Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan élik meg a 1, 5-2 éves korú gyermekek a költözést? fórum

Hogyan élik meg a 1, 5-2 éves korú gyermekek a költözést? (tudásbázis kérdés)


15. Ymanie
2010. febr. 20. 14:38
A fiam 2.5 éves volt amikor kiköltöztünk a tanyára(előtte anyósoméknál laktunk).Még fél év múlva is azt mondogatta,hogy költözzünk vissza a mamához,mert nem szeret itt lakni.
14. syria (válaszként erre: 4. - 1ce47ad5cd)
2010. febr. 20. 13:22

Ne aggódj, észre sem fogja venni. Bizonyára körülveszik az új helyen is az addig megszokott tárgyai, apa, anya. Más meg nem kell neki.

Minden rendben lesz, hidd el.

13. huanita80 (válaszként erre: 3. - 1ce47ad5cd)
2010. febr. 20. 13:19
Mi is másfél éves volt mikor költöztünk.És itt kapott külön szobát.Micimackós szőnyegpadlóval és micimackós bordűrrel!Imádta.futkozott benne.este fürdés után mondom na megyünk aludni!Erre Ő mutatott és elindult az erkély ajtó fele hogy akkor Ő hazamegy.Neki arra volt a kifele,mert ott kilátott.Nevettünk és elmondam hogy most már itt alszunk...anyáék is....semmi gond nem volt.
2010. febr. 20. 12:50
Eloszor 13 honapos volt amikor koltoztunk, még pedig ide.. semmi gond nem volt, azota felevente koltoztunk, ez a 3. lakasunk. Hamar megszokjak még..egybol mindenhol azzal kezdte hogy korbejarta :-) mindent megnezett.
11. ALLICS
2010. febr. 20. 12:41

Szia!


A kisfiam pont másfél volt mikor elköltöztünk.

Elmagyaráztam neki,hogy ez az új otthonunk.Gyakorlatilag minden ugyanolyan volt körülötte a bútorok minden...

Jól fogadta az első perctől kezdve,az éjszakákkal sem volt gond.

2010. febr. 20. 12:36
Mi is legalább háromszor költöztünk már, mióta a fiam megszületett. MOstmár négy éves, és van egy egy éves huga is. Most pedig megint költözés előtt állunk. Egyszer sem okozott gondot a költözés a fiamnál...a lányomnak ez lesz az első költözése egy évesen nagyon kiváncsi leszek rá, de szerintem zökkenőmentes lesz megint. :))
2010. febr. 20. 12:26
Nálunk is ez a harmadik hely, ahol lakunk, mióta megszületett... 22 hónapos most. Egyáltalán nem viseli meg, utazni is szeret, és az a lényeg, hogy apa, anya ott legyen. És új hely, új felfedeznivaló, tudod. :)
8. 9242a6388c (válaszként erre: 4. - 1ce47ad5cd)
2010. febr. 20. 12:22

Jól birják, a lányunk most 23 hónapos, 18 hónapos kora óta többször kültöztünk, külföldre már 2x!!!

Semmi baja nincs!!!

2010. febr. 20. 12:22
Mi költöztünk két évessel, és imádta. Komolyan mondom, míg én falra másztam a kupitól ő boldog volt benne, én nagyon elfáradtam a nap végére, ő borzalmasan élvezte a tevés vevést. Mivel mi örültünk az új házunknak, ő is örült. Nekem nem volt semmilyen negatív tapasztalatom.
2010. febr. 20. 12:20

Mi is költöztünk, akkor egy éves volt a fiam. Neki nagyon tetszett az új hely, és sokkal jobban vette az akadályt mint mi. Az első itt töltött éjszakánk volt a legkönnyebb, az első amit valamelyest átaludt. :)


Egyébként én is indítottam egy ilyen fórumot, Költözés babával címmel, nem sok hsz-t élt meg de talán érdemes abba is beleolvasnod.

2010. febr. 20. 12:13
Szerintem jól. Olyan pici gyereknek az számít, hogy a szülei és a megszokott tárgyai ott legyenek vele. Persze, azért el kell mondani a picinek, hogy most másik lakásba költöztök, mert a gyerek is EMBER,-sőt, sokkal inkább EMBER, mint bárki - csak még pici.
2010. febr. 20. 12:13

A nagyokkal nem lesz gond, 4 éves és 6 éves, ők velük nem lesz baj, csaka kicsire vagyok kiváncsi.

Iron olyan aki költzött már iylen idős gyerekkel.

2010. febr. 20. 12:12
Eddig ugy alszik minden este , hoyg beteszem az ágyába és vagy egyből elalszik vagy feláll mojol kicsit , akor rászólok, hogy alvás van és eldől és alszik.Most egy szobában van velünk.Ott különszobálya lesz.
2010. febr. 20. 12:11
Kérdésem konkrétan arra irányul, hogy az esti elalvás okoz e gondot, az uj hely, hogy külön szoba meg ilyenek.
2010. febr. 20. 12:10
Hogyan élik meg a 1, 5-2 éves korú gyermekek a költözést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook