Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi alapján választunk óvodát, iskolát? fórum

Mi alapján választunk óvodát, iskolát? (beszélgetős fórum)


2008. márc. 1. 19:15
Szerintem is a tanító néni a meghatározó.Bence most elsős, és bevallo, nagyon féltünk az iskolakezdéstől, mert az oviba szinte minden reggel sírva ment,három éven át. A negyedik kicsit talán már jobb volt, mert kaptak egy új óvónénit.Nagy várakozás előzte meg az iskolai bemutató órát, s kellemesen csalódtunk. Bence és a tanító néni közt "szerelem volt első látásra", s ez az állapot szerencsére még most is tart. Ma már nem a reggeli indulás a gond, hanem hogy mikor lesz hétfő:)
15. Ráhel
2008. márc. 1. 17:23
A legtöbb iskola tart Manótanodát, Ovisulit..., leendő elsős tanító nénikkel bemutató órát.Azokat érdemes végiglátogatni.Tanítót kell választani! A hiper-szuper módszerek is attól függenek, a tanító hogy csinálja.
14. 0260f21e84 (válaszként erre: 1. - 63a85224af)
2008. febr. 15. 03:02
es hogy sikerult?
13. direne
2008. febr. 15. 01:52
A legfontosabb a tanítónéni.
2007. szept. 10. 14:40

Ja az előbbi túl hosszúra sikerült hozzászólásomnak az lett volna a lényege, hogy ma már azért az is választhat, akinek nincs sok pénze...

Persze akinek van annak ettől még több lehetősége akadhat, de ez nem feltétlenül biztos.

11. petrikek (válaszként erre: 8. - Erikpipi)
2007. szept. 10. 14:39

Ez szerintem nem igazán pénz kérdése. Egy magánóvodában is lehet nem túl szimpi gondozónő és önkormányzatiban is isteni ellátás.

A mi városunkban nincs is magánóvoda, viszont önkormányzati legalább 5 + 1 egyházi. Mi oda írattuk a gyereket, nem igazán az egyházi volta miatt, hanem mert ott volt az általunk kedvelt óvónéni. Amikor a gyerkőcöt beirattuk három csoportból lehetett választani. (ja és ez az ovi sem fizetős, viszont egyházi volta miatt igen felszerelt, tiszta és modern).


Az iskolaválasztás számomra sem volt egyértelmű a sok tanítási program miatt. Végül mi is tanítónőt választottunk. Most telik a második hét a suliból eddig csak pozitív élményekkel gazdagodtunk (főleg a gyerkőc). Ma reggel is szívesen ment. Délután egyfolytában mesél.

Egyébként ez olyan suli, ahol délután is tartalmas foglalkozások vannak a napköziben (mozi, uszoda, kirándulás és persze közös tanulás) és ez is önkormányzati iskola. Szerintem ez inkább a tanítónénin és a napközis nevelő múlik.

10. inci47 (válaszként erre: 9. - Cb5fa84af0)
2007. aug. 25. 11:38
De igen!Én pedig hozzátettem a sok évi tapasztalatomat.
9. cb5fa84af0 (válaszként erre: 6. - Inci47)
2007. aug. 25. 10:05
Igen,persze.De csak miután a szülő óvodát választott, mert ez volt a kérdés vagy nem?...:-)
2007. aug. 24. 18:37

Édes, de választani csak az választhat akinek jó sok pénze van. A magánovodák között. Örülhet a szülő, ha a gyerek befér az oviba. egyébként, ha már felveszik, nem válogathat, melyik óvónéni a szimpatikusabb. Sőt, csoportot sem választhat. Oda mehet ahol hely van. 99%-ban ez az arány.

De nem kell aggódni, az ovónők általában mind aranyosak. ellentétben a szülőkkel, akiknek mérhetetlen elvárásaik vannak az óvónőkkel szemben. Tegyük hozzá, némi iróniával, hogy jogosan.

bocsi

2007. aug. 24. 18:31
Még kicsi a lányom,csak 2 év múlva kell oviba mennie,de már most azon gondolkozok,hogy melyik ovónénihez is lenne jó iratni.Mivel kisvárosban lakunk,nem nagy a választék,de szerintem mindenképpen az ovó/tanítónô vagy bácsi személye a fontosabb,mint maga az intézmény,ahol dolgoznak.Mert lehet bármilyen jól felszerelt iskola/óvoda,ha nem kedves,szimpatikus a tanító a gyereknek,biztos nem fog szívesen menni.
6. inci47 (válaszként erre: 5. - Cb5fa84af0)
2007. aug. 24. 18:04
Szia! Tudod a szülőknek talán az a legfontosabb, hogy jól érezze magát a gyermek az oviban, és szeressék, a többi pedig mindig rajtunk múlik!
2007. aug. 23. 17:47
Nagyon igazad van inci47. Nálunk is így megy ez az óvodában.Illetve befolyásoló tényező a lakóház közelsége, esetleg nagymama közelsége, hogy amíg az anya dolgozik, ő elsétálhat a gyerekért.De nem árt, ha a szülők elérik a Helyi Óvodai Proramot és megismerkednek vele. Ki mit tart fontosnak? A hagyományok ápolását, a mozgáskultúra fejlesztését, vagy a kommunikációt?stb... Óvó néni
2007. aug. 19. 21:27
Ne óvodát és iskolát válasszatok, hanem óvó nénit és tanító nénit, olyant, aki a gyermeknek szimpatikus!
2007. máj. 12. 18:20
Nálunk 4 ovi van egymáshoz közel a lakótelepen,oda jelentkeztünk,ahova a kis barátja is,hogy ne legyenek olyan egyedül
2007. máj. 7. 15:40
Mi most szeptemberben megyünk első osztályba, voltunk több iskolában bemutató órákon, hogy mi lenne jó a gyerekemnek ?tanárnéni,tanulásimódszer,tagozatok,csak 1ovis társa jön ebbe az osztályba ráadásul az is fiú de majd lesznek új barátnői.
2007. máj. 5. 18:22
Nem tudom,ki hogy van vele,nekem óvodát választani is nagy dillema volt.Jövőre megy iskolába a kislányom és már most gondban vagyok,hogy mi legyen a legfontosabb szempont.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook