Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetnénk a szomszéd kutyááért? fórum

Mit tehetnénk a szomszéd kutyááért? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. 8264513f31 (válaszként erre: 51. - 1eb84e4bad)
2010. febr. 22. 23:58

Osztom a véleményt. Mentegetőzni lehet. Nem is akart segíteni, más rég lépett volna.


Részemről a téma lezárva, szánalmas emberek.

2010. febr. 22. 23:56

Isten jelet ad. Amiért nem segítettél, ő sem segít neked. Remélem érted.


Sajnálom, hogy ilyen önző, félénk emberek vannak. :(

2010. febr. 21. 10:00
Vagyis az a kutyus a téma felvetése óta (7 napja) továbbra is szenved. Akkor annyira nem érdekelhet téged sem a téma...
50. Molyka
2010. febr. 21. 00:00

Hajaj, micsoda dolgok bontakoztak itt ki.


A néni aranyoska, furcsa, és kicsit butuska is, naív. A lánya kekec, nem lakik itt, csak 2-3 naponta jön a nénihez.


A néni nyáron ad cseresznyét, málnát, a lánya múltkor közölte, hogy egy sor tégla a házunkból az övé, mert úgy lett elosztva annak idején a telek.


A néni a fiával élt tavalyig, de a fia meghalt. A fia anno mesélt nekünk, hogy a húga milyen, a saját anyját ki akarta használni és jelzálogot felvetetni vele, neki csak a pénz számít.


Nagyjából ilyenek, furcsák. Ezért írtam, hogy nem vagyok abban biztos, hogy jó ötlet egy állatorvost vagy bármi szervezetet rájuk szabadítani.

Még nem léptem, de már a családdal átbeszéltük a dolgokat, hogy és mint legyen, de dönteni nem döntöttünk mi legyen a megoldás.


Közben az én kutyusom is beteg lett, sok pénz ment el rá, így nagy hirtelen nem tudom azt mondani, hogy a szomszéd kutya műtétje egyszerű lenne a zsebünknek.

2010. febr. 17. 14:57

Aha, azért sért mert 59 éves vagy. Nem tehetek róla, hogy eljárt fölötted az idő. Fölöttem is elfog, és mindenki fölött. Hidd el, ha te egy rendes ember vagy, minden tiszteletem a tiéd. Azonban , ha kiírnád ide azt, hogy nem kell annak az élőlénynek segítség, téged is támadnálak, és nem érdekelne a korod.


Nem lehetnek az emberek ennyire önzőek. Nem mentség a kor.

48. 8264513f31 (válaszként erre: 46. - Vitamin51)
2010. febr. 17. 14:55

Én is leszek öreg, a nagyszüleim is azok. Meg is érdemlik a tiszteletet. De a hölgy megkapta a segítséget. A kérdező pedig azt írta, hogy harcba száll az emberekkel. Na ez aztán tiszteletet érdemlő öreg néni. Nálam az ilyen ember nem az.


A szüleimet pedig nem veheted a szádra. Remélem érthető voltam.

47. 8264513f31 (válaszként erre: 46. - Vitamin51)
2010. febr. 17. 14:52

Figyelj csak!!

Tökéletes nevelést kaptam, nyugodt lehetsz. Azt is elolvashatnád, hogy mit írnak arról a tündéri néniről. Kekeckedik a szomszéddal, mert felajánlotta a segítségét. Az sem felel meg. Nekem ne akart megmagyarázni, hogy az olyan ember, aki ezért harcol a szomszéddal, mert az segítséget nyújt, egy anyal. Nem kell a lakásbana tartani, nem arról van szó. Ha nincs tehetségem egy állat etetésére és ellátására, akkor nem tartok otton semmit. Csak azért , hogy házat őrizzen, nem kínozhatsz egy élőlényt sem.


Nem érdekel mit gondolsz. Minden tiszteletem az idős kedves embereké, de ez a leírtak alapján egy cseppet sem nevezhető rendes és kedves embernek.


Akkor miről beszélünk?

46. vitamin51 (válaszként erre: 42. - 8264513f31)
2010. febr. 17. 09:36

Kriszpy, milyen neveltetést kaptál Te? Elolvasod amiket írsz? "zeretem az ilyen vén hülyéket, rossz dög satöbbi szerintük az állat. Tisztelet a kivételnek.


Velem nem kekeckedne, kapna 2 olyan pofot, hogy rögtön megtanulná tisztelni az élőlényeket. És jogos is lenne. Vén hülye. Utálom az ilyen embereket. Akkor minek az állat?"


Nem gondolod, hogy iszonyatosan tiszteletlen ez az írás olyan valaki ellen akiről csak annyit tudsz, hogy idős és van egy beteg kutyája akivel szemben tehetetlen? Milyen lelkivilágod van neked? Semmi tiszteletet nem tanultál, nem tudod, hogy az öregek olyanok, mint a gyerekek? Nem tudod, hogy a Te szüleid is öregek, hogy Te is meg fogsz öregedni és ma még gőzöd sincs arról, hogy fogsz majd akkor viselkedni? Nem ijedsz meg attól amilyen véleménnyel vagy az idős emberekről? Miből gondolod, hogy nem szereti a kutyáját? Miért baj ha házőrzőnek tartja? Szerinted minden kutyát az ágyba kéne tenni asztalnál etetni, az öreg embereket pedig az udvarra hajtani? Már ne is haragudj, nem írtál ilyet, de amilyen stílusban írsz egy általad ismeretlen idős nőről egyszerűen vérlázító! Hozzáteszem, két kutyám és egy cicám van, akiket imádok, de egy biztos, az öregeket mindig is tiszteltem és ha úgy láttam, hogy gondjuk van, ha tehetetlenek akkor segítettem őket amennyire módomban állt. A fórum indító is segíteni akar, nem pedig sárba döngölni az idős nőt! Ahogy Te írsz egy Emberről miközben a kutyáját véded, egyszerűen Téged minősít! Szép az állatvédelem, és le a kalappal a fórum indítóról, hogy segíteni akar és remélem sikerül is neki, de ne felejtkezzünk el az emberekről sem, aki tehetetlen, még nem biztos, hogy ilyen gyalázatos gyűlölködést érdemel! Azt egy szóval nem írta a fórum indító, hogy kínoznák azt a szerencsétlen párát, nem tudja mit kezdjen vele, vagyis tehetetlen, segítségre szorul ő is, lehet, hogy pénze sincs, és mint Te is tudod, egy sima oltás is több ezer forint, fel lehet neki ajánlani a műtét árát és biztos örülni fog, ha megszabadítják a kutyáját a fájdalomtól! Ja, és azt a 2 pofont, amit az idős nőnek adnál, hajtsd be a szüleiden, mert gyermekkorodban elmulasztották megadni, hogy kis tiszteletet tanúsíts embertársaid iránt is az állatok tisztelete mellett!

45. 8264513f31 (válaszként erre: 44. - 89b99f816e)
2010. febr. 15. 07:29

Imádom, hogy vannak hozzád hasonló emberek. Sajnos még mindig kevesebb, mint a hülyékből, de terjed a dolog, végre kezdik észre venni, hogy más élőlény is létezik az önző személyükön kívül.


Kedves Kérdező!

Írd meg majd kérlek, hogy mi volt, de nagyon remélem nem hagyod a dolgot.

44. 89b99f816e (válaszként erre: 43. - 8264513f31)
2010. febr. 14. 22:06

Szívemből beszéltél :)


Nálunk ugyanilyen "sanyarú" sorsa van Lilinek, mint nálatok :)


Én is rohanok mindig vele dokihoz, ha bmi baja van, nekünk ő egy pici manó, akire vigyázni kell.


Most is ott horpaszt az apja mellett :))

43. 8264513f31 (válaszként erre: 41. - 89b99f816e)
2010. febr. 14. 21:58

Sajnos így van. Pedig az élőlény a leghűségesebb társ, olyan mint te vagy én, vagy bárki más, annyi különbséggel, hogy nem tud beszélni.

Bezzeg akkor jó az állat, amikor megvédi a gazdát, mert ő őszinte hűségből teszi.

Hol a hála?


Nálam a kiskutya a kanapén játszik, az ágyban alszik, bármit megveszek neki, és azonnal orvoshoz viszem, ha a legkisebb jelét látom annak, hogy kedvetlen. Mivel figyelek rá. Olyan, mintha a gyermekünk lenne. Ha megyek valahova, velem jön az autóval, és élvezi, mert jó élete van.


Gondolom ez a kutya is megkötve kint a kertben él. Istenem, szerencsétlen. :(


Bocsi a példámért, csak a különbség kedvéért.

2010. febr. 14. 21:52

Figyelj csak!

Azonnal látszik a magatartáson, ha valaki "háborúzni" készül. Na én ekkor közölném vele, hogy ha a kutyámnak baja esik, Ő lesz a következő áldozat a marha családjával együtt.


Azt hiszem a kérdésedre adtunk választ: azonnal állatorvosi segítség, a vén banyát meg tanítsd rendre, nehogy már. Ki Ő? Egy nagy nulla, állatkínzó. Még fel is jelenthetnéd kínzásért, ugyanis megtagadta a beteg állat orvosi ellátását, ezáltal fájdalmat okozva az élőlénynek. Magyarul: állatkínzás. 3 évig terjedő szabadságvesztés róható ki az elkövetőire. Eszköz van, hát élj vele!

41. 89b99f816e (válaszként erre: 40. - 8264513f31)
2010. febr. 14. 21:50

Házőrzőnek tartják ezek :(

Holott egy kutya mindig is több volt, és több is lesz annál..

2010. febr. 14. 21:47

zeretem az ilyen vén hülyéket, rossz dög satöbbi szerintük az állat. Tisztelet a kivételnek.


Velem nem kekeckedne, kapna 2 olyan pofot, hogy rögtön megtanulná tisztelni az élőlényeket. És jogos is lenne. Vén hülye. Utálom az ilyen embereket. Akkor minek az állat?

39. 1eb84e4bad (válaszként erre: 36. - 89b99f816e)
2010. febr. 14. 21:47
A kutya állapotának kimenetele végülis független attól, hogy a dokit ki hívta ki. tehát az illető lelkiismerete tiszta lehet, a szomszéd nő meg kit izgat????
38. 89b99f816e (válaszként erre: 35. - 8264513f31)
2010. febr. 14. 21:47

Én csak abból indulok ki, hogy milyen "kedves" emberek vannak..


De mondom, ettől függetlenül, ki kell hívni valakit, én sem hagynám úgy a kutyát.

2010. febr. 14. 21:46
egyetértek, én i már rég kihívtam volna valami segítséget, és a k. anyját az iylennek!!!
2010. febr. 14. 21:46

Tudnak azért az öreg nyanyók gonoszak lenni. Nem kell testi erő, elég ha valamit tesznek a kérdező kutyáival..


Tegyük fel, meghal a kutya műtét közben, altatásban stb...ha konkrétan tudja, h ő hívta ki az orvost, okolhatja őt is.. Más dolog, hogy nem foglalkoztak a kutya bajával.

2010. febr. 14. 21:44

Ne hülyéskedjetek már!!!

Most komolyan az a fő probléma, hogy jaj a szomszéd?? Van állatvédő egyesület, őket köteles beengedni. Kit érdekel a véleménye?


A kiskutya a lényeg, szenved!!!!!

2010. febr. 14. 21:42
harc? egy öreg néni meg a lánya??? nem komoly ellenfél...
2010. febr. 14. 21:42

Csak ne rajta bosszulják meg. Azt írta, harc lesz, mert olyanok...

Hát én félteném a kutyám..


Ettől függetlenül persze TENNI KELL valamit, nem lehet úgy hagyni az állatot.

2010. febr. 14. 21:42
persze, ha daganat, akkor nem.Nyilván attól függ, mit igényel szerencsétlen kutyus. :-(
2010. febr. 14. 21:41

Egy a lényeg. Ne halasztgasd!

Én már holnap orvost hívnék. Elmondanám a problémát és tessék, intézkedjen, amennyiben nem teszi, hívnám az állatvédőket, és elmondanám nekik is.


Én nem láttam még olyan állatorvost, aki ne segítene. Nálunk az állatorvosnak vagy 20 kutyája van, nem viccelek. Magához vette, akiket mások kidobtak. Elütötték, szilánkosra tört a kislába. Ő megműtette, rengeteg pénzébe került, de a kutyus jól van és nála van azóta is.

30. 89b99f816e (válaszként erre: 25. - 1eb84e4bad)
2010. febr. 14. 21:40
Nem hiszem, hogy egy műtétet ott helyben,a kertben végezne el a doki. Nem steril, ahogy írták, nincsenek eszközök, nincs megfelelő környezet. Meg azért, ha daganatról van szó, nem hiszem, hogy csak egy nyissz és kész..
29. 1eb84e4bad (válaszként erre: 28. - 89b99f816e)
2010. febr. 14. 21:39
ezért kell megemlíteni az állatvédőket is, ugyanabban a körben, mikor az orvost.
2010. febr. 14. 21:38

Kihívni az állatorvost könnyű, de ha nem engedi be a nő, mondván nincs pénze, meg nem ő hívta ki őket?

Még ha ki is fizetné a szomszéd, nem biztos, h beengedné őket.

A kutya gazdájával kéne beszélni. Be is lehetne jelenteni, persze, konkrétan nem tudná meg, hogy ki volt, de sejthetné, hiszen már egyszer meg lett kérdezve, mi van az állattal?

27. 8264513f31 (válaszként erre: 25. - 1eb84e4bad)
2010. febr. 14. 21:38
Csak nem túl steril a környezet.
2010. febr. 14. 21:36
Hogy lehetnek ilyen hülyék az emberek? Nekik mindegy, hogy elpusztul-e, egy vacakként néznek rá. Az ilyen idióta gazdát bitófára húznám.
25. 1eb84e4bad (válaszként erre: 23. - 89b99f816e)
2010. febr. 14. 21:35
de. leszedheti:-) simán elaltatja ott helyben is, ez nem akadály.
2010. febr. 14. 21:33

Figyelj, neked legfeljebb kellemetlen picit, de ne ezt figyeld, a kutyus sorsát tartsd szem előtt!

Segíts neki kérlek szépen!


Ha kihívod az orvost, az meglátja, majd Ő intézkedik, csak ennyit kell tenni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook