Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbeadó anyát keresek fórum

Örökbeadó anyát keresek (beszélgetős fórum)


124. ZBAC (válaszként erre: 122. - Akymo)
2011. febr. 6. 20:46
Kifejtenéd?
123. ZBAC (válaszként erre: 121. - Trapiti)
2011. febr. 6. 20:46
A kivétel pedig erősíti a szabályt! :)
122. Akymo (válaszként erre: 120. - ZBAC)
2011. febr. 6. 20:41
Rosszul tudod.
121. trapiti (válaszként erre: 116. - ZBAC)
2011. febr. 6. 20:41

Tőlem ugyan hozhat akárhonnan :) csak az előttem szóló vetette fel, hogy ha akarna örökbefogadni és lenne pénze, elmenne valamelyik távoli országba és venne gyereket.


Hogy hol a határ? Pl. hogy nem írunk adok-veszek hirdetéseket. A tudatlanságra hivetkozni azért elég érdekes, mert aki ide eltalál, hogy feladjon egy "jülszituált örökbefogadókat keresek" típusú hirdetést, az feltételezésem szerint körülnéz a neten örökbeadás témában. Nem hinném, hogy ne tudna róla, hogy milyen lehetőségei vannak.


A kórházban hivatlaból segítenek annak aki kéri, ha ott akarja hagyni a babát, kötelesek értesíteni a gyámhivatalt. Ahol én dolgozom, a szülészet folyosóján a faliújságon több örökbefogadással foglalkozó civil szervezet és a szociális munkás elérhetősége is kint van.

Az én lányom vér szerinti anyja pl. a védőnőtől kapta a Bölcső telefonszámát. Az inkubátorokról rendszeresen esik szó a tv-ben...

Tehát kizárt, hogy valaki a tudatlansága miatt akarná épp eladni a gyerekét, vagy az interneten szülőket keresni.

120. ZBAC (válaszként erre: 118. - Akymo)
2011. febr. 6. 20:40
Ha van érvényes öf.-i határozat, és persze elég pénz a kint tartózkodáshoz, én úgy tudom lehet. Ugyan úgy, mint ahogy Magyarországról is fogadnak örökbe gyerekeket.
2011. febr. 6. 20:35
Ilyet itt Magyarországon egyáltalán lehet?
118. Akymo (válaszként erre: 116. - ZBAC)
2011. febr. 6. 20:34
Én még nem találkoztam, sőt nem is hallottam hazánkban ilyen örökbefogadásról.Ez nem Amerika.
117. Akymo (válaszként erre: 114. - Timejja75)
2011. febr. 6. 20:32
Nem kötelező hozzászólni a témához, főleg olyannak aki nem érintett a témában és még arra is lusta, hogy tájékozódjon.Olyanokat bántasz meg akik nem kíváncsiak rád.
116. ZBAC (válaszként erre: 112. - Trapiti)
2011. febr. 6. 20:30

Ha valaki megteheti, hogy hónapokig kint éljen, tolmácsot fogadjon, stb..., akkor miért ne hozhatna kintről is haza egy árvát, árvaházból? Az még nem jelenti azt, hogy megvásárolta.


Más: Én is elítélem azokat, akik pénzért "vesznek" gyereket! De kérdem én hol is van a határ?

Az a baj, hogy sok, a terhessége miatt "bajba" jutó nő, azt sem tudja hol kérhetne segítséget, sokaknak nincs is kivel ezt megbeszélni. Sokan azt sem tudják, ha inkubátorba teszik a kicsit, az egy legális megoldás az örökbe adásra. Talán jól bánnak velük a kórházakban mikor megmondják, nem szeretnék haza vinni a babát?! Ahelyett, hogy segítenének rajtuk, még a rágalmakat is el kell viselniük nekik is, és az abortuszra jelentkezőknek is.

115. Akymo (válaszként erre: 112. - Trapiti)
2011. febr. 6. 20:28
Nézz bele a lapjába és szörnyülködj, utálja a gyerekeket, most meg szülne.. jajj de sajnálom a babát már előre.
114. timejja75 (válaszként erre: 112. - Trapiti)
2011. febr. 6. 20:21

nem tudok mindent kedves,ez elvi állásfoglalás.Ha van itthon is elég gyerek ingyen,akkor hurrá,én csak az évek óta hiába várakozó párokat látom.

Én azért nem fogadtam örökbe gyereket,mert nem akarok,mint írtam nem vagyok érintve a témában.

de észre vehetnétek,hogy nem én osztalak titeket,hanem ti osztotok másokat,akik itt próbálnak megoldást találni a problémájukra,gondolom nem jókedvükben.

113. hte23
2011. febr. 6. 20:10

Levontam a következtetést.

Aki járja a számára tisztességes utat, ami még törvényes is, az irigy és álszent.


Aki törvénytelen vagy számomra tisztességtelen uton, tekintet nélkül másokra, jut hozzá, szerez magának pl. gyereket az teszi jól.


Hát ezért IS tart itt ez az ország, mert sajnos sokan gondolkoznak igy.

112. trapiti (válaszként erre: 109. - Timejja75)
2011. febr. 6. 20:04

Te már csak tudod... ;)


Egyébként most már kezdek kíváncsi lenni, mitől érdekes számodra ennyire a téma... Nem értem, ha ennyire tudsz mindent, vajon Te miért nem fogadtál még örökbe egyetlen jobb sorsra érdemes gyereket sem? Nem minket kell itt osztani... van szülőre váró gyerek Magyarországon is, ingyen is, nem kell a világ másik végéről venni.

111. timejja75 (válaszként erre: 110. - Hte23)
2011. febr. 6. 19:46
akkor valószínű,hogy nem adta volna el.Aki szeretetben fel akarja nevelni a gyerekét,az nem akarja eladni.
110. hte23
2011. febr. 6. 19:31
De az is lehet, hogy tisztességesen, az ottani életvitelnek megfelelően szeretetben felnevelte volna.
109. timejja75 (válaszként erre: 107. - Trapiti)
2011. febr. 6. 19:30
álszent vagy.Lehet,hogy az a gyerek akit otthagytál,most egy árvaházban sínylődik.De te frankó vagy a legális gyerekeddel.
108. timejja75 (válaszként erre: 105. - Akymo)
2011. febr. 6. 19:29
nem.Elmondanám,hogy ha nem vettelek volna meg mondjuk thaiföldi anyádtól,akkor lehet,hogy eladott volna gyermek prostituáltnak vagy rabszolgának,de akkor tiszta lehetne a lelkiismeretem,mert nem követtem volna el semmi illegálisat.
107. trapiti (válaszként erre: 106. - Hte23)
2011. febr. 6. 18:15

Erről már annyit írtunk... Sajnos mindig lesznek akik így gondolják, és lesznek olyanok is, akik azt hiszik pénzért mindent megkaphatnak. Persze egy darabig így is van... de mindennek ára van, és nemcsak az a néhány millió.


Nekem fontos volt, hogy ha a lányom felnő tiszta lelkiismerettel nézhessek a szemébe. És igen, én is mindennél jobban vágytam gyerekre, mégsem tettem meg mindent amit megtehettem volna. Éppenséggel még lett is volna rá pénzünk. És alkalmunk is. Két alkalommal is vehettem volna gyereket kórházból, hiszen orvos vagyok, vannak ismerettségeim. Az egyik esetben külföldi állampolgár volt az anya, apasági nyilatkozatot kellett volna tenni, és konkrét összeget kért. A másik alkalommal vidékre kellett volna utazni, és "lecsapni" az anyára mielőtt még más megteszi. Hát nem mentünk, nem csaptunk le rá, én ilyen áron nem akartam gyereket.

Igaz néhány hónappal később, de így is anya lettem, és 3 év elteltével azt mondom, hálás vagyok hogy volt hitünk és erőnk várni, mert Nála csodálatosabb, hozzánk illőbb gyereket nem kaphattunk volna. Ha felnő nem kell hazudoznom, a történetének minden részletét tiszta szívvel fogom majd megosztani Vele.

Hát ennyi... amúgy meg mindinki azt tesz amit akar, csak aztán ne lepődjön meg ha a következményeket is vállalnia kell.

És nagyon remélem, hogy nincs messze már, hogy ezek törvényi következmények is legyenek.

106. hte23 (válaszként erre: 105. - Akymo)
2011. febr. 6. 17:36
Köszi!
105. Akymo (válaszként erre: 96. - Timejja75)
2011. febr. 6. 17:17

Ejj ejj!

Majd mikor a gyerek megkérdi , hogy került a családba azt mondanád flegmán: megvettelek?

Vagy ha nem felel meg a te kis felfogásodnak -eladnád? :-O

104. timejja75 (válaszként erre: 102. - Hte23)
2011. febr. 6. 16:14

egyébként miért kivitelezhetetlen?Hol a buktató a dologban?Akik próbálták,miért nem sikerült?

Vagy csak gondolod,hogy nem működik?

103. timejja75 (válaszként erre: 102. - Hte23)
2011. febr. 6. 16:09

nem tudom,mert tényleg nem próbáltam,de a

terry black is tudott gyereket venni.

Az,hogy ez kiderült,az csak rajta múlott,mert ő hozta nyilvánosságra. Meg nem rég láttam as tv-ben,hogy romániában adtak el egy kisbabát egymillióért,csak azt is nyilvánosságra hozták.

Ebből kiindulva,biztos,hogy meg lehet csinálni.

Persze,nem szép dolog,de az embereket rákényszerítik az ilyesmire,mert a törvények rosszak.

Minden írástudatlan putrilakó gyárthat gyereket rakásra,de az örökbefogadónak "diploma" kell hozzá.

Szerintem a sorodat kivárni nem tisztességesség,hanem hülyeség,amíg ilyen törvények vannak.

102. hte23
2011. febr. 6. 15:46

Hát ez nem irigység hidd el. Én kivártam a soromat.És most is azt fogom tenni.

Csak egy kis együttérzés azokkal szemben akik TISZTESSÉGESEN állnak hozzá.


Már most kivitelezhetetlen. gondolod ezt nem próbálták meg már páran?

tényleg fogalmad sincs az egészről.


De kár ezen vitatkozni, mert aki még nem élte át, annak halvány lila fogalma sincs erről.


És igen, TISZTESSÉGTELENNEK tartom igy gyereket venni. És én törvényben tiltanám.


Tudod Te miket igérnek néhányan? Kihasználják a szülőanyákat, Kihasználják azt hogy kétségbeesett helyzetben van.

101. timejja75 (válaszként erre: 99. - Hte23)
2011. febr. 6. 15:41

én nem mondom,hogy több joga van annak akinek van pénze,de az meg tudja ezt csinálni,akinek nincs,az meg nem.

Amit te mondasz az irigység,dögöljön meg a szomszéd tehene is.Holott egy gyerekkel több kerülhetne jó szülőkhöz.

100. timejja75 (válaszként erre: 99. - Hte23)
2011. febr. 6. 15:38

aha.Hát akkor elmondom,hogy én hogy csinálnám:

Ha találnék kint egy terhes nőt,aki odaadná a gyerekét,akkor valahogy úgy képzelem,hogfy ő a kórházban azt mondaná,hogy a férjem a gyerek apja,ez kerülne az anyakönyvi kivonatba,aztán lemondana gyerekről,hogy az apja nevelje.

Ez is kivitelezhetetlen?

99. hte23
2011. febr. 6. 15:31

Mert külföldről nem oly egyszerü az örökbefogadás. És előtte akkor is kell határozat az alkalmasságra.

Bár ha vannak millióid, talán pár év mulva el lehetne intézni. Beadod a kérvényt, elbirálják, elvégzel egy tanfolyamot, megkapod a határozatot, keresel egy olyan országot ahol ez egyezménybe van foglalva. Alig van. Na akkor ott kell adott országban tartózkodnod legalább fél évet. Ha nem ismered a nyelvet akkor tolmács is kell. sorolja?


Magyarországon pedig nagyon sokan várnak örökbefogadható gyermekre. elég rossz az, hogy még törvény engedélyezi ezt az adok-veszek formát.

Ezekben az esetekben sokszor pénz cserél gazdát.

Sok tisztességes pár vár sorban, türelmesen alapitványoknál, tegyeszeknél. Miért van több joga annak akinek pénze van????


Hidd el tudom.

Van az ismeretségi körömbe minden örökbefogadási változat és még a másik oldalból is.

Sőt nekem kettő öf. van.

98. timejja75 (válaszként erre: 97. - Hte23)
2011. febr. 6. 15:21

igen?Hát akkor mondd el,hogy mit lehet és mit nem!

Amit én mondok az miért megvalósíthatatlan?

97. hte23 (válaszként erre: 96. - Timejja75)
2011. febr. 6. 15:15
Istenem, de naiv vagy. fogalmad sincs. Nem bántani akarla, de valóban nem tudod hogyan és mit lehet és nem lehet.
96. timejja75 (válaszként erre: 52. - Hte23)
2011. febr. 6. 14:17

szerintem meg ezzel nincs semmi baj,hadd hirdessenek,a lényeg,hogy a gyereknek jó dolga legyen.Szerintem a törvényekkel van a baj,amik így megnehezítik az örökbe fogadást.A szülőjelöltek éveket várnak,a világ meg tele árvákkal.

Én nem akarok örökbe fogadni,tehát személyes érdekem nincs a dologban,csak véleményem.

Láttam egy műsort egy sri lankai árvaházról,csóró gyerekek katasztrofális állapotban voltak.

Én bizony,ha örökbe akarnék fogadni,és itthon nem menne,nem sz@roznék,lehet,hogy kimennék mondjuk Indonéziába,és vennék egy gyereket.

Mondd már meg,hogy miért ne?Mindenkinek jobb lenne,nekem is,a gyerenek is,meg az éhező szülőknek is!

95. hte23
2011. febr. 6. 13:35

Isten bizony kiváncsi vagyok, müködik ez?

Hány privi mehetett?

Hány olyan aki elmondott mindennek, és hány olyan aki felajánlotta számodra a gyermekét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook