Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eger, egriek fórum

Eger, egriek (beszélgetős fórum)


101. Erás (válaszként erre: 99. - Safirah)
2007. júl. 29. 21:42
Nagyon rossz lehet... Milyen "praktikáid" vannak a kivédésre?
100. Erás (válaszként erre: 98. - B5e1970b38)
2007. júl. 29. 21:39

Nem igazán (szerintem már gyermekkoromban is megvolt és most kezd nálam összeállni a kép, mennyi tünet is volt azóta), de pár hónapja okozott olyan tüneteket, amik alapján indokolt volt az alaposabb kivizsgálás.

Akkor neked sem lehet könnyű, fémekkel és a tartósítószerekkel is mindig találkozni...

2007. júl. 28. 17:04

Sziasztok!

Engem szerencsére eddig eléggé elkerültek az allergiák, csupán egy valamire vagyok érzékeny, az pedig a nikkel. Sajnos arra viszont iszonyatosan.:((( Már pár pillanat érintkezés is elegendő nikkel tartalmú dolgokkal és máris viszketek, kisebesedik az a részem, ahol ért a fém....:((( Azért az évek alatt már kitapasztaltam, hogy miként tudom kivédeni a dolgot, de azért nem mindíg sikerül...:(((

98. b5e1970b38 (válaszként erre: 97. - Erás)
2007. júl. 28. 14:03

Ez mostanába kezdődött nálad ugye jól értem?

De hogy?

Érdekes mostanában mennyi allargiás van!

Sajna én is. Különböző fémekre és tartósítószerekre!

97. Erás (válaszként erre: 94. - B5e1970b38)
2007. júl. 27. 22:33

Hááát... olyan nagyon keverék az a város, hol külvárosi, hol túl modern kinézetű, hol pedig a kettő mixelve méterről-méterre. Látszik azért az igyekezet, de még messze a vége. Eger sokkal szebb. ;)))))

Liszt? Az a különbség, hogy mi nem ehetünk olyan ételt, amiben búza, árpa, rozs vagy zab található, még nyomokban sem lehet benne. Rettentően oda kell figyelni mindenre, még pl. a kenyérpirító vagy a szendvicssütő, gyúródeszka sem lehet közös. De nem is ez a lényeg, hanem hogy kukoricáből, rizsből és egyéb adalékanyagokból speciális liszteket készítenek számunkra. És mivel sajnos a búzasikért nem helyettesíti semmi, lehet próbálkozni ehető kenyeret sütni, de a friss búzakenyeret elfelejthetem örökre és minden ilyen lisztes dolgot.:( Ja és az ár: 1 kg liszt több mint ezer forint. 2 kenyeret sütök belőle. Mindenre oda kell figyelni, az összes létező élelmiszer tartalmazhat glutént - ritka kivétellel...

Na jól kipanaszkodtam magam, mostanában (pár hónapja) szinte ebből áll az életem, hogy mit lehet és mit nem. Majd megszokom...

96. Erás
2007. júl. 27. 22:20
Szia Safirah! Örülök, hogy ismét gyarapodtunk! :) Nekem az egyik unokatestvérem és a családja lakik Tarjánban. Apukám pedig nováki, így félig-medig földik vagyunk... :))))
95. Safirah (válaszként erre: 93. - B5e1970b38)
2007. júl. 27. 19:48

Sziasztok!


De jó, hogy végre nem vagyok itt egyedűl!:)

Köszönöm a kedves fogadtatást!:) Igazán jól esett!:)))

Salgótarjánból költöztünk ide....

94. b5e1970b38 (válaszként erre: 89. - Erás)
2007. júl. 27. 19:41

Igen én is azt hallottam, hogy egészen megszépült a város ,de ezek szerint mégsem!:(

Milyen speciális lisztett tudtál venn? Mi a különbség?

93. b5e1970b38 (válaszként erre: 92. - Safirah)
2007. júl. 27. 19:37

Nehogy szomorkodj!!!!

Sajna én dolgozom így csak ha van egy kis szabadidőm akkor nézek be!!De mindíg figyelünk és szívesen fogadunk mindenkit!!

Hát légy üdvözölve körünkben!!

Honnan költöztetek ide?

2007. júl. 27. 18:20
Végre idetaláltam, erre sehol senki?:(((
2007. júl. 27. 13:54

Sziasztok!

Az előbbi hozzászólásomat nem ide írtam, hanem indítani akartam egy új témát és ott volt ez az 1. bejegyzés, de szerencsére az illetékesek figyelmesebbek voltak, mint én és áttették ide, aminek nagyon örülök, mert így megtaláltalak benneteket, akik már itt vannak!:))) Na, ez jó kis körmondat volt! Szóval..... Én 4 éve élek Egerben és mivel a napjaim nagy részét itthon töltöm, kevesebb embert ismerek, mint szeretnék...:((( Reméltem - remélem, hogy itt sikerül barátokra találnom!:)

Puszi mindenkinek!:)

2007. júl. 27. 07:51

Sziasztok!:)

Eddig nem sok egrit láttam itt a portálon, de gondolom, hogy azért vagyunk egy páran!:) Remélem jelentkeztek és új ismeretségek, barátságok születnek ez által itt a szűkebb környezetünkben!:)

Legyen szép a napotok!:)

89. Erás
2007. júl. 26. 20:22

Megjártuk Miskolcot, de nem tetszett különösebben (elnézést az ott élőktől)...

Viszont be tudtam vásárolni magamnak, aminek nagyon örülök!:))))

88. Erás
2007. júl. 25. 22:47
Lisztérzékeny vagyok és egy kis kényeztetésben lesz részem - remélem.:) Az egyik pékség speciálisan nekünk gyárt péksütiket, kóstoló lesz és kedvezményesen lehet majd vásárolni liszteket, stb. Na meg szétnézünk, milyen lett a város. Állítólag sokat szépült...
87. b5e1970b38 (válaszként erre: 86. - Erás)
2007. júl. 25. 18:40

Köszi!!


Szorítok, hogy holnap ne legyen annyira meleg rátok!!!Mit csináltok Miskóciába?:)

86. Erás (válaszként erre: 85. - B5e1970b38)
2007. júl. 25. 18:01

Aha, slankító napocska:DDDDDDD


Na akkor spájzoljunk be zsepiből...:DDDDD


Komolyra fordítva a szót: ma már kissé jobban vagyok, hálisten. Holnap bevállalunk egy utat Miskolcra, vonatozunk egyet.


Jobbulást Neked is.:)

85. b5e1970b38 (válaszként erre: 84. - Erás)
2007. júl. 23. 19:14

Szép vagy nyáron nátha!!!!!!!:D

Elárulom én is szipogok!!!

Fiatal bőrről meg csak annyit, hogy szívesebben vagyok barna kicsit kompenzálja a kövérségemet!!!!:DDD

84. Erás (válaszként erre: 83. - B5e1970b38)
2007. júl. 23. 17:13
Végül is nem baj, tovább marad fiatal a bőrőd...:))) A lényeg, hogy jól telt a hétvégétek. Nekem sajna nem túl jól, tegnap este belázasodtam, elkaptam egy jó kis nyári náthát. Azt hiszem a lázat ma sem úszom meg, már érzem...
2007. júl. 22. 22:03
Megérkeztünk!!A nagy meleg miatt szinte napozni sem tudtam!!Tehát a nagy barnaság nem jött össze!!Azért jó volt!!
82. Erás (válaszként erre: 81. - B5e1970b38)
2007. júl. 20. 15:02
Érezzétek jól magatokat, a "csokisághoz" minden egybevág még jó pár napig... Csak óvatosan az UV-sugarakkal! :))))))
2007. júl. 20. 06:20

Sziasztok!!!

Ma indulunk Sarudra egy hosszú hétvégére remélem jó lesz!!!Próbálok csokin hazajönni!!!!

Üdv Mkinek!!!

80. Menyó
2007. júl. 18. 11:02

Hát, most már tényleg a csomagok tetején ülünk és várjuk, hogy teljen az idő a buszindulásig. Tudom elég rossz időpontot választottuk a déli indulással, de ez van ekkor megy a busz. Viszünk sok folyadékot és igyekszünk árnyékban lenni. Jah és nagyon remélem, hogy légkondis buszunk lesz. :)

Amikor hazajövünk írok még.

Sziasztok!

2007. júl. 18. 09:10
Vigyázzon mindenki magára, hiszen ma lesz a hőség tetőfoka!!!Igyatok sokat és csak óvatosan ebben a forróságban!!!!
78. Erás (válaszként erre: 77. - Menyó)
2007. júl. 17. 22:23

Gondolom, már ültök a csomagok tetején és türelmetlenül számoljátok az órákat...:))))

Jó utat kívánok és érezzétek jől magatokat!:)

77. Menyó (válaszként erre: 76. - Erás)
2007. júl. 17. 10:52

Holnap végre indulunk!! Már nagyon várjuk!


Már tizenkettő? Hűű! Az nekünk még messze van. :) Bár amilyen gyorsan eltelt ez az első... :)

76. Erás (válaszként erre: 72. - Menyó)
2007. júl. 14. 17:13

Írigyellek...;)))

De jó lenne nekünk is így ünnepelni... Már a tizenkettediket is elhagytuk.:)))))

75. Erás (válaszként erre: 71. - Manna30)
2007. júl. 14. 17:08
Én is örülök!:))
74. Erás (válaszként erre: 70. - B5e1970b38)
2007. júl. 14. 17:08
Jó időt fogtál ki, hálisten.:)))) Persze, ha még szabin leszel a jövő héten is.
2007. júl. 10. 21:41
úgy látom lassan gyarapodik a fórum!!Örülök!!!
72. Menyó
2007. júl. 10. 20:17

Sziasztok!

Úgy tűnik sikerül szállást foglalni, megírtam az e-mailt és várom a visszaigazolást.

2 éve amikor ott voltunk jégeső esett és szinte végig rossz idő volt. Annyira nem bántuk, mert a wellness részlegen jól elvoltunk. Azért persze megnéztük a várat, a marcipán múzeumot meg egy jó pár dolgot. Volt, hogy szakadó esőben sétáltunk el a délutáni rétesünkért. :) A vár előtt nem sokkal van egy rétesező amit nagyon megszerettünk és hiányzott, ha nem mentünk.

Idén is a kényelemé, a pihenésé és a romantikáé lesz a főszerep, ugyanis az első házassági évfordulónkat fogjuk ünnepelni - ha minden jól megy a szállodában egy gyertyafényes díszvacsival. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook