Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állatbarát kisgyerekek - milyen állatot szeret a csemetétek? fórum

Állatbarát kisgyerekek - milyen állatot szeret a csemetétek? (beszélgetős fórum)


12. Re87 (válaszként erre: 11. - Wendy87)
2010. febr. 23. 12:39
Vadászgörényre gondoltál már?
11. Wendy87 (válaszként erre: 8. - Márti86)
2010. febr. 23. 12:36

Kutyust nem szeretnék venni, mert albérletben lakunk, nem tudom, hogy a főbérlő mit reagálna rá. Meg ilyen kicsi gyerek mellett nem tudom, hogy jutna idő a sétáltatásra, és igazad van, kertben egész más lehet. Anyukáméknál van kutya, elég az is, sokat vagyunk ott :) Igazából ő az én kutyám, még mielőtt a fiammal terhes lettem, akkor szereztem be, csak aztán költöztünk, hogy legyen helye a picurnak, csak a kutyust nem hozhattuk. Gondoltam tengerimalacra meg hasonlóra, csak szerintem azok még nem elég "masszívak" egy ekkorka gyerek mellé, valahogy az én fiam nem tud még olyan finoman játszani. Mondjuk ha egyszer az életben lesz kertünk, akkor tuti, hogy egy bernáthegyit fogok venni :)

Viszont ha jó az idő, sokat járunk állatkertbe, ott aztán van mindenféle lény:)

10. daroki
2010. febr. 23. 12:03

Szeretnének minden állatot,de csak kutyáink és hörcsögeink vannak:)

Nálunk előbb volt kutya,mint gyerek.Két és fél éves volt a spánielünk,amikor megszületett a nagyfiam.Szerencsére semmi gond nem volt közöttük soha,egyik sem bántotta a másikat.Aztán született még egy fiam,ő is nagyon szerette a spanit,velük sem volt soha semmi gond.Aztán csatlakozott hozzánk egy fiú havanese,még nagyobb lett az állatszeretetük és szerencsére kivették mindenből a részüket.Etették,friss vízet adtak a kutyiknak.Majd megszületett a lánykám,ő is teljesen jól el volt,van a kutyákkal.Igaz a spanink már nincs velünk,de a fiú havanesem mellé hoztunk egy kislány havaneset,így most nagyon jó csapatot alkot a két kutya és a 3 gyerek.Sokat játszanak,a fiúk egyedül viszik le a kutyákat sétálni,a friss víz a mai napig megmaradt bennük,hogy egy nap többször cserélni,a kaját mi adjuk felnőttek és még a vitamint is ők adják nekik.Még a hat évesem is simán odaadja nekik,nem kell noszogatnom:)

A höriket is etetik szorgalmasan,a tisztításuk marad rám egyedül.

Szóval nálunk bevált,hogy állatokat tartunk,nem rám marad egyedül a gondozásuk,hanem megosztjuk egymás között.Ja!És panelban vagyunk,semmi gond nincsen,a kutyák is elférnek,jól érzik itt magukat,ezt szokták meg.Tehát sztem simán belehet vállalni panelba is kutyát,macskát.

9. Re87 (válaszként erre: 1. - Wendy87)
2010. febr. 23. 11:39

Az én fiam is lassan 3éves és iszonyatosan nyírja a macskát,de az meg olyan hülye,hogy folyton visszamegy a gyerekhez.

Ha kutyát veszel gondold meg milyen fajtát,mert nem mind szereti a gyerekeket.

8. Márti86 (válaszként erre: 1. - Wendy87)
2010. febr. 23. 11:03
Ha panelban laksz nem ajánlom sem a kutyát sem a macskát pedig imádom őket, de lakásba nem való, tapasztalat:(. Amúgy nekünk van tengerimalacunk meg csuklyás patkány meg halak, de a halak tényleg sűrűn döglenek.
7. bared (válaszként erre: 5. - Reni79)
2010. febr. 23. 10:55
kérünk szépen képeket róluk megnézni))
6. bared (válaszként erre: 5. - Reni79)
2010. febr. 23. 10:55
a mieink alatt is van folyamatosan, és enni is kapnak))) mi is mikor vittük dokihoz őket, akkor mondta: van itt tartalék, úgy látom, és nevetett)))
5. reni79 (válaszként erre: 4. - Bared)
2010. febr. 23. 10:50
Azta!!!Az enyémek 1 kg-osak és a doki azt mondta multkor mikor beteg volt az egyik(mostmár jól van!) hogy ráférne egy szénadiéta:-)
2010. febr. 23. 10:48
nekünk gyönyörű tengerimalacaink vannak, 1.20 kg-osak)))
2010. febr. 23. 10:48
A szomszédomban van egy másfél éves kisfiú. Van egy kis méretű fehér kutyájuk (nem tudom milyen fajta). A gyerek imádja. És a kutya is a gyereket. Játszik vele, hagyja magát dögönyözni. Ők jól el vannak.
2. benvik (válaszként erre: 1. - Wendy87)
2010. febr. 23. 10:48
Nálunk van 2 cica és halak. 3 éves a nagylányom, de születése óta megvannak. A cicáknak ad enni, a halaknak is beszórja a kaját. Tehát már erre meg lehet tanítani, és szívesen csinálja is. Most kutyáért könyörög a kertbe, de majd később, ha már az öccse is nagyobb lesz.
2010. febr. 23. 10:44

Tartanátok csak a kisgyerek kedvéért valamilyen állatot? Mennyire tanítjátok meg a gyerekeket bánni az állatokkal?

Nekem két és fél éves a kisfiam, és pici kora óta nagyon szereti az állatokat. A nagymaminál van kutya, és imádja (pedig a kutya nem szereti a gyerekeket, fél tőlük, egyedül az én fiacskámat imádja). Plusz nagyon szereti a halakat is. Egy jó ideje gondolkodom rajta, hogy vegyek halakat neki, persze nyilván nekem kéne őket gondozni. Csak egy a gond... én nem igazán szeretem a halakat. Jó, elnézegetem őket, de pl. sikítófrászt kapnék, ha egy döglött halat kéne eltávolítanom az akváriumból.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook