvédelemmel szültem, úgyhogy nagyon ott kellett lenni agyileg, erőnlétileg-->ami az első szülésnél nagyon nehéz volt, de meglett:))

2007. máj. 8. 14:29

Nekem a jóslófájásaim is rendszeresen jöttek (kb 10 percenként). De amikor beindult, akkor tudtam, hogy ez az. Sokkal erősebbek, élesebbek voltak.

Jóslófájások jól esett elmenni egy hosszú sétára a környéken, de az igazi fájások alatt valahogy nem volt kedvem sétálgatni...

2007. máj. 8. 12:39
Igen, sokkal élesebb. És a jóslófájások össze-vissza jönnek, az igaziak pedig rendszeresen. Nézd az órát és ha azt látod, hogy rendes időszakonként követik egymást, és egyre rövidebb az idő, akkor ez bizony már a 'rendes' fájás :)
2. benvik (válaszként erre: 1. - Panka78)
2007. máj. 8. 12:18

Szia Panka!

Én is ettől féltem, és mindenki csak azt mondta, hogy rá fogok jönni. És igazuk lett. Sokkal erősebb, és élesebb fájdalom, mint a jóslófájás, és egyre jobban erősödik.

2007. máj. 8. 10:03

Én pl. kiváncsi lennék, hogy honnan fogom tudni, hogy megindult a vajúdás? Hogy nem csak jóslófájás, hanem véresen komoly? Ösztön, megérzés, óra?

:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook