Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Intelligencia. (Nem a szó klasszikus értelmében...) fórum

Intelligencia. (Nem a szó klasszikus értelmében...) (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 22. 13:23
A válaszokat előre is köszönöm. :)
2010. aug. 22. 13:22

A tudás, a tanulási készség memória kérdése, nincs köze az intelligenciához, bár az intelligencia egy bizonyos szintig tanulható, tanítható.

Az intelligencia viselkedési forma, amire bizonyára hatással van a környezet és családi háttér.

Ami engem ennél sokkal jobban izgat létezik -e veleszületett intelligencia?

2009. szept. 16. 13:33

Diplomával eszet nem osztanak, szoktam mondani...nincs ez másképp az intelligenciával sem.

Nem kell feltétlenül tanult embernek lenni ahhoz, hogy tudjunk intelligensen viselkedni. Ahogy már előttem valaki mondta, meghatározó szerepe a családnak van ebben is, mint oly sok másban szintén....

2007. júl. 15. 14:44

Mást jelent az, hogy valakinek nagyon jó a memóriája, vagy nagyon jól tud gondolatokat összekapcsolni. Itt a kérdés az intelligens ember megnyilvánulásairól szól.

Igen, sajnos okos ügyvéd is viselkedhet bántóan (köznapi nyelvben bunkón), s egy kiváló orvosnak a viselkedése embertársaival is lehet kifogásolható.

Emellett kevésbé tanult embertársaink is viselkedhetnek intelligensen. A nevelőnőm kezdőszavai évekig ezek voltak: Úrilány nem...

Ha megfigyelek idősebbbeket, gyakran hallom, amint a beszélgetés megszakadásakor:"kérem szépen"-nel kérik a folytatást...

Szerintem ez is az intelligens viselkedéshez tartozik.

Saját magamat minősítem, amikor eldöntöm hogyan viselkedek.

29. Joyce (válaszként erre: 5. - Fde954d8c0)
2007. júl. 14. 20:52
Az orvosok és az ügyvédek nem feltétlen születnek okosnak, ha lehet olyat, és nem mindegyik orvos meg ügyvéd okos!
2007. júl. 14. 19:02
Az azonos hullámhossz is sokat segíthet...
2007. júl. 7. 08:58
Minél több kevésbé intelligens ember vesz körül, annál nagyobb kincsnek fogod érezni az intelligensek jelenlétét.
26. fde954d8c0 (válaszként erre: 25. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 26. 14:25
:)
25. ec63a7fc29 (válaszként erre: 24. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 24. 21:37

S olykor-olykor nagy ajándék intelligens emberrel társalogni...


Köszönöm.

24. ec63a7fc29 (válaszként erre: 23. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 19. 11:19
Mostanában találkozok itt-ott az INTELLIGENCIÁVAL, s jólesik ez a találkozás!
23. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - Böske)
2007. máj. 9. 12:25

Ha valaki intelligens valóban, azt nem magának kell mondogatnia, hanem róla szokták mondani, s nem általában a szemébe.

Abban igazad van, hogy nincs végzettséghez kötve.

A végzettséget a legtöbb ember azért tartja fontosnak, mert a munkájához kell.

22. fde954d8c0 (válaszként erre: 20. - Böske)
2007. máj. 8. 19:33

egyetértek!!!!!!!!!!!

:))))))))))))))))))))

21. 0c97fbb607 (válaszként erre: 10. - Szika)
2007. máj. 7. 08:34
Majdnem ugyanezt írtam....
20. böske (válaszként erre: 18. - Mandella)
2007. máj. 7. 07:57
Egy páran értjük egymást. (anélkül, hogy kissé szerénytelenül megemlítenénk alátámasztásnak azt is, hogy milyen és hány diplománk van... :)
19. böske (válaszként erre: 15. - Fde954d8c0)
2007. máj. 7. 07:53
Szívemből szóltál.
18. mandella (válaszként erre: 1. - Böske)
2007. máj. 6. 14:15
ez egy korrekt megfogalmazás, én is így gondolom.
17. fde954d8c0 (válaszként erre: 16. - Erikpipi)
2007. máj. 6. 14:13
:(
2007. máj. 6. 10:53
Szerintem az intelligencia legnagyobb részben attól függ, hova születik az ember. Ha nem kapja meg az alapot, akkor max okos lehet ha, szorgalmas és tanul. Meg szép:)))
15. fde954d8c0 (válaszként erre: 14. - Castellina)
2007. máj. 6. 10:38

kedvesCASTELLÍNA.

az hogy az álltalad okosoknak becézett népréteg mit ír egy enciklopédiában???

nos ez enyhén megtámadható dolog.

legalább ezer féle példát tudék mondani, amikor akkora sületlenségek születnek, írott formában, amit a világ nem látott.

elég csak példa képpen említenem, egyik híres lexikonunkban található kutya leírást, ahol szendén csak közép ázsiai gladiátornak akartak írni egy jellemzést a vérmérsékletről, és mégis közép ázsiai radiátor lett belőle.

a példa morbid, de jó:))))))

ne higyj el mindent amit a lexikonok lapjain van. ez sosem a teljes élet, csak megközelítés.

egyet kell hogy érts abban, hogy az inteligencia kicsit nem megfogható dolog. van aki eredendően birtokolja, és van aki hiába lett agykutató, akkor sem lessz soha okos.

soha ne a tárgyiasult tudás alapján dönts, hanem az összes az egyénre jellemző egyéb dolgokból.

az agykutató valószínűleg tovább járt iskolába mint egy biztonsági őr, de bevallom kerültem már kapcsolatba agykutatóval is, meg biztonsági örrel is.

az agykutató egyszerűen gusztustalan módon neveletlen volt, és olyan szinten viselkedett tuskó módon, amit nem kívánok ide írni.

intézményen belül!!!! mielőtt az agykutatóval beszéltem volna, viszont olyan lehengerlő példát kaptam az inteligens ember viselkedéséből amit sosem gondoltam volna egy enyhén barna bőrű biztonsági örröl!!!

leírhatatlan volt ahogy bánt az emberekkel, mindenkinek a saját szintjén, és bevallom símogatták a szavai a lelkemet, amikor úgy beszélt egyenrangú félként egy 40 diplomás profeszorral, mint a takarító nénivel.

persze ez lehet jó nevelés is. de ez több annál!!!

az inteligens ember sosem kérkedik ezzel a csodával amit kapott.

úgy gyakorolja, hogy észrevétlenül férközik be a gondolataidba, és észrevétlenül érzed azt hogy több mint te!

és itt veszett el a diploma varázsa!

14. Castellina (válaszként erre: 5. - Fde954d8c0)
2007. máj. 5. 19:19
Én az enciklopédiából másoltam át. Az okosok már csak tudják, hogy mi az intelligencia fogalma! Bocsi, hogy nem írtam ki, nem az én értelmezésem!
13. szika
2007. máj. 5. 17:25
legalábbis egy szelete. :)
12. szika
2007. máj. 5. 17:24
nem kavarodtam be. persze, megtanulni sok mindent lehet, de én arról beszélek, hogy olyan intelligens emberrel is találkoztam már, akinek módja sem volt az ennek megfelelő viselkedést seholsem megtanulni, és lám mégis úgy viselkedett. Ez szerintem a vele született intelligencia. :)
11. pp (válaszként erre: 10. - Szika)
2007. máj. 5. 17:20

Kicsit bekavarodtál.


Akkor most a viselkedést lehet tanulni vagy nem.

Szerintem lehet, és nem is "része" az intelligenciának. Legfeljebb egy intelligens ember tud "normálisan" viselkedni, ha AKAR.

10. szika (válaszként erre: 8. - 0c97fbb607)
2007. máj. 5. 15:23
nem csak a logikus gondolkodás van ebben benne. Hanem az a tartás, kisugárzás, viselkedés, ami egy intelligens embert jellemez. Az intelligenciát nem lehet megtanulni, elsajátítani. Mert amit el lehet, az a műveltség, a tárgyi tudás, az elegáns viselkedés...
9. szika (válaszként erre: 5. - Fde954d8c0)
2007. máj. 5. 15:21

A vége tetszett - felírtam magamnak. :))))))))))))))))))))


Tudom, hogy csak poén, de most nagyon jól esett a lelkemnek - mutatja ezt a széles vigyor az arcomon. Így jobban megy az államvizsgára készülés. :))

2007. máj. 5. 12:50
...amikor műveltség,tanulás,iskolák nélkül is tud valaki logikusan,önállóan gondolkodni....
2007. máj. 5. 12:49
Inteligencia nagyon divatos szó manapság,szerintem egyet jelent a "józan,paraszti ésszel"!
2007. máj. 5. 11:50
Azért sztem is van némi köze az érvelésnek(nem támadásnak), tervezésnek, problémamegoldásnak, gondolkodásnak az intelligenciához.
5. fde954d8c0 (válaszként erre: 2. - Castellina)
2007. máj. 5. 10:23

ez így erős.!

a nyelvérzéket kivonnám!!!!!

semmi köze az inteligenciához!

a többinek sem nagyon.... de tagadhatatlan hogy jelen kell lenniük.

az inteligens embert gyakorlatilag szinte alig megfogható dolgok jellemzik, mégis ha a közelünkben áll, akkor érezzük hogy vonzódunk hozzá, érezzük hogy 2 szó után közös nevezőn vagyunk. nemtől függetlenül.

és itt az inteligencia átcsaphat szimpátiába, vagy mindenkinek a saját szintjén mért inteligenciába.

ha két gyári munkás találkozik, és az egyik okosabb a másiknál, akkor az egyik inteligensnek fogja érezni.!!!!!

ez tehát minden szinten igaz.

kivéve az orvosok, meg az ügyvédek kasztját.

ők eleve okossan születtek, és később még rádolgoztak.

2007. máj. 5. 08:37

egyetértek pitzel.

Továbbá számomra igen érdekes, hogy az beszél intelligenciáról, aki "utáljuk magunkat" és "undorodjunk a kövérektől" , "aki nem ért velem egyet, az becsapja magát" fórumot indít....hát, én úgy tudom, hogy nem ez kicsit sem intelligens dolog. De gondolom a fórumindító az intelligenciát is a saját értelmezéséen használja... sebaj, én tudatlan, számomra nem ezt jelenti az intelligens viselkedés.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook