Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet-e nyelviskolában tanítani nyelvtanári diploma nélkül? fórum

Lehet-e nyelviskolában tanítani nyelvtanári diploma nélkül? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 17. 15:00
Ne haragudj, de most mennem kell. Remélem sikerül találnod egy neked optimális megoldást nyelvtanításhoz! :) Szép napot!
26. Heiniki (válaszként erre: 24. - Babyshambles)
2010. febr. 17. 15:00
azt meg tudnad mondani vagy esetleg vki mas, hogy mennyit lehet keresni egy nyelviskolaban? egyaltalan alkalmazottkent el lehet-e helyezkedni? vagy csak szamlakepesen?
25. Heiniki (válaszként erre: 24. - Babyshambles)
2010. febr. 17. 14:56
nekem is volt olyan tanitvanyom aki semmi hazit nem csinalt.ez engem se lelkesitett egyaltalan. de most van olyan is, aki a nullarol kezdte velem es 2 honap alatt gyonyoruen fejlodott. van olyan akivel nyelvvizsgara kellett felkeszulnom turbo tempoban 1 honap alatt - es sikerult neki. tehat nagyon igazad van, h a tanitvanyok szorgalmatol is nagyon fugg a tanitasi motivacio alakulasa.
24. Babyshambles (válaszként erre: 22. - Heiniki)
2010. febr. 17. 14:52
Az oké, de az lenne a jó, ha előtte lenne az elmélet, utána a gyakorlat. Nekem kb 3 privát tanítványom volt csak, azok se sokáig. Nekem elment a kedvem. Nem tudom, hogy én tanítok-e borzalmasan vagy ők nem gondolták komolyan. De minekután nem voltak képesek egy oldalt házit megcsinálni egy héten, nem láttam értelmét folytatni. Egy másik meg meg akarta mondani, hogy hogy tanítsam. Ő nem ír le semmit, majd csak szóban. Hát azért ne vicceljünk már :D
23. Heiniki (válaszként erre: 22. - Heiniki)
2010. febr. 17. 14:50
ja azt elfelejtettem leirni, hogy a tanfolyam elvegzese nem garancia arra, h megkapd az oklevelet.
22. Heiniki (válaszként erre: 18. - Babyshambles)
2010. febr. 17. 14:48
azt hiszem most 280E HUF korul van az ara. Minden nap tanitani kell ill a tarsaid tanitasi modjat megfigyelned es a nap vegen, osszegzes, velemenynyilvanitas stb. Megtanitjak, hogy add le a nyelvtant, megismertetnek a szakirodalommal, kulonbozo nyelvkonyvekkel, de a lenyeg, hogy elesben kell tanitanod.
2010. febr. 17. 14:47
Én kérdezgettem ismerőseim technikákról, akik már évek óta tanítanak privátban, elmondásuk alapján jól.. de egyik se nagyon akarta elmondani a fogásait. Gondolom féltik a tudást. Pedig én nem akarnék Magyarországon angolt tanítani. Lehet, hogy inkább egy olyan tanfolyamra kéne mennem, ahol a magyart tanulom meg oktatni :D ha kint ilyen kényesek arra, hogy native vagy-e vagy sem...
20. Babyshambles (válaszként erre: 19. - Heiniki)
2010. febr. 17. 14:45
ó hát 4 hét az édeskevés sztem :(
19. Heiniki (válaszként erre: 18. - Babyshambles)
2010. febr. 17. 14:45

Huu. Hat ez nagyon borzasztoan hangzik.

CELTA= Certification of English Language Teaching for Adults

Ez egy 4 hetes intenziv tanfolyam. Altalaban anyanyelvueknek akik szeretnenek angolt tanitani. Sok -nem anyanyelvu- nyelvtanar tovabbkepzeskent vegzi el.

18. Babyshambles (válaszként erre: 15. - Heiniki)
2010. febr. 17. 14:40

Az mennyi és mit tanítanak? Az a baj, hogy az MA-n is csupa felesleges óra van, nem azt tanítják, hogy konkrétan hogy kell tanítani. Annak lenne értelme.


Nekem volt egy olyan órám, hogy "hogy tanítsunk", ami abból állt, hogy a vénasszony kiállt a tábla elé és borzasztó kiejtéssel és intonációval a papírjait bújva egész órán felolvasott... persze csupa használhatatlan dolgot.

17. Heiniki (válaszként erre: 16. - Babyshambles)
2010. febr. 17. 14:39
Koszonom szepen. En is ugy gondolom, h egy tanitasi probaora azert sokat elarul arrol, h az ember alkalmas-e tanitasra vagy sem.
16. Babyshambles (válaszként erre: 13. - Heiniki)
2010. febr. 17. 14:37

Nem, én bölcsész hallgató voltam, sajnos én nem tudok tanítani. (de legalább ezt tudom magamról és nem gombolok le hiába ezreket szegény emberekről :D)


Szerintem felesleges megszerezned MA-t. Ha pl középiskolai angoltanár szeretnél lenni, az nem éri meg, mert alacsony a fizu, magániskolákban meg nem kérik. Ha elmész interjúkra majd kiderül, hogy mit favorizálnak. :)

15. Heiniki (válaszként erre: 12. - Babyshambles)
2010. febr. 17. 14:36
Igen angolrol beszelunk. Egy CELTA szerintem tobbet er (gyakorlatiassagat tekintve) mint a nyelvtanari diploma. Azt nagyon szeretnem megcsinalni, csakhat az nagyon draga.
14. 021a029148 (válaszként erre: 4. - Babyshambles)
2010. febr. 17. 14:35

Áruld el, akár priviben, hogy melyek ezek. Épp most keresek jó nyelvsulit, és nem szeretnék ilyenbe járni. Nekem kell az, hogy egy nyelvet tanító személy pedagógus is legyen egyben!

Köszi

13. Heiniki (válaszként erre: 9. - Babyshambles)
2010. febr. 17. 14:34
Akkor te is nyelvtanar vagy? Nagyon gondolkodtam, hogy megszerzem a nyelvtanari kepesitest, marmint a Masters-t. De a tanterv eleg elmeletinek es szaraznak tunik - ahogy te is emlitetted - nem a legjobb. Viszont nagy elonye, hogy ingyen van. Ezert gondolkodtam el rajta.
2010. febr. 17. 14:33
Szerintem diploma csak iskolákba szükséges. Nyelviskolákba nem kérik, de ez biztos intézményfüggő. Gondolom van elbeszélgetés, netán egy próbaóra, hogy megnézzék mit produkálsz. De az is lehet, hogy privátban magánórákkal többet tudsz keresni ezzel, mint egy nyelviskolánál. Most angolról beszélünk amúgy?
11. Heiniki (válaszként erre: 10. - Babyshambles)
2010. febr. 17. 14:31
Csak arra gondoltam, hogy ha kulfoldon elsz akkor jobb lesz a kiejtesed, mintha csak itthon magyar anyanyelvu tanarok tanitananak idegen nyelvre.
10. Babyshambles (válaszként erre: 8. - Heiniki)
2010. febr. 17. 14:28

Ne csodálkozz ha szar a kiejtésük, ha az egyetemeken alig vagy egyáltalán nincs anyanyelvű tanár. Nekem pl egy büdös társalgás órám sem volt.


Külföldi tapasztalatot meg nehéz szerezni. Öhm.. vagyis milyen tapasztalatra gondolsz? Külföldi nyelvoktatásra? Vagy csak arra, hogy kint éltek és jobb a kiejtésük?

9. Babyshambles (válaszként erre: 7. - Heiniki)
2010. febr. 17. 14:26

Nem mondom, hogy rossz. Csak tudom, hogy pl én jobban tudok angolul, mint egy ismerősöm, aki meg egy nyelviskolában tanít. Mondjuk lehet, hogy kezdőket oktat, akkor például mindegy. De, ha valaki felsőfokra készül, akkor biztos nem szeretne olyantól tanulni, akinek még nincs felsője. :D


Mondjuk ismerek ellenpéldát is (sajnos ez ritka), aki szinte egész életében külföldön élt, majdnem tökéletes a kiejtése, a nyelvtanja is jó és még tanítani is tud. Ez csak egy ember a kb 20-ból, akiket ismerek.


Azt is hozzáteszem, hogy a diploma nem segít abban, hogy valaki jól tanítson. Ha felmentek bármelyik bölcsészkar honlapjára, akkor látni fogjátok, hogy az órarend egy rakás hülyeséget tartalmaz (magyarul), valamint elméleti tárgyakat (töri, irodalom, nyelvészet). Nyelvóra kb egy félévben 2 tanegység, az is felzárkóztatás azoknak, akik középfokúval érkeztek. Azt, hogy hogy kell tanítani nem oktatják felsőfokú intézményben.

8. Heiniki (válaszként erre: 6. - Babyshambles)
2010. febr. 17. 14:21
Ezzel en is egyetertek. Viszont en leginkabb tarsalgasi orakat adok (egyenlore csak privatban). Azt viszont nagyon sajnalatosnak tartom, hogy a diplomas nyelvtanarok (!!!!tisztelet a kivetelnek!!!!!) nagyon rossz kiejtessel, kulfoldi gyakorlat nelkul tanitanak.
7. Heiniki (válaszként erre: 4. - Babyshambles)
2010. febr. 17. 14:16
ezt reszletezned? mert nem ertem. annyira rossz az oktatas?
6. Babyshambles (válaszként erre: 3. - 3e0ba54fb8)
2010. febr. 17. 14:16
Fú ez milyen igaz! Pl külföldön, főleg keleten csak és kizárólag anyanyelvi tanárokat alkalmaznak, ami szerintem a legbutább dolog.. Az oké, hogy társalgásórára jól jönnek, de nyelvtant szerintem az tudja legjobban tanítani, aki maga is megszenvedett a tanulással. Néha még nekik se megy (pl nekem :D)
5. Heiniki (válaszként erre: 3. - 3e0ba54fb8)
2010. febr. 17. 14:15
Ezt termeszetesen en is nagyon jol tudom, hogy tudni es tanitani tejesen mas.
2010. febr. 17. 14:14

Sajnos lehet :-D

Vannak neves nyelviskolák, ahol ismerőseim tanítanak... Így biztos, hogy nem mennék oda, de aki nem lát bele abba, hogy kik a "tanárok", azok már csak akkor szembesülnek vele, amikor már perkáltak.

3. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - Heiniki)
2010. febr. 17. 14:10
Az, hogy beszéled a nyelvet, még nem jelenti azt, hogy tanítani is tudod. A nyelviskola sem kevés pénzbe kerül és aki oda beiratkozik, nyilván szeretne biztos lenni abban, hogy olyantól tanulja a nyelvet, aki képes tanítani.
2010. febr. 17. 14:07
Lehet,de nem árt egy diploma!
2010. febr. 17. 14:03

Sokaig eltem kulfoldon, ott szereztem a diplomamat is (gazdasagi teruleten). Most viszont nagyon szeretnek nyelvet tanitani. Megerdeklodtem az egyetemeken es elvileg meg harom es fel evet kellene tanulnom, hogy megszerezzem a Master's Deegre-t. Ebbol az elso ev csak a pedagogiai ill az alapozo modulok. Nem ertem ez miert ilyen nehezkes, mikor az elozo (angliai) egyetemen csak egy evig tart egy ilyen program nappalin es nem kell hozza pedagogusi kepzettseg. (persze a kepzes nem kis penzbe kerul)

Nagyon megkoszonnem ha meginatok a tapasztalataitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook