Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan szoktál le a rendszeres fű szívásról, ha babyt szeretnél? fórum

Hogyan szoktál le a rendszeres fű szívásról, ha babyt szeretnél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. febr. 22. 00:47
bocsi kell, lett volna
55. 3b816157ed (válaszként erre: 53. - 07c4794583)
2010. febr. 22. 00:45

ezek mind igazak

azért addig ne szüljön a topik indító amíg ezt meg nem oldja

főleg ha lelki eredete van a dolognak

márpedig it valszeg ez a helyzet

és azért én nem lennék nyugodt, hogy nem lesz annak a babának semmi baja

nem kel, hogy fogyatékos legyen

elég ha a későbbiekben jön elő valami

2010. febr. 22. 00:36

Egyébként elolvastam Rhee naplóját (azt az egy bejegyzést), és valamiért nem hiszem, hogy olyan komoly ez a probléma. De hátha méltóztatik megjelenni köztünk valamikor, és nyilatkozni a részletekről. :)

(Ha jól sejtem, a barátja itt a fő kezdeményező, nem ő.)

53. 07c4794583 (válaszként erre: 51. - 3b816157ed)
2010. febr. 22. 00:32

Azt gondolom, ha anyukának nem sikerült ráneveleni a gyerekét tizennyolc éves korára, hogy nem lopunk semmilyen indokkal, illetve hogy az 1500 forintot azt hogyan és miként is kellene ételre, írószerre, stb költeni, ott már nagy baj vam. És tökmindegy, hogy fűre szórja el vagy a vécén húzza le a pénzt, az ilyen gyerekből ha nem lesz igazi drogos, munkanélküli, alkohlista vagy bűnöző, akkor szerencséje van. Én elsősorban azt láttam, hogy az otthoni törődés, szeretet és nevelés hiánya viszi el a "bulizós füvezéssel" kezdők egy viszonylag kicsi, de annál nagyobb visszhangot keltő százalékát abba az irányba, hogy a drogot már nem partikiegészítőnek tekinti, mint mondjuk a sört a meccshez, hanem lelki fájdalomcsillapításra, meg arra használja, hogy ne kelljen a rideg hétköznapi valósággal foglalkoznia. Belőlük lesznek az igazi drogosok.


A többi (az átlag) fiatal megmarad a "tekertünk egy-két jointot és jót buliztunk szombat este" szintjén, ami esetleg eltart egy pár évig, és amit egy kor fölött ki is nő. Mert ráun, és már más dolgok érdekesek. És mert kapott annyi nevelést otthonról, hogy igazából ő is tudja, hogy ez nem lehet életcél, sem eszköz semmihez.


Az a gyerek, akivel foglalkoztak otthon, beszélgettek vele és szerették, és megpróbálták megtanítani, hogy merre menjen az életben, az se drogos nem lesz, se lopni nem fog. Ez egy kristálytiszta szülői felelősség, és ha ezt minden szülő maradéktalanul tudná, követné, akkor sok díler le is húzhatná a rolót.

2010. febr. 22. 00:24

de az tuti, hogy az alkeszek sokkal dúrvább dolgokat csinálnak

sajnos van egy két emberke a környezetembe

51. 3b816157ed (válaszként erre: 50. - 07c4794583)
2010. febr. 22. 00:22

igen ezeket én is udom


csak amikor az anyuka elengedi a fiát vagy a lányát a koliba hetente 1500 ft-vel abból megveszi a fél gramm füvet, és semmi mást

se kaja se bérlet

így ki kell egészíteni

50. 07c4794583 (válaszként erre: 48. - 3b816157ed)
2010. febr. 22. 00:15
azok olyan emberek lehettek, akiknek egyébként sincs sok fenntartásuk a lopással kapcsolatban, hidd el nekem. a fű nem kerül olyan sokba. a lopás, rablás pont azért inkább amfetaminnal, ópiáttal kapcsolatban szokott felmerülni, mert ott kemény testi függés van, tehát ha a használó nem jut hozzá, egyszerűen rosszul van, ezért mindenre képes. a fűfogyasztók nagy része egyáltalán nem lop vagy ilyesmi (már kivéve az alapból bűnüzői mentalitású, gettókultúrában élő típustól). ne tegyünk egyenlőségjelet a fű és a többi drog közé alapvetően, egy alkoholista akár sokkal rosszabb általában, mint egy kenderfogyasztó, mind életvitelét, mind morális elveit illetően. általában, hangsúlyozom - kivételek minden alól vannak.
49. 3b816157ed (válaszként erre: 47. - 07c4794583)
2010. febr. 22. 00:07
egyébként értem amit írsz
48. 3b816157ed (válaszként erre: 47. - 07c4794583)
2010. febr. 22. 00:01

köszi, hogy leírtad

de azért én nem kockáztatnék

semmiképp

hát sajnos volt nagyon sok barátom akik a szobatársak cucait adták el hogy füvet tudjanak venni

(köztük az enyémet is, mármint lopták el)

2010. febr. 21. 23:56

kisikolásnak: A magzat ópiátoktól, keménydrogoktól (heroin például) lesz maximum függő. Kendertől semmiképp. Sőt, még semmilyen kutatás soha nem tudta igazolni, hogy a kender fogyasztása (tehát maga a tetrahidrokannabinol vegyülete, ami a vérbe kerül) károsítaná a magzatot. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy még abban az esetben is, ha nem dohánnyal (nikotinnal) keverve, cigarettapapírba sodorva, hanem pipából, "natúr" szívva kerül fogyasztásra a kender, a füst és a felszabaduló káros égéstermékek ártalmasak a magzatnak és az anyának is, majdnem annyira, mintha dohányozna.


Az alkohol fogyasztásával pótolni a füvet nem nagyon praktikus, mert az alkohol élettani hatása sokkal károsabb, a függés sokkal erősebb és hamarabb kialakul, és a leszokás sokkal nehezebb, mint a fűről.


Rheenek: továbbra sem tartom megválaszholhatónak a felvetett kérdésed, amíg nem válaszolsz arra, milyen rendszerességgel mennyi fú fogy el nálatok. Lehet, kicsit túl van dramatizálva a helyzet, és lehet, hogy már nem tudsz anélkül otthon töltenni egy estét évek óta, hogy tekernétek egyet? Egyedül is igényled, vagy csak társaságban? Ha le tudtok állni mondjuk egy hétre - beszéljétek még és próbáljátok ki -, nagy gond nincsen. Ne felejtsd, ez egy kizárólag pszichés függés, olyan, mint a jatékgépezés, vagy a kártya - csak agyban kell lemondani a dologról, a test nem függ, tehát ezt a mérkőzést fejben kell lejátszanod. Sok sikert hozzá.

2010. febr. 21. 23:23
és persze egyből véletlenül összejött a baba..és a volt pasija is elhagyta, anyjával élt aki úgyszintén cigizett a lakásban ( meg piált :SSS )
45. 3a92f8d690 (válaszként erre: 44. - 874eb11dfd)
2010. febr. 21. 23:22
azta ehhez hozzá sem szólnék inkább!!!!!!!!!!!!!
2010. febr. 21. 23:20
ÓÓÓ, engem nem érdekel ,ha valaki iszik,drogozik..de hogy igy akar gyereket magának.... és sajnos egyből összejön nekik...volt szomszédunk is, terhesen cigizett. Szegény baba meg betegen született, állandóan korházba jártak vele. De persze a úgy etette cumisüvegből,hogy a cigit tartotta a kezében közben..
43. 3a92f8d690 (válaszként erre: 41. - 874eb11dfd)
2010. febr. 21. 23:13

pfff nekem mondod???ÁÁÁÁÁÁÁÁ na megyek alucizni:-)

nem akarom én ezt a nőt megbántani de ez van inkább menne el az orvoshoz és nem itt írna ki ilyeneket biztos sok olvasója lesz ha meri vállalni .....de lehet gyáva lesz és nem folytatja.

Nagyon elítélem a drogos dolgokat meg a piást is!!

2010. febr. 21. 23:10
kár ,hogy nem szól hozzá a témához amit elkezdett..
41. 874eb11dfd (válaszként erre: 37. - 3a92f8d690)
2010. febr. 21. 23:08
Valszeg, elsőre összejön neki!! Sőt tutifix. A sors annyira ilyen.....
40. 3a92f8d690 (válaszként erre: 38. - Mókinca)
2010. febr. 21. 22:55

Hát igen és 33 éves:-(( biztos ketyeg a biológiai órája ....kár hogy nem is szól hozzá a kiírt témájához!!!

Nem kell ám mártírt csinálni belőle ....biztos nem kergették az asztal körül hogyha nem szívta el a kis adagját!!!

2010. febr. 21. 22:53

sziasztok

csak annyit tudok mondani, hogy addig nagyon nagyon védekezzetek amíg nem szoktál le róla

nehogy egy függő(már akkor mikor megszületik) vagy egy fogyatékos baba szülessen

menj el egy ilyen elvonóra vagy a házidokidhoz először, és ő fog irányítani

és ne borozással

38. Mókinca (válaszként erre: 37. - 3a92f8d690)
2010. febr. 21. 22:37
Nagyon megértelek!!!! Az én első gondolatom is ez volt!
2010. febr. 21. 22:31

Írt naplót elég beleolvasnotok gratulálok !!


Most úgy szokik le hogy borozik ...bozasztó és felháborító hogy milyen emberek vannak!!!Ja és ezeknek biztos sikerülni fog elsőre....

Nem tudtam magamben tartani!!

36. golfáramlat (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2010. febr. 21. 22:26
Tökéletes a megfogalmazás!!!! Gratula.
2010. febr. 21. 21:27

szerintem ha igazán akarod azt a babát akkor leteszed a füvet, és nem szívsz többet. És ez a párodra is legyen igaz, de mindenképpen ki kell ürülnie a szervezetednek a baba fogantatása előtt, mert nagyon sok betegséget okoz.

Csak akarat kérdése és ha erős vagy akkor sikerül.

2010. febr. 21. 20:30
Rhee! : Szerintem mindenképpen beszéld meg a nőgyógyászoddal ezt a kérdést, benne megbízhatsz, ő nem a megvetésre, hanem a probléma megoldására fog koncentrálni. Biztos, hogy segíteni fog. Mindenesetre én azt gondolom, hogy semmiképpen ne próbálkozzatok ameddig használod. Ezenkívül én javasolnám, hogy kerüld az olyan helyzeteket illetve társaságot, ahol eleve ki vagy téve a csábításnak. Keres magadnak más szórakoztató programot, ami hasznos és az egészségedre válik: járj szaunába, mert ott rengeteg méreganyag ürül ki a szervezetedből, és edzeni. Ha pedig a párod is ezt csinálja mindenképpen jó lenne, ha ő is abbahagyná. Nem hinném, hogy lehetetlen... ha valóban babát akartok, ezt biztosan megoldjátok. Remélem sikerülni fog és átélheted az anyaság csodáját.
33. gerna
2010. febr. 21. 20:09
Ugyanaz a módszer, mint aki a piáról vagy a cigiről akar leszokni. Ráadásul nehéz rangsorolni, hogy melyik a károsabb (mindegyik az).
32. 88e297a0b8 (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2010. febr. 21. 20:02

...és pont.

Egyetértek.

31. one85
2010. febr. 21. 20:01
Szerintem ez nem vitafórumnak indult!Inkább támogassuk , mert már elindult felénk egy jó úton és nem kéne visszataszítani!
30. 39ff6fe670 (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2010. febr. 21. 20:00
én a te véleményeddel értek egyet. ez korrekt! :)
29. one85 (válaszként erre: 27. - Somhel)
2010. febr. 21. 20:00
Sajnos a mai világ ilyen.Ha segítséget kérsz azért ítélnek el , de ha nem akkor meg azt mondják , megérdemli miért nem kért segítséget!Így esnek Ők a segítségért kiáltók a "két szék"közé!
28. 89b99f816e (válaszként erre: 27. - Somhel)
2010. febr. 21. 19:58
Ne haragudj, de pláne az, hogy 33 évesen tesz fel valaki egy ilyen kérdést...Hány éve csinálja mégis? És most kapcsol, hogy gyerek kéne, le kéne szokni? Példamutató..
27. somhel (válaszként erre: 26. - 89b99f816e)
2010. febr. 21. 19:56

Látom ítélkezni azt mindenki nagyon tud

eddig kb 3 segítő és értelmes hssz volt...

gratula

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook