Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy jó szomszéd ajándék..egy rossz az Isten verése... fórum

Egy jó szomszéd ajándék..egy rossz az Isten verése... (beszélgetős fórum)


25. alfoldi13 (válaszként erre: 24. - A6bc29c843)
2012. szept. 9. 20:13
igaz
2012. szept. 9. 20:06
Én kibékültem az enyémmel. Jobb a békesség.
2012. szept. 9. 20:05
itt mind kettőre van példa
2012. aug. 12. 23:35
Nálunk azért hörgött a szembeszomszéd, mert a macskánk átjárt hozzájuk, és mivel nyitvahagyták az ajtót, bement a lakásba, és megette az ő macskájuk kajáját. Mondtam, hogy macskát nem lehet megkötni. Erre közölte, hogy biztos nem etetjük. Erre átcipeltem a állateledelesben vásárolt marha nagy zsáknyi macskakaját, és megkérdeztem, szerinte akkor ezt ki eszi. Az persze teljesen rendben volt, hogy a kutyája állandóan kiszökött, széttépte a szemeteszsákot, amit reggel kitettünk a kukásoknak, szétrágta a drótkerítésünket, hogy bejöjjön a nőstény kutyánkhoz. A férjem hatszor javította ki. Állította a szomszéd, hogy ő nem tehet arról, hogy kiszökik a kutya, a baj csak az, hogy láttuk, hogy ő engedi ki hajnalban az utcára.
21. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2012. aug. 12. 22:58
... a rossz török átok...
2010. márc. 12. 18:07
kinek mi jut....ebből...
2010. febr. 23. 14:57

Mi jó formán csak köszönő viszonyban vagyunk a szomszédainkkal.

Az egyik úrhatnám, még azért is feljelentet bennünket, hogy a mi kéményünk füstje rászáll az ő házára. Aztán a pénze segítségével elintézte, hogy nekünk megtiltották a faluban, hogy jószágot tartsunk. No nem azért, mert nem voltak tiszták, hanem mert ő urasága beljebb építette a házát az előírtnál, s így nem volt meg a kellő távolság az ő háza és a mi óljaink között.

A másik szomszéddal szemben viszont én kértem birtokvédelmet, mert már annyi szemetet és lim-lomot pakolt a kerítésre, hogy az teljesen romokban hevert, s az ócskaságai már a mi telkünk voltak. No és a rozoga kerítésen keresztül napi renden átjártak a kutyái. Már féltünk kimenni az udvarra. A szép szó persze nem használt, ezért tettem meg a hivatalos lépéseket. Ímmel-ámmal csinált egy kis rendet, de mivel jött a rossz idő, abba hagyta. Kíváncsi leszek, hogy mikor lesz végre rend.

2010. febr. 23. 12:09

Sziasztok!

Nekem is volt szerencsém egy remek alsószomszédhoz, szerencsére már elköltöztünk, de 2 évig táncolt az idegeimen. Egyszer csúnyán összevesztem vele, utána többet nem mert szólni. Két éves volt akkor a nagylányom, mikor odaköltöztünk, ő folyamatosan ütötte a radiátort, hétvégén 2 órakor feljött pongyolában, hogy csináljak valamit a gyerekemmel, mert ő pihenni,aludni akar. Szidta a lányomat, hogy milyen gyerek,hogy nem tud leülni és csendben játszani (egész nap). Ja! És én értsem meg, hogy ő alsó tagozatos tanártnéni és kikészül a gyerekektől az iskolában, nem akarja még itthon is ezt hallgatni, az én lányomat.

Velünk csak annyi volt a gond, hogy vegyünk fel papucsot és a vendégeink is, mert hallja, ahogy lépkedünk.

2010. febr. 23. 11:23
nálam az egyik szomszéd kutyatenyésztő igy idönként hat hatalmas kutya ugat ránk..a mi kis palotapincsink miatt ami mindig szabadon van..ez feszültséghez vezetett ami csak részéről van én ugy vagyok ezek a nagykutyák ugatása elriaszt minden hivatlan vendéget
16. Lemi09
2010. febr. 22. 22:10
Nekünk könyvelőiroda a szomszéd... Túl sok baj nincs velük, mióta megértették, hogy ne az ablakunk alatt dohányozzanak, mert bejön a szag, és kicsi a gyerek. Menjenek a sajátjuk alá büdösíteni. De nem vagyunk rosszban. Májusban vannak csak itt éjjel - nappal, hétvégén is... A másik oldalon lépcsőház, azon túl fogtechnikus testvérpár... Szinte soha sincsenek otthon. Itt lakik még a gondnoknő, idős asszony, na, az mindig tudni akarja, hogy hova megyünk, hol voltunk, ami kicsit idegesítő, de alapjába véve elviselhető. Ő a ház őrszeme, mindenkit figyel... Van is biztonság! :DDD A többiek mind albérlő egyetemisták... Minden félévben mások. Eddig megúsztuk, nem buliznak túl hangosan. :))
2010. febr. 22. 19:47
A jobboldali ugye az elpalázott(mert undorító módon tartja a jószágait, rossz volt a kerítés, amit neki kellett volna megcsinálni, az ő állatai átjártak hozzánk, ő meg felkapta a vizet, mikor a mi kutyánk átment vacsorázni egyszer...aztán jött a pala, jó magas).Azért a köszönés megvan.A baloldali semleges, köszönünk ennyi, a szembe szomszéddal jó a viszonyunk, habár ellentétesek a politikai nézeteink, a hátsó szomszéd anyám nagybátyja, régi öröklési vita, ők húzták a rövidebbet, nem is köszönünk.Még megemlíteném a baloldalon átellenben a "hölgyet", aki a szöges salakját az utcára önti, komolyan mondom, már hegy van előtte belőle...a többi utcánkban lakó mind normális:)
2010. febr. 22. 19:23
na erről még irhatunk oldalakat......mert elől hátul oldalt szemben...
13. SF
2010. febr. 22. 18:34

Nem panaszkodhatok a szomszédaimra. Az egyiktől nem tudunk olyat kérni, amit ne akarna teljesíteni. Minden ősszel meglep minket gyümölccsel, ha marad hely a szemetes konténerében, felajánlja nekünk.

A szemközti még a kiskutyánkat is cumiztatta, a maradék... az olyan semleges. Nem járunk össze, de nem is acsarkodunk.

2010. febr. 22. 18:30

Mi nagyközségben lakunk, pár éve költöztünk ide az egyik közeli nagyvárosból.

A melletünk lakó szomszédok segítőkészek, de nem árt a három lépés távolság, a későbbi nézeteltérések elkerülése végett, a mögöttünk lakó no comment. Szerencsére körbebetonozta magát (állítólag a kutyáink őt figyelték a tábori wc-n), így nem zavarjuk egymás köreit.:)

2010. febr. 22. 16:00
Hát az elmúlt pár évben nem volt okom a panaszra, idősebbek, kihullott már az oroszlánfoguk. Pedig régebben mennyit verekedtek, összetörtek mindent, heti szinten jött a rendőrség.. Néha diót tör a felső szomszéd, 1 évben egyszer reggeltől esig fúr-farag, de ennyi egyáltalán nem zavar. Jah meg van egy kis kölyökkutya egy fiatalabb párnál, de mindig azelőtt a szomszéd ajtaja előtt kezd vmi irgalmatlan csaholásba, aki ki nem állhatja az állotokat xD Ilyenkor mindig kiugrik az érintett, minnél jobban óbégat az érintett, a kiskutya annál jobban ugat! :DDDD
10. caffi
2010. febr. 22. 15:42

Fuuuu,a házasságunkat,falun kezdtük(csak oda járt akkoriban a szocpol)

Egy meghalt néni házát vettük meg,a fia,a szomszédban lakot....mit sem zavarta a tulajdonos váltás....évek után is átjárt mikor nem voltunk otthon a kertbe,a padlásra.....stb a végén már nem is köszöntünk egymásnak!

Amikor elköltöztünk,rá egy évre meg halt,ülve kaszával a kezében:D

Most panelban lakunk,mindenkivel elvagyok,de vigyázok h ne lássanak bele az életünkbe:)

9. 9242a6388c (válaszként erre: 8. - Varbóc)
2010. febr. 22. 14:06
:).. ősi jogok-- lopás....Jól "megmagyrázzák"!!!
2010. febr. 22. 13:17
különösebben nem foglalkozok a szomszédaimmal, különösen nem falusi háétvéági házam környékén. Még 30 év után is "gyütment"-nek tekintika városiakat, pedig a falu eredeti lakossága lassan kihal - ( 1988.évben 125 őslakos, 4 "gyütment" velem együtt - 2010.évben 41 őslakos 52 "gyütment"). Ősi jogokat mesélnek, így természetesnek tekintik, hogy a fáimról minden évbebn leszedik a gyümölcsöt. Persze hét közben, amikor nem tartózkoodunk ott. No ennyit az együttélésről...
2010. febr. 22. 13:11

Nekem van ilyen is, olyan is.

Az egyik, egy 50 fölötti alkesz nő, már feljelentettem a sok mocsok miatt.

A másik nagyon jó egy görög család, a lányuk oszt. társam volt. Rendes, segítőkész emberek.

Azt szoktam mondani, az egyik áldás, a másik átok!

2010. febr. 22. 13:11
Az enyém egy anygyal hamarabb számithatok rá mint anyukámra pedig nem messze lakik tölünk!
2010. febr. 22. 13:06
Az enyéim ,mint a tesók !Nyáron a fiúk együtt betonoznak , a lányok sütnek,főznek,esténként grílezünk -bográcsozunk.A gyerekeink is jó haverok !Ezért jó volt kiköltözni a lakótelepről.
2010. febr. 22. 12:59

Nekem jó szomszédjaim vannak Dél-Pesten.

Utoljára reggel fél hat után csengettem be az egyikhez, hogy segítsenek a defektes kerekem lecserélni. Hárman is jöttek...

2010. febr. 22. 12:58

Szép napot!

Tudnék mesélni az utóbbiról...2 és fél méteres palát rakattunk végig a kerítésnek...

2010. febr. 22. 12:57
nem foglalkozom a szomszédaimmal.ők sem velem.:)
2010. febr. 22. 12:53
szerencsére itt falun csak az elsőkategória a legtöbb ember...nálatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook