Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik a legjobb szőke hajfesték? fórum

Melyik a legjobb szőke hajfesték? (tudásbázis kérdés)


31. sellobaby. (válaszként erre: 29. - Ad65f28ec1)
2010. márc. 1. 12:09
rossmann és dm üzletben is vettem már, sztem kapsz mindkettőben. Veszíteni valód igaziból nincs, az enyém szép színű lett, most is vacillálok a deluxe aranyfényű mandula, és a lila dobozos vanília között.
30. ad65f28ec1 (válaszként erre: 28. - Tejespite)
2010. márc. 1. 09:33

Ezt lehet használni festett meg szőkített hajon is? :O

Nem tudom, hogy milyen világosító árnyalatok vannak.

Nem igazán ismerem a terméket igazság szerint.


Nincs egy linked, ahol meg lehetne nézni? :)

29. ad65f28ec1 (válaszként erre: 26. - Sellobaby.)
2010. márc. 1. 09:31

Ezt már én is néztem.

Szerintem lehet, hogy kipróbálom, feltéve, hogy kapni fogok.

Ezek olyanok, hogy vagy van, vagy nincs, attól függ, melyik boltba tévedünk be vásárolni.

2010. febr. 28. 22:36
Nem olvastam vissza a válaszokat, csak a kérdést. Sokfélét próbáltam, de nem szabad tovább 'mérgezni' magam ha nem muszály, és a gyógynövényboltban vettem Henna plust, nem olcsó de nagyon jó, gazdag a színskála, nem lesz hetek múlva sem fénytelen a hajad, a fodrászom is ajánlotta azóta több vendégének is, mindenkitól csak jót hallok róla és én is a legjobbakat mondhatom
2010. febr. 28. 19:44

Sziasztok!

Nekem sötét barna hajam van, és már nagyon régóta melírozm, melír porral, otthon. Tök jó volt amíg rövidebb volt, de amióta növesztem, már túl sok benne a szőke, ezért bele lett most barnával melírozva. Nekem most utoljára az jött be, hogy szőkítőporral leszívattuk és utána a garnier color naturals extra világos hamvasszőkével lett befeste, nagyon jól világosít és fed. Nekem ez jött be. Ezt érdemes kipróbálni

26. sellobaby. (válaszként erre: 24. - Ad65f28ec1)
2010. febr. 28. 15:37

Szió!

Sztem nyugodtan próbáld ki vmelyik színt, ha nem tetszik, legfeljebb keresel másikat. A palette vaníliája is szép, és az is aranyfényű. Lila a doboza, és N8 az árnyalat.

2010. febr. 25. 16:56
Tapasztalatom szerint a Shuki Zikri festekeket egy se ubereli. Sajnos Europaban nem kaphato.
2010. febr. 25. 16:02

:S

Nem tudok dönteni, hogy melyik festék legyen a "befutó".

A vége az lesz, hogy minden hónapban más-más szőkével fogom melírozni a hajam, aztán fodrász legyen a talpán, aki

1: azt a színkavalkádot utánam csinálja

2: kihozza egyenletes árnyalatra a végén


A Palette Deluxe Golden Gloss Blond sorozatból próbált már valaki valamit?

Annyira kíváncsi vagyok rá, de nem merem kipróbálni. :(

23. Babesz23 (válaszként erre: 15. - Ad65f28ec1)
2010. febr. 24. 17:42

Sziasztok!

Remélem a válaszokkal mindenkinek tudok segíteni a szőke haj festésében.

az első lépés: ha mentek a fodrászotokhoz kérdezzétek meg hideg vagy meleg árnyalatú-e a hajatok. Nos akinek hideg annak nincs tele vörös pigmenttel, akinek meleg annak igen. A vörös pigment az ami kihozza a sárgaságot.

Akinek hidegárnyalatú a haja az elég ha /1-es hajfestéket használ. Akinek meleg annak /11-es kell.

1-es jelenti a hajfestéknél a hamvasat.

3-as az arany

5- a vörös

ha szép hamvas hajszínt szeretnél és meleg árnyalatú a hajad kerülni kell azokat a hajfestékeket amiben fellelhető a 3 és 5-ös szám. A hidegárnyalatú haj esetén is érdemes kerülni, hogy ne legyen sárga a hajatok.

Ha festett hajat szeretnél kiszőkíttetni a fodrászhoz vigyél magaddal L'oreal effasor hajradírt. Jobb. mint a szőkítő por és hatásosabb. Én a fekete hajamat radíroztam le ezzel. És szép szőke lettem.

22. ad65f28ec1 (válaszként erre: 21. - Sellobaby.)
2010. febr. 23. 15:11

A képen nekem is tetszik, de a photoshop korában... semmi sem lehetetlen.

:D

Nem akarok úgy kinézni a végén, mint aki nárcisznak vagy napraforgónak öltözött farsangon. :(

2010. febr. 23. 14:53

Sziasztok!

Ami engem illet, nyáron mindig világsszőke, ősztől tavaszig szőkésbarna (tehát legalább 2 árnyalattal sötétebb a nyárinál). 1 hete kezdtem világosítani a palette deluxe aranyfényű fahéj árnyalatú hajfestékkel. Hát ki ne próbáljátok, ha nem akartok legalább középbarna hajszínt, valami undorító vörös árnyalattal. a dobozon kamu a kép! Azóta átfestettem egy nagyon szőkével, de van mit dolgozni rajta nyárig. Az aranyfényű mandula amúgy nekem is bejönne.

2010. febr. 23. 14:34
Nekem mindegyik szőke bevált. Jó a hajam :)
2010. febr. 23. 09:53

Palette festékek között most van a Gold Gloss blonds sorozat.


[link]


Ahogy nézem, ez világosít is.

De nem lesz ebből 2 mosás után kikericssárga? :o


Egyébként ez az Aranyfényű Mandula (204-es árnyalat, tehát nem annyira platina szőke) tetszik, de amúgy is hajlamos rezes árnyalatot felvenni a hajam szőkítés után, nem merem kipróbálni.

A végén úgy néznék ki, mint egy sárgaparókás bohóc. :(

2010. febr. 23. 09:50

Régen használtam a Garnier Color Naturals festékekből a hamvasszőkéket, de azok elég hamar kikoptak.

Csak hamvasító samponnal nézett ki valahogy, de az nem ápolja (az én hajamat legalábbis) eléggé, akkor meg a színe jó, de sprőd az egész.

Ha erre rakok balzsamot, akkor a hamvasító samponos mosás sem ér semmit.

17. ad65f28ec1 (válaszként erre: 16. - 81Krisztina)
2010. febr. 23. 09:48

Nem akarok nagyon fehér hajat, nem is ez a célom. :D

Csak nehéz keresgélni, és így akkor tudom meg, milyen a festék, ha már felkentem.

Nagyon zsákbamacska, és kevés az információ.


Az elsődleges gondom, hogy nem tudni, mennyire roncsol a festék, főleg hosszú távon. Na erről a gyártó soha nem fog adatot szolgáltatni. :D


Azt is sokszor ki kell totózni, hogy ez most csak festék, és alá kell világosítani, vagy világosít is egy lépésben.

Mivel azt itthon, sk. nem tudom megoldani, hogy a tövét hidrogénezem, aztán befestem, és még csíkos, foltos se legyen.

16. 81Krisztina (válaszként erre: 13. - Ad65f28ec1)
2010. febr. 23. 09:35
nekem akkor volt ilyen hajszínem mikor leszivattam a feketét:( már bánom mert imádtam, de nagyon hullott tőle. ha egy haj több színű, mint ugye leszivatás után, nagyon nehéz olyan festéket találni, ami mindenhol egységesen fed. Mindenképpen legalább egy fodrászkellékes boltba menj el, ott tudnak azért tanácsot adni. pl nekem leszívás után csak ilyen középbarnát tudott rátenni a fodrász, de még volt ahol így is átütött a vörös ha úgy esett rá a fény, a hajtövem meg kicsit világosabb volt de nem volt olyan nagy eltérés. következő alkalommal már lehetett rajta világosítani. szóval ha valakinek többszínű a haja nehéz lesz azt megtalálni ami teljesen jól befogja, főleg ha világosítani akar valaki.
2010. febr. 23. 09:31

Amiről érdekelnének a vélemények, ha valaki ismeri:

Garnier Nutrisse 100, Kamillaszőke.

Nekem olyan nagyon sárgásnak tűnik, de azt mondják, kíméli a hajat.


Palette Color XXL 00A: Abszolút platina szőke.

Mennyire vált be, és mennyire roncsol?

Kicsit tartok tőle, hogy leégeti az egész hajam. Viszont már a képen is elég sárgásnak látszik.

2010. febr. 23. 09:28

Akkor leírom, mire gondoltam:


SCHWARTZKOPF, NATURAL AND EASY, 542.

A neve nagyon cifra, közép opál hamvas szőke. Ebből sem az opál nem látszik, sem néhány mosás után a hamvas.

A festék elég híg, viszonylag csöpögős.

Amúgy nem roncsolt, nem lett szálkás, szőkítés után sem.

A tövénél a csibesárga-rézvörös átmenetet jól lefedte, de nem világosít egy kicsit sem.

Azt mondanám, hogy ilyen esetben lefedni nagyon jó.

De nincs olyan világos a hajam, mint ahogy a dobozon a kép, vagy a hajszínminta ígéri.

A többtónusú, olyan, mintha nem is lenne festve... része kamu, tök festettnek néz ki, főleg pár mosás után.


Ellenben olyan színt szeretnék, ami szőke szőke, tehát nem világos barna, nem sárga.

13. ad65f28ec1 (válaszként erre: 9. - 81Krisztina)
2010. febr. 23. 09:23

Igen, feketéhez nagyon jó volt nekem is a Palette, nem kopott, és van a "normál" fekete, meg a kékes fekete, esetleg a "feketeviola" meg egyéb csúfneveken futó lilásfekete árnyalat.


Vörös hajfestékből viszont csak 1500 féle rikító élénkvöröset, meg sötét barnásvöröset gyártanak, egy normális rézvörös nincs a véletlenül sem.


Egyébként nem csak Palette festékre, lassan mindegyikre igaz, hogy a rézvörös csak horror áron, és ritkán kapható, már ha éppen gyártanak.


Pedig a meggypiros és tűzvörös színek nem mindenkin mutatnak jól, és nem is mindenki szeretne úgy kinézni, mint egy tűzoltóautó.


Aránylag világos barna hajam van (vagy sötét szőke, sose tudom), egyre több ősz hajjal, szóval a vörös nagyon vörös, a barnásvörös meg nem vörös, rézvörös meg elvétve.

12. ad65f28ec1 (válaszként erre: 8. - Angyalbaba)
2010. febr. 23. 09:19

Én meg konkrétan azt szeretném, ha olyanok beszélgetnének, akik megosztják a tapasztalatukat a szőke hajfestékekről, mert az én fodrászom viszont horror áron dolgozik, mivel a világ végén lakom, már egy ötezres lenne az is, ha bevándorlok Pestre, például.

De a szomszéd várost is egy ezresből úszom meg. Ennyiből megveszem a hajfestéket, ha már úgyis vásárolok.


Mellesleg rengetegen vásárolnak bolti szőke hajfestéket.


De könnyű mellé nyúlni.

11. ad65f28ec1 (válaszként erre: 5. - 81Krisztina)
2010. febr. 23. 09:16

Múlt hónapban még vörös voltam. :D

Nem baj, csak a leszívás után (természetesen) a töve kiscsibesárga lett, a vége meg világos rézvörös.

Erre festettem először egy Garnier 100% colort, de volt egy nagyon szép bézs-szőkéjük, olyat nem kaptam, ezért egy másikat.

Nem fedett olyan jól, mint a bézs. :/


Két hét múlva egy Natural and Easy-vel festettem be, középszőkével, de a Schwarzkopf festékek mindig sötétebb árnyalatot hoznak ki, mint a dobozon.


Most nem merem még egyszer használni, mert ez az árnyalat nem világosít, és nem szeretnék középszőkéből sötétbarna lenni. :)


Keresgéltem a neten, ki milyen festékkel elégedett, rákérdezten a Natural and Easy-re, de sehol semmi.


Gondoltam, akkor legyen egy "szőke hajfesték tudásbázis", ahol meg tudjuk osztani a tapasztalatokat, a jókat és rosszakat is.


Nagualnak van egy fóruma, de ott "fodrászati" kérdéseket vitatnak meg, segítséget kérnek, és nem illet bele a téma egyik meglévő topikba sem.

10. 81Krisztina (válaszként erre: 8. - Angyalbaba)
2010. febr. 23. 08:40
hát igen, pl a fekete szinte mindig tökéletesre sikerül, a bolti festékek használatakor is (legfeljebb nem tartósan szép). Viszont a szőkénél nagy kísérletezés mire megtalálod azt amelyik olyanra fogja be amilyet szeretnél. És akkor már anyagilag ott vagy, mintha 1-szer elmentél volna fodrászhoz.
9. 81Krisztina (válaszként erre: 6. - 25c0404375)
2010. febr. 23. 08:37
Mikor fekete voltam én is eleinte palette-t használtam, nagyon szép színe volt mindig:) bolti festékek közül szerintem is ez a legjobb. aztán egyszer nem kaptam, sos-ben kellett volna, akkor tértem át a fodrászkellékes festékekre.
8. Angyalbaba (válaszként erre: 2. - Ad65f28ec1)
2010. febr. 23. 08:33
Én is azt mondom mit az előttem szóló hogy főleg szőke haj festésével fordulj szakemberhez én is szőke vagyok és az én fodrászom nem horror áron dolgozik és jó minőségű anyagokból!
2010. febr. 23. 08:33
Én mondjuk bármikor bármilyenre festettem a hajam, fodrászkellékes boltban vásároltam a festéket, mert amit boltban lehet kapni, attól sohasem olyan színt kaptam mint amit elvileg kellett volna (a dobozon lévő felirat szerint).
2010. febr. 23. 08:33
Attól függ milyen árnyalatot akarsz. Én a Palette sarki ezüst szőkét használom. Az nem túl hamvas, és nem is sárga...
5. 81Krisztina (válaszként erre: 2. - Ad65f28ec1)
2010. febr. 23. 08:31
És mi lett a baj? nem lett elég szőke, vagy sötétebb lett mint amilyenre gondoltál? Azt tudom, hogy ha valakinek szőke a haja, nem árt hamvasítós sampont használni, mert különben könnyen "besárgulhat".
2010. febr. 23. 08:29

Eddig ki mit próbált ki?

Van olyan, aki régóta, (netán évek óta) használja ugyanazt a hajfestéket, hogy szőke legyen, és elégedett vele?

2010. febr. 23. 08:28
Hosszú távon mindegyik hajfesték kinyírja a hajat. A szőke azért roncsol, mert kiszívja a haj természetes színét ezáltal elvékonyodik egy idő után teljesen. Szerintem vagy szakemberhez fordulj,vagy használj tartós színezőt. Milyen színű hajat akarsz szőkére festeni?
2010. febr. 23. 08:28

Most festettem be a hajam szőkére, és lövésem sincs, hogy lehetne szép szőke a hajam.

Egyik festékről se találok semmit, illetve majdnem semmit.

Sokszor a gyártó honlapja is siralmasan szegényes.


Osszuk meg a tapasztalatainkat, kinek melyik hajfesték vált be, melyik nem!

Mivel a vörös, barna és főleg festékek macera és előszőkítés nélkül is befogják a legtöbb ember haját, csak le kell venni a kívánt színt a polcról, és kész, nem nagyon lehet mellélőni, de a szőkéknél sajnos igen.


Azt tudjuk, hogy a fodrász sokszoros áron hozza ki, és előfordul, hogy gyengébb minőségű festékkel, mint a bolti dobozos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook