Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik kalória számlálással szeretnének megszabadulni az utolsó kilóktól !:) fórum

Akik kalória számlálással szeretnének megszabadulni az utolsó kilóktól !:) (beszélgetős fórum)


22. e7eb9848dd (válaszként erre: 9. - Kekx)
2010. febr. 27. 16:41
A túl kevés Kcal miatt elkezd a szervezet raktározni,és nem fogysz,sőt hízol a neten megvan,hogy a korod a súlyod alapján mennyi a napi kcal,és ch amit be kell vinni,különben nem érsz el semmit,csak hogy depis leszel a kevés kalóriától és a ch-tó.ÉN 83-ról indultam,most 70,5 vagyok 3 gyerek után,168 cm-er és 60 a cél.Eddig csak norbiztam,de fél évig nem mozdult a súlyom és most 2 hete számolom én is,napi 1500 körül maradok és 160 gr ch -alatt!ez fontos hogy a ch-ne legyen több napi 160 gr-nál,de sokkal kevesebb se,mert jön a depi a ch megvonás miatt.Én tudom cukros is vagyok.És a kcal is meglegyen amit meghatározol a korod és a súlyod alapján.Én van hogy 2000Kcal-is beviszek egy nap,de csak 160 gr ch-t és mégis fogyok heti 1-1,5 kg-ot.Ja és csak édesítőt használok cukrot nem eszem.NÉZZETEK BE A BLOGOMBA: ADATLAP ALJÁN TÁNCOLÓ SALÁTÁKRA KATT:ÉS MÁR OTT IS VAGY.Minden nap bevezetem mit eszem,mennyit és a Kcal,és a ch-t is.
2010. febr. 23. 15:30

Sziasztok LÁnyok!


Halljátok, nálam detto az van, mint nálatok! Én tavaly június végén kezdtem el kcal-t számolni (napi 1200 kcal) és sportolni, 4 hónap alatt le is ment 18 kg, utána viszont jött a hidegebb idő és a fogyásom megállt, mert már nem bírtam anniyra koncentrálni és időről időre jól benasiztam:(((


Valahogy elfogyott az akaraterőm:(

Most 68 kg körül mozgok, ehhez vok 165 cm, de még egy 10est szeretnék ledobni, viszont most nagyon nem megy:(


Most is olyan szívesen benasiznék:((((

2010. febr. 23. 13:43

én keveslem azt a 400-500 kcl-t, a napi bevitelnek nem szabadna 1000 kcl-nél kevesebbnek lennie, de talán még az is kevés...

könnyen elkaphat így a farkaséhség, aztán jojózol vissza...

2010. febr. 22. 21:47

mennyi rokon lélek. pusztán diéta szempontjából... mi lenne lányok ha még ismernénk is egymást:O


én kb 3 hónapja stagnálok... havonta 1 kilóval megy lejjebb.. november óta diétázom.. 73 kilóról sikerült lemennem 62-63-ra. cél 55kg.

Családom és barátaim szerint már most is jól nézek ki, mert a csontozatomhoz jól megy az arányosságom.

de én még látok hibákat itt - ott.

400kcal körül egyeztem ki naponta.

de rájöttem, egyik barátnőmmel fogyózunk így - ő is hasonlóan hizékony lenne mint én, hasonló magasság hasonló alkat, egy suli szóval jól megvagyunk:) - napi 1 szenvics 2-3 liter víz garantált fogyás. de tuti kikészíti a gyomrod szóval vigyázz vele.. :S én a 400-500kcalt tudom biztosítani, hamlettel meg alacsony kcal tartalmú kajákokkal.

2010. febr. 22. 13:19

nekem is az a bajom, hogy a lendület hiányzik, ill. megy oly két hétig de aztán jön 2 nap amivel elrontom az egészet... és így megy ez már pár hónapja, pedig előtte sikerekről beszélhetek... vmi van a levegőben nem? tán hizlal??!!;)

5hét 5 kiló siker, grapefruitos diéta siker, számlálgatós siker, bogyókkal no siker...de mindig van ami visszaránt.. mondjuk most a leszokás a dohányzásról,de eszerűen nehéz visszaállnom...

17. csgal (válaszként erre: 6. - C12cd2b1c1)
2010. febr. 22. 13:03
Tavaly ilyenkor, mikor abbahagytam a szoptatást, 90 napossal fogyóztam, le is ment minden, fel voltam pörögve, jártam kondizni, futottam, jó volt. Aztán jött egy pajzsmirigy probléma, pár hét alatt visszajöttek a kilók, rossz lett a közérzetem, még mindig ennek iszom a levét. Nemrég elkezdtem számolgatni a kalóriákat, de nagyon macerás, meg az akaraterő is nagyon hiányzik, az a lendület, ami tavaly megvolt. Nem tudom, mit kéne csinálnom.
16. Kekx
2010. febr. 22. 12:57
Én ha reggel eszek egész nap éhes vagyok, ezzel nem tudok mit kezdeni, szóval az egyszerű kalóriaszámlálás nekem sokkal jobb, de egyénenként változó. Egyszer tartottam egy ilyen napi5x diétát és az valahogy működött, de ott le volt írva nagyjából, hogy mit kell enni. Ez sokat segített mert hajlamos vagyok megszegni a saját magam által állított szabályokat. Ezért jó a kcal számlálás, mert 1000kcal, az 1000kcal és ha ez két tábla csoki akkor így jártam :S
2010. febr. 22. 12:55

én próbáltam ezt a számolgatósdit, ment is, csak pár hét után meguntam. bár ha lenne vmi kézi kalóriaszámláló és memorizáló annak örülnék :)

Szerintem is a jó idő meghozza majd a várt sikert!

14. Re87 (válaszként erre: 13. - Kekx)
2010. febr. 22. 12:50
Én meg lehet kipróbálom ezt a napi 5szöri étkezést.De az a baj,hogy máshol meg azt olvastam,hogy 4órának kell eltelni 2étkezés között..Az ember már nem tudja mi az igaz:(
13. Kekx (válaszként erre: 12. - Re87)
2010. febr. 22. 12:46
én csak arra tudok gondolni, hogy az ember közérzete legalább annyira befolyásolja a fogyást, mit az amit eszik... ezért abban is hiszek ha jön a jóidő és nem folyton ezen fogok agyalni és spontán be tudom tartani az étrendet, akkor majd beindul. Nyáron/tavasszal minden sokkal egyszerűbb, energikusabb is az ember :) holnaptól elkezdek számolgatni énis, mert már marha kiváncsi vagyok mégis pontosan menyit eszem egy nap!
12. Re87 (válaszként erre: 11. - Kekx)
2010. febr. 22. 12:41
én 3szor eszem 2-300kalóriákat.De már a gyomrom kifordul a zöldségtől,meg a grillhústól:(
11. Kekx (válaszként erre: 10. - Re87)
2010. febr. 22. 12:35
Nekem van egy dietetikus ismerősöm, aki 1200-1400 kalóriát javasolt napi 5szöri étkezésre osztva, képtelen voltam betartani :( akkor híztam még 3 kilót... gyorsan abba is hagytam
10. Re87 (válaszként erre: 9. - Kekx)
2010. febr. 22. 12:32
Már én is nagyon el vagyok keseredve.Olvastam egy másik topicban,hogy azt javasolták egy sorstársunknak egye tele magát néha.Kipróbáltam.Hétvégén csipsz,maffin,rántotthús,persze,hogy rosszul lettem.Már nem tudom mit csináljak.Nincs egy dietetikus,akit online lehet kérdezni???
9. Kekx (válaszként erre: 7. - Re87)
2010. febr. 22. 12:29
a helyzet nálam ugyan ez, napi egy nagy natur joghurt 2 répa 1 alma nyersen, néha vmi csirkesonka és híztam, már bőgten annyira nem bírtam. Hétvégenként többet eszem, de egyszercsak rosszul lettem. Két hétig nem tudtam mit kezdeni a gyomrommal, már a víztől is hányingerem volt, kábé 3 napja megjavult, ki tudja meddig. Hetente 5x bringázok 2x1 órát és 1-1,5 óra torna per nap.. és semmi... én sem értem :S
2010. febr. 22. 12:11
Sziasztok ! Cél 58 kg, egy hete diétázom, napi 1000kcal. Hétvége elkeseredés Szombat vasárnap torna, napi 60 perc, a kiló nem kevesebb hanem több. Napi Kcal szintén 1000, bár szénhidrát sok volt.
7. Re87
2010. febr. 22. 12:09
Én 2hónapja rohadtul nem fogyok egy dekát sem, és már a f.szom is tele van az egésszel.Ingerlékeny vagyok,mert alig eszem,a zöldségtől és hústól már a gyomrom kifordul mégis inkább hízok...Ja,meg mér tornázok is rendszeresen és mégis...
6. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 3. - Csgal)
2010. febr. 22. 12:07

nem kell rögtön lehozni a csillagokat az égről, először tűzz ki kis dolgokat, 2 hét alatt -3kg vagy hogy mindennap tornázol és mondjuk kiiktatod az édességet teljesen a cukrot teába/kávéba édesítőszerrel helyettesíted ez már nagy lépés.

hogy diétáztál idáig?

5. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 2. - Vick81)
2010. febr. 22. 12:04

először az volt a motiváció, hogy jól érezzem magam a bőrömben és végre boldog legyek.

Most arra figyelek, hogy mindennap tornázzak rendesen, ezzel is korigálva a kalóriákat mivel másfélóra testmozgással elégetem a napi bevitelt szinte. szeretnék 60 kiló alá menni, és büszkén járni a strandon :) ez a motivációm, + a párom mindig megdicsér, hogy milyen kitartással csinálom a diétát ez is egy óriási löket:)

4. Kekx
2010. febr. 22. 12:03
Majd jön a jó idő és menni fog :)
3. csgal (válaszként erre: 2. - Vick81)
2010. febr. 22. 12:00
Most én is így érzek. Valahogy hiányzik az akaraterő.
2. Vick81 (válaszként erre: 1. - C12cd2b1c1)
2010. febr. 22. 12:00

Szia!


Nekem nincs akaraterőm leadni azt a felesleges 5kg-ot. Egyzserűen nincs motiváció.

Te mivel motiválod magad?

2010. febr. 22. 11:55

Támogassuk és segítsük egymást:)

Elvégre az utolsó 2-5 kilótól a legnehezebb megszabadulni mivel ők a legragaszkodóbbak :)


íme egy két link amiket napi szinten forgatok:

www.delusive.hu/doc/Kaloriatablazat.doc

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook