Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kata Online Rendelője :-) Kérdezz nyugodtan, szívesen segítek! fórum

Kata Online Rendelője :-) Kérdezz nyugodtan, szívesen segítek! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 24. 21:42

Szép estét, Hölgyek!

Elnézést, nagyon kevés az időm mostanában, gondok vannak a lányommal is.

A mailemet rendszeresen nézem, arra írhattok, nagyon szívesen válaszolok mindenkinek, csak ide nem tudok jönni olvasgatni.

A postaládám pedig más miatt is nézem minden nap gyakorlatilag.

Köszönöm a megértést, és várom szeretettel a kérdéseket, panaszokat, bánatokat...

Üdv.

Kata

43. Mimi83
2010. márc. 8. 17:08

Szia!

Nekem is lennének kérdéseim...már lassan 3 éve várjuk, hogy babánk lehessen... :(

Az utolsó vizsgálatom HSG volt. A bal oldal teljesen átjárható, a jobbról viszont nem tudott semmit mondani az orvos, mert kicsúszott a katéter. Szerinte egy ultrahanggal nem látható sövényem van. Ez tényleg valószínű?

Másik kérdésem pedig az lenne, hogy az orvos megállapította, hogy a méhszájam össze van tapadva. Mindenhol azt olvastam, hogy ilyen esetben alig tud átjönni a vér, és ezért erős görcsök vannak. Szoktam görcsölni, de csak elviselhetően, nem erőteljesen. Mit lehet csinálni egy összetapadt méhszájjal?

Válaszodat előre is köszönöm!

42. Kata Harmath (válaszként erre: 41. - Marta1981)
2010. márc. 5. 13:43
Válasz ment!
2010. márc. 5. 13:37

Szia!


Tavaly nyáron szültem az első babám és az lenne a kérdésem, hogy mi okozhatta a korai méhlepény elöregedést, már a 32 hetes ultrahangon első fokban érett volt a 36 héten másodfokban és a 38 hétre már harmadfokban volt érett.Nem dohányzom, és nem értem miért öregedet el előbb.A másik kérdésem az, hogy a magzatvíz mitől lehet kevesebb az átlagosnál, ezt is a 32 heti ultrahangon vette észre az orvosom.Szeretnénk majd még egy babát és nem szeretném, hogy ezek a problémák újra elő jöjjenek.Meg lehet előzni valahogy ezeket?Előre is köszönöm válaszod!

2010. márc. 5. 13:26
Várom ám a kérdéseket :)
39. Kata Harmath (válaszként erre: 38. - Kata Harmath)
2010. márc. 4. 12:47
És különben igen, sajnos az is egy opció, ha mindketten rendben vagytok, akkor lehet, hogy csak szimplán később jön. És ez nyilván rossz érzés, de annál nagyobb lesz a boldogság. Lehetne rosszabb is.
38. Kata Harmath (válaszként erre: 37. - Napzuhany)
2010. márc. 4. 12:46

Szia!

Nos, ha ez a kúra nem hoz eredményt, több folytatás lehet.

Például az egyik alapvető dolog, hogy mivel testileg totál rendben vagy, mint írtad, ne görcsölj rá, hidd el, az nagyon sokat ront a dolgon, tudom, hogy könnyű mondani és nehéz megvalósítani, de tuti módszer. Nem szabad görcsösen akarni, el kell engedni az egészet, és sokkal hamarabb összejön az a baba!

Viszont bocsi, ha már írtál erről valamit, de ha te rendben, javasolt esetleg a férjedet is kivizsgáltatni. Nem ismerem az életmódját, de a dohányzás és az alkohol sokat ront a helyzeten, persze egyáltalán nem feltételezem, hogy a férjednek káros szenvedélyei lennének.

37. napzuhany (válaszként erre: 33. - Kata Harmath)
2010. márc. 4. 07:43
Szia! MEgkaptam a hormonvizsgálat eredményeit, és olyan rendben van minden, hogy kaptam clostibegytet, 2 havit. Ha most nem jön össze, akkor mi a következő lépésem? Nálam minden rendben hormonilag, méhileg, petefészkileg, mert tüzetesen ultrahangoztak. Vagy fogadjam el, hogy mellettem már mindenki anya, vagy most babás, csak nekünk később jön? Olyan nehéz ezt elfogadni, amikor kiskorom óta nagy családra vágytam, a férjem rendes, ... nem sajnáltatni akarom magam, nehogy félreértsétek...
36. zurbika (válaszként erre: 32. - Kata Harmath)
2010. márc. 3. 11:22
Köszönöm a választ! A helyzetet bonyolítja, hogy pcos vagyok és alulműködik a pajzsmirigyem... 15 hónapos a fiam egyébként. Az a bajom, hogy nincs szabályos ciklusom. 9 hónapos volt, amikor elkezdetm mensturálni és a 30-52 napos ciklusaim(gyakorlatilag volt, hogy egy hónap kimaradt) voltak eddig. Most már több, hiszen még mindig nem jött meg. Annyit mondott a dokim, hogy tipikus szoptatás alatti mnyh. vastagság... csak nem értettem ezek utána anyák dolgot.
35. Kata Harmath (válaszként erre: 23. - Iberke)
2010. márc. 3. 00:29

Szerintem ne aggódj, viszont vannak pontosabb kimutatások, hogy melyik időszakban ÁTLAGOSAN hányat mozog a baba naponta. Esetleg arra keress rá.

Próbáld sztetoszkóppal hallgatni!

34. Kata Harmath (válaszként erre: 24. - Bcicus)
2010. márc. 3. 00:28

Igen, meg én elég sokat olvasok hozzá a tanult dolgokhoz.

És ez természetesn, alapvetően endokrin betegségről beszélünk, ami a petefészekre is kiterjed.

33. Kata Harmath (válaszként erre: 25. - Napzuhany)
2010. márc. 3. 00:27

Szia!

Szerintem nem kell az átjárhatósági feltétlenül, mivel a babák megfogantak, később volt a gond...

Csak a dokid segíthet, illetve a hormonvizsgálat sok mindenre fényt derít.

32. Kata Harmath (válaszként erre: 27. - Zurbika)
2010. márc. 3. 00:25

Szia! Pl. nem tudom, mikor szültél.

De persze, elképzelhető elvileg a peteérés, sokan esnek teherbe szopi alatt, mert nem tudják, hogy az nem "véd"...

Nődokid segíthet a ciklus figyelésében, tüszőrepi figyelésében, innen nehéz. :) Szurkolok neked, biztosan menni fog az!

31. Kata Harmath (válaszként erre: 26. - Ibolya79)
2010. márc. 3. 00:23
Privátban válaszoltam. :)
2010. márc. 3. 00:23

sziasztok...

Bocsi, beteg volt a lányom, semmi időm nem volt a gépezésre! Meg közben utaztunk is vidékre, szóval kissé sűrű időszakunk volt.

Ja, és nem vagyok a Tiétek, a Lányomé vagyok. :);)

Viszont ha mailt írtok, arra előbb-utóbb biztosan válaszolok.

29. youlcsi (válaszként erre: 28. - Iberke)
2010. febr. 23. 21:29

LOL


Kata jól lelépett :)

28. iberke
2010. febr. 23. 21:25
Hát nekem úgy tűnik, hogy az orvostanhallgatónk olyan már mint az igazi orvosok...
2010. febr. 23. 13:17
Szia! A következőt szertném Tőled megkérdezni: még szoptatok, de szertnénk még egy babát. Emiatt nagyon össze-vissza ciklusaim vannak. Most is kimaradt egy. Közben voltam nődokinál is, tuti nem volt/nincs baba. Febr. 9. én 4 mm-es a méhnyálkahártya(ciklus 40-dik napja, január 1-én jött meg utoljára). Ma viszont még nem peteéréses nyákom van, hanem az előtte elvő napokat jelző (fehér, sűrű, de már sok. Szerinted van esély arra, hogy lesz most peteéresem a következő néhány napon, 1 héten belül? Vagy csak a szoptatás miatt van ez az egész?
2010. febr. 17. 12:25

Szia!

Lenne egy kérdésem. A mensesem febr.14-én jött meg. Rákszűrésre elmehetek szerinted febr. 22-én?? Fontos lenne. Az adatlapodon láttam Nyházát lakhelynek, ott laktok?? Akkor közel vagyunk egymáshoz :-)

2010. febr. 17. 08:45
Szia! Ha már rádakadtam, gondoltam "kihasznállak". 32 évesen 3 éve próbálkozunk babával, volt közben két terhességem természetes úton, 2 missed ab. véggel. 1 terhesség problémamentes, 11 hetesen UH szívhang nélkül. Második terhesség 6 hetesen vérzéssel, 2 petezsákkal, vérömleny, fekvés, 8 hetesen egy élő magzat, 9 hetesen missed ab elhalás miatt. Arra kellett rádöbbennem, hogy nem foglalkoznak tüzetesebben a problémámmal. Az orvosom jó, most meg 1 éve nem jön össze a baba. Kérésemre hormonvizsgálat. Szükség van-e petevezetékátjárhatóságira? Kérjem-e? A sikertelenség elszomorít és közben telik az idő.
24. Bcicus (válaszként erre: 13. - Kata Harmath)
2010. febr. 16. 18:37
És tanítják már a merckforminos diétás kezelést és azt, hogy ez igazából egy endokrinológushoz tartozó betegség?
23. iberke
2010. febr. 16. 14:01

Szia Kata!

22 hetes babaváró vagyok és most kb 2 napig nem éreztem hogy mozogna a pici, ezért szeretnék venni egy magzatszív hallgatót..

Viszont úgy tudom, hogy a gyerkőcöt zavarja az UH zöreje ( bár nem tudom ezek ilyen módon működnek-e), viszont azt is olvastam, hogy kb ekkortól (22 hét) már sztetoszkóppal is lehet hallani a pici szívverését (az meg van itthon).

Szerinted?

Üdv

22. youlcsi (válaszként erre: 21. - Kata Harmath)
2010. febr. 16. 07:26

:)

várom :)

2010. febr. 15. 23:23

Semmi gond, amennyire értek hozzá, megpróbálok válaszolni!

Tényleg alacsony, de semmi gond, szerintem - pláne ha aki nézte, nem mondott további vizsgálatokat - nem kell különösebben foglalkozni vele, időnként esetleg mérd neki, és ha tartósan ilyen alacsony, vagy lejjebb megy, menjetek el a házodokihoz.


Youlcsi, a kérdésedre azt hiszem csak holnap tudok válaszolni, a gyerek még mindig aktív, és kicsit hosszabban szeretnék írni neked, nem kapkodva!! Remélme nem haragszol meg, holnap írok!

20. Ymanie (válaszként erre: 18. - Kriszti020)
2010. febr. 15. 21:58
Tudom.
19. youlcsi (válaszként erre: 13. - Kata Harmath)
2010. febr. 15. 21:55
diagnosztizálásról jut eszembe: pcos-nél ha nincs ir, akkor mi a kezelés?
2010. febr. 15. 21:52
nem kötekedni akarok de nem gyerekorvos hanem nőgyógyász.
17. Ymanie (válaszként erre: 1. - Kata Harmath)
2010. febr. 15. 21:46
Szia!Nekem lenne egy nem éppen nőgyógyászati kérdésem.A kislányomat ma vittem a hat éves státuszra és oltásra.Ott vérnyomást és pulzust is mértek.A vérnyomása 87/57,a pulzusa 57.Azt mondta a védőnő,hogy ez egy kicsit alacsony,főleg a pulzus.Szerinted is,és mi lehet az oka?
16. youlcsi (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2010. febr. 15. 21:36
erre én is kíváncsi vagyok ;)
2010. febr. 15. 21:28
Most kicsit megyek gyerekezni, majd jövök később.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook