Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeptember óta külön vagyunk lányom apjával, azóta semmit sem fizetett, visszamenőleg kérhetem a gyerektartást? fórum

Szeptember óta külön vagyunk lányom apjával, azóta semmit sem fizetett, visszamenőleg kérhetem a gyerektartást? (tudásbázis kérdés)

2011. jan. 7. 16:07

Visszamenőleg kérheted,de csak 6 hónapra ítéli meg a bíróság.


Ha tartósan nem fizet,kérheted az állami megelőlegezést.

Kétszer 3 évre adják meg.

15. Letty18! (válaszként erre: 13. - Vanessa2006)
2010. febr. 22. 16:35
Sajnos hosszú folyamat ha végrehajtó veszi kézbe az ügyet,mi tavaly előtt év végén kezdtünk el intézkedni.Amúgy 10.000 ft-t kellene fizetnie havonta és erre sem képes.
14. Letty18! (válaszként erre: 13. - Vanessa2006)
2010. febr. 22. 16:27

Az Én apám most ismeretlen helyre távozott :D azt hiszi így majd kibújhat.Képes volt ezért elköltözni!Csak én megtaláltam a neten a hirdetését így tudom is merre lehetnek,de mindegy végül is mert a végrehajtó meg mondta,hogy mind ezt csinálja meg azt mondja nincs munkája stb,de ők megtalálják úgyis :)

Ja és valakinek kiadták a házat ami tilos mivel árverezik.Nem tudom ezért kap e valami büntetést.

2010. febr. 22. 15:56
Kőszi letty akkor megnyugodtam,most rőhőg a markában,de csak még haza nem megyek.
2010. febr. 17. 18:53
Ja és még a költségeket is ki kell fizetnie,(volt bírósági tárgyalás is)így nem csak nekünk tartozik,hanem nekik is.Így meg pláne nem hagyják.
2010. febr. 17. 18:51
Ha nincs munkája vagy azt hazudja csak alkalmi munka ahogy apám tette akkor a nevén szereplő kocsi stb tulajdon vagy pl ingatlan amire ráteheti a végrehajtó a "kezét".3 hónapig árverezik pl a házat és ha nem adják el ismét 3 hónap,nekünk megadják a tartozását rajta meg behajtják.Kibújni nem tud már!
2010. febr. 17. 18:45

Igen,kérheted visszamenőleg,sőt,meg is kapod!Ha tőlle nem akkor jelensd fel,és úgy tuti!Ha pedig nincs munkahelye akkor az állam megelőlegezi.Úgy tudom......

,és mihelyst lesz,akkor automatikusan vonják tőlle.Az pedig,hogy te külföldön voltál semmit nem jelent.Ami jár,az jár!

2010. febr. 17. 18:08
munkája bocs
2010. febr. 17. 18:08
Hát igen szemetek a pasik,rafináltak.a lányom apjának van bejelentett munkálya 20 éve
2010. febr. 16. 13:51

Mert nem lehet mert nem dolgozik éppen azért hogy ne vonjanak semmit.az állam nem előlegezi meg éppen ezért mert nem dolgozik.Egyszer kapott valami járadékot,de vontak belőle és mire a következő hónap lett már "nem működött " együtt és megvonták azt is.

Egyszer bíróságon is voltam mikor megtudtam hogy dolgozik,de rövid úton azt is otthagyta.Nagyon szerencsés az a gyerek és az anyukája akinek fizetnek rendes gyerektartást,és az már csak hab a tortán,ha foglalkozik is a gyerekkel.

2010. febr. 16. 12:41
Szia hogyhogy nem mért nem hajtják be rajta
2010. febr. 16. 12:40
Kőszi tehát akkor jár majd visszamenőleg is,nem baj hogy kűlfőldőn voltam.
4. piros66 (válaszként erre: 2. - Vanessa2006)
2010. febr. 16. 12:40
Jobbik eset lesz ha egyáltalán kapsz majd valamit,vagy be lehet hajtani valamit.Az én lányom apja 16 éve nem fizet.
2010. febr. 16. 12:36

Szia!


Úgy tudom 6 hónapra visszamenőleg lehet érvényesíteni a követelést, de valamelyik fórumban azt írták, hogy ez az időintervallum már nagyobb is lett.

2010. febr. 16. 12:35
Kérdésem az lenne visszamenőleg kérhetem a gyerektartást.Vagy nem mert kűlfőldőn voltam..
2010. febr. 16. 12:33
Szeptember ota kűlőn vagyunk lányom apjával azota semmit sem fizetett .mi oktober ota Angliában vagyunk, most megyűnk haza.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook