Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásváráslás banki kölcsönnel... fórum

Lakásváráslás banki kölcsönnel... (beszélgetős fórum)


1 2
35. mmanoka (válaszként erre: 31. - Szecsilla)
2008. nov. 18. 11:42
Valóban szerencsétek volt. Egy jól megválasztott hitelügyintéző aranyat ér sajnos erre csak most jöttem rá. Azt hittük a miénk megfelelő lesz megbízhatónak tűnt és most itt tartunk. Több mint egy hónapja aláírtuk az adásvételi szerződést amit később módosítani kellett és beadta a bankba a papírokat majd 3 hét ideg után közli,hogy nem kajuk meg a hitelt hiába van 50% önerőnk meg minden happy meg hogy a bank tárt karokkal fogad de mégsem kell a pénzünk így mehetünk másik bankba beadni a papírt egy másik ügyintézővel akiben csak reménykedni tudunk ,hogy jól végzi a dolgát. Muszály ügyintéző mert napközben dolgozunk párom és én is illetve Ők mármint a hiteltanácsadók azért vannak, hogy segítsenek olyanaoknak mint mi akik nem járatosak a bankok világában.
34. fef600b7b6 (válaszként erre: 27. - Juddyt)
2008. szept. 3. 14:12
Csak jegybanki alapkamatot tesznek rá (ami nem sok), ez tuti, mert mi tavaly intéztük a kölcsönt, fizettük az illetéket stb.
2008. szept. 3. 13:59
igy vettük mi is a 4 szobás tömbházlakásunkat. Januárra lejár a banki hitel Hála Istennek...
2008. szept. 3. 13:37

Sziasztok!


Mi most gindolkodunk házvásárláson. Holnap megyek megbeszélésre egy hiteltanácsadóhoz.

De van diákhitelünk. AZ mennyiben befolyásolja, hogy megkajuk e a lakáshitelt vagy sem?

És a másik. Ha gyeden vagyok, lehet adóstárs, ha közös lesz a tulajdon? CSak mert van aki azt mondja igen, van aki azt mondja nem.

Köszi a segítséget!

2008. szept. 2. 10:48
Hát akkor nekünk nagy szerencsénk volt. Egy olyan hitelügyintézőhöz fordultunk, aki kb az országban a 10ik helyen áll, töb bankkal van kapcsolatban, és semmit nem kell fizetni neki, mert ő a banktól kap jutalékot. a bankos csaj is kiválóan értette a dolgát, soha egy fél mondatnyi félretájékoztatást nem kaptunk. a mi dolgunk csak annyi volt, hogy beszerezni azokat a papírokat amiket ők nem tudtak(munkahely stb), aláirni ügyvédnél + közjegyzőnél. Fizetni a banknak nem kellett, mert akkor akció volt. Nagyon gyorsan ment minden, szerencsénk volt
2008. szept. 2. 08:24
Mi is lakásvásárlás közepén vagyunk.Már egy kisseb vagyont kifizettünk és nmég nincs vége.Mostanába kéne menni közjegyzőhöz meg a bankba is kell befizetnünk majd 200 000Ft.Igaz lassan kimerül a kölcségvetésünk.
29. petrikek (válaszként erre: 27. - Juddyt)
2008. jan. 18. 16:13
Remélem nem. Még nem kaptuk meg az illetékkiszabást...
2007. nov. 9. 20:00
Sziasztok,mi is most vettünk lakást,kb.15%-át fizettük le a többi kölcsön,egy ingatlanra terhelve .Én nem panaszkodhatom,kb.egy-másfélhó leforgása alatt,elintéződőtt minden.A bankos nő nagyon segítőkész volt,pedig nekem a számba kell rágni mindent de tényleg nem volt egy nagy dolog.Csak a plussz fizetnivaló 220 000Ft már nem tetszett annyira:(
27. Juddyt
2007. nov. 9. 18:55
Ha adnak részletfizetési engedélyt akkor nem tesznek rá jó magas kamatot?
2007. nov. 4. 17:32
Szerintem a sok plusz költség a felháborító. Miből gondolják, hogy van ebben a zsebemben 10 ezer abban 20 ezer? Mi most vettünk fel hitelt amit két ingatlanra terheltettünk. Csak a földhivatalban majdnem 50 ezer forintot hagytam ott. Meg az ügyvéd, meg a közjegyző meg a hitelfolyósítási díj meg mit tudom én mi. A vagyonszerzési illetékbe bele se merek gondolni. Ha nem adnak részletfizetésre engedélyt, akkor szívás lesz...
2007. jún. 25. 19:26
Hát eléggé macerás. Nekünk hála istennek összejött az önerő 35% ami megvolt, így gond nélkül megkaptuk a hitelt. Igaz hogy közvetítőhöz fordultunk, de azért mert ismerős volt, nagyon régóta. És még mind a mai napig (most a szocpol miatt) segítenek ahol kell :)
24. skaleo
2007. jún. 18. 21:47
Nekem is sikerült a hitelt elintézni, igaz jelzálog hitellel, és az OTP-nél. Elég korrektek voltak. /végén volt egy csavar de sikerüllt belöle jól kijönni/
23. KIRA7
2007. jún. 6. 17:55

Ami a reklámokban van az csak egy jó marketingfogás.Szerintetek kaphat valaki 20 millió forintot önerő vagy fedezet nélkül?Nem!Sajnos a legtöbb ember azzal megy be a bankba,hogy Ő ezt hallotta-meg azt mondták a tévében.

Nem értem az embereket.

2007. máj. 24. 04:47
Szerintem nagyon körülményes,és ha az embernek nincs önerője,vagy ingatlan fedezet a háttérben,akkor eléggé macerás.
21. Juddyt (válaszként erre: 19. - Enikö)
2007. máj. 9. 15:18
Végre egy pozitiv vélemény!!! Örülök neki!!!
20. Juddyt (válaszként erre: 18. - Badonyimariaeva)
2007. máj. 9. 15:17

A gyerekek megkapták végre, de még egy utolsó bakit mindig csináltak. Az ő számlájukra utalta a bank a pénzt, holott a vevő számlájára kellett volna.

Szóval mi minden menetben kifogtunk valami késleltető hibát!

19. enikö
2007. máj. 8. 20:16

...hát nekünk sikerült hála Istennek elég könnyen megkapni a hitelt....de ehez,egy jóó tanácsadó is hozzájárult...

:)))

2007. máj. 8. 16:26

Nem csak ti fogtátok ki...

A reklámokban olyan jól hangzik amit mondanak a valóságban nem így van.Nagyon hosszadalmas,és lehet,hogy elutasítják.

17. Juddyt (válaszként erre: 16. - 0b099f6590)
2007. máj. 8. 15:30
Sajna nagyon körülményes a hitelhez jutás:-(, és ha valakinek nincs önerő akkor nem is tudom milyen megoldást tud találni ilyen esetben.
16. 0b099f6590 (válaszként erre: 14. - Erikpipi)
2007. máj. 8. 10:06

Hát igen a közalkalmazottak a jó adósok!

Bár ott sincs rá garancia, hogy nem billentik fenéken egyik napról a másikra!

Én csak azt nem értem, hogy folyamatosan küldözgetik a hitelkártya igénylő lapokat, meg folyószámlahitel igényléseket. Ahhoz jó adós vagyok?

De hogy 1 milliót felvegyek házfelujitásra, arra már nem vagyok jó adós?

15. erikpipi (válaszként erre: 8. - 831ad879a7)
2007. máj. 8. 10:03
Ja, semmiféle hitelünk nem volt, sőt előtte fizettünk vissza egyet idő előtt. Lehet, hogy az sem jó.
14. erikpipi (válaszként erre: 8. - 831ad879a7)
2007. máj. 8. 10:00

Ha jól emlékszem az volt a papíron, hogy nem stabil a cég.xy-óta működik stabilan, nyereségesen stb.(le sem írom mivel foglalkozunk mert, így felismerhető lennék,működés alapján) Szerintem inkább, még mindig az számít, hol dolgozik az ember. Ezt a nő meg is mondta: BT? hát az nem stabil. Egy bankos mesélte amikor hitelt kínáltan kicsit később (akkor már nem kellett), hogy egy barátja hatalmas hitelt kapott, (ha jól emlékszem egy hatalmas számítástechnikai cég fejlesztője volt), éptkezett. Majd egyik napról a másikra elküldték, mert leépítés volt a cégnél. Bukta a házat, mindenét mert nem talált munkát elég hamar:(. Azért megkérdeztük,ki a jó adó? Hát a közalkalmazott, volt a válasz. Szerinted ma mi a biztos egy ember életében? Szerintem semmi, tehát így gondolkodni egy banknak, hogy BT, az nem komoly, meg stabil, nagyfokú tudatlanságra vall.Egyébként a bank neve R-el kezdődik.....

üdv

13. 0b099f6590 (válaszként erre: 12. - 831ad879a7)
2007. máj. 7. 11:45

Hát bizony nem!

Én meg nem igazán kapok kölcsönt, mert egy kerestből nevelem a fiamat, és mindehol azt mondják, hogy ez kevés.

Szóval bezárul az ördögi kör.

2007. máj. 7. 11:24

62 éves, csak 2 évre vehetné fel a hitelt, aminek igy 50ezer/ hó lenne a havi törlesztőrészlete kb, és ez nem fér bele a 92 ezres nyúgdíjába sajnos, + megélhetés.

A legrosszabb eset, ha ingatlanvásárlásnál bevonnak + ingatlant, mert ilyenkor mindkét ingatlanra azt az összeget terhelik, amennyit felvettek, és ilyenkor sajna el van vágva az út mindenféle továbblépésre. Sajnos semmilyen javaslatom nincs, ha csak az nem, hogy kiváltjátok az öcséd hitelét, és felvesztek egy nagyobb összeget, de ennek akkora költsége van, hogy az 1 misinek elmenne a fele, valamint gondolom ilyen szinten a tesóddal sem szeretnél közösködni.

11. 0b099f6590 (válaszként erre: 10. - 831ad879a7)
2007. máj. 7. 11:13

92 eFt. a nyugdija és 62 éves.

Ingatlanfedezetes azért nem jó szerintem, mert tavaly az öcsémék házvásárláshoz vettek fel hitelt, az anyuék házára terhelték a jelzálogot.

10. 831ad879a7 (válaszként erre: 9. - 0b099f6590)
2007. máj. 7. 11:10

Szia!

Személyi kölcsönre nem sok esélyetek van. Mennyi apukád nyugdíja? És hány éves? Ingatlanfedezetes hitel nem lenne megoldhatóbb? Sokkal egyszerübb, és biztosabb, és akár jövedelemigazolás nélkül is feltudnátok venni.

2007. máj. 7. 11:03

Szia Zsanett.

Mi jövőre szeretnénk felvenni kölcsönt házfelujitásra /személyi kölcsön/ a fater nevére, mert neki viszonylag jó nyugdija van.

Szerinted mennyi esélyünk van 1 millára, nyugdijassal?

8. 831ad879a7 (válaszként erre: 7. - Erikpipi)
2007. máj. 7. 10:55
Szia! Sajnos a személyi hiteleket elég sűrün viszzautasítják, 10ből 2 ha megfelel a banki elvárásoknak. Ha van már valamiféle hiteletek, 98%ban nem kaptok személyi kölcsönt. Ez való igaz, nagy összeghez, ami mögött ingatlanfedezet áll sokkal könnyebb hozzájutni, mint egy személyi kölcsönhöz, de gondold végig, amögött csak a munkaviszonyod áll fedezetként, ami a mai világba bármikor megszünhet.
2007. máj. 7. 09:49
Mi egy ingatlanközvetítőhöz fordultunk, nála volt a laskás eladásra kínálva, ő intézte a hitelt. Beadta helyettünk a papírokat, és kb. 3 hét múlva felvettük a nem kis összeget. Sajnos a közvetítőkről nem jó tapasztalatunk van. Többet kértek, mint az ingatlanos, legalább 30 féle hitelt kínáltak és 1 nek sem feleltünk meg. Azért jó sok pénzünkbe került, a papírok megszerzése. Személlyi kölcsönnél, ugyan ezt tapasztaltuk. Beszereztük az apehes papírokat, meg amit még kért a nő, majd egyszerűen visszautasítottak, hogy nem vagyunk jók hitelre.Itt pot. 500 ezer ft-lett volna, a bank meg 10 mill. felüli hitelt adott, nagyon jó kamatra.
6. Krisztinke (válaszként erre: 3. - 831ad879a7)
2007. máj. 7. 09:22

Kedves zsanett32,


minden elismerésem a tied. 14 bank termékeid ajánlod! Felteszem, az általad ajánlott bankok összes termékét ajánlod, és mindegyiket pontosan tudod, hogy melyik miért lehet jó választás. Ha csak bankonként 4 (ennél gyakran több van) alap lakáshitelterméket számolok, az 56 hitelfajta. És Te állandóan képben vagy, hogy melyiken milyen változtatást hajtott végre a bank... Hát nem semmi. Becsüllek érte.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook