Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba-Mama kelengye és ami fölösleges volt nektek...... fórum

Baba-Mama kelengye és ami fölösleges volt nektek...... (beszélgetős fórum)


8. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Dorottya84)
2010. febr. 24. 11:02

a mellkisebesedére való krém, szerintem egyáltalán nem kidobás, nekem garmastan volt, és 2 nap alatt meggyógyított! (és nem is drága krém)

és a haskötő is nagyon hasznos, az egy dolog, hogy nehezen viseled el, de sokkal hamarabb visszamegy a pocid és szebb is lesz, (én csak a 3.babánál használtam, az első kettőnél nem, szidtam is magam!)

amúgy a fürdővíz hőmérő szerintem felesleges, babamérleg sem feltétlen kell, ha egy fejlett, jól evő gyerekről van szó(csak idegesítjük vele magunkat),

2010. febr. 24. 05:55

Szerintem babánként is változó, hogy mi lesz felesleges és mi nem.

Nálunk a babaolló és csipesz például bevált, most is azt használjuk a 2 éves fiamnál és a 2 hónaposnál is.A krémet (cicisebesedésre), cérnakesztyűt, testápolót, fürdető kesztyűt, köldöktapaszt én eleve meg sem vettem:) A gumilepedő az első gyereknél valóban felesleges volt (most majd viszont jól fog jönni, amikor esetleg éjjelre is lekerül a pelus), a második babánál viszont nagyon jó, mert rengeteget bukik. Ugyanebből az okból például az első gyereknél nagyon sok volt a 20 textilpelus, most viszont volt olyan nap, amikor gondolkoztam, hogy kell még venni, miután 15-öt raktam egy nap alatt a mosógépbe:(

A haskötőt az első császár után fel sem vettem, a másodiknál viszont anélkül nem bírtam megmozdulni az első két-három héten.

Az első gyereknél nem volt mérleg (illetve a védőnőtől kapunk kölcsön végül), de kellett, mert nagyon lassan fejlődött a fiam. Így most inkább megvettem, bár látszólag felesleges, teljesen más a két gyerek, a kicsi heti 30-35 dkg-ot hízik (a két gyerek közel azonos súllyal született, a nagyobbik 5 hónapos korára érte el azt a súlyt, amit a kicsi most 10 hetesen:P).

Szóval a fent leírtak alapján még az sem biztos, hogy ami az első gyereknél hiányzott vagy felesleges volt, az a következőnél is így lesz.

2010. febr. 23. 18:53

Szerintem ha jól szopik a baba és nyugodt mindig felesleges mindig méregetni, szóval a babamérleg.

Sterilizáló cuccot sem használtam sose, nem tudom más hogy van evvel.

Textilpelenkából is volt vagy tíz, fele is elég lett volna.

5. Bucimama (válaszként erre: 1. - Dorottya84)
2010. febr. 23. 17:39
Szia. Én is ugyanezeket a dolgokat tartom feleslegesnek. Pedig én is megvettem.
4. Dorottya84 (válaszként erre: 2. - Kebili)
2010. febr. 23. 17:39
na látod azt ki is hagytam,na az tényleg nagy baromság max csak a köldökcsonk tisztítására tudod használi és a maradék 250db-ot ki is dobhatod :D
2010. febr. 23. 17:37

Hát a babaolló nekem is felesleges volt, nem lehet normálisan levágni vele a körmét.

Ami még feleslegesen lett megvéve:

cérna kesztyű

sok ruha(kevesebb is elég lett volna, van egy jópár amit nem is hordott)

amit a doktornő felírt annak a fele is elég lett volna.

Bár én már a listákból akkor sokat kiszedtem, van amiből másfélét vettem volna.Pl mellszívó.stb....

2010. febr. 23. 17:35
Pl. bababiztos fülpiszkáló
2010. febr. 23. 17:27

Nem tudom ti hogy voltatok vagy vagytok vele :) de mikor első babókámmal voltam várandós,foggalmam sem volt mit kéne venni mennyit kéne venni a ruhácskákból,kenceficékből,korházi cuccokból......stb.stb.......Míg nem kezembe kerűlt egy 2oldalas baba-mama kelengye lista és én úgy voltam vele mint a Szentírással,hogy akkor IGEN EZEKET KELL BESZEREZNI A NAGYNAPIG!!!!

Aztán mikor ott van az ember bent a korházba vagy hasznát tudja venni vagy nem,én akkor döbbentem rá hogy mennyi felesleges dolgot vettem meg mikor kipakoltam otthon a táskám .......

Gondoltam Ti is leírhatnátok neketek mi volt fölösleges.

Nekem ezek:-gumilepedő

-cicikisebesedésre krém(huhh,pedig úgy rendeltem meg majd egy hónapig szaladgáltam érte és nem rég dobtam ki)

-babaolló,ill.csipesz(amik kaphatók szerintem semmire sem jók)

-cérna kesztyű(bár vannak babák akiknek nélkülönözhetetlen)

-haskötő(megvettem majd 8ezer ft-ért és a császár miatt nem bírtam elviselni magamon,bár másnak más a véleménye,de szerintem megteszi egy jó szorosan magunkra tekert törcsi

-baba testápoló(még sok hónapig nem is kenegethetjük ilyenekkel)

-köldöktapasz

-fürdő kesztyű

kb röviden ennyi,bár természetesen van akinek a felsoroltak közűl sok bevállt és nem volt felesleges,de ha átlagot von az ember abból talán tud következtetni hogy mi felesleges és mi nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook