Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed arról, aki a Fókuszban kér segitséget? fórum

Mi a véleményed arról, aki a Fókuszban kér segitséget? (beszélgetős fórum)


1 2
55. verga doro (válaszként erre: 36. - Lavender)
2010. ápr. 22. 18:41

Azonban nekik is van egy csoportja,akik felett mégis lehet ítélkezni.

Valamelyik nap mentem a boltba,és a bejárat előtt egy nő kéregetett egy gyerekkel a karján mondva,hogy szomjas a gyereke. Megsajnáltam,mondtam neki,hogy veszek egy üveg vizet,errre mondta,hogy a gyerek csak a kólát szereti. Ja mondom bocs... Ha nekem jó a víz és azt iszom minden nap,akkor nehogy már neki kólát vegyek...

De nem ez az egyetlen ilyen eset. Barátnőm mesélte,hogy tőle is kéregettek(nem ugyanez a nő),mert hogy 2 napja nem evett.Barátnőm mondta,hogy vesz neki kiflit,meg egy kis felvágottat,erre azt mondta neki a nő,hogy inkább a pénzt adja.

Miért azt akarja megenni?

És az a baj,hogy az ilyenek miatt nem is nagyon adakoznak az emberek,mert sok a csaló,meg a pofátlan.Akik meg tényleg rászorulnak sokszor nem is mernek kérni,vagy kérnek,de nem kapnak. :(

54. csorocsaj (válaszként erre: 53. - Karpatiás)
2010. márc. 2. 17:54
ajjaj egyszer mi is kaptunk karácsony elött 20 ezret a polgmetertöl hát nekünk is jol jött
2010. márc. 1. 21:48

Én,azért jó példát is tudok említeni.

Velem inkább a kisebb hivatalnokok voltak végtelen aljasok. Egyszer-kétszer kifordult belőlem a gonosz és odavágtam, hogy meg lehet mutatni hogy, hogy kell csinálni. Kívülről nagyon könnyü okosnak lenni.

Egy nagyon jó fej polgármesterünk behivatott és közölte, hogy hallott róla, hogy milyen beteg a fiam és szeretne segíteni, fizetnék a gyógyszerét.

Mondanom sem kell, hogy ritka kivételként akkor olyan pirulákat kapott, ami mehetett közgyógyra. Ez volt az egyetlen eset, hogy nem méregdrága szereket kapott.Így felajánlott 50 ezer forintot.

Decemberben, 5 hónap kórház után, mit ne mondjak, nagyon jól jött ez az összeg.

De a fiam barátai sokszor összefogtak és segélykoncertet csináltak neki.

Senkinek nem kivánom, torokszorító volt.

Velünk is előfordult, hogy én nem kaptam egy fillért sem, de olyan aki tartotta a markát és a segély azért kellett, hogy berakja a bankba, bizony én is köpködtem tisztességesen.

52. csorocsaj (válaszként erre: 49. - Gonoszdi)
2010. márc. 1. 15:49
pusszi tesom de ígazad van mi se kapunk semmit mert sok a pénzem mind egy így ís jonak kell lenni
2010. márc. 1. 12:11
én biztos fordulnék a médiához, ha kellene..igaz szégyenlős vagyok, de ha muszáj akkor muszáj...
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 49. - Gonoszdi)
2010. márc. 1. 11:52
aki közelebb ül a tűzhöz annak. Már régen nem arról szól a történet ki mennyire szorul rá,inkább ki kinek az ismerőse :S
2010. febr. 28. 22:39
Sajnos a segítség legtöbbször odamegy ahol nincs is olyan nagy szükség.Anno amikor férjem halálos betegen feküdt a kórházban,kaptam az önkormányzattól értesítést ,hogy megadott napon menjek a pénztárhoz. Mint kiderűlt sógornőm intézkedett hogy kapjak pénzt (karácsony elötti napokba volt).Pici fiammal 2,5 órát álltunk sorba a pénztárnál. Egyik önkormányzati dolgozó gúnyosan megjegyezte hogy nincs is ennyi ember ebben a városban. Nemsok kellett hogy fogjam a fiamat és hazajöjjünk.Bár azt tettem volna. Kaptam 1500 Ft-ot. Nagyon meg erőlteték magukat. Férjem nem kapott rokkatsági nyugdíjjat ,mert azon is még rajta űltek. Éltünk a családi pótlékból,és az én fizetésemből.3 iskolás és 1 ovodás fiammal. Férjem már decemberben nem jött haza ,meghalt dec.23.án. Végül is az a lényeg,hogy ismerősöm 3 gyerekkel,egészséges dolgozó férjjel,kapott 5000 Ft ot. Tudom,aki a kicsit nem becsüli ,nagyot nem érdemli. De ha már adnak nézzék meg hogy kiknek adnak...
2010. febr. 28. 09:44

Segitség? Ha-ha, nevetnem kell.

Voltam már olyan helyzetben - sajnos jó párszor-, hogy segitségre szorultam volna. A fiam betegsége sokszor kényszeritett "kalapolásra", de az a tapasztalatom, hogy vannak akiknek szerencséjük van e téren is, vagy tudni kell kérni.

Több alkalommal próbáltam írni különböző helyre, tv-s műsorokba, sokak által forgatott női lapokba.

Megkerestem alapítványokat, de nem sok sikerrel.

A tv-ből választ sem kaptam, az újságtól azt a választ kaptam, hogy nagyon sajnálnak, és vállaljam a nyilvános szereplést, aminek én nem örültem,de a végén bele mentem volna.A másik kitétel a pozitív gondolkodás volt. Na ez az ami nem ment abban az állapotomban.Nem értettem, ha bízom abban, hogy minden rendbe jön, akkor miért kérek segitséget.

Az alapitványoknál ötven százalékos volt az arány.A négyből kettő válaszolt, de mire a segitség megérkezett volna, már késő volt.

A városvezetéssel ugyanez a tapasztalatom.

Nagyon könnyen leszereltek, mondván, hogy mit akarok én.S amikor válasz képpen elmeséltem, hogy 60 ezer Ft a gyermekem havi gyógyszere, akkor azt a választ kaptam, hogy sajnáljuk.De amikor egy bizonyos, sok gyermekes család- kb 10-15 családtaggal-, körülállta az asztalát és rácsapott arra a bizonyos asztalra, akkor nem mert ellenségesen viselkedni.

Nagyon egyet értek azzal, hogy ha nem vagy nehezen tud eltertani 1 gyermeket, akkor miért vállal még többet. Számomra egyértelmű; várhatja, hogy a sült galamb a szájába repüljön.

Félreértés ne éssék, nem akarok senkit bántani, de aki besületesen dolgozik nincs semmi bajom, de sokszor tapasztaltam az ellenkezőjét.

Én egész életemben azt hallgattam, hogy minek az a sok gyerrek. Kettő. Ha a kettő sok akkor nagyon szégyenlem magam és vállalom a dorgálást.

Szívesen segitek másokon, de volt már, hogy a nálam jóval szegényebb családnak felajánlottam ruhákat, cipőket, bútort, és a számomra feleslegessé vált holmikat,de még arra sem méltattak, hogy eljöjjenek érte.Hát ennyi...

2010. febr. 26. 13:49

Engem nem zavar, ha valaki tud és akar is akkor adjon. Ha valaki kér,mert tényleg kilátástalan a helyzete, vagy mert pofátlan ezt innen nem tudom megítélni, tegye.

Engem az idegesít amikor kérnek és látom a mocskot, a koszt az igénytelenséget némelyeknél. A szegénység nem az igénytelenséggel egyenlő. Lehet, hogy nem fut festésre,mázolásra tudom tényleg drága, de azért nem kell térdig a mocsokban járni, fésülködni nem kerül pénzbe.

A másik könyörgöm, ha valaki már az első gyermekét a kilátástalanságra szülte akkor miért szüli meg az 3....9. gyereket is, és még azt mondja mert szereti őket,...naaaaneemáár.

2010. febr. 26. 10:24

A Fókuszban kér segitséget, de néha előfordul, hogy sikerül,sajnos rajta kivül elég sokan. A 44.hozzászólónak igaza van valóban a régi időkben felneveltek szerény körülmények között sok gyermeket. Abban az időben főleg, akik vidéken laktak azoknak egész nap a földön dolgoztak reggeltől estig és volt olyan, anya, aki magával vitte és kint volt a levegőn a csemetéje. Ezek az emberek megtermelték a legszükségesebb konyhakerti

növényeket, ami a létfentartáshoz kellett. Manapság már másképpen van sajnos, mert a megélhetés egyre több gondot okoz.

45. Tina87
2010. febr. 23. 22:27
A média a legjobb hely arra hogy valaki vagy valakik nyilvánosságot kapjanak.Én nem tartom magam gazdagnak, de kicsivel átlag alatt élek és még is van internetem, mert ha nem lenne nem tudnék tanulni és kaptam rá támogatást, a kislányom a bölcsiben ingyen eszik.egy hónapra 40 ezret kell beosztanom, még sem fordult meg soha a fejemben, hogy bárkitől is kérjek, én nem mernék.Én nem pénzt akarnék, hanem munkát...egészséget, boldog életet :)
44. etikat (válaszként erre: 32. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 23. 21:31
Hát igen ! Milyen érdekes is ez a világ , ugye? Régebben is voltak szegény emberek, sok gyerekkel ! Volt, ahol 9 gyereket neveltek fel a szülők, nagyon szerényen !!! És, mind a 9 gyerekből tanult ember lett !!!
2010. febr. 23. 20:40
Képzeljétek kaptam folyékony tápszert de vagy 4 kartonnal s a szavatosági ideje még 1 hónap volt olyan koraszülött,kis súju babáknak.Az én fiaim hálistennek mind 3 kg felett születtek és azon gondolkodtam hogy most csak azért itassam meg velük mert van?4!Felhívtam a védőnénimet és szóltam hogy ez van keressen rá gyorsan valakit mert nem akarom kidobni ha egy hónap alatt nem fogy el.Végül is 3 karton tápszert adtam oda ami olyan 10 ezer ft minimum.Megtehettem volna hogy féláron eladom de tudjátok mijen jól esett amikor két hét mulva felhívott a védőnénim és elmondta hogy olyan hejre került a tápszer töbsége ahol az anyukának nem volt teje a baba pici volt és mivel nagyon szegények voltak tehéntejbe mártogatott kenyérrel etették a kicsit és nagyon-de nagyon örültek a tápszernek.És ez nem az első alkalom amikor segítek ahol tudok mert jó érzés látni ahogy kirakom a cipőt,kinőtt ruhát a kapuba s szinte lopva kb fél óra alatt valaki ugy szorítsa magához mintha egy zsák pénz lenne.
42. csorocsaj (válaszként erre: 41. - 4ce0ebd54f)
2010. febr. 23. 20:20
mondjuk az én véleményem is ez én egy félre értés során kaptam krumplit de tudod hogy szégyeltem magam házhoz hozták de annak örülök látták a Klárimat
41. 4ce0ebd54f (válaszként erre: 35. - Csorocsaj)
2010. febr. 23. 20:08
Erről a hoxán kéregető emberekről viszont már más a véleményem. Ha internetre van pénz, ne kéregessen itt névtelenül neten keresztül.
40. csorocsaj (válaszként erre: 39. - Lavender)
2010. febr. 23. 20:04
szoktam én segiteni nem vagyok én görény de vannak emberek akiken csak pénzel lehet
39. Lavender (válaszként erre: 37. - Csorocsaj)
2010. febr. 23. 20:03
Nem is neked írtam.:)
38. Lavender (válaszként erre: 15. - Etikat)
2010. febr. 23. 20:03
Minden országban van ilyen, sehol sincs Kánaán.
37. csorocsaj (válaszként erre: 36. - Lavender)
2010. febr. 23. 20:03
nem itélkeztem csak kérdeztem
2010. febr. 23. 20:02
Senki nem tudhatja, ki miért kerül ilyen helyzetbe. Elég megalázó lehet kéregetni, biztos csak az megy, akinek nagyon jó oka van rá. Ítélkezni könnyű.
35. csorocsaj (válaszként erre: 33. - Badonyimariaeva)
2010. febr. 23. 19:58
persze tudom de vannak itt a Hoxan is kéregetök cimet meg nem irnak
34. csorocsaj (válaszként erre: 32. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 23. 19:58
azt hiszem hogy eggyröl irunk ?
2010. febr. 23. 19:54

Nagyon sok embereknek segítettek már, azért vannak jó emberek.

Szerintem semmi rossz nincs abban ha írnak a Fókusznak.

Sőt!!!

32. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 15. - Etikat)
2010. febr. 23. 19:53
Azért arról is megvan a véleményem aki tudja hogy rettenetesen szegény és ennek ellenére be mer vállalni 1 vagy több gyereket, utána meg megy és kéreget.BNem tudom de az ilyennek minek gyerek?
31. csorocsaj (válaszként erre: 30. - Azure_)
2010. febr. 23. 19:37
én ajánlottam egy anyukának jöjjön el adok neki de felém se jött válaszra se méltatott
30. azure_ (válaszként erre: 28. - Csorocsaj)
2010. febr. 23. 19:35
Én is küldtem már itt a hoxán is csomagot. :) A kinőtt pelusainkat mert úgy növünk, mint a bolondgomba. :)
29. azure_
2010. febr. 23. 19:34
A gyerekek tartják el őket. Meg hát ezek szerint magukat is...
28. csorocsaj (válaszként erre: 22. - 4ce0ebd54f)
2010. febr. 23. 19:34
én kaptam csomagot itt a hoxán egy lánytol tudjátok minek örültem a legjobban ? egy tena törlökendönek ami reklám volt
27. Re87 (válaszként erre: 26. - Azure_)
2010. febr. 23. 19:33
Persze,arra van pénz...
26. azure_ (válaszként erre: 25. - Re87)
2010. febr. 23. 19:33
Lenne egy tippem... a kocsmában!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook