Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Igazi finom csokitortához való csokikrém receptet keresek!

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

14. Andreina272010-03-04 17:05
Ez egy önmagában fogyasztható főzött csokikrém: 3 tojássárgát 4 evők.cukorral kikeverni, belekeverni 3 evőkanál lisztet ,minőségtől függően kb.3 evők. kakaót és kb.fél deci hideg tejet. Ezt 1 l fővő tejbe belekeverni (nem csapódik ki a tojás a liszt miatt), ha kész egy darabka margarint bele.
A kész krémnek sötétnek és inkább keresűnek mint túl édesnek kell lennie. Régi,bevált recept

13. foggalkörömmel2010-02-24 10:44
sütihez még csak teavajat használtam; persze v/ettem már házi vajat is (cserpes), de ízre szinte nem is éreztem különbséget a kettő között. nem vagyok kellően kifinomult ízlésű:) (állagát tekintve a házi furábban forgácsolódott.)
egy vajas krém és egy margarinos krém között viszont égésföld a különbség - a vajas javára:)
(válasz Aquarel 12. hozzászólására)

12. Aquarel2010-02-23 19:41
Vaj alatt teavajat értesz? nálunk lehet kapni a piacon igazi házi vajat, ami tejből van, vegyek olyant?

11. foggalkörömmel2010-02-23 15:49
az ajánlott receptekhez inkább vajat használnék, mint margarint. Orsi csokis mascarponeja meg nagyon jól hangzik.

10. radica9472010-02-23 14:12
Sziasztok, nekem van egy finom főtt krémem, ami nagyon könnyű /mármint enni, de elkészíteni se nehéz/ 1 egész tojást 1 púpozott evőkanál finomliszttel, kakaóporral, kristálycukorral és kb. 2 dl tejjel összekeversz, és lehetőleg teflonban kis tüzön sűrűre főzöd. 1 margarint, cukorral habosra keversz, ha kihült a főzött massza, azt is hozzákevered, géppel nagyon habosra ki lehet keverni. Ha nagyon finomat akarsz, lehet 1 tábla gőzön puhított csokit is hozzákeverni. Más krémnek is ez az alapja, a citromkrémbe kakaópor helyett citromlevet és reszelt héját teszel, a gyümölcsösbe pedig turmixolt gyümölcsöt. Nem olyan émelyítő mint a vajkrém, és jó sok lesz belőle. Jó sütögetést.

9. Orsi862010-02-23 10:22
Akár gőz fölött olvasztottcsokival is össze lehet dolgozni, de én jobban szeretem kakaóporral, cukorral tojással, tejszínnel kikeverni.
Ha beírod a keresőbe,hogy csokis mascarpone ott kitudod választani a neked leginkább tetsző receptet.
(válasz Aquarel 7. hozzászólására)

8. smudlaagi542010-02-23 07:21
Én csokipudingot szoktam főzni,kb 3 dl tejjel,közben a margarint kikeverem a cukorral.
Amikor a kettőt összekeverem,még egy kis reszelt csokival,rum aromával,és csoki aromával ízesítem.

7. Aquarel2010-02-22 21:50
jó, de hogy lesz csokikrém a mascarpone krémből?
(válasz Orsi86 4. hozzászólására)

6. Aquarel2010-02-22 21:49
köszike
(válasz gyöngyszemü 3. hozzászólására)

5. Aquarel2010-02-22 21:49
köszönöm :)
(válasz little_angel 2. hozzászólására)

4. Orsi862010-02-22 21:37
Szia!
Én mascarpone párti vagyok.

3. gyöngyszemü2010-02-22 21:31
-1dl hideg víz
-30dkg porcukor
-10dkg kakaópor
-9dkg sovány tejpor (deha zsíros azsem gond)
-25dkg Ráma
Elöször a száraz alapanyagokat összekeverni majd a vízet, és a rámávat jól kikeverni gépi keverővel.
Nagyon finom, egyszerű, és olyan mint a csokitortákban, vagy a dobos tortákban lévő krém!!!

2. little_angel2010-02-22 21:09
szia! a sütis naplómban találsz receptet (dobostorta krémje). cukrász vagyok!:)

1. Aquarel2010-02-22 21:04
Ha tudsz egy igazi isteni finom csokikrémet, akkor kérlek írd meg nekem, mert most csütörtökön lesz a kedvesem szülinapja és szeretnék neki sütni egy tortát.
A piskóta megy, de nincs jó krém receptem. Olyasmire gondolok, ami hasonlít a cukrászok által készített tortakrémhez. Köszike!!!