Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Régiből újat: Kendercérnával bevont tárgyak fórum

Régiből újat: Kendercérnával bevont tárgyak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Régiből újat: Kendercérnával bevont tárgyak

15. marduk
2010. ápr. 3. 20:24
Várj egy kicsit a nyárra,amilyen apróra ha lehet az újságpapír tépkedés ám ha marad nagyobb is az nem baj ne túl sok vizet használj ha mégis sikerült a vizet eltúlozni nem baj a lisztel ellensúlyozhatod,az nem jó ha napon szárítod de ha nincs meleg akkor penészes lesz ám amikor kiszáradt bárhova teheted,ekkor kell festeni is Én pöttyökkel mindenféle színnel csináltam az ecsetet neki verem.Amíg nem szárad meg teljesen a csuszást lehet igazítani.befőttes üveg is jó biztos van fantáziád.Ha szedsz orsócsigaházat sünit is tudsz bele tűzni ami felesleges gyöngy van jó magad készítette díszed lesz.Az unikumos üveg is valami szépet add vissza ha akarod vagy van a vastagságra ráérzel mert ha sok akkor lecsúszik.Én ördögöt is csináltam a hajamat használtam fel.Dinók vagy bármilyen állatokat is lehet formálni a tapasztalat rávezet.
14. Ncilány (válaszként erre: 13. - Marduk)
2010. ápr. 2. 08:14

Csipetkét csinálsz az újságból?

Szoktam gyöngyöt fűzni, persze kínai gyöngy. Ami akad benne olyan, nem tudom felfűzni, nem megy át a tűn, vagy akár 2 db mintha egybe lenne, azt felhsználhatom oda is?

" Körbetapasztok egy üveget " , az lejön ha megszáradt? Vizezzem be és úgy ragasszam körbe?

Milyen vastag legyen, fél cm?

Hol száradjon, radiátoron?

Még nem csináltam ilyent...

13. marduk
2010. ápr. 1. 20:12
Én is szoktam díszeket csinálni újságpapírral ,liszt víz kavicsok vagy gyöngyök vízfesték a papírt összetépem tálban teszem vizet öntök rá és a lisztet csirizesen meggyúrom ha egy nagy kavics van akor abból tetszés szerint hegyet lehet formálni ha van pld sörös üveg rá lehet tapasztani,és dísznek gyöngy vagy apró kavics jó és olyanra festeni ami tetszetős.
12. 90b84d226e (válaszként erre: 10. - 90b84d226e)
2010. febr. 27. 08:47
Ezek a színesek, csak elfelejtettem írni. :)
2010. febr. 26. 22:12
Kertész boltba is van. Szerintem. Meg a tesóba is mintha láttam volna kis gombolyagba. Hurkakötözőnél kicsit vastagabb madzag. Lejjebb írtam a vastagabb kötőfonal..
10. 90b84d226e (válaszként erre: 9. - Szamó)
2010. febr. 26. 15:27
Kenderfonal néven keresd, csomagküldők is biztos foglalkoznak vele (pl. Kreatív Hobby).
2010. febr. 26. 13:06
egy kérdés: hol lehet ilyen cérnát kapni? mennyibe kerül?
8. anemy (válaszként erre: 6. - Badonyimariaeva)
2010. febr. 25. 13:55
Akkor készítheted, olyan ételhordó műanyag dobozkából, vagy megunt virágcserépből, vagy, vagy, vagy bármiből, amit be lehet vonni , tekerni madzaggal.
2010. febr. 25. 06:43
Csésze füle letört, azt is kidobod?
2010. febr. 24. 22:14

Nagyon ügyes vagy és valóban jónak látszik.

Csak egy baj van vele!

A törött repedt tárgyakat ki kell dobni, mert nem jót jelentenek.

Kicsit babonás vagyok bocsi!

2010. febr. 22. 10:37

Teccik!


Kipróbálom:-)

2010. febr. 22. 08:05
én régi virágcserepet újítottam így fel, de jók az ötletek, köszi:-)
2010. febr. 21. 20:24

Ezzel a módszerrel mást is be lehet így vonni. Sőt vastag kötőfonal maradékokat is fel lehet használni, Főleg ha csak ilyen 5 m db - ok maradtak...

Nagyon szépek a képen lévő tárgyak.

2010. febr. 21. 18:27
Szia! Nagyon jó kis készletet hoztál össze! Ügyes vagy!
2010. febr. 21. 16:03
Bármilyen megunt, elrepedt régi tárgyat bevonhatunk kendercérnával. Aztán tetszés szerint, alkalomnak megfelelően díszíthetjük. Én az ősszel nagyon vagány kompozíciót készítettem. Zsákvászonból asztalterítőt, elrepedt tányérból, pohárból, tejfölös dobozból, gyönyörű dísztárgyakat. Megosztanám másokkal is az ötletet.

Ugrás a teljes írásra: Régiből újat: Kendercérnával bevont tárgyak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook