Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Boszorkányok márpedig vannak fórum

Boszorkányok márpedig vannak (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
126. 408020f45e (válaszként erre: 112. - Cbae83ef4f)
2014. nov. 22. 18:11
Hókuszpók!
125. Body (válaszként erre: 119. - Bosziagi)
2012. nov. 1. 17:18

Szia Ági!

2 problémával kereslek téged ha segitenél nekem

2012. márc. 8. 17:29
egyebknet h donti el valaki h boszi akar lenni? minek a hatasara?
2012. márc. 8. 17:28
lehetek en is boszi (magan uton)? :D:D
122. nilena (válaszként erre: 121. - Boszi1968)
2012. márc. 6. 17:12
Szia! Igazság szerint egyáltalán nem hasonlít. Van egy jó leírás róluk a Sövény Társaságának a weboldalán (soveny.tk). Ott elolvashatod, milyen is a hagyományos boszi.
121. boszi1968 (válaszként erre: 97. - Zaeme)
2011. júl. 28. 16:38

az igazi boszorkány,nem feltétlenül hasonlít a

mesebeli boszorkányokhoz.

2011. jan. 3. 18:37
:) s egy atlagember hogyan johet ra h szellem van a kozeleben, az otthonaban? :) mik a jelek?
2011. jan. 3. 08:49

üdv mindenkinek.

Látom novemberi az utolsó hozzászólás.

Én boszorkány vagyok és van kapcsolatom szellemekkel, azaz jelenleg most eggyel van éppen!

Ha valakit vmi érdekel szóljon, szívesen csevegek vele ebben a témában.

118. Jesan
2009. nov. 14. 00:52

Azaz igen...

Vagy mirew gondolsz?

117. Nagual (válaszként erre: 116. - Jesan)
2009. nov. 13. 18:28
Nem,de a seprűt sűrűn forgatom... :)
116. Jesan
2009. nov. 13. 18:15
És te boszorkány vagy?
115. Nagual (válaszként erre: 111. - Jesan)
2009. nov. 12. 18:12
Aha... :)
114. Jesan
2009. nov. 11. 22:16
Vannak mások is az oldalon?
113. Jesan
2009. nov. 11. 21:58

Szia.

Boszorkány mágus, boszorkány, boszorkány mester, mágus, varázsló. Sok elnevezése van néz utánna a wikipédián.

Am még nem vallom magam annak kb. 1 hete kezdtem.

2009. nov. 9. 01:26

Szia,

A férfi "boszorkányt" hogy hívják?

Üdv: FT

111. Jesan
2009. nov. 9. 01:13
Szellemet idézet már meg valaki???
2009. júl. 20. 20:00
Nekem sajnos nincs meg, de Július 26.-án 23:00-tól adják a magyar m1-en, de színházi előadás felvétele lesz.
2009. júl. 5. 12:49
Esetleg nincs meg v kinek A salemi boszorkányok c. film, vagy esetleg magyar felirat hozzá?
2009. júl. 4. 12:00

Amióta Ádám először szidta le Évát,

mert az leszakitotta az almát a Tudás

Fájáról és mindkettejüket kiűzette a

paradicsomból,az igaz szerelem rögös

utakat járt be.Még az Olimposzon lakó

hatalmas istenek is,minden varázstudományukkal

együtt is képtelenek voltak saját magukat boldoggá

tenni: Héra istennő nem talált más megoldást,

mint hogy férje szeretőit tehenekké és egyéb

állatokká változtassa.


Salamon király mindama mágikus hatalommal,

amely oly halhatatlanná tette,amennyire csak

egy halandót tenni lehet,egy napon türelmetlenül

jegyezte meg: "Ezer feleségem van,de eggyik sem felel

meg nekem!" Sose fedezte fel azt a titkos varázslatot,

amellyel az ideális partnert megszerezhette volna magának!

107. Boszorkánymanó (válaszként erre: 104. - Holdkő)
2009. júl. 3. 13:44

Sziasztok. Az a helyzet hogy amiket a wiccaról olvastam az alapján számomra kissé komolytalan ez az egész. A boszorkányságban és mágiában sem feltétlen hiszek, de tapasztaltam 1-2 érdekes dolgot. Nagyon nem részletezem mert eléggé hülyén hangzik :D de ha nagyon "összpontosítok" hatással tudok lenni az időjárásra. Úgy tapasztaltam ez a hatás erősebben érvényesül ha "érzelmi" töltés is társul hozzá mint például düh stb.

De ennél sokkal meggyőzőbb számomra hogy időnként megálmodok bizonyos dolgokat előre. Nem jelentős dolgokat csak apróságokat de legtöbbször olyat amire nem lehetek hatással. Szóval nem lehet az a magyarázat hogy álmodtam valamit és tudat alatt úgy rendezem a dolgokat hogy később az álom beteljesedjen.

Szóval határozottan érzem hogy van velem valami, bár mindigis vonzottak az ilyen dolgok én alapvetően szkeptikus vagyok. Van még 1-2 apróság de azok nem annyira "varázslatosak" xD

Ha esetleg valaki tud valami jó oldalt ami a mágia-boszorkányság vagy bármely más módon a természet erőinek uralásáról-arra való hatásról ír vagy tud ezekről a dolgokról, esetleg vannak hasonló élményei küldjön 1 emailt vagy msn is felvehet.


boszorkanymano@hotmail.com


holdkővel meg annyiban egyetértek hogy az én elképzelésem szerint ha létezik mágia illetve boszorkányság ahhoz nem társul kötelezően oltár-tőr meg kötelező dogmák. A wicca dolgot pedig számomra komolytalanná teszi példul az őrtornyos dolog -vers vagy akármiis az amit a rituálé során mondanak. A dolog alapja egy időszámításunk előtti dolgon alapszik. De a sellős gnómos versike komolytalanná teszi az egészet ami mellesleg egy 1900 as években élt emberke kreálmánya bár nemtudom az eredeti szöveg egyezik-e a magyarul olvashatóval. Ha vannak igazi boszorkányok és boszorkányság akkor ez a dolog konkrétan az ősi tradíciók szembeköpésével ér fel szerintem. És kétlem hogy akár 2000 éve akár a középkorban bármelyik boszorkány is gnómokat meg sellőket akart volna tanúnak idézni a rituáléihoz :D

Persze vannak egyetemes dolgok amikre az egész alapszik és amikben könnyű hinni, de magát ezt az egész újpogány-wicca dolgot én nem tartom túl hitelesnek.

106. c265d6c3cf (válaszként erre: 100. - Holdkő)
2009. júl. 1. 15:02
Tőkéletesen eggyetértek.
2009. jan. 19. 11:16
Egyet értek! Valahol legbelül én is fogékony vagyok az ilyenekre, de félek, ha mélyebbre ásnék, valami olyat találnék, ami nem tetszene. Lehet, hogy ostobaság, de szerintem jobb a boldog tudatlanság!
104. holdkő (válaszként erre: 103. - 6a21058463)
2009. jan. 13. 17:04
Szia! Nem igazán. Jósolni szoktam magamnak, ill. "imádkozni". Nehéz ezt így kifejteni. Már fiatal korom óta túl fogékony vagyok az ilyen témákra. Félek attól, ha kört vetnék, stb, akkor talán olyan dolgokat is meglátnék, amiket nem szeretnék. Másrészt a rengeteg szabályt sem tartom hitelesnek. A boszorkány valllás közel áll a természeti vallásokhoz, és mint olyan, szerintem szabadon gyakorolható ceremóniák nélkül is. Azaz mindenkinek lehetnek egyéni megvalósításai. Te mit gondolsz?
2009. jan. 13. 15:59
Amúgy te szoktál valamilyen "mágiát" űzni?
102. holdkő (válaszként erre: 101. - 6a21058463)
2009. jan. 13. 05:46
Köszi Bebebaba! :-)
2009. jan. 12. 19:49
Ott a pont nállad holdkő!
100. holdkő
2009. jan. 12. 05:53
Sziasztok! Már nagyon rég írtak ebbe a fórumba, de azért én is hozzászólnék, mert egy kicsit felháborodtam, amiket itt végig olvastam. Aki olvasott már boszorkányságról könyveket, az ismeri a fő törvényt: Megtehetsz mindent, de ne árts senkinek!!!! Amit teszel, az valóban háromszorosan száll vissza rád. Tehát akik itt leírták a különböző átkozódásaikat, és még örültek is neki, azokat megkérném, hogy egy kicsit szálljanak magukba. Nem szabad ilyeneket még csak gondolni sem! Ha valakit baleset, vagy szerencsétlenség ér más miatt, az a másik úgy is visszakapja, mert Istenanya nem hagyja ezeket büntetlenül, rendkívül igazságos!
2008. dec. 12. 21:03

Szeretet van? Abban azt hiszm, hogy mind annyian egyet értünk, hogy a szeret létezik. De mi a szeret, megtudjuk fogni, látta már bárki is valaha? Egyáltalán van sejtésünk róla, hogy néz ki? Talán magas, esetleg alacsony, vagy teljesen átlagos. Nem látjuk, csak érezzük. Tudjuk, hogy van.

A varázslat is ilyen. Van, de nem látható!!!

98. Katinkaboszi (válaszként erre: 97. - Zaeme)
2008. júl. 4. 07:37

Nincs hegyes orrom, anyámnak és a fiamnak, kimondottan turpisz, azaz picike van.


Megjegyezném, hogy nekem azt mondta egy barátom, hogy a boszorkányok nem rosszak, ehhez tartsam magam.


Ehhez tartom!

97. zaeme
2008. júl. 4. 01:03

Az igazi boszorkányoknak csontos, hegyes orruk van. Innen lehet felismerni őket, ez az egyik jel a kínaiak szerint.

A húsos orrúak tehát felmentettek ez alól. :-))) Na nézzünk körül. :-)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook