Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyászok(nem csak) válaszait várom egy kivizsgálással kapcsolatosan fórum

Nőgyógyászok(nem csak) válaszait várom egy kivizsgálással kapcsolatosan (beszélgetős fórum)


2010. febr. 23. 13:31
Én sem vagyok oda a gyógyszerekért, sőt... ha lehet nem is szedem őket. De ez az egyetlen módja annak, hogy rendes szexulális életet éljünk. Tényleg felhőtlen így a szex. Most gumival védekezünk, de vissza szeretnék térni a fogamzásgátlóra. Gondolkodtam, hogy próbájam meg a Yaz-t vagy a Yazmine-t, álljtólag ezeknek van a legkevesebb hormontartalmuk. Borsós is az ára, de nem lenne egy probléma, ha tudnám, hogy minden okés vele. Félek már kipróbálni...
16. 021a029148 (válaszként erre: 15. - Missy cat)
2010. febr. 23. 10:59

Hormonokat nem szokták megnézni előtte.

Igazad van abban, hogy nem kell mindenáron fogigátló, na meg sokszor nehezebb utána az élet (mármint az abbahagyása után is jönnek a gondok).

Nekem azért írta fel anno az orvos, mert nagyon gyenge volt a menstruációm. Ezen segített természetesen, de egy-másfél év múlva komoly fejfáájásaim jelentkeztek, amiben nagy valószínűség szerint közrejátszott a hormonális szer is. A súlyom szerencsére nem változott tőle, a bőröm viszont csak szebb lett.

Nemrég hagytam abba 10 év szedés után, és ha most kezdhetném, inkább el sem kezdeném szedni. Persze az a biztonságérzet nagyon jó volt, hogy véletlenül nem csúszhat be egy terhesség, na meg a felhőtlen szexuális élet. Azelőtt megszakítással védekeztünk és mindig ott volt bennem a para, ha késett. Akárcsak most... :)

15. missy cat (válaszként erre: 9. - 021a029148)
2010. febr. 23. 10:45
Igen, a labort említettem, igaz, csak az APC-rezisztenciát emeltem ki, este volt mikor írtam. Labort meg általánosan értettem. A hormonokat meg nem is tudom, hogy ilyenkor feltétlenül nézik, mielőtt felírják az első gyógyszert, inkább annak a követésben van esetleg szerepe meg ha közben vmi gixer volna. Ááá...én mondjuk annyira nem vagyok oda a fogamzásgátló tablettákért, okés, hogy vannak jó hatásai, de most amiatt érdemes volna szedni?! Nem hiszem. Igaz, hogy a gumi érezhető meg nem olyan vele a szex, de hát Istenem, ha kell valamit, akkor inkább ezt választom, a saját egészségem sokkal fontosabb, mint az, hogy gyógyszereket tumkoljak 21 napon keresztül magamba! Nem vagyok gyógyszerpárti, ha lehet, nem veszem be, csak ha nagyon muszáj! Majd a szexet gyógyszer nélkül is lehet élvezni! És akkor nem kell azon aggódni, hogy ma vajon bevettem-e a gyóygszert vagy mikor fogyok már le, milyen tonicot vegyek a pattanásaimra stb.
14. 021a029148 (válaszként erre: 10. - 64fe4d200a)
2010. febr. 23. 09:31

És ha még tisztességesen ki is vizsgálnak, akkor sincs semmi garancia arra nézve, hogy gyorsan meg is találják a neked megfelelő tablettát.

Ha minden rendben van az ember vérképével, még akkor is reagálhat rosszul a szerre, vagy esteleg (mint ahogy nálam is) évek múlva jön elő valamilyen panasz, ami miatt abba kell hagyni, amíg nem késő.

13. 5e48d37001 (válaszként erre: 12. - 64fe4d200a)
2010. febr. 23. 09:23

Igen legerősebb 0,035mg etinilösztradiol,ettől már csak gyengébbek vannak forgalomban.

Pl Yadine0,030 mg,Lindenitte20 a nevében is benne van 0,020mg etinilösztadiol.

12. 64fe4d200a (válaszként erre: 11. - 5e48d37001)
2010. febr. 23. 09:17
MICSODAAAAA???? A legerősebb??? Hát az a k... p.... aki ezt nekem felírta, azt mondta, hogy egyike a leggyengébb készítményeknek!!!! MEghalok! És nem bőrgyógyász, hanem a családalapítási központban doki, vagy mi a szösz, én csak úgy tudom a nevét, mint "Planning"
11. 5e48d37001 (válaszként erre: 5. - Missy cat)
2010. febr. 23. 09:06
De ez egy speciális hormontabletta amit a topik indító szed,nem is fogamzásgátló ,ez csak a mellékhatása a bőrgyógyászat kisérletezte ki erre is van törzskönyvezve,amellett a legerősebb hormontartalmú tabletta ami forgalomban van,elégé ledöbbentem,hogy csak úgy felírta Neki.
10. 64fe4d200a (válaszként erre: 7. - Ditti20)
2010. febr. 23. 09:01

Zilahon lakom, ÉNY Erdély, tapasztalataim szerint nagyon kevés olyan doktor van, aki igazán komolyan veszi a munkáját, itt, ebben a városban. Uccukáznom Kolozsvárra nem lehetséges anyagiak miatt.

Örülök, hogy mindenki a kivizsgálás mellett voksol és kellő indokkal, mert sokszor azt hittem én vagyok az idióta, hogy ilyesmit merek kérni.

Sok nő ebből a városból is ugyanúgy gondolkodik, mint a legtöbb nődoki. Akárkit megkérdeztem lehülyézet, hogy ennyire parázok, ha nem vizsgált meg az orvos. Persze, tisztelet a kivétel!

Már szégyellek is visszamenni, jártatni a pofámat és kiállni az igazamért, mert úgy néznek rám, mint egy űrlényre.

Mindegy, lesz valahogy, akkor is meg fogom találni a nekem megfelelőt, ha az eget is megrengetem!

Várok még tapasztalatokat és jó tanácsokat. Szeretném bővíteni a tudásomat, ez nem olyan dolog, amit félvárról kell venni. Egy életre is lebéníthatnak ezek! Nemde?

9. 021a029148 (válaszként erre: 5. - Missy cat)
2010. febr. 23. 08:49

Én ezzel nem értek egyet. Mert itt nemcsak a menuális vizsgálatról van szó, hanem a laborvizsgálat lenne az egyik legfontosabb. Minden hormonális fogamzásgátló hajlamosít a trombózisra, és minthogy a májban bomlik le, csakis akkor szedhető, ha semmiféle májfunkciós zavar nincs. Íg ezeket feltétlenül meg kell nézni, mjielőtt felírnák, függetlenül attól, hogy 18 éves, vagy 25 éves, vagy bármennyi éves valaki.

Tudnia kéne azt is orvosnak, hogy dohányzik-e az illető, mert ez még inkább növelheti a trombózis esélyét.

És aki szedi a fogamzásgátlót, annak is évente ellenőrizni kell (kellene) a vérképét.

Csak sajnos mindezt félvállról veszi a legtöbb orvos, tisztelet a kivételnek.

8. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 64fe4d200a)
2010. febr. 23. 08:46

Szia!

Én a diane-t szedem teljes kivizsgálás volt,igaz bőrgyógyász végezte,nem nőgyógyász.Ez laborvizsgálatot jelent illetve volt némi férfihormon érzékenység gyanú is,mert leritkult a hajam ezért döntöttünk a dianne mellett.

Valószínű a pattik miatt írta fel az orvos,mert férfihormon blokkoló van benne és a pattanások erre utalnak.De ...kellett volna nézni hormonsztintet stb..illetve továbbküldenie bőrgyógyászatra.

Én az első hónapban híztam 2 kg-ot amit fél év alatt sikerült csak leadnom,naponta tornáztam 1 órákat ,vagyis hetente 7x.Szóval nehéz, volt a súlyvesztés,és a formálódás.

Mindenképpen tornázz,hogy a szövetekből is távozzon a gyógyszer,és hajvédő vitamin ezerrel,mert kóros hajhullást okozhat!!

Remélem kitísztul a gyógyszer,és visszanyered az alakod.

Ha rám hallgatsz nem szedsz többet bogyót,Én sem szedném ha nem lenne muszáj.9 évig védekeztünk naptár módszerrel+ megszakítással semmi bajom nem volt vele,hiába mondják,hogy nem jó ,meg rizikó,alig várom,hogy visszatérjek hozzá.Még fél évig kell szednem a bogyót,utána levezetik egy másik gyengébb fogamzásgátlóval.

sok sikert!

2010. febr. 23. 08:28
Én arra emlékszem, hogy mikor először voltam a méhem mérete szerint írt fel gyógyszert, kisebb volt mint az átlagé, lehet,h ezért is vetéltem el egy óvszer mellett megvalósult babát! Mert én csak fél évig tudtam szedni, mivel a gyógyszertől függetlenül egy tüdőgyuszi után billentyűkopásom lett. A lényeg, hogy egy igazán hozzáértő doki azt a gyógyszert fogja neked javasolni amit a két vizsgálat után jónak lát. Van amelyikben több, kevesebb hormon van és még sok egyéb dolog is megkülönbözteti. Lehet h te azért lettél pattanásos és hízásra hajlamas, mert baromi nagy dózisban kaptad. Sztem menj el egy olyan dokihoz, akinél nem voltál és mesélj el neki mindent őszintén...hol lax?
2010. febr. 23. 05:49

Értem, csak nem mindegy, hogy a türelem játék a testemet is belevonja nem csak a pszihémet. Ahogy írtam már, mi van akkor, ha több gyógyszert kell bevennem, például 10 fajtát? Akkor 30 éves koromra szőrős, 120 kilós, pattanásoktól fekélyesen fogok élni? Nem hiszem el, hogy nincs olyan vizsgálat, amely 80%ban kimutatná, hogy milyen fog. is lenne szükségem!

Más fogamzásgátlókban nem bízom, ott a gumi, de sokszor érzem és a páromnak sem igazán jó...

2010. febr. 22. 23:22
A vizsgálat csak arra kell, mert ugye a legtöbb nő elmegy orvosához, hát mit hall vagy mi a tapasztalat? Hát maga a vizsgálat, így már elvégzik csak azért, hogy a nőben ne legyen semmilyen hiányérzet, pedig valamikor tényleg nem lenne szükséges. Időspórolás csak, ha kimarad egy nőgyógyásszal való találkozásból!:) De ez a vizsgálat ugyanannak felel meg, mikor elmész köhögve a háziorvoshoz, ő automatikusan meghallgat a fonendoszkópjával, hogy hall-e valamilyen elváltozást...
2010. febr. 22. 23:19

Szia!

Minden első tabletta felírása előtt az orvosnak kutya kötelessége lenne megvizsgálni manuálisan, vagy ezt megelőzően vagy utána egy labor vizsgálatot megcsináltatni APC-rezisztenciára-hogy van-e thrombosisra, vagyis fokozott véralvadásra hajlamod. Mert ha van, akkor pl. nem is írhat fel az orvos semmiféle fogamzásgátlót. Ha negatív az eredmény, akkor fel lehet írni nyugodtan, csak ezután már az a kérdés, hogy mit! Van már annyiféle készítmény, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni, így pont egy olyat kiválasztani, ami a te szervezetednek megfelelő lesz és nem sok vagy semmilyen mellékhatása nincsen, akkor az alkalmazható, viszont ennek kiderítéséhez időre van szükség. Onnantól kezdve meg türelemjáték!

3. 64fe4d200a (válaszként erre: 2. - Ditti20)
2010. febr. 22. 19:22
Magánrendelőben voltam először. Megkérdeztem a nődokitól, hogy nem e kell kivizsgálás, ő erre azt mondta, hogy nem szükséges, mert kiderül 3 hónap alatt, hogy jó e vagy rossz a szervezetemnek. Bocsássa meg a világ, ha 16 gyógyszer nem jó, akkor hova jutok??? Ugyanúgy tönkre vág, nem?
2010. febr. 22. 19:02
Szia Shelby! Mikor én fogamzásgátóért mentem 16 és fél éves voltam. Nem magánrendelésen voltam nála először,hogy megnézzem, úgy milyen, és jónak gondoltam. mindenképpen kell egy laborvizsgálat, egyik barátnőmnek, pl, abból tudták meg, hogy nem szedhet, mert trombózisra hajlamos és a gyógyszer ezen csak rontana. Tehát vérvétel, rákszárés. Ezeket az eredményeket meg kell várni!!!!!Ezt követeld ki! De én elég nehezen tudom elképelni ezt, olyan furcsa, a saját munkáját és persze téged veszélyeztet...Addig menj, míg vki nem csinálja meg, ezek nélkül akármit ír fel, én nem szedném be. Nem próbálsz meg magánrendelést?
2010. febr. 22. 18:56

Szeretném tudni a teljes kivizsgálási procedúrát fogamzásgátló felírása előtt. Milyen dolgokat végeznek? Hogyan működnek, melyik mire jó?

Ugyanis nem lettem kivizsgálva mikor elmentem a nőgyógyászhoz, csak annyit mondott: "Próbáljuk meg ezzel a fajtával, ha nem válik be, akkor egy másik fajtával!" Nem találtam normálisnak, mert így az egész hormonháztartásom felborul, nincs igazam.

Mycroginont írt fel, másfél évig szedtem, borzasztó pattanások keletkeztek a hátamon (lehet az is, hogy nem ettől...), és PMS-kor kemény depresszió lett úrrá rajtam állandóan, ami azelőtt nem volt.

Ezután elmentem a Planning-hez, elmontam a bajaimat, felírták a Diane-t, semmi kivizsgálás nélkül, hogy "ez majd úgyis jó lesz". Két hónap alatt 8 kilót híztam, akkora melleim lettek... mint még sose voltak.

Felháborított, hogy ennyire nem törődömek ezek az orvosok.

Tehát, arra lennék kíváncsi, hogy normális az ilyen hozzáálás és persze a kivizsgálás módszereire. Tudjam, majd mit kérjek, ha már ők nem képesek rá, kényszerítsem, hogy vizsgáljanak ki.

Szünetet tartok December óta egészen Júniusig, mert most küzködöm a kilók leadásával és tisztítom a szervezetem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook