Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincferdülésre jó az úszás? fórum

Gerincferdülésre jó az úszás? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 19. 07:45
igen kivalo.
20. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - TSydy)
2010. febr. 22. 10:29

Elég szomorú, hogy ilyen embereket beengednek ezekre a helyekre!

Az én gyerekeimmel sem szerettették meg a vizet annak idején az úszóoktatók.

Pedig belőlünk élnek, talán nem kéne hagyni, hogy ezt megtehessék.

Nincs ellenőrzés...

19. TSydy (válaszként erre: 17. - F64f0d9a69)
2010. febr. 18. 23:43

Nekem mondod? Annó mikor nekem kiderült 3 hónapot voltam gerincszanatóriumban Budakeszin. Ott a napi 2 gyógytornán azt is megtanították, hogy majd otthon minden nap milyen gyakorlatokat kell végezni. Hááát mondom utána a suliban az osztálytársaimat kiröhögtem.

Az úszás is ugye a gyógytorna része, feltéve ha van a környéken uszoda.....Nálunk volt tanuszoda. Na ott törten össze az orromat, hogy azóta is csúnya, mert a kőbunkó úszóedző akinek a gyógytornázókat kellett volna segítenie ott állt a derékig érő víz szélénél és ordított, hogy aki nem bukfenccel fordul az még úszhat 10 hosszt. Hát nekem nem sikerült....De akkor voltam ott utoljára. Sajnos állítólag ez a pali még elég sokáig ott dolgozott és segített jópár emberrel rajtam kívül megutáltatni a vizet.

18. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 5. - 71cb5a3af6)
2010. febr. 18. 13:40
Ha már nagyon előrehaladott akkor semmi.A műtét teszi helyre
17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 15. - TSydy)
2010. febr. 18. 13:34

Szerintem sem lehet mindenkin segíteni ezzel, de akinek igen az már jó, viszont jó tanácsot adhat.

Nekem is megmutatta, milyen gyakorlatokat kell végezni, ha azt akarom, hogy az eredmény tartós maradjon. Az izmokat kell megerősíteni és sokat javul tőle az állapot.

2010. febr. 18. 00:08

Nekem is anno minimális "gerincferdülést" állapítottak meg. Gyógytornára és úszásra kellett (volna) járni.

Sztem az úszás bármely formája jót tesz a gerincnek/testnek!

15. TSydy (válaszként erre: 14. - F64f0d9a69)
2010. febr. 17. 23:31
Tudod az a baj, hogy akinek már a fűző kell, annál a csontkovács már édeskevés. Sajnos ő sem tudja azt helyretenni...:(
2010. febr. 16. 08:27

Az úszás nagyon jó, de a gerincferdülésen nem segít.

Ortopéd orvos mondta.

Nekem csontkovács tette helyre.

Mindenképpen a hátizmokat kell megerősíteni.

2010. febr. 14. 16:49

Köszi a fáradozást!

Bevallja a lányom, hogy érzi, hogy úszás után "jobban tartja magát", viszont csak a gimiből jár tornaóra keretében, itthonról nem hajlandó.

Tehát a rendszeres, kitartó, célirányos "edzést" nem tartja be. Nem tudom, hány 15 éves fejével lehet beszélni.

12. KGyula (válaszként erre: 11. - Spatifillum)
2010. febr. 14. 11:24

Az úszókesztyű iszonyatosan erősít! Ha háton vagy "gyorsban" úszol, a gerinc mentén végigvonuló izmokat igencsak karbantartja. Arról nem beszélve, ha leveszed a kesztyűt, szinte nem is érzed a víz ellenállását, aztán mégis mész, mint a rakéta!


Délután keresek az úszókesztyűről fényképet, de nehéz lesz, mert a másik gépen van, az pedig igencsak döglődik.

11. spatifillum (válaszként erre: 10. - KGyula)
2010. febr. 14. 10:52
Memutattam a lányomnak a hsz-ed....hallani sem akar efféle segédeszközről...ő is fűzőt hord:(
10. KGyula (válaszként erre: 9. - TSydy)
2010. febr. 14. 10:47

Kiegészítésképpen: úszás közben használj úszókesztyűt! Ne tenyérellenállást, hanem olyan kesztyűt, ami az úszósapkához hasonlóan szilikongumiból készült és az ujjak között úszóhártya van. Majd' minden nagyobb sportboltban kapható, de az V. kerület, Kecskemét utcaiban biztos (én is ott vásároltam).


Meg fogsz lepődni! Többszörös Balaton- és öbölátúszóként újból megismerkedtem az izomlázzal. Ilyet - úszás miatt - emberemlékezet óta nem tapasztaltam.

2010. febr. 13. 22:57

Szia! Jó az úszás, sőt a gyógytorna kiegészítője. Nem akarok gonoszkodni, DE tornából én is fel voltam mentve azt' a gyógytornán a kezünkbe nyomták a 3 kilós medicinlabdát, hogy futás körbe....Egy idő után én is ugyanúgy tornáztam a suliban a többiekkel - persze a gerincet rongáló ugrálásokat, kézenállásokat kihagytam - és röhögtem a többieken akik nem bírták a strapát...ennyit a tornából felmentésre.

Téged pedig nem szeretnélek elkeseríteni, de a gerincednek az úszás csak szintentartásként lesz megfelelő, javulni már nem fog....tudod ez tapasztalat, nekem 3 évig kellett a fűzőt hordani és ebből 1 évig napi 24 órát. Nem igazán értem a napi 4 órát, szerintem az édeskevés ahhoz, hogy a gerinc a helyes tartásba rögzüljön. Ezen már a Te korodban csak a műtét segítene, azt pedig ne akard. Talán egyéni gyógytornász még talán tudna rajta egy ici-picit javítani, de tökéletes már sosem lesz. Egyébként nyugi, az a lényeg ezentúl, hogy a hátizmaid erősek maradjanak, mert ezek támasztják a ferde gerincet, így kicsi az esélye pl. a gerincsérvnek. Én simán kihordtam egy majd 4 kilós gyerkőcöt, de a szülésnél már probléma volt - a dokinőm szerint is - hogy valószínűleg mivel a gerincem ferde, így a medencém is deformálódott és nem fért ki. De ennyi legyen a legkevesebb.

2010. febr. 13. 16:42
Későn vették észre,naponta tornásztam,4 órát kellett fűzőt hordanom
2010. febr. 13. 16:39

Igen az úszás majdnem minden mozgásszervi betegségre ajánlott. Gerincproblémákra leginkább a gyorsúszás és a hátúszás javasolt. A mellúszás és az úgynevezett pillangózás azért nem annyira hatásos, mert ilyenkor kifeszül a gerinc és ez nem használ.


Tizennégy éves korod óta gerincferdülésed van? Sem gyógytorna, sem fűző nem segített? Hát... Nem akarok gonoszkodni, de hány alkalommal jártál gyógytornára? Heti hány alkalommal és alkalmanként mennyi ideig viselted a fűzőt?


Ha bővebben érdekel a dolog, írj privát üzenetet. Feleségem gyógytornász.

2010. febr. 13. 16:35

Annak idején akik tesiórán felmentettek voltak....(sokaan pont gerincferdülés miatt) uszodába jártak.

Tehát szerintem jót tesz. Azért sztem érdemes előtte gyógytornásztól segítséget kérni, hogy mi az a mennyiség ami nem terheli nagyon.

2010. febr. 13. 16:34
Milyen úszásnem illetve vízben végezhető gyakorlatok ajánlottak?
2010. febr. 13. 16:32
nekem is volt, az atlétikát javasolták, segített is,mert megerősítette a gerinctartó izmokat! A lúdtalpam sem gágog már!
2010. febr. 13. 16:30
Persze! Nekem az ortopédián mindig ezt mondták, hogy ússzak sokat...
2010. febr. 13. 16:30

Igen.

Állítólag a lovaglás is jó.

2010. febr. 13. 16:29
14 éves koromban gerincferdülést állapítottak meg nálam az orvosok,azóta már eltelt 5 év,a gyógytorna és a fűző sem segített.Mit kéne még kipróbálnom?Úszás fog segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook