Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolába felvételizik a gyerek.... fórum

Középiskolába felvételizik a gyerek.... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 23. 11:55

Helló mindenki!:)

én jövő januárban fogok felvételizni, és megmondom őszintén, NAGYON FÉLEK!!! Főleg azért, mert olyan tagozatra jelentkeznék, ahová csak 17 gyereket vesznek fel, és a hozott pontból egypárat már elvesztettem... a magyarral nem lesz bajom, a szóbelivel se, de a matek pokollá fogja tenni az életemet 5 hónapon keresztül. azt mondják, a tavalyi felvételi viszonylag könnyű volt, és ezért nekünk ennél már csak rosszabb lehet

48. Cilumiluci (válaszként erre: 47. - Kékemlék)
2010. márc. 29. 19:50

Jól:)))

Nekem jót tesz mert amúgy is fogyózom még:)))

Csak hallottam hogy állítólag a sulik a honlapjukra már felteszik 8-án a végleges listát.Mindegyik.

Remélem tényleg így lesz.

47. kékemlék (válaszként erre: 46. - Cilumiluci)
2010. márc. 29. 19:47

Ez országos, vagy nálatok van így? Honnan van ez a dátum? Én már frászt kapok, három kilótól már megszabadultam, csak azért , mert felvételiztünk:(

Mindezt spontán koplalással....:))))Te hogy vagy?

46. Cilumiluci (válaszként erre: 45. - Kékemlék)
2010. márc. 29. 14:51

Ne izgulj ez még mindig csak ideiglenes.

Állítólag április 8-án fent lesz a végleges.

45. kékemlék (válaszként erre: 44. - Cilumiluci)
2010. márc. 28. 21:00
A fenébe.....én akkor meg sem merem nézni.....de ilyen hamar ? Nálunk még semmi nincs:(
2010. márc. 26. 13:32

Sziasztok!

Fent van a tagozatmódosítás utáni rangsor a favorit giminél. a fiam 4 hellyel hátrébb került:(((

Remélem ez még mindig csak az ideiglenes rangs

2010. márc. 17. 15:15

Megírtam odaát a másikon:)))

Csak izgalom van:)))

És nektek?

42. laszlozsu (válaszként erre: 41. - Cilumiluci)
2010. márc. 17. 15:00
Szívesen. Van már valami eredményetek?
2010. márc. 17. 14:56
köszi szépen!
2010. márc. 17. 14:53

Kedves izguló anyukák!


Az Oktatási Hivatal fórum rovatában ezt az információt találtam a felvételi rangsorolásról.

Hasznos elolvasni.


„A középfokú intézmények felvételi eljárásánál használt kiértékelés a Gale-Shapley féle algoritmus alkalmazásán alapszik.

Ez ebben az esetben azt jelenti, hogy van a tanulói igény (tanulói rangsorrend - elsődleges szempont) és a középfokú intézményi igény (iskolai tanulósorrend - másodlagos szempont). Az algoritmus elsődleges szempontként tanulónként veszi figyelembe a tanulói rangsorrendet, azon megy végig. Tehát veszi az 1. tanulót (mindegy ki az első, későbbiekben kiderül, hogy ennek nincs jelentősége) az első jelentkezésével és megnézi, hogy a megjelölt A tagozatra felvenné-e az iskola és befér-e a felvehetők közé. Ha igen, akkor beteszi a felvehetők listájába. Mivel ez a tanuló már felvehető, nézi a következő, 2. tanulót. A 2. tanuló rangsorában első helyen megjelölt tagozat a B. Mivel oda befér - és nincs előtte rangsorolt jelentkező - beteszi a felvehetők közé. Ha jön egy 3. tanuló, aki az A tagozatra szeretne menni és jobb eredménye van, mint az 1. tanulónak, akkor a 3. tanuló felvételre kerül az A tagozatra és „kilöki” az 1. tanulót. Így az 1. tanulónak nincs felvehető státusza, ezért az algoritmus újra végigfut a jelentkezésein és megvizsgálja, hogy az A tagozatra befér-e a felvehetők közé. Mivel a 2. tanuló már rendelkezik felvehető státusszal, ezért vele itt nem számol az algoritmus, tehát az 1. tanuló bekerül a következő szabad helyre az A tagozaton.

Mivel az algoritmus a tanulói rangsorrendet veszi elsődleges szempontnak, így nem számít, hogy melyik intézmény szeretné „jobban” felvenni. Oda javasoljuk a tanuló felvételét, ahova szívesebben menne és a sorrend miatt befér. Tehát az A tagozat esetében nem számolunk a 2. tanulóval, mert ő a B tagozatra szeretne leginkább menni és oda felvehető.

A kérdésére válaszolva: erősen javasolt azt a sorrendet megtartani, ami a tanuló valódi szándéka, még akkor is, ha más intézményben jobb eredményt ért el. Ebben az esetben semmiféle hátránya nem származhat az iskolában elért sorrendjéből adódóan.”


Tisztelettel


Pósfai Péter

közoktatás-szakmai elnökhelyettes

39. Cilumiluci (válaszként erre: 38. - Kékemlék)
2010. márc. 12. 20:11

Persze,ömlesztve,6 tagozat van.Gondolom nem mind a 950 gyerek írta első helyre ezt a sulit.

Jó pihit nektek is:)))

2010. márc. 12. 20:06

Mi is várunk még az első helyre. Jövő hét után jön a helyezkedés, én nem adom fel.....945 gyerek? Milyen osztálylétszámok vannak abban a suliban?vagy ömlesztve tették fel, nem orientációk szerint? Most már csak türelmesnek kell lennünk, gyerekestűl:))))

Drukkoljunk, és várjunk. Szép hétvégét nektek, kapcsolódjatok ki, pihenjetek, mindnyájunkra ráfér::)))

37. Cilumiluci (válaszként erre: 36. - Kékemlék)
2010. márc. 12. 07:42

De igen,ha nem adsz meg jelszót.Mi ugyan megadtunk,de úgy látszik figyelmen kívül hagyták.Igenis név szerint vannak fent,egy pár gyerek pedig jelszóval.Ráadásul a mi fiunk nevéből kettő van,de az OM szerint be tudtuk azonosítani,melyik a mi Danink.

A másik gimi az tényleg nem tett fel nevet.

Sajnos úgy néz ki hogy a favorit gimibe nem férünk be:((((csak a másodiknak megjelöltbe.De ez még nem biztos,hogy nem jutunk be a favoritba, mert nem tudjuk hogy a 945 gyerekből mennyi írta első helyre ezt a gimit.

36. kékemlék (válaszként erre: 35. - Cilumiluci)
2010. márc. 11. 21:02
Nem értem...Nálunk az OM azonosító szerint vannak sorbaszedve az eredmények.Név szerint a személyiség jogok miatt semmilyen adatot nem tehet fel a középiskola.
2010. márc. 11. 10:44

Heló.Van eredményünk a favorit suliból,de borzalom-1000 gyerek eredményét kellett átvizslatnom hogy ki tudjam kb.kalkulálni hogy az enyém hol áll.Névsorba van szedve,nem pontok szerint,és ráadásul mi V-sek vagyunk.

Nem tudni hányan írták ezt a sulit elsőnek és ott vannak még a különböző tagozatok is.Mi is háromféle osztályba jelentkeztünk.

34. Cilumiluci (válaszként erre: 33. - Kékemlék)
2010. márc. 10. 18:55
Oké,még sajna semmi....
33. kékemlék (válaszként erre: 32. - Cilumiluci)
2010. márc. 10. 18:44
Mi az egyik gimiben benne vagyunk a keretben, elég jó suli, humán és nyelv, de az igaziba, ami a szíve választottja , még várjuk a helyezkedést. A három szóbeliből a két legerősebb max. pontos lett, ebből egyik a spanyol:) Várunk és bízunk. Írj, ha vannak híreid....
32. Cilumiluci (válaszként erre: 31. - Kékemlék)
2010. márc. 10. 08:31
Szia!Nekem még sajna semmi.És Neked?
31. kékemlék (válaszként erre: 30. - Cilumiluci)
2010. márc. 9. 20:35
Szia! Van már valami híretek?
30. Cilumiluci (válaszként erre: 29. - Kékemlék)
2010. márc. 4. 12:08
Persze,mindennap nézem többször is,semmi nincs fent új info sajnos.Megkérdezhetem melyik sulik ezek ahová jelentkeztetek?Irigyellek,hogy ilyen jól vagytok tájékoztatva.:(((
2010. márc. 4. 10:52
Megnéztétek már az iskolák honlapjait?
2010. márc. 4. 10:52

a mi giminkben kiemelték azon gyerekek kódjait, akik az összesítés után a keretszámba a pillanatnyi állás szerint már benn vannak, tehát a pontszámaik miatt , akik abban a suliban felvételiztek egy másik szakcsoporta is,és bejelölték a mi tagozatunkat , meg is felvételizték sem érteke el annyi pontot, hogy bejussanak. Nem tudom, érthető-e így? Ha a sulit felhívod, vagy bemész, kötelesek elmagyarázni.

Remélem, mi benn maradunk, a gyerek már mindenhol elújságolta....:(

27. Cilumiluci (válaszként erre: 26. - Kékemlék)
2010. márc. 4. 07:42
Mi az első gimiben 3 humán tagozatot írtunk be,a másiknál kettőt.Hogyhogy tudod,hogy hányadik helyen áll?Mi nem tudunk még semmit.
26. kékemlék (válaszként erre: 25. - Cilumiluci)
2010. márc. 4. 05:57

Látni fogod. Mi az egyik iskolában két típusú humán tagozatot jelöltünk be. Az egyikben biztosan ott van, mert a keretszám 18. 23. helyen áll úgy, hogy 9 gyerek előtte biztosan ott van az iskola egy másik tagozatán, amit ezek a gyerekek első helyre jelöltek, vélhetően el is

fogadják.A mi gimink a közzétételkor egy rövid magyarázatot is fűzött az értelmezéshez, azt nagyon rágjátok át.Nálunk a jövő héten derül ki a spanyol, az a gyerek szíve csücske.

25. Cilumiluci (válaszként erre: 24. - Kékemlék)
2010. márc. 3. 19:45

Köszi.Tehát látni fogom hogy a gyerekemnek mondjuk mennyi esélye van bejutni a leginkább kívánt helyre?

A nyelvzsenikre könnyen ragad az idegen nyelv,ezt szokták mondani.

24. kékemlék (válaszként erre: 22. - Cilumiluci)
2010. márc. 3. 19:40
Sulinként mutatja a sorrendet:)Épp csak a kérdésedre nem válaszoltam....ne haragudj:)
23. kékemlék (válaszként erre: 22. - Cilumiluci)
2010. márc. 3. 19:37

Szia!


A sorrendet minden iskola a saját felvételije alapján határozza meg. Ez segít majd eldönteni, kell-e módosítani a sorrenden ahhoz, hogy bejusson a gyerek a neki elérhető legjobb helyre. Ezen nagyon agyalni kell az ideiglenes sorrend miatt. A sulik közlik, hogy előző években kb. hanyadik jutott még be a rangsor alapján, de ez csak támpont, nagyon észnél kell lenni. Nálunk pl. a suli megadta, hogy a félkövérrel kiemeltek a befutók, a dőlt betűsek a suli másik tagozatára bejutottak, így lehet sakkozni a helyekkel. Kb. mennyien esnek ki vélhetően a gyerek elől.Nagyon izgulunk mi is, de egy jó helyet már megcsíptünk.Remélem...:))Az érdemjegyeken kívül miből ismerszik fel a nyelvzseni? Könnyen tanulja, vagy jól memorizál? Te mit tapasztalsz?

22. Cilumiluci (válaszként erre: 21. - Kékemlék)
2010. márc. 3. 07:49

Szia!


Jól sikerült mind a két helyen az angol felvételi.

Túl vagyunk rajta!

Nekünk sajna az írásbeli matek nem lett a legjobb,de az országos átlagnál jobb az Oktatási Hivatal statisztikája szerint.A magyar az szuper lett.Igen,a spanyolt 4.-től tanulja a Dani,mindig 5-ös belőle.Azt mondták a tanárai,hogy nyelvzseni a gyerek.Viszont én nem dicsekedhetek a 8.félévi jegyeivel,sajnos lazaság jellemzi mostanában a fiamat.Nagyon jó eszű gyerek,csak kissé hanyag.Az ideiglenes rangsor az tulajdonképpen mit mutat majd?Sulinként a sorrendet vagy globálisan az összes sulit?

21. kékemlék (válaszként erre: 20. - Cilumiluci)
2010. márc. 2. 20:20
Szia! Minden felvételit megcsináltunk!!!!Kivétel nélkül jól sikerültek! Hihetetlen, amit a gyerekem végig csinált. És , a vonzás törvénye: mi spanyolra felvételiztünk!! Alig hittem a szememnek, mikor a fiad spanyol jegyeiről írtál. Milyen véletlenek vannak....Remélem nem csak én éreztem jónak, a tanárok is.Most aztán jöhet az év végi hajrá, legyen az is szép. Írj, nektek hogy sikerült.És szemünk az ideiglenes rangsorra tapadjon!
20. Cilumiluci (válaszként erre: 19. - Kékemlék)
2010. febr. 21. 19:10
Köszi,én is Nektek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook