Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Természetes tisztítószerek!

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Egyéb hobbi&otthon témák
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3

60. kleeri2015-02-22 14:37
egy két ötlet, ez aztán igazán természetbarát megoldás
TOJÁSHÉJ
Ha a beszürkült ruháid anyagát nem szeretnéd kémiai fehérítőkkel roncsolni, a következő mosás során tegyél a mosódobba néhány vászonzsákba kötött tojáshéjat.
KRUMPLIHÉJ
Csíkmentesen ragyogó ablakokat szeretnél, de nem bírod az ablaktisztítószerek maró szagát? Forrázz le egy marék krumplihéjat egy liter vízzel, majd ezzel mosd le az ablakot, végül pedig újságpapírral töröld szárazra.
KÁVÉZACC
A kávézaccal nemcsak az eldugult lefolyót tisztíthatod meg, de kiváló zsíroldó tulajdonságának köszönhetően a sütő és a tűzhely körül is jó szolgálatot tehet. Finom szemcséinek köszönhetően hatékonyan, de karcolás nélkül tisztítja meg a felületeket. A mosdókagylóból is eltünteti a vízkövet és a zsírfoltokat.

59. kleeri2015-02-22 14:19
most már nagyon sok üzletben van, az olcsó háztartási üzletekben pl. 250 Ft-ért adnak fél kilót mindkettőből
(válasz zizabella 35. hozzászólására)

58. sztolyka2012-02-25 14:41
honnan vásárolsz?
(válasz SzabóKinga 57. hozzászólására)

57. SzabóKinga2012-02-24 16:07
Szia én most regisztráltam az oldalra:)mert én i s ilyen természet barát vagyok sok sok hasznos tanácsal eltudlak látni ha gondollod írj privibe!Én évek óta csak is környezet barát tisztitószerekkel takarítok:)!
(válasz inndda 51. hozzászólására)

56. sztolyka2011-04-16 13:11
[link]

használ ilyet valaki?

55. Éva0012010-02-24 23:22
Szódabikarbóna - a régi-új csodaszer

Nagymamáink mellette tették le a voksukat, és nem tévedtek. A szódabikarbóna meglepően sokféle módon alkalmazható: a konyhában, főzéskor, a háztartásban számos helyen, de különösen gyomorégés, emésztési gondok ellen, és a kellemes lehelet, a fehérebb fog célja sem áll messze tőle. Mindig tartsunk belőle otthon!

Íme néhány ok, amiért a szódabikarbóna rendszeres használata ajánlható.

Tisztítja a kezet

Nedvesítsük be a kezünket, és enyhén dörzsöljük be szódabikarbónával, mintha csak beszappanoznánk: meglepődve tapasztalhatjuk, hogy kezünk bőre tiszta és lágy lesz tőle. Ha pedig fehéríteni szeretnénk a körmeinket, körömápolás előtt áztassuk be egy tál langyos vízbe, melyhez három evőkanál szódabikarbónát adtunk.

Szagelnyelő
Noha szagtalan, a szódabikarbóna egyik jó tulajdonsága, hogy képes elnyelni a legzavaróbb illatokat is, mert semlegesíti a baktériumok okozta savas anyagokat. Hasznos a hűtőben, a beépített szekrényben vagy akár megszokott dezodorunk helyett is. Egy kevés port bedörzsölünk a hónaljunkba vagy a lábfejünkbe, és máris elfelejthetjük az izzadságszagot. Beszórhatjuk a cipőnkbe is, majd hagyjuk állni benne egész éjszaka: nemcsak, hogy szagtalanítja a lábbelit, de megakadályozza a későbbi lábgombásodást is.

Könnyíti az emésztést

Ég a gyomra? Nehezen, emészt? Könnyen segíthet rajta! Oldjon fel egy kávéskanál szódabikarbónát egy pohár vízben, és igya ki egy hajtásra! Ilyenkor olyan puffadást enyhítő oldatot kapunk, mely lúgos kémhatásának köszönhetően stabilizálja a pH-értéket, és megszünteti a túlzottan savanyú kémhatást. Az arra érzékeny személyek számára főzés közben is tehetünk egy késhegynyi szódabikarbónát az ételbe, amitől a nehezen emészthető vagy savas hatású hozzávalók (paradicsom, gyümölcsök stb.) könnyebben emészthetők lesznekFertőtlenít

Rendszerint nem is gondolunk rá, de a fésűk, kefék, manikűrkészlet, smink-ecsetek, szivacsok és más hasonló eszközök a baktériumok melegágyai lehetnek. Alapos tisztítás, fertőtlenítés céljából tegyük azokat speciális áztató-lébe: egy mosdókagylónyi vízbe keverjünk 8 evőkanál szódabikarbónát. Hagyjuk benne állni tisztítandó, ilyen jellegű tárgyainkat egy éjszakán át, majd öblítsünk másnap reggel

Továbbá:
- Megőrzik élénk színüket zöldségek, ha főzéskor kevés szódabikarbónát is szórunk a vízébe.
- Keményebb és tartósabb marad a tejszínhab, ha felverés előtt egy csipetnyi szódabikarbónát teszünk bele.

- Mindenfajta rovarcsípésre kiváló - a szódabikarbóna kevés vízzel keverve hatásos fájdalom- és duzzadtságcsökkentő.
- Mosatlan gyümölcsöt soha ne fogyasszunk. Tiszta víz helyett azonban javasolt 1-2 evőkanál szódabikarbónát és egy liter víz keverékét használni a mosáshoz.

- A sütemények összeállításánál fele sütőport és fele mennyiség szódabikarbónát használjon, szép egyenletes lesz a tészta.
- Ha nehezen fő meg a marhahús, tegyen a vízbe egy késhegyi szódabikarbónát. Más húsra is érvényes ez az eljárás.

- Ha kemény a víz, szórjunk fürdővizünkbe 10 deka szódabikarbónát, mert annak vízlágyító hatása van.
- Leégett étel maradványait eltüntethetjük, ha az edényben kevés vízbe kevert szódabikarbónát forralunk. Ha kihűlt, könnyen kitisztíthatjuk a lábast.

- A csempére tapadt makacs szennyeződéseket nedves rongyra szórt szódabikarbónával dörzsölhetjük le. A WC-kagylóba szórjon szódabikarbónát, majd csutakoljuk ki kefével.
- Két púpozott kiskanál szódabikarbónából és egy kiskanál citromléből vagy vízből készítsünk sima pépet. Ezzel mossunk fogad, majd hideg vízzel öblögessünk. Fehéríti a fogzománcot.

Ha hajmosás előtt egy maroknyi szódabikarbónát dörzsölünk a száraz fejbőrbe, megszabadít a korpától.

54. csilla802010-02-23 17:59
Szep es igaz!
(válasz Arnica 53. hozzászólására)

53. Arnica2010-02-23 16:15
Kedves Hoxa! Nem lehetne ezt a fórumot és a "Takarítsunk környezetbarát módon!" címűt összehozni valahogy? Csak azért, hogy egy helyen legyenek az azonos témájú hozzászólások. Szerintem ez az egyik legfontosabb téma, mert mindenkinek fel kell ismernie, mi történik a Földön és lépni, változtatni, mielőtt túl késő lesz! Mi anyuk és háziasszonyok, vagy csak akár önmagukról gondoskodó szinglik keveset tehetünk ugyan, sok pici változtatást, de az együttvéve csodát is jelenthet!!!

52. Csibike812010-02-23 13:39
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy mi az a fehérítőpor? Ezt Így, ilyen néven lehet kapni, vagy ez szódabikarbónát takar?

51. inndda2010-02-22 17:37
Én is kérek minden hasznos,egészség és természetvédő infót!!
Köszönöm!!

50. Jutasz2010-02-22 15:35
Szia!Légyszi nekem is küld el!köszi.
(válasz Nyuszogó 48. hozzászólására)

49. virág0012010-02-22 12:54
Szia! Légyszi nekem is küld el. Előre is köszönöm.
(válasz Nyuszogó 48. hozzászólására)

48. Nyuszogó2010-02-22 12:23
Mindenkinek nagyon szivesen :)

47. zizabella2010-02-22 11:59
Köszi! megkaptam, nagyon jó termékeik vannak, a többit is megnéztem, a kozmetikai szerekből is veszek.
(válasz Nyuszogó 41. hozzászólására)

46. zizabella2010-02-22 11:22
szia!
nekem is elküldenéd a linkjét priviben?
köszi
(válasz Nyuszogó 44. hozzászólására)

45. anyamedve2010-02-22 10:53
Szia!
Köszi a gyors választ!
(válasz Nyuszogó 44. hozzászólására)

44. Nyuszogó2010-02-22 10:52
Elküldtem a linket:)
Nem akartam reklámozni:))
(válasz anyamedve 43. hozzászólására)

43. anyamedve2010-02-22 10:47
Szia!
Hol vetted? Nagyon jó árban van. Én 2 kg-ot vettem 920-ért.
(válasz Nyuszogó 41. hozzászólására)

42. anyamedve2010-02-22 10:46
Szia!
Az én párom is olajos munkát végez /lakatos/. Én kb. 1 órát áztatom mosószódás vízben a ruháit, a makacsabb foltokat áztatás végén bedörzsölöm mosószappannal, aztán megy a gépbe. Kicsit macerásabb, de nem vészes.
(válasz sztolyka 40. hozzászólására)

41. Nyuszogó2010-02-22 10:19
4 kgt vettem 1260 ért :)

40. sztolyka2010-02-22 08:57
Az olajos ruhákhoz is jó?
Férjem mezőgazdaságban dolgozik,gépeket szed szét és rak össze.
(válasz sajert 21. hozzászólására)

39. Bébinyuszi2010-02-21 22:16
mosószódát én a müllerbe vettem fél kiló kb 350 forit volt:)

38. anyamedve2010-02-21 18:30
Elküldtem.
(válasz csilla80 36. hozzászólására)

37. anyamedve2010-02-21 18:26
Szerintem bioboltokban próbálkozzál illetve a neten

36. csilla802010-02-21 18:09
En is kerhetem... ???
(válasz anyamedve 34. hozzászólására)

35. zizabella2010-02-21 18:07
Sziasztok!
Mosószódát ill. Trisót hol lehet kapni, hipermarketek is árulják?

34. anyamedve2010-02-21 18:06
Privátban válaszolok, mert túl hosszú lenne itt
(válasz virág001 32. hozzászólására)

33. csilla802010-02-21 17:54
Nem engem kerdeztel ugyan,de en otthon vagyok a temaban... :-)))

Weleda,Dr.Hauschka,Organic Mission,Neways,Dr. Kaviczky,Ilcsi,Alverde stb... az Alverdevel azert resen kell lenni,mert nem mindenik termeke tiszta...
(válasz virág001 32. hozzászólására)

32. virág0012010-02-21 17:29
Szia!
Tudnál javasolni olyan termékeket, amelyekben nincs káros anyag pl. fogkrém, sampon, tusfürdő, testápoló, dezodor, arckrém. Köszi
(válasz anyamedve 30. hozzászólására)

31. anyamedve2010-02-21 09:28
Mi az a fehérítőpor? Mit tartalmaz?
Én eddig fehérítésre szódabikarbónát használtam. Ez is bevált. De érdekelnek új dolgok is.
(válasz sajert 21. hozzászólására)

1 2 3