Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 7 személyes autót keresünk fórum

7 személyes autót keresünk (beszélgetős fórum)

1 2
36. vfruzsi (válaszként erre: 34. - Jollymama)
2010. febr. 25. 13:31
Nehogy azt hidd, hogy engem elhanyagolnak, mert egyáltalán nem, sokat vagyunk együtt!
35. vfruzsi (válaszként erre: 32. - Jollymama)
2010. febr. 25. 13:29
Nem azonnal kell megvenni azt amit szeretnél. Szerintem várni is lehet rá. De ahogy gondolod
34. jollymama (válaszként erre: 28. - Vfruzsi)
2010. febr. 25. 07:13
Azt hogy ki mennyit dolgozik nem tudom és te sem tudhatod,mert hála istennek nem ismerjük egymást.De az biztos hogy az én célom a gyerekeim tisztességes felnevelése úgy hogy semmiben ne szenvedjenek hiányt,és én vagyok az egyik olyan aki ezt úgy teszi /még ha áldozattal is(pl.hitel)/hogy közben nem hagyom őket magukra ,nem fogok csak azért éjjel nappal egy vagy két munkahelyen gürizni hogy sok pénzünk legyen de közben azt se tudjam mi van a gyerekeimmel.Inkább velük maradok,így sokkal többet adhatok!
33. jollymama (válaszként erre: 30. - 62cc0f78ae)
2010. febr. 25. 07:09

SZia!!

Ez nekem is eszembe jutott csak sajna nincs most senki aki autót akarna venni.De azért köszi! Szólj ha tudsz ilyet:-)))))) Persze csak viccelek mert ez max. családon belül lehetne kivitelezhető!

32. jollymama (válaszként erre: 31. - Vfruzsi)
2010. febr. 25. 07:07

áruld már el nekem hogy egy átlag fizetésből hogyan fizeted ki egyben? MOstmár kezd bosszantani ez a beszélgetés egy ilyen vélhetően tapasztalt egyénnel mint amilyen te vagy!! Részemről befelyeztem!!!Sok sikert neked az életben!

Nyilván a lakásod is már csak arra vár hogy beköltözhess.Ha meg nem akkor még egy kicsit át kell értékelned az életet!!

2010. febr. 24. 20:08
Inkább röhögjenek ki azért, hogy azonnal ki tudom fizetni, és nem sokszor annyit( vagy legalábbis többet) fizetek majd vissza, mint amennyiért eleve venném.
2010. febr. 24. 19:16

Ácsi már, csajok!


Vfruzsi, azt senki nem mondta, hogy jollymamáék mindent hitelre vesznek! Viszont tényleg furcsán néznek rád, ha autót készpénzért akarsz venni!

Hitel-nem hitel; a kérdésre visszatérve, nem mindegy? Egy másfél milláért vett autóért akkor sem kapna már annyit, ha nem lenne a kocsin hitel. És ez igaz új és használt autóra is.


Jollymama, tudod, mi jutott eszembe?:) Tiszta hülyeség, de nekem tetszik az ötlet!:)))

Van vki a családban-baráti körben, aki most akar kocsit venni? Mondjuk Megane-t? :DDDD Akkor ők megvennék az ő nevükre a hétszemélyest, hitelre, ti fizetnétek tovább papíron a Megane hitelét, de kocsit és hitelt "cserélnétek"; mondjuk üzemben tartóival!

29. vfruzsi (válaszként erre: 25. - 2c2de63135)
2010. febr. 24. 19:03

Örülök, hogy vannak még emberek, akik tudnak ésszerűen gondolkodni. :)

Jó tudni

28. vfruzsi (válaszként erre: 26. - Jollymama)
2010. febr. 24. 19:03

Én inkább nem vennék a helyedben tv-t. Kibírnám. Igaz, nem minimálbérből gazdálkodunk, de attól én még így látom, és szerintem jobb hogy így látom, mikor inkább annak kéne így látnia aki rá van szorulva.(már bocsánat)

Sokszor dupla annyit vissza kell fizetni. És ne hidd azt hogy neked van igazad, hogy ami kell azt hitelre veszed. Mert a szüleim se értik, hogy egyes emberek miért vesznek manapság mindent(vagy sok mindent) hitelre, mikor többet kell visszafizetniük utána.


Ja és ne hidd azt, hogy nekünk potyog a pénz az égből. A szüleim igen is megdolgoznak érte. Szerintem amúgy többet dolgoznak mint te. És egész életükben tanultak! Lehet te is, én nem tudom.

27. 9925394c3b (válaszként erre: 26. - Jollymama)
2010. febr. 24. 16:00

Sajnos ilyen fórumot nem hiszem, hogy fogsz itt találni, mindig van ellenvélemény, és persze az nem baj mert meg lehet beszélni, de mindig van olyan aki csak tűz szítás miatt érkezik.

:(

2010. febr. 24. 15:45

hmmm....nem emlékszem hogy a téma a -mit gondolunk a hitelből vásárlókról-címet kapta volna. De én nem is értem ezt a dolgot mert ha pár hónap alatt össze tudnám spórolni a kocsi árát akkor lehet hogy nem is gondolkodnék ilyesmin,addig max .nem járnának suliba meg edzésre a gyerekek a párom sem menne dolgozni(mert van olyan munka ami autó nélkül nem megoldható).De ezt csak azok nem tudják felfogni akik min több százezres fizetésből gazdálkodhatnak.Nem lehet mindenki politikus meg bankár hogy elég kocsira a kafetéria. MI csak egyszerű emberek vagyunk átlag 150000 forintnyi fizetéssel (nem hetente!!) aki ha valami nagyobbra vágyik akkor azért súlyos árat kell fizetnie,és nem tudom miért de úgy érzem nem vagyok egyedül a családommal ezen a téren.Sőt ha elromlik a tévénk akkor is részletre veszünk másikat bár akkor már mi is szeretjük ha a thm 0%.Kívánom hogy azok akik másképpen meg tudják oldani azok maradjanak is ilyen szerencsések, mi meg így is elboldogulunk valahogy!!

U.I.: jó lenne végre ha találnék egy olyan fórumot ahol nincsenek tökéletes emberek csak olyan egyszerűek és boldogok mint én!!!!

25. 2c2de63135 (válaszként erre: 24. - Vfruzsi)
2010. febr. 24. 14:19

szia! nem akarok beleszólni a vitátokba, de kicsit neked adok igazat. Sok ember sajnos totál felelőtlenül vesz fel hitelt, és ki sem számolja, hogy szinte a dupláját fizeti vissza annak, amit felvett!

mi is szoktunk dolgokat hitelre venni, de várunk addig, amíg pl ún. 0%-os hitelre vehetjük meg, ami valóban azt jelenti, hogy kb 10hónapra van elosztva és nincs semmi kamat + THM sem! (pl mosógép, hűtő..de ezt már előre kigondoljuk és nem hagyjuk, hogy egy nap bedögöljön a gép(és akkor rohanhatunk sima hitelre megvenni, ha épp nincs annyi spórolt pénzünk), ha érezzük, hogy már a végét járja, akkor időben elkezdünk keresgélni, előbb utóbb mindig van ilyen hitel), de sok mindent inkább önerőből veszünk meg, inkább 4-5 hónapig nem lesz a mienk, de én a banknak nem fizetek feleslegesen! pl a házunkat is úgy tudjuk megvenni, hogy hitelre egy részét, viszont már most tudjuk(hiába 20éves a futamidő) max 10év múlva vissza fogjuk fizetni, vagy amint lehet!

szóval ezek szerint te még normális neveltetést kapsz, úgy értem, ezek szerint tanítgatnak arra, hogy nem kell mindent azonnal és hitelre megvenni, és ez helyes is. Legyél büszke a gondolkodásodra, és ne hagyd magad, neked van nagyobb részt igazad. csak felesleges vitákba meg ne szállj be...

24. vfruzsi (válaszként erre: 22. - Jollymama)
2010. febr. 24. 13:37

Műkörmös? hmm köszi. Nem akarom lenézni azt a szakmát, de én orvosi vagy gyógyszerészire készülök.

És amúgy a családod tényleg nagyon szép!Aranyosak a gyerekek!

Én nem azt mondom, hogy semmit nem fogok hitelre, mert ha valamit majd megéri akkor persze, de pl az, hogy valaki manapság már a TV-t is hitelre veszi az számomra felháborító. Ennyire nem bírná ki valaki tv nélkül?

És ha bírjátok fizetni, meg elterveztétek, hogy hitelre veszitek és a rezsit is kitudjátok mellette fizetni, akkor nincs semmi gond.

23. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2010. febr. 24. 10:58

bocs, ha valamit féélreértek, lehet most én nem értem: csak a beszámításban gondolkodtok? az mindig ráfizetés, adjátok el, és vegyetek egy nagyobbat hitelre.

nekünk is most jön a 4.baba és nekünk WV Sharan van (ugyanilyen a Seat Alhambra, vagy a Ford Galaxy), hatalmas tér, és még a csomagtérnek is van némi hely, az ülések amúgy mozdíthatóak, így ha csak 6-an utaztok a 7ülés helyére simán befér a babakocsi, csomagok stb!

vagy keress ilyen autót, hátha az a tulaj a tieteket megvenné és ő számítaná be(a kereskedők általi "beszámítás" mindig átverés, ő akar meggazdagodni)

nekünk is csak egy 8évesre futotta...(új ára 9milla körül van, a 8évest 2,3,örül lehet már kapni, bár mi Németországban vettük olcsóbbért..)

22. jollymama (válaszként erre: 18. - Vfruzsi)
2010. febr. 24. 07:50
sajnos akkor még elég sok csalódás fog érni az életben ha te csak olyan dolgokat mersz és fogsz megvenni amire lesz kp-d is, hacsak nem apuci pár millióval megtömi a számládat ,egyébként ez a világ már így működik. Ha bemész egy autószalonba majdhogynem ki is néznek ha kp.-re akarsz autót venni.Hol van abban a buli.(THM és barátaira gondolok amiből él ma a fél világ)Nekem speciel nem volt 1,5 millióm hogy autót vegyünk ,de ha nincs akkor munka sincs így muszály a befektetés.Arról meg hogy azt a szegény kisbabát pont akkor hagyta ott az anyukája és mi magunkoz vettük az meg így alakult.DE nagyon remélem hogy amikor majd az én fiaim autót vagy lakást szeretnének venni részletre nem te fogsz ott ülni a hitelügyintézésnél.Ha nem változik a felfogásod jobb lenne ha valami kevésbé humánusabb foglalkozást választanál magadnak,pl.műkörmös:oda úgyis csak egyedülálló vagy "kiscsaládos"anyukák járnak és készpénzben fizetnek!
2010. febr. 23. 21:46

Szia!

Először gratulálok a gyönyörű családodhoz!


Opel zafíra is 7 személyes és még van hely a csomagoknak is.

20. Manilu
2010. febr. 23. 20:19
Nekünk Grand Voyagerünk volt,mi szerettük
2010. febr. 23. 19:06
ha nem tudsz egybe megvenni vmit csak részletre,inkább nem is vennéd meg....jó neked, hogy így tudsz majd akkor esetleg később házat meg mindent venni....
2010. febr. 23. 19:03
A mi autónk is több mint 5 éves. Igaz nem használtan vettük, de attól több mint 8 éves. És én nem sértésnek szántam, csak ha tudod, hogy van egy kocsid amit 6 évre vettél(amit én soha nem tennék, akkor se ha nem tudnám egybe megvenni, inkább nem vennék autót), és tudod, hogy így fértek el benne, akkor miért nem gondolkoztatok ezen a 7 személyes kocsin egy kicsit előbb?
2010. febr. 23. 18:30

Nem is írom le, hogy az én kocsim hány éves! :)))

(Bár, még kiskorú! :D)

16. jollymama (válaszként erre: 15. - 9925394c3b)
2010. febr. 23. 18:22
így van!Nekünk ez előtt a kocsi előtt egy 18 éves fiatunk volt,az után a másik egy igazi csodának számított! MOst is egy megbízható egyébként renault megane!
2010. febr. 23. 18:20
Egyébként mi tavaly egy 8éves autót vettünk, azóta is úgy örülünk neki, és szerintünk ez a legjobb autó, nagyon szeretjük
2010. febr. 23. 18:19

Ezer bocs mindenkitől! MOst látom hogy vfruzsi még csak 17 éves.ÉN balga meg neki kezdek a családról prédikálni.De hülye vagyok!!!!!:-)))))

MAjd ha nagy lesz ő is megérti!

2010. febr. 23. 18:12
Nem értek hozzá sajnos (látszott is a kérdésből:D)
12. jollymama (válaszként erre: 10. - 62cc0f78ae)
2010. febr. 23. 18:06
de sajnos nem lehet
11. jollymama (válaszként erre: 10. - 62cc0f78ae)
2010. febr. 23. 18:03
már én is mondtam a páromnak hogy a csomagtérben még simán elfélrne még egy sor ülés!:-)))))
10. 62cc0f78ae (válaszként erre: 8. - Jollymama)
2010. febr. 23. 18:00
Az autótokat nem lehetne úgy átalakíttatni, ahogy pár hsz-szel korábban is írták?
9. 62cc0f78ae (válaszként erre: 7. - Vfruzsi)
2010. febr. 23. 17:58
Kérdés, hogy tudna-e így ebben a helyzetben másik autót venni...
8. jollymama (válaszként erre: 2. - Vfruzsi)
2010. febr. 23. 17:55

Drága vfruzsi!

Imádom az ilyen jóindulatú beszólásokat!

Az emberek nagy többségének egy 5 éves autó maga a csoda még akkor is ha csak 6 év alatt tudja kifizetni,de ez nem a te világod úgy érzem.Az meg hogy minek még egy gyerek kiderül abból ha megnézed az adatlapomat!További nagyon szép napot kívánok neked és azt hogy csak olyan oldalakra látogass el ahol ennél kedvesebb hozzászólásokat is tudsz írni!

7. vfruzsi (válaszként erre: 4. - 9925394c3b)
2010. febr. 23. 17:30
Ja, amúgy te milyen autót is ajánlottál a kérdés feltevőjének??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook