Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem öltözik a gyerek.... fórum

Ha nem öltözik a gyerek.... (beszélgetős fórum)


2010. febr. 18. 15:13

Lányom kétéves múlt. Helyzet hasonló ... volt??

Én időnként koppintok az Anna-Peti könyvekből. Az egyikben Gergőnek hordtak össze a családtagok mindenféle kaját, hogy fel tudják öltöztetni: mazsola, alma, kifli, babapiskóta... Mi elvagyunk a mazsolával és az almával:) Persze csak ha másképp nem megy. másik módszer: beszélek, beszélek, beszélek - mindenről, csak nem az öltözködésről. Hova megyünk, mit csinálunk, ki lesz ott, milyen idő van, minden ami eszembe jut (meg ami nem:) Vagy egy új dalocska, mondóka, amit még nem hallott - persze erre készülni kell. A lényeg: ne húzd fel magad. nem egyszerű időnként (ajjaj!!), de a humor mindig bejön. Ha minden kötél szakad megosztom vele, hogy anyádnak most milyen nehéz, itt ficánkol egy felöltöztethetetlen rongybaba a kezében - persze viccesen. Ma megkérdeztem: hát te megkukultál? ez a szó nagyon tetszett neki, átment vigyorba a dolog.

2010. febr. 17. 06:41

Na igen.Helyzet ismerős az én 4 éves lánykámnál is!

Öltözködésre kerül a sor akkor éppen a kis lábujjkörmén kívül mindene fáj.Amíg apa fel nem öltözteti.Aztán mint,ha mi sem történt volna,minden megy tovább.A rendrakásnál a helyzet ugyan ez!

2010. febr. 16. 15:50
engedd, hogy ő válasszon. az én lányom 3,5 éves ő is ezt csinálta, de ha ő válszthat megy minden simán...
2010. febr. 16. 14:12

Én is átestem ezen, egyszer fordult elő.

Nekem azt mondta az akkor 4 éves lányom, hogy nincs neki mit felvennie, azért nem öltözik.


Nem tulajdonítottam jelentőséget a jelenetnek, csinált ő már máskor egyebeket is....


Kimentem a szobájából, egy idő után megjelent reggelizni és mindent ment tovább, ahogy máskor.

3. Sicike (válaszként erre: 1. - Gabcsyka)
2010. febr. 16. 14:07

Nagyon,nagyon ismerős.

Ha készülünk valahova 1 órát cihelőcködünk.

Aztán Apa segít.Onnan már alakul az öltözködés.

Sz.tem el fogják nőni.

2. emily (válaszként erre: 1. - Gabcsyka)
2010. febr. 16. 14:02
Esetleg próbáld meg, hogy ő válassza ki, hogy mit akar felvenni. Csak nehogy átessetek a ló túloldalára! ;)
2010. febr. 16. 13:57

A kislányom 3éve lesz májusban, okos, értelmes, jól fejlett gyermek, de nem akar öltözni.

Bármilyen ruhát akarok ráadni, folyamatosan tiltakozik, nem kérem csúnya felkiáltással.

Lassan közelharccá változik minden egyes öltözködés.

Kérlek segítsetek, mit csináljak, hogy könnyebb legyen öltöztetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook