Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közérdekű problémát szeretnék szóvá tenni, de nem tudom ki az Illetékes Szerv! Segítséget kérek! fórum

Közérdekű problémát szeretnék szóvá tenni, de nem tudom ki az Illetékes Szerv! Segítséget kérek! (beszélgetős fórum)

2010. júl. 9. 11:39
Minden bank környékén van étterem, vagy presszó, ahol van vécé. Nem hiszem, hogy pont egy bankban kéne elvégezni dolgodat. Ha távolsági busszal mész valahová akkor megállítod ha rádjön? Szerintem meg, ha nagyon kritikus a helyzeted, a biztonsági őrt is megkérdezheted, hogy hova mehetnél...Biztonsági okok miatt nem lehet nyilvános mosdó a bankban.
2010. ápr. 8. 11:24
ÁNTSZ??
2010. ápr. 8. 11:24

Bankoknál biztos nincs!

Áruházban már elfogott a pánikhasmenés, nem engedtek be!! Szerencsére volt mellette egy nyilvános... nem volt kecmec...

25. russodebby (válaszként erre: 24. - Müzliszelet)
2010. febr. 22. 15:46

Azt fogalmam sincs!

Nekem is egy hivatalban dolgozó mondta amikor pocakos voltam.

24. Müzliszelet (válaszként erre: 23. - Russodebby)
2010. febr. 22. 12:51

Tény, hogy a kismamák előnyt élveznek, de azért vagyunk egy páran, akik már nem leszünk kismamák :)

Hol lehetne ennek a rendeletnek utána nézni?

2010. febr. 22. 12:14

Amúgy a kismamákat kötelesek beengedni a személyzeti wc-be!

Csak sajnos ezért is harcolni kell.

22. russodebby (válaszként erre: 20. - Puritan)
2010. febr. 22. 12:13
Van ilyen és azt hiszem ahol 10 embernél több,akkor férfi és női mosdónak is kell lennie.
21. Müzliszelet (válaszként erre: 20. - Puritan)
2010. febr. 22. 11:12
Én boldogan megírnék-szerkesztenék egy ilyen beadványt, de még mindig nem tudom, hol érdemes ezzel a gondunkkal kopogtatni! Mégiscsak nagyobb érdeklődésre tarthat ez számot, mint mondjuk a győzikesó.
20. puritan (válaszként erre: 1. - Müzliszelet)
2010. febr. 22. 10:49
Egyébként van egy ilyen EU-s rendelet, hogy minden olyan helyen, ahol 1 óránál hosszabb lehet a várakozási idő, kötelesek az ügyfeleknek nyilvános WC-t biztosítani. A földhivataloknál ezt be is tartották, úgy tudom az a türelmi idő is lejárt, amit az EU-ba lépésünk óta kell számolni.
19. Sicike (válaszként erre: 4. - 9c8432d068)
2010. febr. 22. 09:27

Vagy van illemhely,de a bank dolgozói számára...

Hmmmm,amikor a lakáshitelünket vettük fel 7 hónapos terhes voltam.....leküdtem apát a bankba intézni,mondtam akkor gyere értem,ha nekem is alá kell írni.....

Röhej!

2010. febr. 22. 09:21
Először voltunk gyermekpszichiátrián, férjem kérdezi a biztonsági őrt, hol a mosdó. Azt mondja az őr, van mosdó, de csak betegeknek, az meg ugye a lányom. A férjem rávágta, hogy "leszarom" és elindult megkeresni. A biztonsági őr utána se mert szólni. Ha másképp nem megy, akkor csináljuk így : )
2010. febr. 22. 09:16

Én is voltam már hasonló helyzetben, kihúztam a sorszámt (TB-s intézni valóm volt), várakozók száma 87. ok. 2 óra múlva kérdeztem a biztonsági őrt hol van a mosdó, erre közölte itt nincs. rendben (vagyis dehogy van rendben), elmentem a közeli mekibe. mire visszaértem érdekes módon felgyorsult az ügyintézés, 20-25 percet voltam távol, azalatt valamilyen módon lement a 40 ember aki még előttem volt, és közölték, hogy már volt a sorszámom jöjjek holnap. némi szóváltást követően el tudtam intézni amiért odamentem. felháborító valóban a helyzet. régebben gyakran jártam oda céges ügyek intézése miatt, és volt hogy a kisgyerekes anyuka ott 50 ember között egy szabad pulton tette tisztába a babáját, a biztonsági őr meg odament hogy ezt nem szabad, persze a nő egyből mondta hogy itt ül 3 órája, van esetleg egy helyiség ahova bemehetne???

aláírást kell gyűjteni és beküldeni a minisztériumba, mert egy-egy területhez tartozó illetékes hivatal nem fog lépni, nincs rá kapacitás, pénz...stb.

vagy lehet a médiához fordulni, de ott sem fog hatni egy ember szava..:(

16. kefekötőke (válaszként erre: 2. - 064209f635)
2010. febr. 22. 09:12
Megcsinálta ezt egy főrendőr is a saját hivatala oldalán.
15. 2cb2af252b (válaszként erre: 11. - Müzliszelet)
2010. febr. 22. 09:10
A Naplóban volt erről riport, és nem kavart port sajnos. Nem hinném, hogy ennél többet még lehet tenni.
14. Müzliszelet (válaszként erre: 12. - 2cb2af252b)
2010. febr. 22. 09:09
Persze.De én Debrecenben, tehát nagyvárosban élek, volt is több nyilvános W.C., de bezárták őket. Olyannyira, hogy ég a helyét is betemették!Pedig valóban megoldás lehetne.
13. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Müzliszelet)
2010. febr. 22. 09:08

Ez bizony szar ügy.

Nagyon is valós problémát feszegetsz.Komoly tervezés előzi meg egy kirándulás,bevásárlás,egyéb utazás útvonalát.Komoly "gondok " adódnak ,ha nem sikerül beiktatni az útvonalba pl.egy TESCO-t,mekit.Na de étterembe,cukrászdába egy idegen városba "csak azért" bemenni?

Egyszer egy németországi városban épp a városháza előtt vált "egy " hivatali ügy sürgős" elintézése.

Egy köteg reklám szórólapot felkapva,meg egy fehér A4 -es papirt lobogtatva ,mintha ott lenne a munkahelyem,siettem a folyosó végére.


Magyarországon egy postán,egy bankban nyílvános WC?

Bátor vállalkozás lenne.

2 napon belül egy bolgár guggolósra hasonlítana.

Ha meg törvények köteleznék az üzemeltetőt csak személyzettel lenne elképzelhető a kulturált üzemeltetése,amit ugy-e ki fizetne meg?


Mindenki ,aki 2 óránál többet vár.

2010. febr. 22. 09:07
Ha lenne elég nyilvános WC, az sok mindent megoldana...de így oda jutunk, hogy lassan mindenki közterületen intézi a dolgát, mert ugye nagy úr a szükség. Nem kellene fillérekért működtetni a nyilvánosakat, olyankor az embernek akár 200-300 forintot is megér, hogy ne lássák százan a fenekét...és akkor már nem is veszteséges a dolog annyira.
2010. febr. 22. 09:07
Az a helyzet, hogy én ezzel kapcsolatban szeretnék elindítani egy kezdeményezést, de nem tudom kihez kellene benyújtani! Valahogy nyilvánosan, nagy port felverő formában kellene megtenni, hogy ne tudják az asztal alá seperni!
2010. febr. 22. 09:05
Egyébként ha egy darab 1x1 méteres wc-fülkét csinálnak az ügyfeleknek, minimális helyigénnyel, mint a mekiben, akkor ott túl sok bankrablási készülődést nem lehet csinálni, annyira szűk a hely.
9. Müzliszelet (válaszként erre: 6. - 7c79ff1565)
2010. febr. 22. 09:04
Na, most gondold e, ott állsz, érzed, hogy már a lábadon fog csorogni a vér perceken belül és odaállsz a biztonsági őrnek könyörögni....hát, ez nem működik.Ami azt illeti nekem olyan eü. problémám van, hogy nagyon sokszor kell vizelnem, és sokat is vizelek.Nemcsak inger van tehát.Lassan már csak úgy merek elindulni, hogy előtte feltérképezem, van-e a közelben mosdó-lehetőség, ha nem, akkor mást kell kitalálni.A kamera, vagy a pénzbedobós toalett egyébként megoldás lenne!
2010. febr. 22. 09:00

Bankokban biztonsági okokból nincs mosdó.

De egyszer keresztlányomat beengedték, persze csak biztonsági kísérettel : )

Kisgyerekek nem tudják órákig "tartogatni".

Egyszer volt erről szó a Naplóban, anyuka mondta a postán, hogy a kisfiának nagyon kell pisilni és senkit nem érdekelt. Nagyon szomorú a dolog, persze kisvárosban többnyire másként van.

2010. febr. 22. 08:57

Abszolut jogos kérdés.

Annyit tennék még hozzá, hogy én kicsi gyerekkel indulok gyakran ügyet intézni. Ő még azt a 2-3 órát sem bírja ki....

A múltkor is egyszerűen közöltem az alkalmazottal, hogy vagy beenged a gyerekkel a személyzeti wc-be, vagy lehet takarítani... persze beengedett, de ez nem megoldás.


A wc folyosójára (nem a fülkébe) pedig ugyanúgy lehet kamerát szerelni, amit figyel az őr és ki tudja szúrni a gyanus alakokat.

2010. febr. 22. 08:57
ha ilyen problémátok van, pl. Bankban, akkor menj oda vagy a biztonsági őrhöz, vag yegy pénztároshoz, és mondd neki azt, h ha nemakarja h nyilvánosan letold a gyatyád, engedjen a személyzti mosdóba, mert hív a természet. ha kell elég hangosan, h hallják mások. Nemhinném ,hogy egy ilyen után nem engednének mosdóba.
5. PöttömPanna (válaszként erre: 2. - 064209f635)
2010. febr. 22. 08:54
Igen! Az EU támogatásból felújított "közhivatalok" pl. polg.hiv. - ban már kötelező pénzérmével működtető WC-et kialakítani. Szerintem ez jó ötlet, akkor oda csak az megy be akinek tényleg kell, és nem minden jött-ment.
4. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Müzliszelet)
2010. febr. 22. 08:53

Osztom a véleményedet,ami úgy hiszem én is,sokunk problémája.


Sőt olyan is előfordul,hogy van WC az adott intézményben,de kulcsot kell kérni hozzá,és akkor az ember már kissé feszélyezve érzi magát.Ez sem egy jó dolog.


Az ANTSZ feladata lenne szerintem az intézmény működési engedélyének kiadásakor,hogy megkövetelje az alpvető dolgokat,így a nyilvános mosdót WC-vel.


Jó kérdés,kihez lehet fordulni? Talán ANTSZ,önkormányzat,netán magasabb eü. fórumok.

2010. febr. 22. 08:52

én is felháborítonak tartom!


de!

azt hallottam h pl a bankokban azért nincs (régen álítolag volt) mert a rablások kiindulo pontja lehet...

ennyit mondtak nekem is , nem értettem akkor se és most se, hogy nem lehet kiküszöbölni az ilyen problémát...

2. 064209f635 (válaszként erre: 1. - Müzliszelet)
2010. febr. 22. 08:48

Simán le kell hugyozni a hivatal oldalát:DDDD


Az egyik férfi ismerősöm ezért 5000 Ft bírságot kapoottt...


Kérdem én??Ha nem tud ott elmenni a wc-be akkor hová vizeljen?????


Ez tényleg elég felháborító...


Kíváncsi leszek valaki tud e valami megoldást....

2010. febr. 22. 08:38
Nem tudom ki hogy van vele, de engem végtelenül bosszant, hogy a közintézményekben, úgymint bankok, posta, különféle hivatalokban nincs nyilvános mosdó. Nem egyszer, nem kétszer esett meg velem, hogy ott kellett hagyjak csapot,papot, mert két órás várakozás után már úgy éreztem, hogy nem bírom tovább zsugorgatni a hólyagomat. Kész agyrém, hogy kimegyünk az utcára és már ott sincsenek nyilvános W.C.-k.Ha nincs a közelben egy bevásárló központ, vagy egy szórakozó hely(nagyon gáz, ha csak pisilni megy be az ember)akkor baj van.Na, most nem azért, de biztos nem vagyok egyedül azzal a problémával, hogy rendszeres "nehéz" napokon el sem merek indulni, mert ha egy órán belül nem tudok mosdó közelébe jutni, akkor jön a "vérzivatar" :((( Nyilván nem vagyok egyedül ezzel a gondommal, de ötletem sincs, hol lehetne ezt a problémát felvetni! Nem is értem egyébként, hogy képzelték azt a tervezők és az ANTSZ hogy adhatott működési engedélyt olyan intézményeknek, ahol az ügyfél nem tudja a szükségét elvégezni.Azt hiszem a kismamák is tudnának erről bővebben nyiklatkozni, panaszkodni. Arról már nem is beszélek, ha valakire uram bocsá rájön a szapora, vagy a hányinger, akkor mi van? Ha valaki tud valami okosságot, nem bánnám, ha jelezné. Üdv mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook