Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Automata mosógépet szeretnék vásárolni, de milyet?Tapasztalatok? fórum

Automata mosógépet szeretnék vásárolni, de milyet?Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2019. máj. 4. 14:41
A tapasztalatom azt mutatja ,hogy nem érdemes drága mosógépet venni.Persze a pénztárca terjedelme is fontos.De vettem én már márkás autómatamosógépet és semmivel sem tartott tovább ,mint a 40 eFt-al olcsóbb.
2019. máj. 4. 13:46

Sziasztok! Nem rég indítottam egy oldalt, ahol műszaki cikkekkel kapcsolatos bemutatókat és vásárlási tanácsadó cikkeket írok. Írtam egy bejegyzést a mosógép vásárlás témájában. Mivel témába vág, gondoltam megosztom veletek. Remélem, tartalmaz számotokra hasznos információkat.


A link: [link]

2019. márc. 26. 13:56
Szerbusztok. Általában a felültöltős a jobb. Az ablakosnál a gumiszáj, könnyebben kiszakadhat, és a mosódob is csak egyik oldalon van csapágyazva. Ha nem kell az agyoncsavart ruha, akkor 800-1000 fordulatnál ne legyen nagyobb a centrifuga fordulata. Hamar tönkremegy tőle a gép. A hagyományos 400-600 fordulatot illik használni. És ne olyat vegyél, ahol rengeteg a kijelző és a gombok, mert mind hibaforrás.
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Töprengő)
2019. febr. 26. 21:43

Nem lefestették, bevonták műanyaggal. Ahol az leválik vagy sérül, alatta a csupasz fém van.

Az én Fagoromon van kötötteknek is hideg , meg 30 fokos program.


Érdekes, lehet, hogy más a dob-mozgás? Nálam nem gabalyodik még a sál sem a pulcsiba.

2019. febr. 26. 21:39

Vagyis, ha vacakul festettékle, lényegtelen hol tartjuk.

De. A mosógép, vízzel érintkezik. És miért nem csipázza??

Azt kicsit zavar, nem tudom variálni, a hőfokot.

Pl miért nincs a rövid mosó progihoz, 60°c társítás....

a 30 percest alig használom.

Kötött ruhákhoz elmegy a 40°c max a felezőt is beprogramozom.

A kötött ruhákat, sálat, ruhamosózsákba teszem.

( én készítettem függöny anyagból, ami rirka szövésű ) Abba nem nyúlik meg.


Fehérnemüt is ilyenbe gyűjtöm. Fekete, nagyon sötéteket 1 zsákba.

Fehéret másikba. Tarkákat 1 harmadikba.

Nem gubancolódik mosásnál.

1 zsákot könnyebb kiszedni, mint amikor összegabajodik, és töbször kell lehajolni a gépbe. és ki is kell bontani...

2019. febr. 25. 21:43

Szeretett felültöltős Fagorom (állítható centri-fordulatszám, 30 perces mosás IS, vízhőmérséklet hideg-30 fok- 40 fok,-60 fok- 90 fok) itt-ott rozsdásodik, pedig nem a fürdőben van, hanem külön.

2011 óra van meg.

2019. febr. 25. 20:27

Újból írok.

Felültöltős volt, és van most is.

2017 tavasszal zan... ra esett a választás. 6 kg száraz ruha, felültöltős.

Fehérmosós lett, hisz új volt. Így 2 gép volt tavalyig... Öreg az olajos, vasporos melosruhás mosására lett használva.... így az ecetes mosást szinte elhagytam.

Lentebb írt gépet tavaly szedtük szét. Januárba kb. Motorikusan még működött volna. De hát rozsda rendesen beflamózta.

Úgy sikerült, a kiszanált gép helyére vettünk újat.

Az is 1 éves már... Ő a fehérmosós... Wörpl... A zan, lett a fekete mosógép.

Zan-i ajtaja mindig nyitva van, résnyire. mert megáll így. ( ha mos, akkor van csak csukva ;) ) Letakarva a kapcsolós rész, zuhanyzáskor ne kerüljön oda víz.

Tavaly vett gépet nem tudom állandóan nyitva hagyni. :( Mert az rugó mód teljesen felnyílik. így mosás után, pár órát van csak nyitva.

Le kellene törölnöm mindkettőt zuhanyzás után. de ez is kimarad...

Mert bizony ami víz rákerül, sajna nagy eséllyel kikezdi. :(


Frász akarna 2 gépet ebbe a kis fürdőbe. de így jó nekünk.

( sokat rágódtunk, legyen - e 2 gép? hogy fér el? én mondtam : hogy a kézmosó helyén esetleg. férjem jónak látta, így leszerelte, és ott van az 1ik gép )

De a koszos melos után, hiába mostam át ecetesen, sajna maradt benne kis vaspor. A többi ruhán észrevehető volt. Mintha ki se mostam volna. :(

Az állandó ecetezés se jó a gépnek. Külön mosom a cuccokat, alig eceteztem a gépeket. Pontosabban : öblítő helyett ecetet öntök a tartályba. Szerintem így is jó. a ruhának is.

Nincs ecetszaga száradás után a ruháknak.


Sokadik gépét készül venni, nézzen körül.

Inkább abba a boltba ahol megveszi majd. Sokat böngésztem a neten. Kinéztem 3 - at is legalább, ami jó lehet.

Persze az szinte nem volt. Újabb molyolás. hogy amit a boltba láttam, és mondtak az eladók arról, a gépről, akinek van, az mit ír róla.

Belegabalyodtam.

Ami tuti, nem használjuk a mostani gépeket 10 évig. Jó ha 5 évig fogjuk.


Lent említett gép : Wörp 2003 karácsonykor vettük. 2018 januárig működött.

23. 3d787b167a (válaszként erre: 6. - SF)
2016. jún. 17. 22:16
Dettó!:)
2016. jún. 17. 15:46

Többször szervízeltük mi. ( Whirlpoolt )

Most a Beko és az indesit a legolcsóbb előltöltős. ( Ha netán kell venni megnéztem ).

Mennyire koszosak a ruhák, naggyából színre válogatva, és nem beletaposva mosni vele. Mosószer se mindegy, na meg a megfelelő hőfok.

Ajtó nyitva maradjon száradni / szellőzni. Talán így a legolcsóbb is kibír jó pár évet.

Igazából mindegyik mosni fog.

21. töprengő (válaszként erre: 8. - Majome22)
2016. jún. 17. 15:39
Mienk is Whirlpool, felültöltős. 12 éves volt. Ma még működött ;)
2010. febr. 15. 22:39

Ismerősömék panziójában 3 Whirlpool felültöltős mosógép teljesít szolgálatot már 10 éve! Egyikkel sem volt eddig még semmi baj,pedig szinte egész nap megy valamelyik.

Egyébként nekem is ilyen gépem van,igaz már újabb fajta digis,lassan 5 éves. Szinte minden nap mosok vele,semmi baja,és egyáltalán nem rozsdásodik. Van rajta 30 perces gyorsprogram, külön állítható a vízhőmérséklet, centri ami szerintem nagyon fontos.De egyébként millió egy másik dolgot is tud. Szóval én nem bántam meg,most is ilyet vennék.

19. zena01 (válaszként erre: 18. - Csepagi87)
2010. febr. 15. 13:51
Egyetértek. Nekünk is mindig elromlik. A Whirpool hűtő is tönkrement 4 év alatt.
2010. febr. 15. 13:41
Nekem Whirpool van, de pff...Egy nagy sz...határ.Már kétszer lett cserélve benne szivattyú, elrozsdásodott a teteje.Nem valami jó a márka mosógépeknél!
17. jajaj
2010. febr. 15. 12:38
Nekem is whirpool van,de egyáltalán nem vagyok vele megelégedve.Többször kellett már szétszedni,és még rozsdásodik is.ÉN nem vennék mégegyszer.Anyukámnak zanussi van az nagyon jó.
2010. febr. 15. 11:50

Nem kell drága mosógépet venned!


Praktikusabb a felültöltős.... Legalább 800-as legyen a centri fordulat száma..... Ne legyen szines gumiból a dob védő burkolata.


Örülhetünk, ha két évig jól működik…drága az alkatrész hozzá......

15. nyta
2010. febr. 15. 09:00
én is mindenképpen Whirpoolt vennék és felültöltőset:)
14. krautmanno (válaszként erre: 12. - MMMaya)
2010. febr. 15. 07:37

Nekem is Whirpool felültöltösöm volt.Nemcsak a teteje rozsdásodott,de az oldala is.A végén már nagyon hangos volt.A fütőszál akkor került 7000 Ft-ba.Figyelni kellett,mert volt program,amit csak félig csinált.Volt,amikor el sem akart indulni.

Az elején nagyon szuper volt.Aztán...

2010. febr. 15. 05:53
Nekem Candy van, de nem vagyok megelégedve vele.
12. MMMaya
2010. febr. 15. 02:00

Szüleimnek van Whirpool mosogépe, felültöltős, igaz már 8 éves, de a teteje tiszta rozsda már :S Nagyon hangos és már 3x volt szerelőnél nagyobb baj miatt :(

Most indesitet vettek.

Anyósomnak Gorenje van, ő 3 éve nyüstöli, elégedett vele. (Annyit hozzáfűzök, hogy nála egy mosogép 1-2 év)

Nekünk egy régi hajdú van, ő már 22 éves :D Igaz bejárja az egész fürdőszobát egy mosás alkalmával, de tökéletesen mos. Idénre tervezünk egy újat beszerezni, a mostani lesz a tartalékos :)

11. 3b816157ed (válaszként erre: 9. - Pmjudit)
2010. febr. 15. 01:05

bakker de nagyon

neke is az van, de nagyon rozsdásodik

AZT NEGYÉL(EZT MÁR A TOPIK INDÍTÓNAK)

VAGY AEG VAGY BOSCH

ÉN MOSTMÁR CSAK EZEKET VESZEM, HA KELL VALAMI

2010. febr. 15. 00:41
Nekem Samsung Silver Nano van.SOkat tud,de egy nagyon fontos dolgot kifelejtettek belőle:azegyensúllyautomatikát.Ezért elmászik,és utálom.Ha sor kerülne egy új vásárlására,biztosan ez az elsődleges szempont lenne:van-e benne egyensúlyautomatika.A másik fontos szempont:A energiaosztály,és a gyorsmosás (30'-es)program.Az sem árt,ha állítható a centrufugaerősség és a vízhőmérséklet.Van olyan kényes anyag,ami nem mosható 30 foknál melegebbel,és nem ajánlott 1000-rel centrufugálni.Ezeknél még mosózsákot is használok,ill. kimélő mosószert.
2010. febr. 14. 21:51
Nekem egy bajom van az Indesittel, hogy rozsdásodik a külseje - lehet a belseje is. Egyébként szeretem, szépen mos, csak csúnya a rozsdás mosógép.
2010. febr. 14. 21:49
Nekünk a Whirlpool vált be, már vagy 10 éve nyűzzük a drágát:)
2010. febr. 14. 21:47

Indesitem még nem volt. A nyaralóba vettem egy LG-t. 6 kg ruhát lehet beletenni egyszerre, ez az egy pozitívuma van. Sok vizet zabál és a legrövidebb 40 fokos progi is több mint 70 perc. :(

Olyan hangos a centrifugája,hogy csak na.

Soha többet nem vennék. A násik "kedvencem" a háztartási gépekben az Elektrolux. Na az még egy nagy trágya!

Nekem Siemensem van,itthon szuper,szuper!Mindent tud, felső kategóriás (az ára is.) 6 éve

napi 3-4 adagot mosok vele, soha semmi baja nem volt még.

6. SF (válaszként erre: 3. - Gica6)
2010. febr. 14. 21:44
Én elöltöltős Indesitet vettem, és nagyon jó. Nem bántam meg. A felültöltősöket nem szeretem.
2010. febr. 14. 21:43

Whirlpool-om volt.Azt ne vegyél.Állandóan rossz volt.

Az anyósomtól megörököltük a Fagor mosógépet.Szinte mindennap megy.Kondenzátor baja volt csak.

2010. febr. 14. 21:41
Nekem van mindkét típus. Az Lg, 6 éves, és eddig semmi gond nem volt vele. Szépen mos, jól centrifugál. Az Indesit Moon is szupi, mert az ajtóba van építve a mosószeradagoló, így nem feketedik be, mint a többinél. Szépen mos ez is. Régebben Bosch gépem volt, 5 év alatt vége lett. Zanussim is volt, szárítós, én azt is szerettem. Jó nézelődést!
3. Gica6 (válaszként erre: 2. - SF)
2010. febr. 14. 21:41
épj be az Elekrolux oldalára és ott keresd az EWT 10420W felültöltős moosógépet. A Time manager kategóriában. Felültöltős, de meg fogsz lepődni. A mosószer adagoló praktikusságát vedd figyelembe. Olyan 100 e körül van az ára. Nekem is ilyen van 4 gyerekkel.
2. SF
2010. febr. 14. 21:34
Indesit, vagy LG. A mosógépszerelőnk ezt a két márkát ajánlotta.
2010. febr. 14. 21:28
Autómata mosógépet szeretnék vásárolni, de milyet?Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook