Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Influenzás-náthás baba-orrszívás... fórum

Influenzás-náthás baba-orrszívás... (beszélgetős fórum)


2013. febr. 18. 14:56

Kell szivni, mert begyullad mas is, az arcureg es a kozepful!

(porszivos a legjobb, vettunk manualisat is utana, hatha jo az is, de gyakorlatolag pihegett)


Segit, ha parasitasz a szobaban es ha megemeled a baba ágyát, hogy a laba fele lejtsen. Igy lefele csorog a valadek.

Van orrcsepp pici babaknak is, nasivin ha jol emlekszem. Ja, es mielott porszivozol, aquamarissal fujj be neki, mert a so szinten oldja es fertotleniti is a valadekot. Mas markat azert ne hasznalj, mert mas elven mukodnek es a gaz, vagy amivel mukodik, nem tul jo ilyen piciknek.


Jobbulast!

17. 85szabina (válaszként erre: 15. - Maya80)
2011. nov. 22. 17:28
Szia!Mi 2hetes voltunk mikor elkapta tölem most 4 hetes porszivot mondta a gyere orvos is meg a védönö is szivd ki neki mert nem fog levegőt kapni ez hülyeség amit mondanak!
16. hajni2
2011. febr. 18. 15:06

Sziasztok!

Nekünk is a vízcsapra szerelhető orrszívó vált be. Az elektromosnak sajnos nem elég nagy a szívóereje, a porszívós pedig annyira hangos, hogy a kicsi fejvesztve menekült már akkor is, ha csak a szőnyeget porszívóztam...

én tőlük vettem: [link] debreceniek, de szerintem postáznak is...

15. maya80
2011. jan. 20. 15:08

Én is segítséget szeretnék kérni.

11 napos a kisfiam, és két napja nagyon szürcsög, alig kap szegénykém levegőt.

Tegnap voltunk vele az ügyeleten is, de nem sok mindent csináltak vele.

Kap Cebion cseppet, Calciumot, Fluimare-t és Nasivint is használok az orrocskájába, de nem akar javulni. :( Már nagyon el vagyunk keseredve, hisz még olyan aprócska, úgy sajnáljuk...

A doktornő azt mondta, hogy ne szívjuk az orrát, mert az csak jobban tönkreteszi a nyálkahártyáját.

Van valakinek tapasztalata ilyen pici babával kapcsolatban?

Mikor fog elmúlni? Mennyi idő kell a gyógyuláshoz?

Mivel, hogyan tudnék még segíteni neki?

14. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - Kszilvi)
2009. jan. 2. 16:19
ahányszor szükséges de dokihoz vidd el és szivasd az orrát !!!
2008. szept. 6. 09:19

Nálunk elég, ha beviszed a picit az Orr-Fül Gége ambulanciára, ahol kakukkolnak vele:


Azaz a pici mondogatja: kakukk, kakukk, s ők közben az egyik orrlyukon egy sós oldattal befelé viszik a folyadékot, a másik lyukon ugyanazzal az erővel a cuccot kiszippantják.


Nagyon hatásos, s nem fáj.

2008. febr. 3. 18:41
Régebben használtam Sterimare-t de olyan erővel jött belöle a lé hogy felsértette az orrát.A gyógyszertárban is javasolták hogy pumpássat használjunk mert a hajtógáz árt a nyálkahártyának.Így pumpás kiszerelésű sóoldatot vettem,s mikor elfogyott az üvegcsébe a gyógyszertárban kapható ampullás sóoldatot öntöttem bele ami ugyanolyan hatásos mint ami 5ször drágább Fluimare, és társai.Na és nálunk a csöppentés szóba se jöhet.
11. contu (válaszként erre: 10. - 754c7e07c3)
2008. jan. 7. 10:12
Vízcsapos orrszívó? Olyanról még nem is hallottam. Hogy működik?
2008. jan. 7. 06:14

Nekem a vízcsapos orrszívó vált be, előtte a sterimar orrsprayvel befújtam.

Mostanában nasopaxot használunk.

9. virgilius (válaszként erre: 6. - 4d9f8affae)
2008. jan. 7. 00:55

Nem biztos, hogy az orrszívó miatt nem fújja. Az én fiam (8 éves) sem mindig tudja rendesen kifújni, van, hogy csak szipákol. És egyedül valahogy olyan sután tartja a zsebkendőt is. Ha én tartom az orra alá és noszogatom, hogy erősen fújja, akkor szokott sikerülni.


Orrszívó bedugása az orrba: szerintem nem szabad vákuumot képezni vele pici babáknál, az túl erős. Elvben nem is szabad maximálisra állítani a porszívó szívóerejét hozzá. Viszont a másik orrlyukat érdemes befogni, akkor jobban kijön a trutyi.

8. contu (válaszként erre: 4. - Kszilvi)
2008. jan. 7. 00:31
Sziasztok! Nekem most sajnos a pici lányom épp beteg. Orrszívás előtt Fluimare-t használunk. Jobb a Sterimarnál, mert kisebb a feje és kevesebb jön belőle. A doktornő ajánlotta. Orrszívás után néha Nasivin Sanftot használunk. Ez spray. Az orrszívónk nem porszívós, hanem saját motorja van. Sajnos néha még a fiamnál is használnunk kell, mert nem hajlandó megtanulni az orrfújást.
7. bbgi (válaszként erre: 4. - Kszilvi)
2008. jan. 7. 00:25

Én az Euphorbium orrspray-re esküszöm. Azt már babuknál is lehet használni, tuti hat, és nem kezdi ki az orrnyálkahártyát, nincs kellemetlen íz a torokban tőle.

Az orrszívót nem is kellett emellett használnunk.

2007. dec. 17. 19:41

Nekem nagyon rossz a tapasztalatom én soha nem fogom használni!!!!!!!!!!!!

Nagy fiam 9 éves nála jól bevált,gondoltam kis fiamnál is.Nagyon jól kiszívta engedte is a gyerek sőt hozta anya szíjjunk így kérte!De a mai napig nem fujja oz orrát!!!Tudja hogyan kell és tele van,de nincserő benne nem tudja rendesen és a fülére ment ez a héten történt.Kicsi fiam 6 éves a 15 hónapos kicsi lányomnak nem használok soha ilyet!

2007. szept. 28. 07:19
a legjobb dolog az orrszívó porszívó. sajnos mi hamar megtapasztaltuk a náthát... :( de már túl vagyunk rajta. áldom a feltalálóját :))
2007. máj. 7. 17:57

sziasztok!

Köszi, hogy írtatok! Mát totál kivagyok! Úgy sajnálom szegénykémet.


15.-én lesz a kicsi 8 hónapos. Elég vészesen tele van állandóan az orra, de nem száraz, hanem folyós-tapadós anyaggal. Már mintha kicsit vizesebb lenne, de a helyzet változatlanul rossz.

Most alszik szegénykém, de már 2.x sír fel, nem kap levegőt. Többször kér szopizni is, mintha jobban enne már. Most kamilla teát adtam neki, hátha az is segít.


Kicsit voltam vele kint is, mert jó idő volt. Elkezdett köhögni is, majd meg fulladt a sok takonytól. Amikor meg a családban mindenki totál beteg volt, ő volt az egyetlen, akinek semmi baja nem volt...


Orrszívás: mi olyat kaptunk, ami jelenleg nem fér be az orrába...olyan pici az orrocska. Így csak oda tudom tartani. Egész jól tűri, csak akkor ilyed meg kicsit, amikor beindítom a porszívót. A kis kézi szipkát nagyon nem szereti. De néha muszály azt is alkalmazni. Ha alvás közben próbálom, ha nagyon szörcsög, akkor észre sem veszi.


Holnap viszem tanácsadásra, majd megnézi a doki néni. Orrcseppet kaptunk, de azt nem látom, mennyi cseppen, csak látom kicsin, ha már ment az orrába... Nasivin csak orrspray-ben van itthon, nem tudom, lehet e már a kicsinél használni.


Van csepp is?? Majd megnézem a patikában. A Stérimare is jó, de olyan nagyot spriccel... Hát már tényleg mindent próbáltam. Még a patikai orrkenőcsöt is, ami kicsit mentholos. Picit bekentem az orra körül, míg aludt.


Remélem lassan már javulni fog a dolog, mert már hétfő óta szörcsög a kicsi. Biztos ez a változó időjárás...nem is tudom, hogy kaphatta el ezt a náthát. Igaz az elsőn át kell esni valamikor...

3. win
2007. máj. 7. 13:24

Nekem azt mondta a védőnő, negyedóránként lehet egyszer szívni.

Mi néha előtte be szoktuk fújni Stérimarrel, az feloldja kicsit, és kb. 5 percet várunk. Utána éjszakai alvás előtt még egy kis Nasivint szoktunk cseppenteni.

2007. máj. 7. 12:33

Szia!

Mennyi idős, meg mennyire taknyos... Ne sajnáld, nem fáj, csak kellemetlen, ha nem hiszed,akkor próbáld ki! Én megtettem. :) Lányom most 4éves, ha nagyon taknyos, akkor nem tudja eléggé kifújni, akkor kiszívom neki.

A titok: Nem csak odatartani, hanem amíg csak befér bedugni (anyósom szokott sopánkodni, hogy az agyát szívom le. :P), szóval legyen vákuum. Egy kicsit lefele tartsd a szája irányába, és nyomjad, hogy a vákuum megmaradjon. NEM fáj. Tegnap este is szívtam a lányom orrát, és elaludt közben. Csak vinnyog ő is általában, mert hát nem kellemes, de ez olyan mint a gyógyszer, muszáj, így kap majd levegőt... Szokta hozni az orrszívót, ha érzi, hogy tele van a nózija...

Miután kitakarítottad, használj orrcseppet. A doki keserűt ír fel, az akkor jó, ha már komoly a helyzet. (ha nagyon komoly) Amúgy a kiszívott nóziba mi Nasivint használunk, és egy óra múlva megint szívjuk... Gyönyörűen kihozza... Hat hónapos kora óta...

Szívjad bátran, és sűrűn, de csak akkor ha tényleg jön a cuccos kifele, mert fölöslegesen nem szabad az orrnyálkahártyát strapálni. Van hogy óránként kiszívom neki. Ha elkezd vérezni, akkor sok, kicsit óvatosabban nyomd be, és ritkítsd a szívások számát. Nem kell megijedni, a mi orrunk is vérzik néha, ha nagyon sokat fújjuk.

Ha ici-pici a gyerek, akkor kérd ki a doki tanácsát. Ha meg már profin kommunikál, akkor ne hagyd magad átverni! :))) Ha csak odatartod, az nem ér semmit, akkor lehet tízpercenként odatartogatni. :P

Sok siert! Ügyi légy! Jó szerszám, de ennek is megvan a technikája, a lányom már szó szerint segít, bedugom, és olyanokat mimikázik, hogy szó szerint kiküldi a fikát. :)

kitartás!

2007. máj. 7. 12:23

Kisfiam nagyon szörcsög. Alig győzöm szívni az orrát. Kinek milyen tapasztalata van az orrszívással?

Orszívó-porszívó? Hányszor lehet 1 nap? Mennyi ideig egyszerre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook