Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van aki szakmabeli, és ismeri a Szondi tesztet?Mit lehet tudni az értékelésésről? fórum

Van aki szakmabeli, és ismeri a Szondi tesztet?Mit lehet tudni az értékelésésről? (tudásbázis kérdés)


16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2010. febr. 27. 12:25

kitűnő összefoglalás


ha csak érdeklődés szintjén érdekel, akkor elég, ha ezt elolvasod.

15. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Mese)
2010. febr. 27. 12:24
14. Martian (válaszként erre: 13. - Mese)
2010. febr. 27. 06:41
nem
13. mese (válaszként erre: 12. - Martian)
2010. febr. 27. 00:16
a szakállas ipsét?szakmabeli vagy?
12. Martian (válaszként erre: 10. - Mese)
2010. febr. 25. 14:59
ez is mint minden pszichológiai teszt nem olyan egyszerű, hogy azt pár mondatba el lehessen mondani, nem dobálóztam, csak nem értem miért gondolod, hogy ha azt mondom, hogy ha mindig a szakállas ipsét választod akkor jó eredményt értél el
11. mese (válaszként erre: 8. - Martian)
2010. febr. 23. 23:01
nincs időm, hogy a könyvet végigolvassam.. ez most sürgős! csak egyszerű, hétköznapi nyelven, egy pár szó kellene a képekről, hogy melyik milyen tulajdonsággal bír...
10. mese (válaszként erre: 9. - Martian)
2010. febr. 23. 22:47
de akkor elmondanád, ha tudod? mert most úgy érzem, mintha dobálóznál, de még semmi tartalmas hozzászólásod nem volt... Nos? nagyvonalakban segítenél? az meg legyen az én gondom, hogy miért érdekel...
9. Martian (válaszként erre: 6. - Mese)
2010. febr. 23. 15:41
szerinted minek járnak a pszichológusok több évet egyetemre, hogy többek közt ezt is megtanulják?
2010. febr. 23. 15:39
vedd meg a könyvet
7. mese
2010. febr. 23. 12:16
annyit udok még a tesztről, hogy a képek kontrasztossága is meghatározó, illetve a rasztázása...
6. mese
2010. febr. 23. 12:15

Érdekelne, hogy melyik képen, milyen beteg látható....Ebben tudna valaki segíteni? és hogy honnan tudom netről megszerezni az összes képet, ami a tesztben van? már kerestem,de csak egy pár képre bukkantam...

Azért érdekel, mert régóta érdekel az emberi psziché, ugyan nem tanulok e témáról, de vannak témák, amik foglalkoztanak. Most kiváltképp ennek a tesztenek a működési elve... Bár kicsit furcsának tartom.. És ha egy normális emberrel csináltaják meg a teszetet? ő is csak beteg emberek közül tud választani, akkor mi a helyzet? azonosul vele?

2010. febr. 22. 23:48

Nemcsak abból áll... Az én autista Kisfiamnak is csináltak szondi tesztet, és azt mondták ott, mert én is csak ezekről az arcokról tudtam, hogy nemcsak az arcokból áll a Szondi teszt, hanem képességfelmérésből is...


De többet nem mondtak Róla, azt mondták, hogy kérdezzem meg a gyógypedagógusait, majd Ők elmondják, de valahogy pont akkor mindig a feledés homályába merül a kérdés...

4. Martian (válaszként erre: 2. - Mese)
2010. febr. 22. 23:38
minek szeretnéd tudni?
2010. febr. 22. 23:34
A képeken ugye arcképek vannak. Ezek az arcok "ösztönbetegek" (homoszexuális, szadista, hisztériás, stb.) Szondi feltételezése szerint az, akit tesztelnek a saját ösztönszerkezete szerint vonzódik bizonyos ösztönzavarokhoz. Azaz olyan képet választunk, amivel hasonlónak érezzük magunkat. Vagy pont ellenkezőleg: az taszít, amilyenek mi egyáltalán nem vagyunk. Remélem választ kaptál a kérdésedre.
2. mese
2010. febr. 22. 23:24
valaki segítenen nekem? utánnanéztem, de elég összetett maga a teszt, nagyvonalakban, aki el tudná mondani valaki, hogy milyen képek kiválasztása, milyen erdeményt jelent? nagyon nagy vonalakban. tudom, rendkívül összetett...
1. mese
2010. febr. 22. 23:23
Van aki szakmabeli, és ismeri a Szondi tesztet?Mit lehet tudni az értékelésésről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook