Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Turkáló nyitása, kérlek segítsetek fórum

Turkáló nyitása, kérlek segítsetek (beszélgetős fórum)

19. mbnyh
2020. márc. 2. 00:05

Sziasztok!

Ha esetleg most szeretnétek nyitni turit, felkínálom bezárt üzletem teljes berendezését(állványok, Jolly króm csöves rendszer, 2 baba és 3 felsőtest, egyedi eladópult, szálbelövő, pénztárgép) és kb. 400 kg-os krém-extra minőségű árukészletet. Nem meggazdagodni szeretnék belőle, így a beszerzési ár töredékéért átadnám, ne foglalja a helyet. :-)

2015. jún. 1. 20:29
Van kimondottan használtruhás fórum itt a Hoxán ott tudnak mindenben segíteni.
2015. jún. 1. 19:14

Sziasztok!

Turkáló nyitásában gondolkodom. Olvastam a Bumeráng Használtruha cég ad tanácsot új üzlet nyitásában ill. segít elindítani az üzletet. Ezzel kapcsolatban esetleg van valakinek tapasztalata?

Nagyon nagy segítség lenne, ha valaki aki az elmúlt pár hónapban nyitott üzletet leírná, hogy mekkora kezdőkészlettel indította el az üzletet és hogy mik a feltételei, hogy használtruha boltod legyen.Esetleg valaki tudna segíteni nagykereskedésekben, aki már bevált cég? Minden segítséget nagyon szépen köszönök.

16. konil
2011. jún. 20. 14:45

Sziasztok!

Mi is üzletnyitáson gondolkodunk. Segítenétek, hogy pontosan milyen papírokra lesz majd szkségünk, kb mennyi az átfutási idő, mennyi a min. kezdőtőke, stb...

Manka1974 végül nyitottál?

köszönöm, Ildikó

2011. febr. 19. 16:57

Sziasztok


engem s érdekelnének a részletek. Helyiség adott, mi kell ahoz hogy nyissak? Lehet olyat, hogy rokonomnak van üzletvezetői végzettsége, és én volnék az ügyvezető igazgató baba mellett tgyás-on majd gyeden gyesen? tehát valaki alkalmazott ülne a boltban, nem én. Én csak a ruhák beszerzését intézném... Na de honnan? légyszi ha tudtok írjatok infókat.


Köszi

14. Mona..
2010. okt. 17. 10:51

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ugye kg-ra veszed az árut, és ha én db-ra szeretném árulni, annak hogy megy az adózása?

Szeretnék még külföldről behozott lomot árúlni. Lom az idézőjelben mert nagyon szép, használható, működőképes dolgokról lenne szó / bútor, kisgépek, gyerekülés, játékok/. No de ezt ugye kint ugy szedik össze, hogy már ki rakták az utcára, szóval számlám nem lesz róla, akkor hogy árulhatom, vagy hogy árulják az ilyen dolgokat a használt áru kereskedők?

13. 2c2de63135 (válaszként erre: 11. - Manka1974)
2010. febr. 16. 22:49

a plázákban az akció szinte állandó, vagy szezon előtt, vagy szezon után, vagy épp mert a bolt x éves, vagy mert ünnep van, vagy csak "úgy", lépten nyomon azt olvasod hogy akció....

a helyedben nagyon meggondolnám, hogy a mai világban, amikor ugyebár válság van, az emberek sorra vesztik el az állásaikat, minden pénzt visszafognak, legfőképp a ruházkodásra(!) nem költenek, akkor ilyen boltot nyiss...hát nem tudom, de most biztos nem vágnék bele. aki meg "krém" árura vágy megteheti, hogy uatzik 60km-t a plázáig...szóval számold ki, naponta hány darabot kellene eladnod ahhoz, hogy mindent kifizess, tudj pénzt kivenni és még az árukészletet is "forgatni" kell(abba is vissza kell tenni a pénzt), ráadásul azt írtad kis helyen vagy, szerintem lehetetlen kitermeli(főleg kis helyen!!!) ennyi pénzt,

2010. febr. 16. 07:32

Bocs, még egy kérdés:

Mit jelent az, hogy krém áru?

Ez olyan groteszkül hangzik: valaki levetett göcéről beszélünk úgy, mintha az egy elit valami lenne...

11. manka1974 (válaszként erre: 8. - 2c2de63135)
2010. febr. 16. 05:56

Szia!


Biztosan igazad van, hisz a krém árut elég drágán lehet beszerezni. Ahol én szeretnék nyitni, ott egy vállfás turi van, a többibe csak túrni lehet, de ezeknek a színvonala katasztrófa. Én szeretek turiba járni, de ezekre a helyekre inkább nem.

A véleményedet köszönöm, elgondolkodtató, mert lehet, hogy a krém drágasága miatt érdemes megfontolni az 1. oszt. -ú árut is.


A plázákba olcsón csak leárazáskor tudsz venni 1000 ft-okért pólót (szerintem), mert amúgy a márkás cuccok több ezer forintba kerülnek.


Szerencsére ehhez a helyhez legközelebb 60 km-re van nagyobb pláza.

10. manka1974 (válaszként erre: 7. - 62cc0f78ae)
2010. febr. 16. 05:51

Szia!


Sok fórumot nézegettem én is ezzel kapcsolatosan és ha beírod a keresőbe, akkor sok hasznos infóhoz fogsz jutni.

9. manka1974 (válaszként erre: 6. - Mayalina)
2010. febr. 16. 05:50

Szia!


Használt ruhát kétféleképpen lehet beszerezni. Vagy itthon nagykereskedésbe vagy külföldről hozatod. Utóbbi egy picit olcsőbb,mert nem teszik rá a nagykerek a hasznot, de a hátránya, hogy nagy mennyiséget kell egyszerre rendelni (kb. 1000 kg, ugyanis így éri meg jobban).

8. 2c2de63135 (válaszként erre: 4. - Manka1974)
2010. febr. 15. 22:20

szerintem ma sok turkáló behal, lagalábbis a mi körynékünkön is, max fél évet vannak nyitva és rájönnek, hogy bukta...

főleg a "krém" minőséggel próbálkozók, mire kifizeti a bérleti díjat, a járulékot, netalán a saját fizetése mellett még egy alkalmazottat is kell fizetnie az árakat olyan magasan kell meghatározni, (hogy ezeket a dolgokat ki tudja termelni) hogy nem éri meg ott vásárolni, amikor bemész egy plázába és lassan 1000FT/db-ért új ruhát kapsz...(de 500-ért is!!) ezzel nem lehet versenyezni...

2010. febr. 15. 18:11
Ami engem érdekelne-hátha tudtok segíteni-hogy webáruház nyitásához mi kell?
2010. febr. 15. 17:57

Hello!

Hagy kérdezzem meg, hogy a használt ruhák beszerzése hogy történik?

(Nyugi, eszemben sincs nyitni, pusztán kíváncsi vagyok) :-)

5. Gaby76 (válaszként erre: 4. - Manka1974)
2010. febr. 15. 09:03

Sok sikert kívánok!

Én angol outlet ruhát árultam az interneten, egy szlovákiai Vatera jellegű oldalon, és saját webáruházam is volt. Átlagosan havi 1600-1700 euró körüli forgalmat bonyolítottam, aminek több mint a fele tiszta nyereség volt. (mellette másik vállakozásom is van) Nyárra már nem kerestem vele annyit, hogy megérje fenntartani a webáruházat, maradt a szlovák "Vatera". Persze ott is havi 20 eurot fizetni kell azért, hogy árulhassak. Idén januárban drámaian levittem az árakat, ez segít valamit, de a megélhetéshez sajnos kevés.

4. manka1974 (válaszként erre: 3. - Gaby76)
2010. febr. 15. 08:52

Kedves Gaby!


Remélem a héten aláírjuk a bérleti szerződést és március elején. Már minden elő van készítve, tehát kb. 7-10 nap szükséges a bolt kialakításához.


Ez egy 10-12 ezer fős kisváros a Dunántúlon. Több ilyen jellegű bolt van, de nem a legjobb minőségű ruhákat árulják és nem megy rosszul nekik.


manka

2010. febr. 15. 08:48
Szia Manka! Mikor szeretnéd megnyitni a boltot? Nálunk még mindig mennek tönkre a ruhaboltok (az enyém még tavaly nyárn tönkrement). 2011-ig biztosan nem fogom erőltetni az új beindítást. Igaz, nem használtat árultam, nálunk (Szlovákiában) nem vesznek az emberek használtruhát.
2010. febr. 15. 08:46

Szia Manka!


Jó a név, de én úgy emlékszem a renova név márt foglalt. Az nem jelenti azt némi változtatással ne tudnád használni.

2010. febr. 15. 08:34

Sziasztok!


Használtruha boltot szeretnék nyitni, főleg krém minőségű ruhákkal.

Kérlek benneteket, akinek van ismerete ill. tapasztalata, hogy milyen engedélyek szükségesek illetve mindenféle praktikus tanácsa van kérem ossza meg velem. Nagyon köszönöm!


Az üzlet nevének kiválasztásában nagy segítséget nyújtottatok, végül is a Ti szavazataitok alapján RENOVA lesz a neve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook