Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száraz szem és kontaktlencse? fórum

Száraz szem és kontaktlencse? (beszélgetős fórum)


12. 021a029148 (válaszként erre: 11. - Nocigi)
2010. febr. 18. 11:37
Gondolkodtam ezen is, csak úgy tűnik, nekem még mindig romlik a szemem sajnos. :(
11. nocigi (válaszként erre: 10. - 021a029148)
2010. febr. 18. 11:29
Gsilver, vvicus, ezek szerint hasonló cipőben járunk. Én is folyamatosan műkönyezem, és 7 év után sem tudok lencsézni. A műtéten gondolkodtatok már? Esetleg tudja azt valaki, hogy mennyit ronthat az, ha valakinek már eleve száraz volt a szeme? Nekem azt mondták, hogy a lézeres műtét is szárítja a szemet.
2010. febr. 18. 08:37

Sziasztok!


Én egyáltalán nem bírom hordani a kontaktlencsét, annyira irritálja a szememet. Az optikusommal,már szinte mindent kipróbáltunk, de mindhiába. Pedig már a fogamzásgátlót sem szedem (nem csak emiatt), ami szintén hajlamosít a szemszárazságra.

Sajnos nekem sem a műkönny, sem a különböző tulajdonságú lencsék (víztartalom, oxigén áteresztőképesség, napi, havi stb.) sem segítettek.

Nekem több optikus is azt mondta, hogy nem feltétlenül a magas víztartalom a megoldás, mert az jobban párolog, így a szemtől is több nedvességet vonhat el.

Én inkább feladtam a próbálkozást, és csak edzésre szoktam betenni, egy héten 2-szer, ami kb. 1 óra, de az is inkább kínszenvedés.

9. vvicus (válaszként erre: 1. - Nocigi)
2010. febr. 17. 15:18
Szia! Nekem van ugyanilyen tapasztalatom, régen hordtam klencsét, de amikor tavaly újra akartam volna, rengeteg féle lencsét végigpróbáltunk, de tényleg mindenfélét, a legpuhábbtól kezdve mindent, napit, havit, de semmi nem volt jó. A végén már óránként műkönnyet csöpögtettem a szemembe, nálam akkor telt be a pohár, amikor egyszer annyira bevérzett a szemem, hogy egy kb. 0,5centis vérömleny keletkezett a szememen. Én azóta feladtam a próbálkozást. Számomra nem ér ennyit az egész.
8. Heiniki (válaszként erre: 5. - 49f0d20c7d)
2010. febr. 17. 15:08
magas viztartalmu lencset hordok mostmar en is es persze szemcseppezek is.
7. Heiniki (válaszként erre: 1. - Nocigi)
2010. febr. 17. 15:07
16 eve hordok kontaktlencset. Nekem is szokott szaraz lenni a szemem. Amikor mar az is elofordult, h a szarazsag miatt kiesett tobbszor is edzes kozben akkor kezdtem el szemcseppet (mukonny) hasznalni. Azota nagyon jo.
2010. febr. 17. 15:03
Havi kontaklencsém van.Ha lehet,netezni szemüvegben szoktam,mert akkor nagyon szárad.Én használok műkönnyet (tears naturel) nagyon jó,így kevesebb problémám van.
2010. febr. 17. 15:00
Magas víztartalmú lencse vagy műkönny a megoldás.
4. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Nocigi)
2010. febr. 17. 14:58
Nekem is ilyen volt a szemem, a napi viselésű kontaktlencsétől, de a havi folyamatos viselésű megoldotta. Azóta szuper és nem száraz.
3. Marjann (válaszként erre: 1. - Nocigi)
2010. febr. 17. 14:58

Szia!


Én régebben hordtam lencsét, de olvasni, tvzni nem tudtam vele. Vagyis ha sokáig kellett egy pontra koncentrálnom, akkor kezdett száradni, fájni a szemem. Gondolom ilyenkor kevesebbet pislogunk. Aztán abbahagytam a lencsézést, szemüveggel nincs ilyen problémám. (nagyon ritkán, strandra használok csak lencsét)

2010. febr. 17. 14:58
Műkönnyt szoktak használni szemszárazság ellen. Próbáltad már?
2010. febr. 17. 14:56
Sziasztok! Azok tapasztalatait bárom, akiknem szárad a szemük és próbáltak vagy hordanak kontaktlencsét. Nekem kb 6-7 éve van szemszárazságom, előtte 9 évig kontaktlencséztem, majd csak szemüveg. Az egyik orvos azt mondta, egy-egy alkalomra lehet lencsét viselni így is. Vkinek van ilyen jellegű tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook