Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdekes kérdésem lenne! fórum

Érdekes kérdésem lenne! (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. 021a029148 (válaszként erre: 63. - Pocahontas_31)
2010. febr. 23. 15:07
Persze, mert azt érzed, hogy jaj, most mindenki téged néz, mit gondolhat, és lehet, hogy rajtad nevet... Sajnos ez nem befolyásolható akaratlagosan, hanem egyfajta téves stresszreakció.
2010. febr. 23. 14:22
Hát igen mind a kettőtöknek igaza van... Sajnos minél jobban nem akarok pirulni annál jobban.. :S
62. sztilla (válaszként erre: 12. - Pocahontas_31)
2010. febr. 23. 10:44
Szia! Én is elszoktam pirulni társaságban,. időnként, de sokkal kevesebbszer már, mint fiatalabb koromban. És tudom ugyan, hogy pirulok, de nem gondolom, hogy emiatt szégyenkeznem kellene. Tudomásul vettem, hogy ilyen vagyok és kész. Minél inkább úgy érzi az ember, hogy ez kellemetlen dolog, annál jobban elvörösödik.
61. 021a029148 (válaszként erre: 12. - Pocahontas_31)
2010. febr. 23. 08:30

Először is: nyugodtan hagyd figyelmen kívül az itt olvasható buta és meg nem értő hozzászólásokat, mert valószínűleg a többségét olyanok írták, akik sosem szenvedtek ettől.


Nem tudom, hallottál-e már a szociális fóbiáról. A Te problémád lehet akár ilyen súlyú is, bár azt neked kell tudnod, érezned, hogy mennyire komoly és tartós a dolog, és mennyire tudsz ezen úrrá lenni.

Mindenesetre az biztos, hogy önbizalomhiányból és kisebbségi érzésből fakad.


Azoknak a jó tanácsait kell megfogadni, akik önismereti tráningről, személyiségfejlesztésről írnak. Mindenképp kell valami, ami megerősít téged abban, hogy igenis értékes vagy, hogy nem kell semmi miatt szégyellned mások előtt, hogy semmivel sem vagy kevesebb másoknál, azaz az önbizalmadat kell táplálnod és erősítened.

Ehhez viszont sokszor nem vagyunk elég erősek egyedül, mert folyton mások elimerésére lenne szükség ahhoz, hogy ezt el is higgyük. És sokan az empátiának annyira híján vannak, hogy ilyenkor még jobban rá is "pirítanak" a zavarba jövő személyre, mintegy még jobban beletaszítva ebben a szerencsétlen állapotba. (Jó példa erre mindazok, akik itt is csak nevettek és gúnyolódtak a problémán...)


Mindenképpen nézz utána, és ha kell, még most menj el egy pszichológushoz (ne pszichiáterhez), mert könnyen súlyosbodhat ez a dolog, és még nehezebb lesz. És ami még ugyanolyan fontos: amennyire bírod, gyakorold a különböző helyzeteket, mert szokni kell a társaságot és a szereplést, akármennyire is nehéz és akármennyire is ódzkodik ez ember.

Hidd el, tapasztalatból mondom mindezt, mert átéltem, és átélem a mai napig. És nagyon nehéz együtt élni ezzel és érvényesülni egy ilyen jellegű "fogyatékossággal".

2010. febr. 22. 21:32

Szerintem gyakoroljál sokat. Mindig, mindenkivel,- ahol csak teheted-, beszélgess.

Csak így múlik el.

Valamilyen szervezett tréning is segíthet, de a dolgok oroszlánrésze rajtad múlik.

59. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 55. - BollerKrisz)
2010. febr. 22. 21:01
Amúgy szerintem a legjobb része a cikknek a rokonszenv-megjegyzés: való igaz, hogy a pirulós emberek nagyon hamar rokonszenvet ébresztenek, és ezért aztán akár pozitívan is lehet nézni ezt a dolgot:-) AZ egyik fiúba akkor szerettem bele, mikor elpirult:-)
58. 42af71f255 (válaszként erre: 57. - Pocahontas_31)
2010. febr. 22. 20:57

Ugye??

Ezt nem mindenki éli át,nem igazán tudják milyen sz@r helyzet...:S


Talán már kicsit javult,már régen volt nagyon ciki a helyzet,mert van az ismi körömben egy csajszi aki még nálam is jobban ilyen,ezért már nem parázok rá annyira..

2010. febr. 22. 20:52
Jajj mintha csak én lennék... el tudnék süllyedni olyankor
2010. febr. 22. 20:48

Huh,nekem is érdekes a téma...én is borzasztóan vörösödős vagyok...főleg ha sok ember előtt kell,vagy ha nem a közvetlen baráti társaságban....és igen,ez nálam is így van,ha tudom hogy piros vagyok,attól még jobban zavarban vagyok....néha még a nyakm is olyan lesz..:SSS


És az a legrosszabb amikor meg is jegyzik ezt...sajnos néha azok is,akik tudják,hogy mindig ilyen vagyok...erre még rátesznek egy lapáttal...:(

55. BollerKrisz (válaszként erre: 51. - 73c8b5fe92)
2010. febr. 22. 20:41
Nagyon lelkesítő volt, amit írtál. Én is pirulós vagyok, anyum is. Régen nagyon dagi voltam, akkor volt kisebbségi érzésem, lehet akkor alakult ki? Most van önbizalmam. Szeretem magam, magas az ego-m mégis elvörösödök, még egy egyszerű baráti összefövetelen is. Nekem is leginkább a "meleg van itt" szitu jön be.
2010. febr. 22. 20:25
Köszönöm a válaszokat!!!!!
2010. febr. 22. 20:19
Én is éreztem így egy időben, aztán szépen lassan elmúlt. Nagy hangú vagyok, néha én is elpirulok, de már nem érdekel. A pirosságot, meg lehet a melegre is fogni :)
2010. febr. 22. 20:18
Amúgy megoldás lehet szerintem a jóga... légzéstechnikák, meditációk... segíti a nem kívánt dolgok kontrollálását.
2010. febr. 22. 20:17

Egy rövid cikk:

Vannak pirulós emberek, és vannak olyanok is, akik még soha életükben nem pirultak el. Furcsa dolog, nem is született eddig mindent elsöprő magyarázat rá.

„Az elpirulás minden kifejezés között a legsajátosabb és legelemibb”- írja Darwin, aki külön figyelmet szentelt ennek a jelenségnek. Szerinte öröklődhet a pirulás hajlama. Megfigyelt egy családot, ahol mind az apa, mind az anya, mind a gyerekek elpirultak, a leglehetetlenebb szituációban is. De ami ennél is érdekesebb: a lányokon „földrajzilag” is ugyanott jelentek meg a pír rózsái, mint anyjukon.


Darwin tett még ezzel kapcsolatban egy fura felfedezést: szerinte azokban az országokban, ahol az emberek meztelenül vagy félmeztelenül járnak, az egész test is képes elpirulni.



Mi történik?


A pirulás ingerforrásának két tényezőt jelölt meg a tudomány. Az egyik a saját személyünk iránti figyelem, a másik az érzelmi érdekeltség. A pirulás feltételezi az öntudatot, a szégyenérzetet és önmagunk külső szemmel való megítélésének képességét. Talán ez az oka annak, hogy az elmebetegek ritkán pirulnak el.


Azt még könnyű is leírni, hogy fizikálisan mi történik ilyenkor. A bőrt tápláló erek kitágulnak, így nagyobb vérmennyiség áramlik beléjük. Ez az oka a vörösségnek és az azt kísérő bizsergő érzésnek. Általában egy-két másodpercig marad fenn ez az állapot.


Azt azonban, hogy miért is történik ez az elszenvedő szempontjából korántsem kellemes incidens, azt még nem tudták pontosan meghatározni a szakemberek.


Freud próbált magyarázatot találni rá. Természetesen a szexus körül keresve a megoldást. Elmélete szerint az elvörösödés összetett folyamat, amelyet elfojtott nemi késztetések (Freudtól nem is várhatnánk mást!) és exhibicionista vágyak váltanak ki. E burkolt formában közöljük másokkal erotikus ösztönzéseinket.


Bocsánatkérés?


Egy másik elmélet „kiengesztelési elmélet” néven híresült el. Eszerint a pirulással a mások elvesztett kegyét igyekszünk visszaszerezni. Egyfajta csoportnormával szembeni kihágás engesztelés-kérése ez. Egy szimpla bocsánatkérés.


Az kétségtelen, hogy a társadalom befolyásolja a pirulást. Magunkban ugyanis képtelenek vagyunk elpirulni, csakis valamilyen közösségben nyílik rá alkalom. Érdekes, hogy a vakok is lehetnek a pirulás áldozatai.


Rokonszeves képesség


A pirulást nehéz kezelni, olyan bonyolult lélektani reakciók eredménye. Ha valakinek csak megemlítjük, hogy elpirult, már meg is indul a nem kívánt reakció. Ugyanígy, ha csak gondolunk rá, vörössé válunk egy pillanat alatt. Azt szokták tanácsolni az ettől szenvedőknek, hogy piruláskor szándékosan igyekezzenek a lehető legvörösebbre változni, ugyanis ez legtöbbször leblokkolja a folyamatot.


Sokan szégyellik a pirulásukat, de legalábbis idegesek tőle. Talán segít rajtuk két adat . A történetírók tanúsága szerint Caesar olyan katonákat válogatott össze seregébe, akik tudtak pirulni. A cserkesz nők pedig, akik nagy pirulók hírében álltak, a szultáni szeráj legkedveltebbjei voltak.


Arról nem is szólva, hogy pszichológia kísérletek igazolják: a piruló emberekkel rokonszenvez a többség. Szimpatikusnak találják ezt a képességet. Úgy gondolják, aki pirulni képes, az rossz ember nem lehet.

50. Pocahontas_31 (válaszként erre: 47. - Brigibaba)
2010. febr. 22. 20:15
Eléggé zárkózott vagyok minden kis duci kislány voltam talán ezért is van az hogy mindig azt gondolom hogy most rólam beszélnek hogy pffúj néz már meg stb...
49. 3bc5b5c25c (válaszként erre: 48. - Pocahontas_31)
2010. febr. 22. 20:13
Szerintem egyáltalán nem volt gáz!Engem érdekelt a téma!
2010. febr. 22. 20:11
Jajj most ez is olyan izé...tényleg kár volt feltennem ezt a kérdést...
47. brigibaba (válaszként erre: 36. - A908366fdb)
2010. febr. 22. 20:10

..csak nem minden helyzetben...valószínű ha valaki kellemetlen helyzetben van ,vagy zavarba jön akkor igen, de mint írta ő akkor is ha csak beszélget!

Most gondold el ,ha te is megállsz egy ismerőssel beszélgetni, és paprika lenne a fejed, neked is kellemetlen lenne!

szerintem is valamit nem fogad el magán a kérdés írója, vagy esetleg valamiért kisebb korban csúfolhatták, és ettől alakult ki nála egyfajta "zavar" ami ezt okozza!! Jól gondolom ?

2010. febr. 22. 20:09

okés!


Mostmár tényleg ne velem foglalkozzatok, tegyétek túl magatokat a hszen... további jó beszélgetést!

Nem zavarom a légkört...de ez is egy vélemény volt, csak nektek nem tetszett...:)


Sziasztok!

45. féknyom (válaszként erre: 36. - A908366fdb)
2010. febr. 22. 20:07
Számomra ez tök érdekes kérdés volt, hoppá!
44. csillagfürt (válaszként erre: 15. - Pocahontas_31)
2010. febr. 22. 20:07
Próbálj meg közben jó dolgokra gondolni. A hozzászólásod legyen természetes és spontán. Addig is itt a fórumokon gyakorolj, itt ne aggódj, nem lát senki...
43. a908366fdb (válaszként erre: 42. - 3bc5b5c25c)
2010. febr. 22. 20:06
Nem jellemző, de az ismeretségi körömben többen is vannak, akiknél igen...
42. 3bc5b5c25c (válaszként erre: 36. - A908366fdb)
2010. febr. 22. 20:05
Veled is?
41. a908366fdb (válaszként erre: 38. - Any19)
2010. febr. 22. 20:04

igen, nem volt érdekfeszítő a tudásbázis kérdésem, de ha végigolvastad, elnézést kértem azért, hogy hülye voltam, és nem vettem észre amit kerestem

Egyébként meg most ne velem foglalkozzatok, hanem adjatok önbizalmat a kérdezőnek!


nem szóltam le, csak az ember tényleg egy nagoyn érdekes kérdést várt....és nem csak nekem nem volt az, viszont csak én mertem leírni a véleményem


De sok sikert a kérdezőnek...

40. csillagfürt (válaszként erre: 28. - A908366fdb)
2010. febr. 22. 20:03
Valószínű annak, akinek ez a problémája, felettébb zavaró lehet. Ő bátorítást kért, gondolom. Csak tőled nem ezt kapta. Inkább nem kellett volna reagálnod rá...
2010. febr. 22. 20:02
én is elpirulok, sőt, szinte meg se mukkanok, nem azért mert nem akarok ,hanem mert nem tudom hogy mit mondjak.. anyósoméknál is így volt, de ez idővel enyhült, mára már tök jól kezdünk komálni egymással. Bár ez még nem tökéletes, gátlásaim vannak. Társaságban is rámjön ez a remegés, boltba, stb.. Semmi önbizalmam sincs, ráadásul emellé társul kisebbségi érzetem. Na bumm. Itthon vagyok két éve bezárva a négy fal között, picivel, alig vannak barátaim, aki van az se erre. Társaság sincs ahová összejárhatnánk férjemmel. Totál elzárkózás.. na ebből hogy mi lesz...mindenesetre márciustól tanfolyamra járok, remélem ot jobb lesz és oldódok. Te is tedd ezt.
38. Any19 (válaszként erre: 28. - A908366fdb)
2010. febr. 22. 20:02

Miért kell rögtön leszólni?Hogy még kevesebb önbizalma legyen?Nem tudta máshogy megfogalmazni a kérdést, van ilyen...De a te tudásbázis kérdésed se volt valami érdekfeszítő, amit egyszer kiírtál, minek nyitottad meg?


Szóval kedves kérdező...Sajnos nekem is nagyon kevés az önbizalmam, de ezen lehet változatni.Pozitív gondolkodás, sportban elért sikerek, tanulás stb.De idővel jobb lesz, hidd el!

37. Barát1 (válaszként erre: 36. - A908366fdb)
2010. febr. 22. 20:02
Fogalmazz úgy, hogy számodra nem volt érdekes és akkor jó a mondatod.
2010. febr. 22. 20:00

Nem voltam bunkó...

De ez tényleg nem volt egy érdekes kérdés...ez nagyon sok mindenkivel előfordul.

35. Pocahontas_31 (válaszként erre: 33. - Den Haag)
2010. febr. 22. 20:00
Minden ember más..Neki biztos minden rendben van...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook