Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Menstruáció előtti depresszió hogyan kezelhető? fórum

Menstruáció előtti depresszió hogyan kezelhető? (beszélgetős fórum)


26. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 25. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 8. 19:04
igen mindenki annyira más.
25. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 23. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 7. 20:39

Micsoda mázli!

Én a pms fizikai részét elég jól leredukáltam, de a hangulatsüllyedés nehezebb eset.

Én úgy vettem egyébként észre, hogy az hajlamosabb megborulni pms alatt, aki amúgy sem annyira kiegyensúlyozott lelkileg. Én a frontokra is képes vagyok depressziós epizóddal és szorongással reagálni.

Nálam viszont amint megjön, helyreáll a lelkem...mondjuk amilyen görcseim vannak, lehet csak nem arra figyelek. :)

24. barbus0501 (válaszként erre: 23. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 7. 20:27
Igen. Es nagyon szerencses vagy. :) nekem annyi, hogy nagyon izzadok ejszaka, es faj a cicim (szerencsere nem szunyogcsipes, van joga fajni :D ) neha nekem is rosszabb kedvem van, de olyankor faradt is vagyok. Valaki meg sem erzi, valaki meg a falat is lekaparja, ugy faj.
2017. márc. 7. 19:55
lenne egy kérdésem nekem soha semmi bajom nincs menzeszkor leszámítva, hogy utálom az OB tamponokat de muszáj és persze én is félek attól nehogy átázzak és ennyi. ez így van 15 éves korom óta. Nem fáj a hasam, a fejem nem vagyok ideges. normális ez?
22. barbus0501 (válaszként erre: 21. - Lazaanya)
2017. márc. 7. 18:49
Ertem. Csak arra probaltam celozni, hogy van valami mas problema, ami megoldasra var, es akkor menzesz elott nem az jar az ember eszebe, hogy legszivesebben delfinugrasba szankazna ki az ablakon. Azaz nem a menzesz okozza, csak akkor erosodik fel
21. Lazaanya (válaszként erre: 20. - Barbus0501)
2017. márc. 7. 18:36
Kinek nincs aggódnivalója? Idegbeteg vagyok előtte és ezen a gyógynövények nem segítenek.
2017. márc. 7. 16:17
En is szoktam hulye lenni. Tegnap peldaul sirtam, mert belegondoltam valamibe, es annyira nem lattam ertelmet. Persze amugy van :D csak tegnap meg hallani se akartam rola. Aztan ma megint mas a helyzet. Egy hetem van meg a menzeszig. Neha inkabb csak faradt vagyok tole, mert ejszaka nem tudok aludni, es iszonyatosan ver a viz. Na mar most, egy att nem aludt ejszaka utan, hogy legyen boldog az ember? Egyebkent mas teruletwn rendben van az eletetek? Akik errol a depirol szamolnak be. Ha ugy igazan a szivedre teszed a kezed, akkor nem kell aggodni a parkapcsolat, munka, szulo, penz miatt? Mert az is lehet, hogy igy jon ki a feszultseg.
2017. márc. 7. 15:31
Annyi mindent próbáltam. Nekem semmi természetes nyugtató nem használ erre. A családom egyelőre elvisel ilyenkor. Egyelőre..
18. zsuzsa30 (válaszként erre: 17. - Cornelia23)
2014. máj. 25. 08:09

:-))))

Ugyanez. Mason csak rohogok,de amikor en vagyok benne( minden honapban) akkor az halalosan komoly.sajnos en elotte es kozben is. Tehat kb. 2 het. An a baj,hogy ilyenkor antisocial is vagyok, nem birom a ferjemet, de a gyerekeimet sem.Vilagga mennek,es mindig eldontom,hogy kovetekezo honapban el is megyek:-)ezzel orvoshoz kell menni?

2010. aug. 21. 13:57

Sziasztok.


Nekem 1 héttel, mielőtt megjön, minden hónapban ugyanaz van, rámjön a világvége hangulat, úgy érzem, értelmetlen az életem, a párommal szakítani akarok, mert úgy érzem, az sem az igazi, nem bírom tovább, és minden hónapban eljátszom ugyanazt. Ha éppen eszembe jut, hogy nemsoká jönnek a nehéz napok, megpróbálom megnyugtatni magam, több-kevesebb sikerrel. Nem a kapcsolatommal van a probléma, már többször átrágtam ezt, nagyon szeretjük egymást, és az egy hét kivételével nagyon jól megvagyunk. Nem tudom, mit tehetnék, sajnos nem tudom magamnak megmagyarázni ilyenkor, hogy nincs semmi bajom.

Másnak is van esetleg hasonló?

2010. febr. 20. 17:44

Nekem 3 férfi kollégám van, a legfiatalabb 41 éves... gondolhatod... :)))

Megpróbálom a meditációt, köszi a felvilágosítást Grass! Sokat segítettél

Puszi Nektek.

Rendik vagytok

15. c82ca0b957 (válaszként erre: 11. - 64fe4d200a)
2010. febr. 20. 13:21
:D Együtt érzek veled! Én se vagyok ellátva bulizós barátokkal, de hál Istennek a kolléganőmékkel legalább néha sikerül! Kell azért a buli, anélkül nem élet az élet! :)
14. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 13. - 64fe4d200a)
2010. febr. 20. 10:41

Nos, van az orbáncfű, ami alkalmas a depresszió kezelésére. Viszont ez azok közé tartozik, amiket nagy körültekintéssel kell alkalmazni. Pl. ha világosbőrű vagy, akkor mondja le róla, illetve alkalmazása során napfénytől tartózkodni kell, bár ez jelen esetben nem nehéz, viszont ha nyári menszesz előtt is alkalmazod, eléggé kényelmetlen, ezenkívül, ami még kényesebbé teszi az alkalmazását, hogy érdemesebb orvosi felügyelet mellett alkalmazni. Nagyon erős növény, viszont depresszió esetén nagyon hasznos.

Mellesleg nemcsak ezzel az antidepresszáns növénnyel kell vigyázni. A legtöbb olyan, ami csak orvosi felügyelet mellett javallott, mert ha nem vigyáz eléggé az ember, igen, akár még függőséget is okozhat. Ezenkívül az ilyen gyógynövények hatnak egyéb szervekre is, mint pl. a máj, amivel szintén nem jó játszani. Bár ha már itt tartunk a gyógyszer nyugtatók sem épp a legmegfelelőbbek. Szerintem érdemesebb először lelki úton próbálkozni a depresszió kezelésével és aztán a gyógytermékek használatával. Nemcsak bulival lehet kikapcsolódni. Lehet otthon is szórakozni. Pároddal egy nagy házimozizást csinálni vagy elmenni kirándulni. Ez utóbbit szerintem még a barátnőid is szeretnék, pláne, ha nem azzal állsz eléjük, hogy: Menni kéne valahova kirándulni, hanem már konkrét hellyel és időpontegyeztetési céllal. :)

2010. febr. 19. 18:12
a növényi nyugtatók is függőséget okoznak?
2010. febr. 19. 18:11
néha úgy érzem megfulladok itthon, szabadülni akarok meg minden! ilyenkor mindent utálok ami körülvesz. buli kell meg van 5 shot tequila és rendeződne a "prolemma"
2010. febr. 19. 18:09
pontosan! csak az a baj, hogy nem igazán van belevalós barátnőm, mindegyik olyan trutyi-mutyi. Nem járnak el bulizni, mert olyan fáradtak, meg otthon sok a munka, meg minden fene bajuk van! férjhez mentek, oszt megállt az élet! baszus, mintha 60 évesek lennének, azok is elevenebbek náluk! már nem is igazán keresem a társaságukat, őszintén. bármi hülyeség átmegy az agyamon, mindenre passzolnak, mert az másr nem nekik való. kiborítanak, és inkább maradok itthon... pedig mindig buliyással vezettem le a feszűltségemet ... régen... de ha nincs kivel...
2010. febr. 19. 18:02
basszus én is depis vagyok mielőtt megjön! Én most bulizni voltam a csajokkal és egész jó volt a hangulatom, nem depiztem, de máskor meg mindig! Útálom mert a páromon töltöm ki a semmit!
9. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 8. - 64fe4d200a)
2010. febr. 19. 14:21

Akár. :)

Nem nagy ördöngősség, csupán nyugalom kell hozzá, egy kényelmes póz és kitisztítani a fejedet. Nem gondolni semmire, csak magadra koncentrálni. Ha nagyon izgat a dolog, akkor találsz itt a hoxán pár fórumot. :)

2010. febr. 19. 14:17

Igyam le magam? :)) Az igaz, hogy ilyenkor kívánom a piát, de nem szoktam inni.

Hogyan kell meditálni? Ciki, de nem tudom a módszerét... :(

7. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 5. - E3cb7b027d)
2010. febr. 19. 14:16
Húha...forralt bor? :)))
6. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 1. - 64fe4d200a)
2010. febr. 19. 14:15

Velem is szokott lenni ilyen, bár nem minden alkalommal és azért, mert alapból hajlamos vagyok depresszióra.

Én csak egyszerűen lehangolt és kedvtelen leszek. A te gondolataiddal annyit lehetne tenni, hogy meditálsz, de a nyugtatókkal érdemes vigyázni, mert rájuk lehet szokni. Ha ilyen alkalmakkor szeded, akkor nem veszélyes annyira, de én a helyedben nem alkalmaznám őket.

A testi fájdalmakat se kívánd, mert nekem az is szokott lenni és hidd el, nem jó móka. :)

2010. febr. 19. 14:13
Sajnos én is ebben a cipőben járok.. Negatív gondolatok, letargia, szorongás, és emellé még görcsölök is. Ilyenkor csak a forralt bor segít valamit.
2010. febr. 19. 14:12
Nekem a fejem szokott fájni,inkább én meg azt mondom,hogy jobb fájdalom nélkül, a hasi görcsök se kellemesek. Elsö 2-3napban én is elég érzékeny vagyok,hamar hisztis tudok lenni. Meg a gyógyszer se olcsó. Kis medicáiót javaslok :) kiüriteni a fejet,pihenni. Vagy valamivel lefoglani magad.
2010. febr. 19. 14:11
így vagyok én is, hogy tudom az okát az állapotomnak, de nem tudom kezelni. Mondom magamnak, hogy nem szabad, meg effélék, de "asszed" hallgatok magamra. Frászt! :))
2010. febr. 19. 14:08

Erre en is kivancsi lennek, mert en is olyankor mindig vilagveget latok. De aztan rajovok, hogy mitol van, es akkor mar tudom, hogy nincs nagy baj, es hogy tul kell elnem a napot.

De ha valakinek jobb otletet van, szivesen olvasnam en is!

2010. febr. 19. 14:03

...remélhetőleg nyugtatók nélkül. Ugyanis nálam túlzottan jelentkezik ez az állapot és nem tudok megnyugodni sehogy sem. Gondolatok cikáznak állandóan a fejemben. Nagyon zavar, inkább lennének testi fájdalmaim, ami sosincs, még fejfájás is ritka dolog menzesz előtt...

Valaki még van/volt ilyen helyzetben?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook