Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hallás sérült hoxázo van köztetek?Beszélgessünk! fórum

Hallás sérült hoxázo van köztetek?Beszélgessünk! (tudásbázis kérdés)


13. Meda
2010. márc. 14. 17:04
Sziasztok, beszélgessünk :)
2010. márc. 11. 20:07

Szia!Nagy nehezen itt vagyok!Ne haragudj,hogy ilyen nehezen válaszoltam,de mindig csak benézni volt időm.Nagyon sajnálom ami a lányotokkal történt!Teljesen le vagyok döbbenve.Hogy-hogy örökbe fogadtátok?A szüleivel mi történt?

Borzasztó nagy és szép dolognak tartom.Mindenképp csak gratulálni tudok a türelmedhez és a szeretetedhez.-,ehez nagyon kell szeretni,hogy az embernek ennny türelme legyen.Biztos tudod miről beszélek!Szerencséje van a lányotoknak,hogy ilyen családba került,ahol mindent megtesznek érte.

Nagyon okosan csinálod,hogy beszélteted!Anyósomék is így csináltak a férjemmel.Minél többet beszél,annál szebben ki tudja mondani a szavakat.

Igen szerzett szakmát a férjem.Szabász,és elektromüszerész,de egyik szakmában sem dolgozik.Víz-gáz szerelővel dolgozik.Neki mindeggy,mindent megtud tanulni,egyszer kell megmutatni.Mindenhez borzaszto ügyes!Mellette még videofelvételeket készít profi módra.Még én is csodálkozom,hogy hogyan tudja megcsinálni.A férjemnek egyátalán nem probléma halló emberrel megérteti magát.Én mindig azt mondom,aki figyeli,hogy mit mond,az mindent megtud érteni.Csak sajnos könnyebb azt mondani sokszor,hogy nem értem...,hollott csak nincs türelme mégegyszer meghallgatni és figyelni.

Ha halóval komunikál,akor csak beszél,de ha hallássérültel,akkor jelel.Nyugodtan kérdezhetsz bármit,szivesen válaszolok.Nem igérem meg,hogy egyből,de igyekszem.Puszi neked!

2010. márc. 4. 14:44
Szia!Neharagudj,hogy eddig nem válaszoltam,de sajnos nem volt időm.Mindenképpen fogok!Puszi!
10. 48f0ed6e16 (válaszként erre: 9. - Kuszkusz)
2010. febr. 22. 21:53

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál! Nagyon szép a történetetek. Gratulálok a kislányotokhoz:))) Olyan jó, hogy így egymásra találtatok a férjeddel.

Sajnos én is sokszor tapasztaltam, hogy az emberek megbámulnak minket és finoman szólva tolakodóan viselkednek. Ilyen esetekben megpróbálom felvenni a bámulóval a szemkontaktust és értésére adni a véleményemet. Általában beválik ez a módszer!

Rátapintottál, hogy a kislányunknak nem feltétlenül a hallássérüléséből van a gátlásossága. Sajnos mielőtt hozzánk került szexuálisan zaklatva volt. Hogy hányszor, azt nem tudom, mert erről a témáról azóta sem beszélt senkinek, semmit, még szakembernek sem. Úgy került hozzánk, hogy délbe telefonáltak, hogy 1 óra múlva menjek értük (húgával került a családunkba) és semmi információt nem kaptam, hogy van valami baja. A találkozásunkkor szembesültem csak azzal, hogy a kislány hallássérült. Azt se tudtam mit csináljak, mert nem volt ebben tapasztalatom. A kezdeti időszakban a kis húga tolmácsolt köztünk, mert egyáltalán nem kommunikált csak mutogatott. Később rájöttem, hogy tud beszélni, igaz, hogy szegény szókinccsel és nagyon artikuláltan… de tud. Onnantól kezdve nem engedtem, hogy mutogasson, ha próbálkozott vele, akkor úgy tettem mint aki nem érti és így vezettem rá, hogy beszéljen. Lehet, hogy túlságosan drasztikusnak és kegyetlennek tűnik a módszerem, de az idő engem igazolt, mivel tavaly a hallássérültek országos kommunikációs versenyén 2. helyezéstért el. Nagyon sokat tisztult a beszéde, egyedül a nyelvtani helyességgel adódnak még gondok. Rengeteget foglalkoztam vele, nagyon sok fogalmazást megírtunk közösen, hogy ezzel is fejlődjön a szókincse. A baj azonban az, mintmár írtam, hogy nem igazán kezdeményez beszélgetést… itthon is csak ritkán. Az iskolában a társaival jelelve kommunikál, mint mindenki más, de nem úgy oktatják őket.

Szeretném, ha később sikeresen beilleszkedne a társadalomba, dolgozna és szerető párra lelne. Ennek érdekében mindent elkövetek, hogy minél jobban beszéljen.

Amúgy a kislány egyik fülével nem hall, a másikkal is csak részlegesen. Hallókészüléket használ, de nem szereti és amikor csak teheti leveszi. Ismerjük a SINOSZ-t, tagja a kislány.

A férjed dolgozik valamit? Sikerült neki szakmát szerezni? Beszél vagy csak mutogat?

Ne haragudj, hogy ilyeneket kérdezek, de nagyon foglalkoztat ez a téma.

9. kuszkusz (válaszként erre: 8. - 48f0ed6e16)
2010. febr. 22. 20:35

Aranyos az érdeklődésed!Syjnálom ami a lányotokkal történt.Hogy visszahúzodó,az nem feltétlen a sérültségéből adódik.Nemtudom,hogy felétek van-e hallássérült szövetség.Azt nagyon okos dolognak tartom.A férjemet én gyerekkoromtól ismertem látásbol,az apukájával néha járt nállunk.Ő 8 ével idősebb tőllem.Akkor csak nézelődtem.Aztán én 17 voltam,ő 25 mikor el hívott vagy 2x moziba.Én megvoltam őrülve már akkor érte,de ő a korom miatt nem akart velem foglalkozni.Aztán ő megnősült,majd 2 év múlva el is vált.Isten újra azt akarta,hogy találkozzunk.Ennek már 8 éve.Van egy 4 éves gyönyörű kislányunk,a férjemnek egy 10 éves nagyfia.Nagyon boldog családi életet élünk,az egyéb problémákat leszámítva..

Mikor elkezdtünk "járni" és nyilvános helyre mentünk,mindig bámultak minket az emberek.Eleinte zavart.Nem azért,mert nekem kelllemetlen volt,hanem azért,mert sok ember bunkó!!!Úgy bámulják az embert,mintha a marsról jött volna.Azóta már megszoktam,de még mindig felháborit.,hogy a hallássérülteket:süketeknek,némáknak,stb becézik.Sőt..az értelmesebbjei+még hülyének is nézi őket!Na ez az ami borzasztó!Ti hogyan komunikéltok egymással a lányotokkal?

Üdvözlet!

2010. febr. 22. 18:00

Szia! Nagyon örülök, hogy a férjed, hallássérülése ellenére egy szerető társra talált benned:)))

Most már én is sokkal biztatóbbnak látom a jövőt, mivel a nevelt kislányom súlyosan hallássérült. Rengeteget aggódok, hogy mi lesz vele, hogyan talál párt magának, stb. Nagyon zárkózott és a családtagokon kívül más hallóval nem kommunikál. Hat éve nevelem és most 14 éves. Ő sem hallássérülten született, hanem másfél éves korában a szülei leejtették, aminek agyhártyagyulladás, agytályogműtét és a hallásának elvesztése lett a következménye.

Kíváncsi lennék hol ismerkedtetek meg a férjeddel, ha ez nem túlságosan tolakodó?

7. kuszkusz (válaszként erre: 6. - 43a06bd4d9)
2010. febr. 20. 21:25
Köszönöm szépen,aranyos vagy!Bocsánat,hogy tegnap sok mindent helytelenül írtam,de már nagyon fáradt voltam.Üdvözőllek!
6. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 5. - Kuszkusz)
2010. febr. 19. 22:06

És milyen szerencsés, hogy egy ilyen jó társa van mint te! :)

Ő is büszke rád szerintem! :)

5. kuszkusz (válaszként erre: 4. - 43a06bd4d9)
2010. febr. 19. 22:00
Szia!Sqaajnos az én férjemnél is az volt a probléma,hogy 3-4-hósan anyósomék észre vették,hogy a hangokra nemnagyon reagál a férjem.Elvitték az orvoshoz,az azt mondta,hogy nincs semmi.Aztán később már folyt is a füle,ami szagos volt.Újra orvos...Azt mondta nem kell megijedni,ez a gyerekeknél 1 természetes folyamat?d anyósomék bevitték a korházba,és ott kiderült,hogy nmár késő,mert a halló idegek már elhaltak.Hallani egyáltalán nem hall,a halló készüléket nem szereti,meg hát azzal sem sok minden.Beszélmi,nagyon szépen tud!Ha valaki figyel rá,mindent megtud érteni.Mi jelbeszédel komunikálunk.+persze szájrol is mindent leolvas:Nagyon büszke vagyok rá,mert teljesebb,értékesebb életet él és jobban feltalálja magát,mont némely egészséges társunk.
2010. febr. 19. 21:44

Sziasztok!

Én sem hallok meg mindent amit mások a környezetemben,pl.ha kb.az 5.háznál ugat egy kutya, én nem hallom,pedig a családom hallja.

Ha valaki suttogva vagy nagyon halkan beszél, figyelnem kell a szál mozgását mer különben nem értem.Ez számomra nagyon kellemetlen!

Sajnos kisgyerek koromban, nagyon fülfájós voltam.A drága jó kezelőorvos állandóan fel szurkálta a fülem ha kellett ha nem.

A végére már édesanyám nem bírta nézni ahogy szenvedek ezért elvitt egy másik orvoshoz, aki kijelentette hogy már azért fáj a fülem, mert tele van szurkálva. Ettől megvastagodott a dobhártyám és azért hallok rosszabbul mint kellene.

2010. febr. 19. 21:40
Aranyos vagy,hogy írtál!Nekem a férjem hallássérült.Kiváncsiak voltunk hátha van valaki ismerős...Még annyibol szerencse a szerencsétlenségben,hogy nállad legalább egy múló állapot!Biztos így is nagyon kellemetlen.A jelbeszédet ismered?Én is szép estét kívánok neked!
2010. febr. 19. 21:29
Hát én tulajdonképpen nem vagyok hallássérült, de kicsi a füllyukam, és nagyon sok gondom van a füleimmel. Nem tisztul magától és ennek következtében egy bizonyos idő eltelte után hajlamos vagyok kevésbé hallani a dolgokat, ez nem olyan vészes, de el tudom képzelni mennyire rossz lehet kevésbé hallani a világ hangját. Minden jót neked!
2010. febr. 19. 21:18
Hallás sérült hoxázo van köztetek?Beszélgessünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook