Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három hónaposan normális e a következő: fórum

Három hónaposan normális e a következő: (beszélgetős fórum)


16. Jk (válaszként erre: 15. - 1eb84e4bad)
2010. márc. 22. 10:22
:)
2010. márc. 21. 15:07

Kata! Levente most 3 hetes, de napközben is van, hogy 4-5 órát is, sőt többet is alszik/aludna. 150-eket eszik, naponta 6szor, 4700 gramm most. Éjjel egyszer kel fel enni, 2körül. De a lányom is ezt csinálta, és nem lett semmi baja:)

Örülj neki, alvás közben okosodik!!!

14. sas02 (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. febr. 21. 01:05

Szia!

Nekem 3 és fél hónapos a babám.Kezdetektől 4-5 óránként eszik.Éjszaka min.7 órát alszik.Most 6510g.:-)

Ne aggódj.Szerintem te is ilyen szerencsés vagy.

13. palenkas (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. febr. 17. 21:45
Ilyen mázlista! Örülj, hogy ilyen a babád! Az én fiam lassan 13 hónapos lesz, és még hát... 8 éjszakát aludt át eddig összesen. Átlagosan 4-6szor van fent. Ez van. Egyikünk gyermeke ilyen, másiké olyan. De így szép és kerek a világ. Jó babázást neked.
12. dbc526ea53 (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. febr. 17. 18:14

Gratulálok! Boldog lehetsz,és szerencsés is vagy,hogy ilyen jó gyermeked van!

Nyugi,lazits,használd ki amíg ennyit alszik,ugyanis akármilyen jó,az idő elteltével egyre kevesebbet fog aludni. Sok erőt neked,élvezz ki minden eggyütt töltött pillanatot a babáddal és a családdal!

11. Jk
2010. febr. 17. 18:14
köszönöm a válaszokat. akkor tényleg szerencsés vagyok. nagyon nyugis baba. teljesen odáig vagyok érte csak aggodtam hogy ez nem normális. egyébként több mint hat kilo, egyfolytában mosolyog és kurjongat. a nagyobik lányom is jó baba volt szerintem, de közel se ennyire. éjszaka egyszer mindig felkelt másfél éves koráig. de most is három órát alszik délután.
2010. febr. 17. 18:08

Szia!

Gyermekorvos vagyok...

A baba valószínűleg teljesen egészséges, :) de ezt on-line nehéz megállapítani... Általában testsúly-kg-onként 100-150 ml anyatejet/tápszert számolunk egy napra (pl. 5 kg-os baba napi igénye 5x 100-150 ml= 500-750 ml -> ha 6-szor eszik, ez "átlag" 80-120 ml/alkalom.) Ha megevett 180 ml-t valószínűleg utána étkezésnél jóval kevesebbet kíván. Az nem baj, ha 4 óránként eszik, ha akkor eleget. A teljes éjszaka végigalvása sem kóros, bár én gyerekorvosként nem "rajongok" érte, mert a csecsemő vércukor szintje ekkora eléggé lecsökken...(5-6 óra nem evészet még belefér).

Ha a kicsi súlya, hossza egyenletes nő, jól kakil, szépen mozog, figyel, gagyarászik, valószínűleg jól táplálod. :)

Eszter

2010. febr. 17. 18:06

Ha szépen fejlődik és nyugodt, akkor semmi gond. Az én kisfiam is ilyen volt, rengeteget aggódtam, végül minden rendben volt, mindjárt 3 éves lesz:))

Igen, szerencsés vagy, az enyém is sokat aludt, még most is alszik délutánonként 3 és fél órát. 3 hósan pontosan annyit aludt éjszaka, mint a Tied és emellett délelőtt és délután is aludt.

2010. febr. 17. 18:01
,Ha szépen gyarapszik nyugodt,jókedvű,nem sír akkor nincs ezzel semmi probléma. Lehet, hogy tényleg nagyon szerencsés vagy! Kívánok nektek jó egészséget,sok örömet és tartalmas együttlétet. Babázz amíg teheted, mert nagyon gyorsan megnőnek! Üdvözöllek:Ildikó
7. maja98 (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. febr. 17. 17:58
Az én Katám is pont ilyen 3 hónapos. 3-4 óránként eszik, de van hogy még több idő telik el etetések között, s van hogy csak pár korty és fordul le a ciciről és vigyorog. A babák tudják, hogy mennyire van szükségük. Ha szépen fejlődik és vidám baba, akkor csak ennyire van szüksége. Kata így is hozta eddig a havi 1kg-ot.:)
6. 3c0814215c (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. febr. 17. 17:57
Ebben a korban már végigalusszák az éjszakát. Akkor aggódj ha csökken a súlya!
2010. febr. 17. 17:56

Szia!

Ez teljesen normális egy 3 hónapos babánál.

Én örülnék ha végre már az én kisfiam is végigaludná az éjszakát.

2010. febr. 17. 17:56
Te mindig mindent ugyanúgy csinálsz és minden étkezés alkalmával pontosan grammra ugyanannyit eszel???
3. benvik (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. febr. 17. 17:55
Ha megfelelően hízik, mosolygós, elégedett baba, akkor nincs gond. Örülj neki:-)
2010. febr. 17. 17:55

Szia!

Hány kilógramm?

1. Jk
2010. febr. 17. 17:53
tudom sokan megköveznek majd, de picit aggaszt a dolog. három hónapos babám négy óránként eszik csak és akkor se mindig sokat. vagy 180 vagy éppen hogy eszik 80-t. és éjszaka tiztől reggel hétig vagy nyolcig alszik. tényleg ennyire szerencsés vagyok vagy valami baja van? vagy hülye vagyok hogy ezen aggodom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook