Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szegénység megöli a szerelmet? fórum

A szegénység megöli a szerelmet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
218. júliusi (válaszként erre: 213. - El gato en la luna)
2016. ápr. 22. 07:10

Hat ez nagyon szomorú...nem is volt ez akkor szerelem...


Mi se voltunk gazdagok sose,a seggunk alá se tettek a szülők semmit ...

Az anyagiakon erdekes,mi sose veszekedtunk,ami volt kevés mindig beosztottam..

De máson veszekedtunk azért a 29 év alatt...

217. ina87
2016. ápr. 21. 22:11
nem feltètlen öli meg de ami igaz az igaz sok pàrkapcsolat az anyagi vèget èr vèget habàr szerintem ha 2 ember fontos ès szereti egymàst annak nem lehetne heje a kapcsolatban persze van aki anyagias ès van aki az utolsot is elkölti ha kèt ilyen embert hozza össze a sors csak mèg nehezebb persze lehet vàktoztatni de nem biztos h sikerül.èn azt valom h 2ember dolgozon meg azèrt amit majd èvek multàn èlveznek tehàt a sajàt gyümölcsöt arasonak de ne azt amit inkàbb a szülök teremtenek meg mert hàt azt könnyü felèlni ès elkölteni na meg dobàlozni vele de ha 2ember egymàsèrt teszi azt jóban megfogjàk becsülni ès nincs az h ki mit hozzot a pàrkapcsolatba.
216. Aredhel
2016. ápr. 20. 10:50

Nem öli meg feltétlenül, csak megnehezíti. Mi is sok mindenről lemondunk és tény, hogy a veszekedéseink 90%-a a pénz miatt van. A párom ráadásul az a lusta típus, átlagnál jobban élő szülők gyermeke, sosem volt olyan, hogy valamiről le kellett mondani, nem is nagyon motiválták otthon, hogy próbáljon előre jutni az életben és ennek én szívom az eredményét. Mert bizony lusta és nehezen változtat.


Pedig nem arról van szó, hogy nem akar többet, csak nehezen veszi rá magát pl. a tanulásra. Rengeteg vitánk volt emiatt, sokszor mondtam neki, hogy nem tudok rá felnézni, ha nem látom, hogy törekedne a jobbra, egyszer-kétszer tényleg ott tartottam, hogy én ezt nem csinálom tovább, nekem olyan férfi kell, akin látom a motivációt. Aztán idővel ő is rájött, hogy az életben bizony tenni kell a dolgokért (velem költözött először össze, szóval ilyen szempontból még nem sokat látott az életből előtte), erőt vett magán és ma már az az első, ha hazaért, hogy leül tanulni, hogy jobb végzettsége legyen. Egyébként vannak tervei, álmai, nem céltalan, minden álma egy vállalkozás, csak tény, hogy nem rendelkezünk elég tőkével hozzá.


Szóval, ha elég erős a kapcsolatotok és mindkét fél tesz azért, hogy előre jussatok, akkor simán túlélheti a kapcsolat, sőt én azt érzem, hogy jobban összekovácsolt bennünket. Ha csak úszkáltok a pocsolyában, jobb kilátások és tettvágy nélkül, akkor nem fog menni.

2016. ápr. 15. 07:23
meg ám
2016. ápr. 15. 06:44
Sajnos nagy az esély!!
2016. ápr. 15. 00:14
Ha nem elég erős a szerelem, akkor megölheti. A miénket megölte. Nagyon kevés jövedelmem volt, jobban fizető munkát nem találtam és a férjem ezt nem tolerálta. Azt mondta, ha gazdag lennék, el sem engedne, de így, hogy szegény vagyok, inkább költözzek el.
2016. ápr. 15. 00:11
Nem a gazdagság számít!
211. o.andi
2016. ápr. 14. 23:10
mindenképpen
2013. ápr. 19. 07:14
lehet,hogy egyeseknek,de nem minden esetben igy igaz,en a legszegenyebb pasival voltam a legboldogabb.
2013. márc. 17. 09:50

Ha nincs fejlődés, és törekvés arra, hogy kimásszanak a szegénységből, akkor megöli.

Éhes gyomorral nehéz romantikázni.

2013. márc. 17. 09:40
igen
2013. márc. 17. 07:17
Egyébként meg tökmindegy kinek mennyi pénze van, ha jól megvagytok. Gazdag és szegény között ugyanúgy találunk nagyképű majmot, mint rendes pasit.
2013. márc. 17. 07:15
Attól függ, mennyire erős a szerelem.Olvastalak benneteket, Drágakő pl. azt írja, tönkreteszi, mert náluk a másik mindig kölcsönkéregetett és elvesztette a tekintélyét. Szerintem aki szerelmes, az nem megy kunyerálni a másikhoz, legalábbis tudja hol a határ. Illetve ha ő annyira szerelmes volt, nem nézte volna le ezért a másikat. Nálunk volt kemény fél év, amikor nagyon csórók voltunk. Igaz, sokkal feszültebb volt a hangulat, persze nem ért fülig a szánk mikor nem tudtuk miből fizetünk számlákat. DE én hiszem, hogy ha szeretitek egymást, minden jóra fordul. Nem baszogtatni kell a másikat, hanem összefogni és együtt kitalálni valamit.
2013. márc. 17. 05:15
NEM!inkább szegényen és boldogan mint gazdagon és boldogtalanul !
2013. márc. 17. 01:12
nem en eltem nagyon gazdag.meg aztan nagyon szegeny pasival is es a szegennyel voltam legboldogabb holott mikor nagyon gazdag pasival eltem nekem is volt boven penzem szoval nem a penzre utaztam,hidd el a szemely tud boldogga tenni ahogy szeret teged,ahogy banik veled es nem pedig a penz.gondolj csak azokra akik gazdagok es megis boldogtalanok,,mert a penz nem boldogit,de egy szereto tars igen.
203. o.andi
2012. dec. 11. 22:38
mindenképpen persze...:)sóherságba kinek van kedve szerelmesnek lenni???
2011. nov. 28. 21:49
Szerintem megöli.Vagy tényleg nagy próbára teszi.Egyszer ismertem egy fiatal pasit,fiatal kora ellenére kb.20milliós adóssága volt.Eleinte azt mondtam,hogy a pénz nem számít.De aztán amikor már én adtam neki kaját,és semmit nem változtatott a helyzetén,állandóan csak kölcsönkéregetett,elvesztette előttem a tekintélyét.Azért van egy bizonyos határ.Más agyatlansága miatt nem szeretnék szar helyzetbe kerülni.De van másik példa is:gazdag pasi mellett se lennék szívesen.Mert sok olyan van,aki ezt érezteti is,esetleg alázza a nőt.Sok ilyen sztorit hallottam.Ez se az én asztalom.Elvileg jobb ha nagyjából egyenlő kaliberű emberkék jönnek össze.
201. o.andi
2011. nov. 28. 19:34

igen igy van...megöli....szegénység az szerelem egyik fö gyilkosa...

szerintem!!

2011. nov. 27. 07:46
a szerelem legyőzi a szegénységet is ....ha visszatekintek ezt tapasztalat mondatja sok sok esetben velem
199. Timky
2011. nov. 26. 19:31
Az én párom is hasonló,semmi céltudatosság nincs benne! Az az életszemlélet,hogy a férfi a családfenntartó,ilyen számára nem létezik! A kaja meglegyen,+ a cigi,másra nincsen szükséglete! De szerintem számít az is,hogy miféle családból származik,és milyen családképet hoz otthonról.Amit otthon elcsesztek azt,már vissza nem csinálja senki!!Jobb szerintem minél előbb lezárni ezeket a döcögő kapcsolatokat!
198. spinneli (válaszként erre: 1. - Cinka)
2011. nov. 22. 19:01

Engem befolyásolt, nem is igazán az akkori anyagi szint, amikor találkoztunk, hanem a várható anyagi szint, amit a jövendőbeli tud biztosítani (természetesen az én keresetem mellett.)

Ez utóbbiban nemcsak a végzettség volt benne, hanem az életrevalóság tettrekészség...én nem tudnék megelégedni egy olyan férjjel, akinak elég egy közalkalmazotti fizetés és slussz, eléldegélünk.

197. Timky
2011. nov. 22. 18:51
Sajnos igen!A szerelem elszáll a szegénység marad!!
196. Applelány (válaszként erre: 194. - 8ba72a47ac)
2010. nov. 24. 09:28

Szia!

Szerintem teljesen igazad van.Én más okból kifolyógag tapasztalom a házassgomban ugyanezt a hozzáállást,és hát bizony elgondolkodtatja az embert...Amúgy én is úgy gondolom,ha nem egyformák az igények,hosszútávon biztos megöli:-(((

195. 274c9996b8 (válaszként erre: 194. - 8ba72a47ac)
2010. nov. 23. 18:35
Bocsi en ezt szurtem le az irasodbol....
194. 8ba72a47ac (válaszként erre: 190. - 274c9996b8)
2010. nov. 22. 17:25
Hát,ha nem szeretném akkor nem lennék vele még mindíg.Amúgy meg akkor ez rá is igaz ennyi erővel.Mert ezen az alapon akkor rá is mondhatjuk,hogy nem fogad el olyannak amilyen vagyok...Megaztán az milyen már,hogy valaki közli,egy házasságban,hogy nekem így is jó,hogy neked nem az meg le van sz..-va??!!(ok konkrétan ezt így nem mondja,de így viselkedik)
2010. nov. 21. 19:53
Többnyire.
192. o.andi
2010. nov. 21. 19:45
biztos vagyok benne...:(
191. kiváncsifáni (válaszként erre: 188. - 8ba72a47ac)
2010. nov. 21. 17:47

Sajnállak!

Változtass!

190. 274c9996b8 (válaszként erre: 186. - 8ba72a47ac)
2010. nov. 21. 16:59

Igen az igaz , nagy szerelem valoban legyöz mindent , de ez nagyon ritka !

Az irasodbol itelve Te nem szereted a ferjedet , mert nem tudod öt elfogadni olyannak amilyen.....

189. 9bbc382386 (válaszként erre: 188. - 8ba72a47ac)
2010. nov. 21. 15:43

Borzasztó!nem tudnám ezt csinálni :(

Nagyon sajnálom,és a magad érdekében el kell menj,inkább lakj anyudnál.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook