Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A házi finomabb! fórum

A házi finomabb! (beszélgetős fórum)


2010. febr. 22. 23:12
lehet kapni ilyet, hogy kefírgomba: abból szokta anyukám csinálni a kefirt, a tejet ráönti állni hagyja 1 napig és másnapra kész a kefír, a gombát le kell utána tisztítani és jöhet az újabb adag tej rá...
7. Hannah87 (válaszként erre: 3. - Mokusmazsola)
2010. febr. 22. 22:43
Ahogy lereszeltem rögtön besózom? és hogyan szárítod ki?
2010. febr. 22. 14:28

Sütit csak itthon csinálunk. Nem szeretem egyik cukrászsütit sem. Az Ischlert még megeszem meg a mignont de a többit nem szeretem.

Befőtt,lekvár,csalamádé,savanyúság,lecsó,paradicsomlé, fagyasztott gyümölcsöket mindent itthon csinálunk egész évre. Sokkal jobbak

5. mokusmazsola (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2010. febr. 22. 12:04
elotte lefolozni, az a tejfol:)
2010. febr. 22. 11:58
a túró egyszerű: a savanyú tej ha megalszik, fel kell önteni egy függönydarabba vagy textilpelenkába és 1-2 nap alatt lecsöpög
2010. febr. 22. 11:55

minden lekvart befottet en keszitek itthon, a kenyeret is. nekem szerencsem van, anyosom tart tehenet ezert tej, tejfol turo onnan van.

hazi vegetat szoktam csinalni, a bolti por etelizesitoket szinte nem is hasznalom, mindenfele gyokerzoldseget meg zoldfuszernoveny le kell daralni vagy reszelni es soval tartositod.

2010. febr. 22. 11:50
nálunk a kenyér készül mindig otthon
2010. febr. 22. 11:42

Sziasztok!


Gyerekkoromban nagyon szerettem a házi tejfölt, a házi túrót és sajtot.


Ismeri valaki, hogyan készülnek ezek?


Sokat gondolkodtam rajta, mit lehetne még házilag elkészíteni mondjuk a lekváron kívül, hogy egészségesebb, finomabb és/vagy olcsóbb legyen, mint a bolti változat.


Ti mit készítetek házilag? Milyen recepteket ismertek a bolti termékek kiváltására?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook