Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért csak szénsavmentes ásványvizet ihatok fogyókúra alatt? fórum

Miért csak szénsavmentes ásványvizet ihatok fogyókúra alatt? (tudásbázis kérdés)


19. yali (válaszként erre: 16. - PumaNyuszi)
2008. jún. 5. 10:59

A diéta engem érdekel..

Egyébként nekem doki mondta hogy a szénsav megköti a vizet.. gondolom ezért nem lehet fogyókúra alatt inni

2008. máj. 14. 14:38
a szénsav,már ahogy a nevében is benne van,savas kémhatású,felborítja a sav-bázis egyensúlyt a szervezetedeb,marja a bél falakat,amitől még éhesebb leszel,ennyi az ok:)
17. ALLICS
2008. máj. 14. 14:31
Én azt halottam,hogy a szénsavas víz eltömiti a pólusokat...
2008. márc. 17. 21:05
Igaz, mindenkinek másmilyen a keringése, de engem kimondottan laktatnak a szénsavas, édesítőszeres üdítők is, még a kóla is és nem ég tőle a gyomrom. Mondjuk én az önsanyargatók közé tartozom, de szerintem egy heti napi 2literes adagomban sincs annyi sav mint fél napi gyümölcsdiétában. Főleg délután, este hatásos amikor már nagyon éhes vagyok. :). Akit érdekel heti 1000 Ftból olyan fogyókúra csodát árulok el neki amitől nem lesz éhes és tuti fogy legalább 4 kilót!! :)
2008. márc. 15. 13:57
semmi gáz nincs a szénsavassal, fogyó alatt is lehet nyugodtan inni. tény h puffaszt, de én éhségérzetet emiatt nem tapasztaltam. én minden nap szensavas vizet iszom, ehhez vagyok szokva. az a jó h tök finom és majdnem olyan jó mint egy kóla ízre és mégis nem a sima vizet iszom... en nem szeretem:(
2007. júl. 28. 07:28
Mert azt alig veszik, kell neki a PR.
2007. júl. 26. 10:28

Ha nem iszol mást. akkor csak azt iszod, azért.

Minden más mese.

2007. júl. 26. 06:54
Mert a buborékok hízlalnak, nem?
11. rosewood (válaszként erre: 10. - 8d784868d0)
2007. júl. 22. 21:03
arra gondoltam, azt iszom. de nem mindenhol, mert bizony a munkahelyemen BÜDÖS a csapvíz :( és nincs víztisztító ballon.sajnos...
2007. júl. 22. 20:52
szerintem csak sima csap vizet kéne inni.
2007. júl. 22. 20:44
Szerintem diétakor rostdúsabb az étkezés (több a zöldség és a gyümölcs), mint normál esetben épp a teltségérzés eléréséért, ez pedig gázosít...Plusz a szénsavas ásványvíz,,ahhh... Inkább simát iszom, de időnként lehet bubisat is...
8. Icus (válaszként erre: 7. - 1fc6b1dbaa)
2007. júl. 3. 18:34
Nem egyszerűbb, ha szénsavmenteset iszom: Nem marja a pocimat és így nem kell vennem Rennie akármit...?:)))
2007. júl. 3. 18:23
Én pont az ellenkezőjét javaslom! A szénsavas ásványvíz lehet,hogy egy kicsit "marja" a gyomrod,viszont teltség érzetet ad.Hasonlóan a szódabikarbónás vízhez.Ha nagyon ég tőle a pocid,akkor vegyél a gyógyszertárban Rennie Antacidum-ot és a gond meg is oldódott.
2007. júl. 3. 13:46
Mindegy melyiket iszod, nem azon fog múlni, csak jobb a szénsavmentes, de nemcsak fogyókúra miatt, úgy általában is...
2007. jún. 30. 18:27
Hát, bár ezzel- nekem legalábbis úgy tanították-, nem illik mondatot kezdeni, de ez legyen a legnagyobb problémád a fogyókúrád alatt!!:)
4. Loni
2007. jún. 30. 18:02

A szénsav marja a gyomrod, és így éhségérzetet okoz.

Ja, ezt már Icus is írta. Bocs....

3. Icus
2007. máj. 30. 17:19
Nemrég olvastam, valamelyik topikon, hogy a szénsav éhségérzetet okoz, miközben"marja" a gyomrodat.
2007. máj. 8. 08:21
Nem csak szénsavmentes ásványvizet ihatsz:). De ajánlott: mivel a szén-dioxiddal dúsított ásványvizek puffasztanak (érthető, hiszen levegőt juttatsz a gyomrodba és a béltraktusba). Vagyis a bubimentes ásványvíztől laposabb lesz a hasad egy idő után.
2007. máj. 7. 21:22
Miért csak szénsavmentes ásványvizet ihatok fogyókúra alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook