Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire lehet visszavágni a szobai hibiszkuszt, mikor, és ki lehet-e tenni napsütötte teraszra? fórum

Mennyire lehet visszavágni a szobai hibiszkuszt, mikor, és ki lehet-e tenni napsütötte teraszra? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 26. 07:46
A hibiszkusz imádja a tűző napot!! DE!! Ha hirtelen kerül ki, óhatalanul megégnek a levelei. Amint hozzászokik gazdag és bőséges virágzással hálálja meg. Viszont ehhez feltétlenül szükséges ellátni megfelelő menniységű és minőségű tápanyaggal valamint a rendszeres locsolásról sem szabad elfeledkezni. Nem tűri a kiszáradást.
11. Ica és Laci (válaszként erre: 10. - Rozália)
2008. máj. 22. 14:22
Ősszel mikor bevisszük szoktuk metszeni de erösen.Nyugodtan kiteheted,de ne a tűző napra,hanem szoktasd a kintléthez,és ha lehet árnyékba tedd,a terasz nagyon jó lesz neki.
10. Rozália (válaszként erre: 9. - Dorado)
2007. okt. 4. 07:29
Eldöntöttem, többet nem teszem ki. Pedig a szomszédban mindig kint van.
9. dorado (válaszként erre: 8. - Rozália)
2007. aug. 20. 10:26

Szia!

Én az idén nem mertem kitenni, pedig minden évben május közepétől egészen október közepéig a teraszon volt.

Az idén a balkon növényeim fele ideje korán megadta magát és a kukában landolt. A nagy része a viharokat nem élte túl, de ami azt kibírta azt a 42fok tette tönkre.

8. Rozália (válaszként erre: 7. - Erás)
2007. aug. 20. 05:11
Hát azt hiszem, többet én sem teszem ki. Egyáltalán nem olyan szép, mint reméltem... Majd amikor beviszem, azért egy alakító metszést csinálok, mert nem nőtt szépen, pedig visszavágtam. Persze, lehet, hogy az idei nagy meleg sem tett jót.
2007. máj. 13. 14:04
Én nagymamámtól kaptam egy hibiszkuszt, szép barackszínű virágai vannak, szinte olyan magas, mint én.:) Még nem vágtam vissza sosem, azt hiszem mama sem. A nyarat kint töltötte, akkor egy darab virágot sem hozott, csak gyönyörű leveleket, viszont idebent november óta egyfolytában virágzik. Én is csodálkozom.:))
2007. máj. 9. 07:10
Köszi, mert se visszavágni nem mertem eddig, se kitenni. Így aztán csak hosszú, nem elágazós ágai vannak. És alig virágzik.
2007. máj. 9. 07:06
Nem tudom, miért nem írt ki engem, de aki tud, segítsen. Köszi.
2007. máj. 9. 05:00
Mikor és mennyire lehet a szobai hibiszkuszt visszavágni és kitehető e a napos teraszra?
2007. máj. 7. 08:43
Én is ősszel vágtam vissza, most fogom kitenni, szereti kint, árnyékba, ha megszokta, akár napta Kint virágzik.
2007. máj. 7. 07:46

Én ősszel vágtam vissza, de nagyon.

Azt a tanácsot kaptam, hogy nagyon vágjam vissza, ne sajnáljam. Így is tettem, és kb. 2 hétig azt gondoltam, hogy na ezt rendesen elcsesztem, de azóta gyönyörű.

A májusi fagyok után szoktam kitenni a teraszra, árnyékos helyre. Bármikor és bárhová is teszed ki, arra számíts, hogy jó néhány levele el fog sárgulni. Hamar megszokja a kinti létet és akkor rendbe jön.

2007. máj. 7. 05:44
Mennyire lehet visszavágni a szobai hibiszkuszt, mikor, és ki lehet-e tenni napsütötte teraszra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook