Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbeadó anyát keresek fórum

Örökbeadó anyát keresek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
274. grizus (válaszként erre: 273. - 9586b1ee21)
2013. jún. 9. 05:28
Nem értem, mi a gond, fogadj örökbe egy kiskölyköt és minden kerek lesz.(:
2013. jún. 7. 22:57

Sziasztok, tudom lehet, hogy fura lesz amit írok. :) Megpróbálom, úgy, hogy ne legyen zavart. De igazából még nem forrt ki bennem a dolog, hogy pontosan hogyan ajánljam fel a segítségemet. :)

4 gyermekem van Ők az életeim, és az életem értelme a Gyermekek. Szeretnénk 5dik babát ha az élet úgy hozza, de majd idővel. Viszont tudod, hogy biztos betegesen hangzik de úgy hiányzik egy kisbaba. :) Gyakorlatilag minden megvan hozzá itthon amire szükség lenne, van hely, ágy babakocsi van étel a hűtőben és nem okozna gondot anyagilag sem. Ajánlottam már fel segítségemet, hogy szívesen vigyázok kisbabára ingyen, de szerintem futó bolondnak néztek. Pedig nem vagyok, :) Férjemmel értelmiségi emberek vagyunk. Csak egyszerűen mindenem a gyerek. :) Úgy érzem Ők az élet csodái, és Ők a legnagyobb öröm, Ők a Minden ami lehet ezen a világon. Nem vagyunk vallásosak, csak egyszerűen ilyen "csodabogár" emberek vagyunk. Gyermekeink iskolás koruak, a legkisebb nagycsoportos. Jó tanulok. Szorgalmas, okos gyermekek. :) Sokat csavargunk, kirándulunk, bringázunk. Tiszteljük a természetet és a Világot.

Rövid kis regényem után lenne valakinek ötlete, hogyan tudnék babázni ? Ha saját gyermekünk nem lehet már, de bízunk még a csodákban. Nem biztos, hogy az örökbefogadás lenne a tökéletes, de lehet. Vagy csak egyszerűen vállaljam el, hogy szívesen vigyáznék egy kisbabára ? De tényleg azt hiszik a Marsról jöttem. :) Mind a 4 gyermekem szeretettel fogadná, akár az új családtagot, akár egy Kisbabát akire vigyáznánk. Szerintetek ? : ))))

272. Betta74 (válaszként erre: 268. - Évanéne)
2013. jún. 3. 11:19
Köszönöm..... :)
271. Betta74 (válaszként erre: 269. - E2c05fe150)
2013. jún. 3. 11:18

Kedves Petra!


Írtam privát üzenetet,remélem olvasod majd,s visszajelzel nekünk! Izgatottan várjuk: Betta

2013. jún. 1. 09:43

..... nagy a csend.....



..... inkognitóban a társadalom....

2013. máj. 31. 19:13
Kedves forum olvasok.Én egy kétségbe esett anya vagyok terhes vagyok nem tudom felnevelni babámat.Ti talán tudtok nekem segiteni.
268. évanéne (válaszként erre: 267. - Betta74)
2013. máj. 29. 14:02

Januárban múltam 39 éves, 4 éve ismertem meg a férjemet, gyakorlatilag azóta próbálkozunk. 2012 őszén terhes lettem, aztán novemberben elvetéltem.


Hidd el, ha valaki, hát én átérzem a helyzeted, hisz hasonló cipőben járunk. Ennek a fórumnak, s az összes hozzá hasonlónak a legnagyobb pozitívuma az, hogy olyasmit is kiadunk magunkból, amit esetleg a párunknak, környezetünknek soha nem mernénk, nem tudnánk elmondani. És tudjuk, nem egyedül járjuk a kálváriát.


Egyetlen, nagyon fontos dolgot tudok tanácsolni: élj teljes életet, szeresd a párod, törekedj a boldogságra! Készítsd egy kis zugot, ami csak a gyerkőcre vár, ne pakold be ideiglenes cuccokkal, az a kis hely legyen minidig készen! Így amikor megérkezik a boldogság, két erős, boldog ember fogja várni, meg egy kuckó. Ettől lesz a kis élete nyugodt, szép nálatok!

267. Betta74 (válaszként erre: 266. - Évanéne)
2013. máj. 29. 12:04

Kedves évanaéne!


Igen,próbálok folyamatosan bízni,bízni, de néha úgy érzem, nincs már miben. 39 éves vagyok, a férjem 38, sokszor úgy érzem,ha nem adatik meg nekünk ez a kis csoda,kifutunk az időből.. :( Kaptam már 2 sikertörténetet privát üzenetben, és nagyon jó volt ezeket olvasni, bizakodóbb lettem. Ezekszerint vannak még csodák!!

<3

266. évanéne (válaszként erre: 265. - Betta74)
2013. máj. 28. 16:38

Nyugi!

Az én környezetemben három sikertörténet is van, ebből egy internetes ismerkedésből jött össze, lányanya, egyedül, stb, és egy meddő pár... A csajszit ők vitték szülni, a kissrác már 5 éves, a két anyuka azóta is tartja a kapcsolatot.

A másik adoptálásnál a kórházból súgtak, hogy van egy anyuka, aki le akar mondani a gyerekéről. Ott is már 2 éves a kislány.

A harmadiknál 16 éves most a gyerek, 2 évesen vették magukhoz, nevelőszülőként, s csak később fogadhatták örökbe.

Bízz!!!

És mondd el magadban a mantrát: a Jóisten mindenki sorsát úgy rendezi, ahogy az neki a legjobb!

265. Betta74
2013. máj. 27. 09:52

Sziasztok!


Végső tanácstalanságomban,elkeseredésemben írok a fórumba...

Van, amikor egy gyerek olyan helyen fogan meg, ahol éppen nem várják, ahol nem tudják felnevelni, mert nem adottak hozzá a körülmények. S van, amikor a baba olyan helyen nem jön, ahol minden adott, hogy boldogságban, szeretetben nevelkedjen, mégis évek óta üresen áll a kiságy. Segítsünk egymásnak. Ha szeretnéd örökbe adni a gyermeked, szeretnéd biztonságban tudni, keress meg a bettinanagy@indamail.hu-n.. Érvényes engedélyünk van, évek óta várunk arra, hogy családot alapíthassunk...


Sikerült esetleg már BÁRKINEK interneten keresztül olyan anyával ismerkednie,ahol végül pozitívan zárult az örökbeadási folyamat? Nagyon szívesen olvasnék bíztató sorokat!!!!!

Üdvözlök mindenkit,szép hétfőt! Betta

264. évanéne (válaszként erre: 263. - Aranykulcsocska)
2013. máj. 5. 20:02
Tök igazad van, kockázatos dolog. De akkor is egy lehetőség, az már mindenkinek saját döntése, hogy fel tudja, akarja-e ezt vállalni...
263. Aranykulcsocska (válaszként erre: 260. - Évanéne)
2013. máj. 1. 14:23

Én is úgy tudom, hogy ha a gyerek örökbeadhatóvá válik (pl. fél évig nem keresik, nem látogatják a szülők), akkor először a nevelőszülőnek ajánjlák fel, és ő minden különösebb tortúra nélkül örökbefogadhatja. DE nem szeretik a Tegyesz-nél (legalábbis nem ajánlják), hogy nevelőszülőnek jelentkezzen az, aki örökbefogadni szeretne, aki saját örökbefogadott gyereket akar. És az is előfordulhat, hogy nem kerül hozzá olyan gyerek, aki örökbeadható lesz. Már azért sem javasolják, mert ez egy egész más feladat, a szülőkkel is tartani és támogatni kell a kapcsolatot, és tudomásul kell venni azt is, ha esetleg a gyereket a vér szerinti szülő haza akarja vinni. Ha pedig látogatni kezni a szülő, aztán egyszer csak elmarad, minden magyarázat nélkül, és a gyerek ezen kiborul, akkor is mellette kell lenni, segíteni neki ezt feldolgozni. Erről is szól ez a cikk (most itt nem a címével kapcsolatos, egyébként a címével nem is értek egyet, de ezzel a nevelőszülővel is megtörtént ilyen eset):

[link]

262. évanéne (válaszként erre: 261. - 52e551083f)
2013. ápr. 28. 23:48
Nem tudom,kizáró-e az örökbefogadó-nevelőszülő,de a helyi gyámügy ezt kapásból megmondja. Az tuti,hogy nem csak úgy helyezik ki a gyerekeket,egyeztetnek.
261. 52e551083f (válaszként erre: 260. - Évanéne)
2013. ápr. 28. 17:20
Ok. Köszönöm. De rosszul tudom, hogy a már meglévő örökbefogadói státusz kizáró ok a nevelőszülőségre jelentkezésnél??? Sőt azt is rosszul gondolom, hogy a nevelőszülő meg még annyira sem válogathat, mint az örökbefogadó, mármint a kisgyerek hozzá elhelyezésénél.. (?) a későbbiekhez.. . ?
260. évanéne (válaszként erre: 259. - 52e551083f)
2013. ápr. 28. 08:54
Szia! Csak tipp:egy ismerősöm először nevelőszülő volt,aztán a kissrácot 1 év után örökbe fogadhatták. Gyorsabban ment,sokkal! 1éves múlt a srác akkor...
2013. ápr. 26. 11:21
Nem baby-t, hanem egy 5 év alatti kisgyermeket szeretnénk örökbe fogadni. Ha tudsz segíteni,hogy mi is segíthessünk, írjál nekünk! Köszönjük!
258. 14311b593f (válaszként erre: 249. - Örök2013)
2013. ápr. 19. 17:13
Nagyon nehéz azoknak a pároknak, akiknek csak az örökbefogadás segítségével lehet gyermekük, csak így ismerhetik meg a szülői örömöket, nehézségeket, feladatokat és felelősségeket. Mi is ebben a helyzetben vagyunk a férjemmel, és nagyon vágyunk arra, hogy megtaláljuk a mi drága kicsi babánkat magán úton, akit nagyon tudnánk szeretni. Olyan fiatal lányt keresünk, aki már tudja terhes, de nem tudja vállalni, felnevelni a leendő születendő gyermeket. A kisbabának mindent meg tudunk adni, és téged is segítenénk végig, a szülésben is. Nekünk sajnos nem lehet vérszerinti gyermekünk, ezért nyíltan örökbefogadnánk. Várjuk mielőbbi jelentkezésedet! Timi
257. advor (válaszként erre: 249. - Örök2013)
2013. márc. 31. 09:47
Te szegeny kis galamb nagyon sokat fogsz szenvedni en tudom en atmentem ezen legyel eros minden jot
2013. márc. 30. 23:23

Az anyuka mindenképpen választhat!

Mi a TEGYESZ-nél hat éve várunk..., enyhén szólva LASSÚ ! A "szakemberek" nem mindig szakemberek, az empátiáról nem is beszélve. A legfrissebb történetünk velük borzasztó, lehet egy cikket megérne... Az alapítványok talán rugalmasabbak és humánusabbak...

2013. márc. 16. 18:31

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a válaszokat, itt a fórumon és priviben is. Megpróbálok mindenkinek mielőbb válaszolni, csak egy alkalommal keveset tudok itt lenni.

254. andika7100 (válaszként erre: 249. - Örök2013)
2013. márc. 14. 21:36

szia!

Jelentkezz valamelyik civil szervezetnél!

Ők sokat tudnak segíteni neked!

Addig is minden jót neked!

Üdv:Andi

2013. márc. 14. 20:43

Veletlen kapcsoltam a tv a TV2 re

Ez a csaladi titkok musora.

Epp olyan tema ami sokakat erinthet.

Erdemes meg nezzni vagyis a neten.

2013. márc. 14. 09:08

Sziasztok.

Napok óta olvasgatom ezt a fórumot. Végig olvasgattam, sokan írtatok, hogy babára vágytok. Mi is a párommal. Létezik nyilt és titkos örökbefogadás. Várakozási lista nagyon hosszú. Ha esetleg valaki a gyermekét nem tudja felnevelni, segítségre szorul nekünk írhat bártan. Mégha csak levél váltás ( beszélgetésre vágysz ) nekünk bátran írj. Egy 25 éves nő és egy 27 éves ffi.

251. csillag93 (válaszként erre: 249. - Örök2013)
2013. márc. 13. 13:44

Szia!


Én egy öf. anyuka vagyok, egy gyönyörű 2 éves kisfiam van! Mi ugyan a másik oldalon állunk, de végig csináltuk a kismama terhességének utolsó 3 hónapját, így elég sokat láttunk.

Ha gondolod, szívesen segítek, beszélgetek róla.


Üdv

M

2013. márc. 13. 08:30

Kedves örök2013!


Javaslom Neked, hogy keresd fel a 246-os hozzászólásban felsorolt civil szervezetek valamelyikét! Biztosan segítenek! "Magánakcióba" szerintem ne ugorj bele, veszélyes!

2013. márc. 12. 21:59

Sziasztok!


Nagyon örülök, hogy ide találtam. Nemrég derült ki, hogy 16 hetes terhes vagyok. Sajnos családi és anyagi okok miatt nem tarthatom meg a babát. Szeretném, ha szerető családban nőne fel. Most keresem az utat, hogy merre induljak. Sajnos nem számíthatok senkire.


Van itt esetleg valaki, aki örökbeadta a gyerekét?

248. gyimi2
2013. márc. 11. 18:55
Köszönöm a sok-sok levelet, a héten megpróbálok mindenkinek válaszolni.
247. marcsy1976 (válaszként erre: 239. - Gyimi2)
2013. márc. 11. 17:01

Szia gyimi2!

Mi szeretnénk örökbefogadni egy csecsemőt, ha gondolod beszélhetünk.

Marcsi1976

246. Sunny74 (válaszként erre: 239. - Gyimi2)
2013. márc. 5. 21:12

Kedves Gyimi2!


Titkos örökbeadással a TEGYESZ, nyílt örökbeadással 5 civil szervezet foglalkozik:

Gólyahír Egyesület

Bölcső Alapítvány

Együtt Az Életért Közhasznú Egyesület

Alfa Szövetség

Fészek Alapítvány


Mindenről találsz bővebb információt a neten(Mindegyik civil szervezetnek van saját honlapja is)

Ha bármi kérdésed van még nyugodtan írj.


Üdv: Sunny

245. advor
2013. márc. 5. 04:20

ja es egyebkent koszonom Trapitinek hogy megosztotta velunk a kislany eletenek egy darabjat persze a gyerekek ilyenek kerdeznek...

Es evanene koszonom az egyutterzest sajnos a mi csaladunkilyen ...

perze par emberrol van csak szo de rossz lenneelvesziteni oket hiszen nem nagy a csalad..

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook