Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy segitenél? fórum

Hogy segitenél? (beszélgetős fórum)

13. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Hajni80)
2011. okt. 6. 14:37
Csak akkor kell beavatkozni masok dolgaiba , ha azt latjuk hogy Ök ezt , konkretan akarjak is ! Maskulönben lehet hogy a segitökeszseget tolakodasnak veszik.
2010. febr. 14. 21:28

Szerintem valami gond van a barátnőddel!

Nem értem ezt a sok magyarázkodást.. ..hogy mindenre talál kibúvót.

Legyél mellette és sokat beszélgessetek...érezze szeretedetet.

A szeretetnek gyógyereje van!!!

11. Hajni80 (válaszként erre: 10. - Tanbanya)
2010. febr. 14. 21:26
Sajnos sosem mennem el:-( Inkább reménykedik élete végéig.
10. tanbanya (válaszként erre: 9. - Hajni80)
2010. febr. 14. 17:04

Azt hiszem, erre mondják, hogy patthelyzet. Amíg érzelmileg nem kiegyensúlyozott valaki - márpedig egy évek óta reménytelen szerelem nem igazán tesz kiegyensúlyozottá - addig az egyéb gondok megoldása is sokkal nehezebb.

Szaksegítség?

9. Hajni80 (válaszként erre: 8. - Tanbanya)
2010. febr. 14. 16:23

Sajnos itt ez a baj, hogy hosszú távon nem tudok/tudunk neki segiteni, tanácsot adni.

A párkapcsolat sajnos nem járható út. Évek óta szerelmes valakibe, aki elkötelezte már magát. A barátnőm sajnos nem tud tovább lépni érzelmileg.

8. tanbanya (válaszként erre: 7. - Hajni80)
2010. febr. 14. 16:16

Kedves Hajni!

Aki kialakította megszokta - márpedig 6-7 év alatt alatt, 34 éves korára biztosan ez történt, a még oly nagyon szeretett szülőktől is - a külön élést, az meglehetősen ragaszkodni fog az önállósághoz, még akkor is, ha ennek feltételeit nagyon nehéz megteremtenie.

Személyes tapasztalatom ugyan nincs, de szeretteim közül szűkebb és tágabb családomon belül meglehetősen sokan küzdenek a multik, magáncégek általi fizikai és lelki kizsákmányolással. /Koromnál fogva tudom, hogy ez a szó valamikor kicsit más tartalmat takart, de sajnos, visszatérni látszik eredeti jelentéstartalma./

Ahogy írta, már így is a normál munkaidő másfélszeresét dolgozza, tehát ez tényleg nem járható út.

Mindenesetre tényleg szimpatikusak az előttem szólók ötletei, de azt hiszem, ez tul hosszú távon nem megoldás.

Stabil, biztos, párkapcsolat?

7. Hajni80 (válaszként erre: 6. - Tanbanya)
2010. febr. 14. 16:00

Kedves "tanbanya"!


Napi 10-12 órát dolgozik. Felvetődött Benne a másodállás gondolata, de sajnos mivel soha nem tudja, mikor ér haza, igy nehéz terveznie előre. Beszéltünk arról, hogy esetleg megkérdezi a főnökét, nem tudna-e valami plusz munkát adni Neki, ha már úgy is ott tölti az élete nagy részét. Azonban mint a legtöbb "maszek" cég, itt sem adnak több pénzt a több munkáért. Elvárják azt, alapból.

Szóba került a szobatárs gondolata is, azonban egy pici kis garzont bérel. A szüleitől azért költözött el, mert a szülővárosában nem volt elég munka, itt pedig akkor 6-7 évvel ezelőtt több lehetősége adódott.

Most költözzön haza újra?

6. tanbanya (válaszként erre: 1. - Hajni80)
2010. febr. 14. 15:48

Kedves Hajni!

Az emberek egy része természetes önérzetétől vezérelve nem fogad el segítséget másoktól, még akkor sem, ha ezt önzetlenül, szeretetből tennék, még kevésbé szánalomból. Ők azok, akik kérni végképp nem fognak.

Talán a legjárhatóbb út, ha beszél vele - hiszen nagyon jó barátnőjének tartja - , és közösen megtalálnák a helyzetből kivezető utat.

A konkrét helyzet ismerete nélkül nehéz ötletet adni, de elképzelhető, hogy egy plusz munka - ha ideje és egészsége engedi - megoldaná a problémát, és ennek megkeresésében segíteni nem jelent anyagi támogatást, és így könnyebben elfogadható.

5. Hajni80 (válaszként erre: 3. - 91675d4a35)
2010. febr. 14. 15:46
Nem is a gesztus, csak inkább az elkeseredettség, hogy 34 évesen az ember nme tud egyedül megállni a lábán, hiába dolgozik, mint a g..ü, mindig a szülőkre kell támaszkodni.
4. Hajni80 (válaszként erre: 2. - 91675d4a35)
2010. febr. 14. 15:45
Ez jó ötlet. Nemrég volt a szülinapja, akkor sajnos nem tudtam felköszönteni, de most terveztem, hogy viszek neki tortát, és majd valamit odacsempészek mellé. Megértem, hogy pénzt nem akar elfogadni, valószinüleg Én is ezt tenném a helyébe.
3. 91675d4a35 (válaszként erre: 1. - Hajni80)
2010. febr. 14. 15:44
Amúgy nagyon kedves gesztus! :))
2. 91675d4a35 (válaszként erre: 1. - Hajni80)
2010. febr. 14. 15:44
Névnapra, szülinapra, bármire, csak úgy látogatásra csempéssz neki, aminek örülne. Pl. kávé, finom kakaó, teafű, cukor, méz, egy kosárnyi gyümölcs. Mi ezt csináltuk hasonlóan ismerősnek. Sőt ha tudod, hívd el magadhoz teljes napra hétvégére, főzzetek közösen, és a maradékot, sütit pakold oda neki, hogy 1-2 napra ne kelljen kaját vennie, főznie. A szatyorba tehetsz ekkor is ezt-azt, amire tudod, hogy költene, de legalább nem kell vásárolnia (pl. gyümölcslé, vitamin, kávé, tea). Így szinte már csak az alap dolgokat (tej, liszt, cukor, kenyér) kell megvennie, és több marad a számlákra.
2010. febr. 14. 15:36

Van egy nagyon jó barátnőm, aki anyagi problémákkal küzd. Egyedül él, 34 éves, és nem tud kijönni a havi keresetéből. Szeretnék Neki segiteni, de sajnos nem fogad el pénzt. Arra gondoltam, hogy akkor bevásárolok Neki, azonban ezt is vissza utasitja. Te hogy segitenél a helyemben?

/ bocsánat, de nincs hosszú "i" betűm/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook