Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyirokcsomó duzzanat fórum

Nyirokcsomó duzzanat (beszélgetős fórum)


12. timmmm (válaszként erre: 10. - Somaeszter)
2010. aug. 12. 21:53

Kedves Eszter,

olvastam a hozzászólásod és nagyon megörültem neki, hogy orvos vagy és talán nekem is tudnál segíteni. Áprilisban kezdődött az egész. Nyakam jobb oldalán vettem észre egy elég nagy csomót. Nem fájt. Elmentem fül-orr gégészhez azonnal megtükrözött. Ha gondolod leírhatom az anamnézist, de lényegében nem talált semmit és elküldött vérképre is ami teljesen jó lett, két eltérés lett: Lymfocita 45 lett és monocyta 9. Tehát mindkettő a referencia érték felett. Nyaki UH eredménye röviden: A jobb old.on relative nagyobbak 12-14mm a max. nagyság, bal. old.on 6-8-10mm lymphogalndulak találhatóak. Szerk. homohen, kissé hypondenz, konturjai épek.

Ezután elmentem a házi orvoshoz, felírt antibiotikumot.Voltam sebésznél is aki persze egyből biopsziát akart, de nem mentem hozzá vissza(félek a tűtől). Később megint elküldött UH-ra mely kimutatta hogy kisebbek lettek 7-8mm-sek. De azóta folyamatosan fájnak. Igaz kisebb lett, de fáj, és eddig nem fájt. Lehet az időtől? Lehet komolyabb bajom? El fog múlni egyáltalán? Félek megint orvoshoz menni.

Kérlek írj!!!

Nagyon köszönöm!!!

11. teddymotor (válaszként erre: 10. - Somaeszter)
2010. febr. 15. 21:03
Holnap megpróbálok még a neten szétnézni. sajna Bp-en keresek.. azért köszi a segítséget és a felvilágosítást.
10. somaeszter (válaszként erre: 8. - Teddymotor)
2010. febr. 15. 20:39

Józan paraszti ésszel, ha a labor nem mutat bacis gyulladást, és az antibiotikumok (baci-ölők) nem hatnak - akkor nem baktérium okozza a bajt... :/

A "nyakon" (és belül) sok szerv van: nyirokcsomók, mandulák, pajzsmirigy, gége, erek, idegek, izmok stb...

Szerintem is kellenek kiegészítő vizsgálatok, pl. nyaki ultrahang (megmutatja, hogy a csomó milyen szerkezetű /pl. üreges-e/, milyen "anyagú" /pl. nyirokcsomó, izomszövet, pajzsmirigy../, mekkora pontosan és hogy önálló vagy a többi szövettel összefonódik-e)

Szívem szerint elküldeném biopsziára is (bazi nagy tűvel kicsi szövetmintát vesznek), fájdalmas, de veszélytelen beavatkozás - ezt patológus (szövettanász) szokta megvizsgálni.

Fül-orr-gégész szintén kell, ő a közelben levő többi szervet szemrevételezi. De akár fej-nyak sebésznek is meg lehet mutatni.

Az ultrahang és a fülész alapvizsgálat, gyorsan megvan, a szövettan meg "perdöntő". Az egész - összesítve persze - 2-3 óra vizsgálat csupán. Ha kapsz azonnal időpontot... Sajnos Pesten nem tudok segíteni, csak Szegeden. :/

9. teddymotor (válaszként erre: 6. - Panni58)
2010. febr. 15. 20:26
vérkép már volt, de ultrahang még nem...
8. teddymotor (válaszként erre: 4. - Somaeszter)
2010. febr. 15. 20:24

Szia!

Kb. 2 havonta szed antibiotikumot,van amikor egymás után kétfajtát. Én mondtam neki, hogy ez nem normális, hogy ennyi gyógyszert írnak fel neki. Lehet, hogy a gégész csak a manduláját akarja megnézni nem tudom. Olyasmit mondott, hogy lehet, hogy az nyomja ki a nyaki nyirokmirigyeket. szóval egyre nagyobb a duzzanat. Már szinte rémisztően néz ki. Nem tudom, hogy milyen orvos specialitása ez a terület. A fül orr gégésznek nem a legjobb a híre, ezért gondoltam inkább valahová máshová privát kivizsgálásra elvinni. A sorozatos antibiotikumoktól állandóan megy a hasa, erre is mondtam hogy tönkreteszi a sok gyógyszer!Köszi előre is a választ. (már volt vérvételen is, de anno nem mutatott ki semmit, azóta a háziorvos ránézésre írja a gyógyszert)

7. k.tünde78 (válaszként erre: 1. - Teddymotor)
2010. febr. 15. 20:19
Hu-egyszer nekem is betagadt hatalmasra a nyaki nyirokcsomóm(áll alatt)egyik oldalt,nyelni sem bírtam szinte,bár az enyim inkább almának volt mondható.A fülorrgégészeten dekkoltam 2 hetet vele,infúzió,tabik,dunctkötés.Mikor lelappadt,a sebészeten vettek ki egy nyirokcsomót a váll-nyakhajlatból szövettanra,mert ha eggyel gond van,akkor az-az egész nyirokrendszerben kimutatható.Miért az altatás?Gondolom nem valami kellemes ha valakinek a torkában kotomásznak különböző formájú és méretű fém eszközökkel,nem beszélve, hogy ébren működnek a reflekszek is rendesen.Így kisebb a sérülési lehetőség is,gondolom én.
6. Panni58 (válaszként erre: 3. - Teddymotor)
2010. febr. 15. 20:19
Meg kellene nézetni azt a csomót, mármint, hogy mi is az valójában, például egy ultrahanggal...Vérképet csináltak már neki?
5. Pirosalma (válaszként erre: 3. - Teddymotor)
2010. febr. 15. 20:16
És a nyirokcsomót hogy nézi meg az orvos torkában? Legfeljebb a mandulát tudja megnézni ott sebészi beavatkozás nélkül.
2010. febr. 15. 20:16

Szia!

Budapesten nem tudok segíteni :/, de tanácsot adhatok (orvos vagyok). A nyirokcsomó duzzanat általában gyulladás miatt van (...nagyon leegyszerűsítve a nyirokcsomó olyan mint egy védvár, itt termelődnek a fehérvérsejtek, amik a közeli gyulladásos helyre mennek "harcolni". Ha erős a gyulladás, erősen működik a nyirokcsomó -> emiatt megduzzad.) A nyaki nyirokcsomók a fejről és a nyakról szedik össze a nyirkot, tehát a baj valahol ott van. A gégész gondolom mélyen bele akar nézni apukád torkába, ezt pedig rövid narkózisban (rövid szendergésben...) tervezi, hogy el legyen lazulva. Igazából ez veszélytelen beavatkozás, kb. "annyi" mint egy injekciós fogkezelés... Viszont: nem értem a háziorvost, honnan tudja, hogy baktérium okozza? Volt vérvétel? Vírus is lehet (mononuclosis a leggyakoribb, nincs magyar neve), vagy - ritkán ugyan - de lehet daganat is. Tehát mindenképp gyorsan érdemes a végérejárni.

Ha van kérdésed, nyugodtan írj!

Eszter

2010. febr. 15. 20:12
Az is gyullad neki folyamatosan, de oldalt nőtt neki egy óriási kitüremkedés. Nem tudom, de másfél éve kínlódik. Egyszer oda nő neki valami utána kicsit kisebb. de valahogy egyre nagyobb és egyre rosszabb. Ma már lázas is lett.
2. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Teddymotor)
2010. febr. 15. 20:08
Nem manduláról van szó?
2010. febr. 15. 20:04
Édesapámnak akkora a nyaki nyirokcsomója, mint egy pin-pong labda... a háziorvos csak antibiotikumokkal tömi kéthavonta...most elküldte a fül orr gégészhez, aki el akarja altatni, hogy bele tudjon nézni a torkába!... érdekes! minek ehhez altatás? Ezt nem szeretnénk. Tud valaki esetleg segíteni, hogy kihez és hová tudnánk privát egy nyirokmirigy vizsgálatra fordulni? (ultrahang, szövettan, helyileg Bp-en) Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook