Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hétköznapi hősök, a mentősök! fórum

Hétköznapi hősök, a mentősök! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hétköznapi hősök, a mentősök!

2010. júl. 7. 10:50
sziasztok!!!Én is nagyon nagyon sokat köszönhetek a mentősöknek:)Nekem sajnos nem tudják megállapítani hogy mi a bajjom...:(de a mentősök nagyon profin csinálják a dolgukat:)engem 240 km-en keresztül lélegeztettek az úton:)és nem tették le anyu szerint soha azt a lélegeztetőt rólam !Mivel tudták hogy ez megmenti az életemet:)Annyira jól esett amikor anyu ezt elmesélte:)Ezért minden tiszteletem a mentősöknek!!!!!!!!!!!!!!!!!Am nagyon jó ez a fórum:D
2010. márc. 31. 09:12

gratulálok ehhez a nagyon jó riporthoz!!! Köszönjük az smerősödnek, hogy elmesélte ezt neked/nekünk.

Nekem is vannak ismerőseim akik mentősök, de ők nem szeretnek erről beszélni.

M

2010. márc. 14. 16:14
De ha beteg vagy a férjed melleted van!
17. f2ee98befc (válaszként erre: 16. - 5776ca0007)
2010. márc. 14. 15:24
nekem a férjem mentős, a fiam pedig mentőhelikopter pilóta szeretne lenni. :o)
2010. márc. 14. 14:06
Az biztos hogy hősök a mentősök!Az én fiam általános iskolás kora ota mentös akart lenni!Talán azért is mivel, epilepsziás vagyok és mindig látta mikor rosszul voltam.De az oszt.fönöke nem ajánlotta az eü. szakközépisk.mert nem foglya birni.Behivott vagy 3-szor más iskolát nézzek a gyereknek de ki álltam a fiam mellett és be irattam eü szakközépbe.Azota elvégezte az iskolát elhelyezkedett mentöszakápolónak. Föiskolát is végzett és most mentötiszt.De sajnos ha kell mégsincs a közelben,mivel Pesten dolgozik,én pedig 50km-re lakom Pestől!
2010. márc. 8. 15:06
EZ SZÉP
2010. febr. 17. 09:25
Igen nagyon is egyetértek ezzel a főcimmel hétköznapi hősök, a mentősök és a tüzoltók is, mert mindkét foglalkozás életek mentésével foglalkozik. Munkájukat igenis odaadással végzik és megérdemelnek több figyelmet és megbecsülést csak sajnos ebben az országban semmibe veszik, főleg kormányunk, mert ők értelmes, sőt hasznos tevékenységet és feladatot látnak el nap, mint nap és nem beszélve az állandó veszéllyel, aminek folytán állandóan találkoznak. Életmentő érdemrendet érdemelnének és fizetésemelést, hiszen keményen megdolgoznak érte. Embereket gyógyitanak és mentenek meg. Üdv.Ágnes
2010. febr. 15. 13:44

Az én családom szemében is hősők a mentősők,(koraszülés)az unokám születésénél úgy küzdöttek,hogy nem mehet el amikor még nem is élt,20 percig küzdöttek a pici életéért és 5x élesztették ujra mire felértek vele Bp-re.De amikor találkoztunk véletlen az utcán a mentőssel első kérdése,hogy van a kicsi,és ő mondta sajnálja,hogy csak ennyit tehettek érte.És ami nagyon jól esett nekem 1 forintot nem fogadtak el,pedig sokan mondják,hogy mennyire a pénzért csinálják de ez nem igaz.

Ma már egészséges kisfiú és semmi nem maradt neki vissza,pedig semmi jóval nem biztattak bennünket az orvosok.


Minden tiszteletem az ővék amiért olyan oda adóan végzik a munkájukat,minimális fizettség fejében,csak azért mert ezt a munkát szivből végzik.Köszönet érte.

2010. febr. 14. 09:44
Igazából szerintem nem szakmától,hanem személyiségtől függ. Van olyan postás akí átveri az embereket,kevesebb nyugdíjat ad stb. Szerencsére én a mentősőknek sokat köszönhetek,és szerintem ezzel nem vagyok egyedül...
11. Panni58 (válaszként erre: 10. - Negedi19)
2010. febr. 14. 08:32

Nem hiszem, hogy ez lenne az általános...

Apukámat, anyósomat is sokszor vitték, sem én nem tapasztaltam ilyet, sem ők nem mondtak ilyet soha.

2010. febr. 14. 05:39
De van a mentôknek egy másik oldala is:( Idôs, tehetetlen betegeket, rángatnak, ordítoznak velük. Nap mint nap látom. Csak egy kis odafigyelés kéne.....
2010. febr. 13. 21:32

Egyetértek a címmel, hétköznapi hősök a mentősök. A figyelmetlenségből(?) szirénázó mentőt, tűzoltót, rendőrséget el nem engedő autósokon, vezetőkön kívül van még egy kategória: a gyalogosok!!!

Hihetetlenkedve néztem múltkor, hogy szó szerint leállt a közlekedés, mert jött egy mentőautó, a gyalogosok meg mentek át a zebrán, mint ha mi se történne!!! A mentős meg megállt, szirénázva, villogóval a tetején. Teljesen kiakadtam.


Egyszer az életemben már hozzám is hívtak ki mentőt, aki bevitt kórházba, utána küldtem egy levelet az örsükre, hogy milyen szuper emberek voltak. Visszaírtak, hogy jutalomban részesítették őket :-DD. A kórháznak nem írtam köszönő levelet, mert az rémálom volt. Orvosilag, nővérileg, mindenhogy. A fődoki bejött a szobámba, hogy a mentősök érdeklődtek utánam, hogy jobban lettem-e!!!!


Hétfőn a Heim Pál kórházban volt dolgom a fiammal. Épp indult ki a gyerek rohamkocsi. A gyomrom összeszorult...


Egyik rokonom is mentőzött. Nem orvosként, hanem sofőrként, majd idősebb korában diszpécserként. Tőle hallottam, hogy vannak emberek akik azzal szórakoznak, hogy felhívják a mentőt, bemondanak címet, meg hogy mi a panasz stb... Kiment a mentő, és kiderült, hogy nincs ilyen utca, házszám, vagy épp senki se beteg... No comment. Az idő alatt meg lehet hogy valaki életét veszti, vagy végleges károsodása lesz...

2010. febr. 13. 21:06

Én még a kollégiumban ismertem meg a mentősök életét. A karácsony a legrosszabb (volt hogy egy nap 4 akasztáshoz mentek ki)... Olyan durva dolgokat meséltek nekem,hogy én egytől is "beroncsiztam" volna (ahogy egyik mentős szobatársam mondta) egy életre. De valami viszi őket előre. Hihetetlenek. Ja, és az ő rémtörténeteik miatt az első dolgom,ha beszállok egy kocsiba, a biztonsági öv. Az pedig természetesen alap,hogy elengedem a mentőautót.

Minden tiszteletem az Ővék!

2010. febr. 13. 20:20

Minden elismerésem és hálám a mentősöké!

Nekik köszönhetjük, hogy a férjem él, és egészséges egy 8 évvel ezelőtti infarktus után, ami olyan helyen történt, aminek még címe sincs, csak helyrajzi száma... Ott helyben látták el egy rohamkocsival, és csak akkor indultak vele kórházba, amikor már stabil volt. Velünk, hozzátartozókkal is sokkal emerségesebben viselkedtek, mint sok kórházi orvos...

Örökké hálás leszek minden mentősnek.

6. misz
2010. febr. 13. 20:04

Szia!

Nagyon jó, hogy megírtad ezt a cikket. Ha már csak 1 emberrel több lesz, aki elengedi a szirénázó mentőautót, már megérte.

Nem értem, miért nem jut az embereknek eszébe, hogy lehet, egyszer az ő szerettük segítségére kell majd sietni. Akkor se engednék el?


Tényleg minden tiszteletem az övék. :)


Valamikor régen én is mentős szerettem volna lenni, de akkor lányoknak csak az orvosi egyetemen vezetett oda az út. Azt pedig nem mertem bevállalni. :(

Nem baj, tanító néninek se rossz lenni. :) És ha az anyagiakat nézzük, pont az a kategória.

2010. febr. 13. 19:10

Szia!


Nagyon jó a cikk!Végre valaki leírja min mennek keresztül a mentősök.Nagyon elszomorít az, hogy az autósok és a közlekedésben résztvevő többi jármű nem áll félre ha egy mentő menne el mellettük.A fizetésről annyit, hogy a lépviselő uraknak kellene ott fent 90-100 ezer forintért dolgozni és az Ő fizetésüket pedig az egészségügyben dolgozóknak adni.

4. 2ef29f8a82 (válaszként erre: 2. - E28ddc7c9b)
2010. febr. 13. 17:03

Igen, ebben igazad van. A drága "vezetőinket" kellene "éhbérért" dolgoztatni.

Nekem van néhány mentős ismerősöm, belelátok-már amennyire- a munkájukba, és mondom, bátyám is nekik köszönheti az életüket. Nekem enyni ppen elég volt:)

2010. febr. 13. 16:40

szia


nagyon jó lett a cikk.

ismerös a dolog én is sokakat ismerek a pesti rohamosok között hozzánk is járnak a tüzoltó utcai klinikára.

igen nem egy nem két ember több másodállást is végez(főnix gyerekügyelet,mentöhelikopter,vagy még OMSZ-ozik.)

elég szomorú hogy életünk rövid idejében ennyit kell dolgoznunk a megélhetésért és a munka szeretete miatt tartanak ki ezek az emberek.

hálásak lehetünk nekik.

az én álmom ,az egyik hogy cherny mentözzek:P

2010. febr. 13. 16:38

Minden tiszteletem a mentősöké, amit látnak, amilyen lelki teher az amikor nem tudnak segíteni. Nem irígylem őket.

De csókoltatom a "magyaregészségügyet"!

Városunkban van mentő, de nincs mentőorvos. Uram bocsá ha valaki infarktust kap, vagy bármilyen sűrgős ellátásra szorulna akkor a menet: házi orvos (ha rendelési ideje van, ha nincs akkor maszek /5.000,- Ft/, aki ki hívhatja, írhatja a mentőt. Este hat után viszonylag egyszerűbbnek tűnik a dolog. Ügyelet /15-20 perc + 5-6 idegroham után valaki tévedésből felveszi a telefont/ a doki hamar kiér egy-másfélóra, plussz egy leba.....ás, miért nem szóltál hamarabb.

Ettől kezdve tényleg "pörög" a dolog a mentő 10-15 perc múlva ott van.

A munkahelyemtől kb.20 m-re van a mentőhelikopter leszálló hely, az iroda ablakából látom. Leszáll a helikopter. Szirénázva jön a mentő. Elviszi a dokit. Kb. 20-30 perc múlva vissza jön a mentő, szerencsés esetben beteggel, addig a helikopter ott áll.

Tudom a fentiek nem a mentősök hibái nem ők tehetnek ezekről a rendeletekről.

Tényleg minden tiszteletem az övék, mert nem lehet könnyen elviselni amikor egy roncsá tört autóból kivett gyerkőcön, vagy bárkin nem tudnak segíteni, és mind ezt szinte "aprópénzért".

Én a képviselő "uraknak titulált akárkiket" beállítanám egy hónapra, hogy azért az éhbérért amit megállapítottak az eü dolgozóknak, rendőröknek, tűzoltóknak csinálják végig. Dolgozzanak, viseljék el nem csak a fizikai, hanem a lelki terhet is havi nettó 90-100 ezer forintért.

2010. febr. 13. 16:03
Ezt a riportot az elmúlt héten készítettem. Kedves barátom segítségemre volt, és elmesélte, hogy hogyan is néz ki az élete, milyen feladatot kell ellátnia nap mint nap egy mentőt vezető szakápolónak. Gondoltam megosztom veletek is, kedves Hoxázók, mert a mentősök igenis Hősök! Életeket mentenek. A bátyám nekik köszönheti, hogy túlélt egy nagyon súlyos autó balesetet. közel 10 éve már, hogy egy fának csapódott az autó, és tényleg millimétereken, és a gyors segítségen múlt az élete. Hónapokig feküdt az intenzíven, sok-sok műtéten van túl, és sajnos a mai napig megérzi a baleset következményét: akkor elrepedtek a bordái, sérült a gerince, szilánkosra tört a lába és a karja. De a lényeg, felépült, és köztünk van. Én életem végéig hálás leszek érte!

Ugrás a teljes írásra: Hétköznapi hősök, a mentősök!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook