Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Télen fórum

Télen (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Télen

1 2 3
2014. jan. 28. 14:01
Nade örvendezzünk is egy kicsit, hiszen ha nehezen is, de végül azért csak megjött az idei tél végre, teljes valójában néhány napja...Végre...Végre...Szerencse hogy nálunk még mindig állnak a karácsonyfák, így aztán tényleg elég hangulatosak a téli esték még mindig,sőt, most van még csak hangulatuk igazán...Csodás dolog a szépen feldíszített, kivilágított karácsonyfák mellett állva nézni az ablakbol a régen várt kinti hóesést...Hm...
87. 8bff41629d (válaszként erre: 86. - Rozália)
2014. jan. 20. 11:45
Csak gondolj bele, hogy milyen jó dolguk lehet ilyen szempontbol mondjuk a finneknek-svédeknek, norvégoknak-oroszoknak-kanadaiaknak...Hm...Hogy mi a jó fenének kellett hajdani őseinknek PONT ITT, ebben a degenerált, és mindenféle szempontbol előnytelen "gödörben" megtelepedni végleg??? Persze tudjuk:Az ezeregyszáz év előtti magyarok nem hangulatos telekre, zúgó fenyvesek világára vágytak, hanem jó legelőkre az állataik számára...Hát...Akkor ez van, és ez lett...
2014. jan. 19. 17:56
Hó tekintetében én sem bánnám, ha kicsit a sarkkör közelében lennénk...:)
2014. jan. 19. 11:36
Éshát ugye nem szabad megfeledkezni arrol sem,hogy ilyenkor, télen a leghangulatosabb az esti dominózás is a gyerekekkel, meg a nejemmel...Tök mulatságos játék az a dominó...Nekem az tetszik benne a legjobban, hogy valami átmenet a kirakó, és mondjuk a kártya között, úgyhogy a játék egyszerre könnyed, különösebben nem fárasztó "kirakózás", illetve odafigyelést, taktikázást igényló stratégiai játék...Éshát nekem különösen az tetszik benne, hogy rakosgatás közben mindig új és új formák, alakzatok jönnek létre az asztalon, játékrol, játékra...Hm...Hogy miért nem tud ez a mi szép országunk is a sarkkör közelében lenni? Az volna még csak a remek dolog pedig...Már vagy délután 2-3 óra felé besötétedne, éshát meglenne a mégjobb hangulata a téli estéknek...Meghát valszeg ott lenne valamivel több hó is...Na persze csak addig, amíg a környezetszennyezés, és az emberi állatiság azt a tájékot is nem váltotatná szubtrópusi vidékké, mint lassan már minket itt...
2014. jan. 15. 12:30
Sajnos a tél tekintetében a helyzet változatlan, most is az eső esik kint a hó helyett, dehát ez van akkor...Viszont szerencsére a napok hosszát az emberi tevékenység még nem tudja úgy tönkretenni egyenlőre, mint az éghajlatot, és a légkör állapotát, úgyhogy ha másnem, akkor legalább a rövid napok időszakának aránya még mindig a telet tudja idézni...Úgyhogy legalább szobán belül, éshát a délutáni sötétitőfüggöny behúzás után,legalább az illúziója megvan akkor a téli időszaknak továbbra is...A karácsonyfák a szobákban még mindig állnak, és díszes kivilágításba burkolják a helyiségeket, mi pedig itthon családi körben téli rend szerint töltjük az estéket változatlanul...Olvasgatunk, társasjátékozunk-sakkozunk-kártyázunk-kirakózunk a gyerekkel,no meg néha diafilmvetítést is rendezünk...Tök jó dolog, hogy van itthon mostanra összegyűjtve már vagy 50-60 különböző diafilmünk, éshát ilyenkor a hosszú estéken időnként diafilmvetítést is rendezünk...Az embernek egész nosztalgiája is támad ilyenkor, újranézve a hajdan, gyerekként oly sokat látott diafilmeket...Szóval csak az vígasztal, hogy KINT lehet akármilyen elizélt, és már teljesen tönkrevágott a tél, de azért itt bent a szobában szerencsére meg tudjuk még mindig őrizni az igazi telek hangulatát...A többi meg nem lényeges...
2014. jan. 12. 13:55
Lassan már mindjárt itt a január közepe, de még egyet nem szánkózhattam kint a gyerekekkel,mivel még nem volt egyetlen normális hóesés se az idei télen...Lehet hogy lassan lehetlesz narancs, meg fügefákat ültetni erre, felénk is...Még egy-két ilyen "tél", mint ez a mostani is eddig, aztán lehet hogy majd tényleg meg is próbáljuk...
82. Rozália (válaszként erre: 81. - 8bff41629d)
2013. dec. 18. 05:54
Nekem egy tujám van ilyen. Az most vált "levelet". Amikor először csinált ilyet, annak már azért jó pár éve, azt hittem, tönkre megy. De nem. Ezek szépen lepotyogtak és jött helyettük a friss. Úgy látszik, vannak ilyenek:)
2013. dec. 17. 12:36
Na...Azt hiszem, hogy mostanra már elmondható tényleg az, hogy MINDEN lombhullató növényfaj már ledobta teljesen a leveleit, és immár teljes szépségükben pompáznak akkor a szebnél szebb fenyők, és örökzöld tuják, illetve borostyánok és egyébb örökzöld növények...Viszont ahogy megfigyeltem már, van azért a fenyők között is egy "áruló" faj, amelyik télre a lombhullató növények mintájára ledobja a tűleveleit, vagy amelyik tűlevél rajta is marad, hát az is teljesen le van sárgulva-száradva...A közelünkben is van egy ilyen fa, és ahogy elnéztem, valszeg "Szibériai vörösfenyő" lehet a növény...Legalábbis arra hasonlít így szemre...Hát...Ha belegondolok abba, hogy állítólag Szibéria FELE ilyen vörösfenyő populációbol áll, (Egész pontosan a keleti fele...) azért meglehetősen illuzióromboló ez a gondolat...Gyerekként azt hittem pedig, hogy az EGÉSZ szibériai tajga ÖRÖKZÖLD, télen-nyáron...Aztánmeg kiderült hogy ÓRIÁSI TERÜLETEKEN élnek arrafelé lombhullató fenyők is...Elég siralmas lehet akkor a kelet szibériai tajga képe is ilyentájban, hasonlóan olyan siralmas,mint amilyen a mi lombhullató erdőink kinézete is minden télen...Viszont ha minden igaz, a Lénátol nyugatra azért szintén hatalmas területeket borítanak az igazi, örökzöld fenyőerdők...Hm...Néha az ember elvágyódik egy ilyesmi ember nem lakta vadonba...Főleg ilyenkor télen...Ahol körös-körül csak hatalmas zöld fenyőfák sorakoznának vég nélkül, és a legközelebbi emberi település is vagy 200 km-re lenne...Hm...Ott volna még csak szép az élet...Csak kár hogy nemtudom hogy min élnék a hideg-sötét tajgában egyedül lakva, ugyanis én nem eszek sohasem húst...Ott meg ugye más táplálék nemigen akadna...Csak maximum néhány vadon élő állat, vagy a folyókban élő hal...
80. 8bff41629d (válaszként erre: 79. - Rozália)
2013. nov. 21. 08:10
Mindenesetre erre felénk is terjed az örökzöld kertek-udvarok kivételesen hasznos,és szemet gyönyörködtető divatja...Viszont mi az udvarunkra sajnos nemtudunk fenyőket ültetni,mivel túl sok villanyvezeték fut át az udvarunk felett...Ez a dolog nekem örök bánatom, viszont szerencsére a szomszéd udvarokban sok fenyőfa található, éshát némelyik van már vagy 15 méteres is...Hát...Ezeken szoktam legeltetni a szememet akkor, ha kinézek az udvarra...A semmitöl még ez is több...Nade a fenyőket leszámítva azért igyekszünk mi is örökzöldbe borítani az udvaron amit csak lehet...De mi inkább a "borostyánra" esküszünk, a tujákat nem kedveljük...Viszont a borostyánnal igyekszünk befuttatni mindent, amit csak módunkban áll...
2013. nov. 21. 05:52
Én is ezért ragaszkodom annyira a fenyőimhez, meg a tujáimhoz:) Nem olyan lehangoló az udvar...
2013. nov. 20. 09:10
Hm...Egyre jobban megyünk belefelé a télbe, éshát az utóbbi időben kezdek egyre inkább igazat adni a nejemnek, miszerint a tél a legjobb időszaka az évnek...Ugyanis bár nyáron csodás dolog látni-tanulmányozni az élővilágot, a rovarokat, a növényeket, meghát bringázásra-kirándulásokra is az az időszak a kedvezőbb, viszont ilyenkor ősszel-télen viszont nyugodtabban telnek a napok...És jóval több idő jut az olvasásra, a netezésre, filmek nézésére, és a gyerekekkel való társasjátékozásokra...No meghát ilyenkor lehet igazán értékelni-csodálni a fenyőfákat is...Hogy micsoda ajándékai ezek a teremtőnek...Amíg a lombos fák ugye már csupaszon tárják az ágaikat az ég felé mostanra jórészt, addig a fenyőfák továbbra is élnek és virulnak szép zölden...Ilyentájban szoktam mindig megállni a környéken lévő fenyőfák előtt is sokszor, és percekig gyönyörködni a szépségükben, zöldellő mivoltukban, életerejükben, amit nem tud megtörni még a legkeményebb téli hideg sem...De ez az élmény csak ilyenkor, ősszel-télen az igazi...Nyáron a csodaszép fenyőfák is csak egynek tünnek mindig, a sok egyébb fa közzül-között...
77. Rozália (válaszként erre: 75. - C3b5778d88)
2013. okt. 4. 06:12
Köszönöm:)
2013. okt. 3. 09:33
Hm...Már alakulnak a dolgok a tél körül lassan ahogy elnézem...Kint szokatlanul hideg az idő, éshát már bizony bent is rendszeresen fűteni kell...Ha majd már végre lehullanak a fákrol is a lombok, akkor már tényleg hamísítatlanul itt lesz végre a "téli időszak"...Dehát sajnos az még azért kicsit odébb van...
2013. okt. 1. 12:34
A nyílászárók cseréje (igaz, nálunk csak ablakcsere volt) egy fél napot vett igénybe. Mi kora tavasszal csináltattuk, igazodni kellett a készítő céghez és a mesterhez is. Nem fagytunk meg, pedig kisgyerekek vannak, és mindenki itthon volt.
2013. okt. 1. 11:20
Na...Még ilyet se hallottam még...Jó hogy megnem fagytatok a felújítások közben, merthát ugye olyankor ki-be járkálnak a felújítást végzők, ki-be hordják a szükséges dolgokat, úgyhogy álltalában igen gyakran kell sarkig tárni az ajtókat...(Ha meg pont nyílászárókat akarnak TÉLRN cserélni,hát...Az ilyesmibe én még bele se szívesen gondolok...)Mi bizony nem csinálnánk az ilyesmit télen semmi pénzért...Maximum csak annyi van ilyen téren a rovásomon, hogy vagy 3 hete festettem újra a kaput...Na...Okoskodtak is a járókelők hogy ILYENKOR már nem szokás kaput festeni, mert le fog peregni a festék...Hát...Eddig még nem pergett le...Amíre meg jön a téli fagy, meg hideg, addigra meg majd csak megszárad a festék is teljesen...Vagy legalábbis bízok abban hogy így lesz...
73. Rozália (válaszként erre: 71. - 8bff41629d)
2013. okt. 1. 06:21

Nekünk ez a mániánk... Az én szobámat februárban hozták rendbe... Akkor az annyira jó volt, hogy elhatároztuk, ha törik, ha szakad, csak akkor csinálunk ilyesmit, ha már jó rossz, esős idő lesz...:(

És a muszály is nagy úr.

A vállalkozónak, aki a nyílászárókat cseréli, egész évre, ergo télre is beütemezett munkái vannak...

2013. szept. 30. 07:16
Hm...Kint egyre hidegebbre fordul az idő naprol-napra erre felénk, úgyhogy holnap de az is lehet hogy még ma este, már megkezdjük a fűtést a házban...Éshát akkor innentöl kezdve számomra megkezdődik újra csak a "téli szezon" illetve életérzés...Már nagyon vártam ezt az időszakot, mert azért az kétségtelen, hogy jó...Jó... A nyárnak is vannak bizonyos előnyei, de azért hiányzik már mégiscsak nekem az esti, meleg kályha melletti olvasgatások hangulata, a kinti korai sötétedés, a gyerekekkel való nyugodt hangulatiu sakkozgatások-kártyázgatások-társasjátékozások időszaka...Azért az ilyesmi mégiscsak a kinti hideg-sötét téli esték során az igazi, nyáron azért valahogy egész más hangulata van az egésznek...
2013. szept. 18. 07:16
Ilyen késő ősszel még nem hallottam eddig felújjításokat csinálni...Nem nyáron szokás az ilyesmiket kivitelezni? (A hitelfelvételekkel azért szerintem mindig vigyázzatok...Abbol soha sem szokott túl sok jó kisülni, inkább érdemesebb az "addig nyújtózkodj amíg a takaród ér", elv szerint rendezni a pénzügyeket...)
70. Rozália (válaszként erre: 69. - 8bff41629d)
2013. szept. 18. 06:03
Szerinte ezzel mindannyian így vagyunk:) Én pl. most imádkozom, hogy még októberben legyen napsütéses, kellemes idő, akkor kezdődik nálunk a felújítás nyílászárók összes cseréjével, burkolással, festéssel. A fiatalok akkor jutnak a pénzükhöz. És már elkezdték a megtakarításuk és az ehhez kapcsolódó hitel lekérését a nyár elején:( A szakemberek kezdenék bármelyik nap, de ők sem a Teréz anya...
2013. aug. 27. 09:35
Na...Mostanában se változott a helyzet a 3 évvel ezelőttihez képest, legalábbis errefelé nem...A 40 fokos hőségek után most meg itt a hűvös "ősz" az időjárás terén, pedighát igazság szerint még most volna a "késő nyár" időszaka, az őszi hűvösnek még nem volna itt az ideje, dehát lassan már hozzá lehet szokni ahhoz, hogy teljesen megbolondult már az időjárás is, mint ahogy annyi minden más is már ebben a mai világban...Ilyen előzmények után kíváncsi leszek arra, hogy vajon milyen lesz az idei telünk? Meghogy egyáltalán lesz-e igazi telünk, és nem-e valami esős-ködös időszakkal kell-e majd beérnünk idén is, mint ahogy már oly sok télen mostanában...(Hű...Pedig én már várom igencsak a hóesést, meg a meleg kályha melletti téli olvasgatásokat, a nyárbol azért már mostanra kicsit elegem lett...Persze koratavasszal meg már a nyári hőségek után szoktam sóvárogni, meg a nyári természetjárások után...Érdekes ez a dolog mindig...)
68. Rozália (válaszként erre: 67. - 8bff41629d)
2010. jún. 29. 17:53
Lehetetlen egy időjárás... Most már mindig így lesz?
67. 8bff41629d (válaszként erre: 66. - Rozália)
2010. jún. 28. 18:53
Hát...Ha ki van téglázva akkor szerintem nem kell attol tartani, hogy beomolna bármikor is...Akár csöpög a víz, akárnem...Mindenesetre mi itt az elmúlt napokban,azon törtük a fejünket már megint, hogy lehet hogy be kéne gyújtani egy kicsit, mert szabályosan fáztunk...De szerencsére ma már rekkenő hőség volt kint, semmi átmenet nélkül...Tegnap meg még csapkodott a hideg eső, meg bömbölt a szél...
66. Rozália (válaszként erre: 65. - 8bff41629d)
2010. jún. 15. 05:26
Fekete földbe és ki van téglázva...
65. 8bff41629d (válaszként erre: 64. - Rozália)
2010. jún. 14. 09:02
Bizony komolyan gondoltunk arra hogy befűtünk, de szerencsére aztán jött a jó idő végre valahára, az elmúlt napokban meg már megint esőért kémleltük az eget...Ugyanis a kerti növények már teljesen lefonnyadtak a hőségben...Amúgy a pince amiröl írtál, mibe volt ásva? Azért nagyon nem mindegy hogy most földbe, vagy tufába, vagy löszbe,vagy mibe van ásva...
64. Rozália (válaszként erre: 63. - 8bff41629d)
2010. jún. 5. 05:19
Abban bízom, hogy annak idején rendesen megcsinálták a pincéket... A faluban van, ahol beomlott, de ott 4 m-nyi föld volt felette, gondolom, ott a vizes föld súlya miatt. (Ott borral teli hordók állnak a beomlott pincében.) Nálunk meg azért csepeg fentről a víz, mert talán ha 1 m (soha nem mértük meg) föld lehet felette, az meg átitatódott teljesen. Most (!) nem esik, de felhős. Szerintem a hétvégére, ha nem változik semmi nyugodtan fűtsetek be.
63. 8bff41629d (válaszként erre: 62. - Rozália)
2010. jún. 4. 09:06
Az tényleg érdekes lehetett, hogy a mennyezeten át csöpögött a víz a pincébe...Én ilyenröl nemis hallottam...Felénk úgy szokott menni a dolog,hogy a pincékbe alulrol szivárog be a víz...A beomlástol lehet hogy kell tartani egy kicsit, bár ha rendesen ki van kövezve a pince teteje boltívesen, akkor szerintem nem kell félni...De ha csak a löszbe-földbe van ásva a pince, akkor kicsit más a helyzet...Amúgy felénk továbbra is úszik minden, tegnap is egész éjszaka ömlött az eső...Van olyan szomszédunk, aki tegnap is befűtött, mert már fázott...Lehet hogy nálunk is elkellt volna a fűtés, csak már későn jutott eszünkbe hogy lehet hogy be kellett volna fűteni nekünk egy kicsit...De ma lehet hogy tényleg be is fogunk, ha nem javul érezhetően az idő...És mindez június 4-én...Tiszta kabaré...
2010. jún. 2. 17:45
Délután leesett az állam:( A pincébe szépen csöpög be a "mennyezeten" át a víz:( Ez egy kb. 70 éves téglázott pince... Szerinted kell attól tartani, hogy beomlik?! Azt tudom, hogy azért csöpög a víz, mert a rajta lévő földréteg teljesen átitatódott vízzel... Használni nem igazán használjuk, de benne állnak a hordók, édesapám szőllészkedett...
2010. jún. 2. 10:09
Persze...Szokták permetezni, nemis keveset...Először gyomírtókkal, utána meg a bogár ellen...Hű, énsem szoktam örvendezni, amikor kint vagyok a kertben kapálni mondjuk, vagy ültetni, aztám látom, hogy jön egy traktor permetezőfelszereléssel a mellettünk lévő búzatáblába...Dehát nem lehet mit tenni...Amúgy én minden módon igyekezek kerülni a vegyszereket,viszont a burgonya permetezését sehogysem lehet kiváltani más módszerrel,de szerencsére egy évben csak vagy kétszer kell lefújni...Azzal meg talán még nem mérgezem magam annyira...Mindenesetre felénk most nem esik, viszont a patakok úgy megduzzadtak, hogy elmennek kisebbfajta folyóknak is...Tiszta mulatságos látvány az ilyen...Bár gondolom annak az illetőnek, akinek a szántóját elönti most a patak,meg a belvíz, nem olyan érdekes a dolog...
2010. jún. 2. 06:51

Borzalmas. Nem is tudtam, hogy a búzát is permetezik... Ámbár, manapság talán már mindent.

Reméljük, mire lejár a permetezés hatása, csak jobbra fordul a idő.

Nálunk még mindig esik, de szép csendesen, nem úgy, mintha dézsából öntenék. Ez így még elmegy. Ezt a vizet elbírja az árok, nem jön be az udvarra.

59. 8bff41629d (válaszként erre: 58. - Rozália)
2010. jún. 1. 09:45
Nem vagy egyedül ebben...Felénk is esett egész éjszaka, de most is ömlik az eső megállás nélkül...Minden jel szerint kezdődik a múltkori özönvizes időszak újra...Most képzeld el a rengeteg gazdát, akinek tönkrement a vetése ebben az esőben, vagy el sem jutott a vetésig...Valamelyik nap már láttam olyan búzatáblát is,amelyiket már elég alaposan lerágott a bogár...Ilyen esős időben még permetezni sem lehet...(Szerencsére én még a múlt héten le tudtam permetezni a burgonyatáblánkat, felszívódó vegyszerrel, így most még 1-2 hétig nem fáj a fejem legalább a burgonyabogár miatt...Akár ömlik az eső, akár nem...)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook