Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Unokahugomnál anorexiára gyanakszom, kihez forduljak, ki segíthet? fórum

Unokahugomnál anorexiára gyanakszom, kihez forduljak, ki segíthet? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Szöszykeh (válaszként erre: 35. - Aicha80)
2010. máj. 23. 20:48
Hidd el, ha nem is érzed úgy, RENGETEGET számít......
31. Szöszykeh (válaszként erre: 32. - Aicha80)
2010. máj. 12. 14:53

tökéletesen csináltad, mást nemigen tehetsz, mint éreztetni vele, hogy mellette állsz.. ilyenkor ez a legfontosabb.

a mákra nem nagyon tudok mit mondani, csak azt, hogy van, hogy azért, hogy elmúljon az éhsége rágcsál valamit, aminek mégsem rágóíze van

2010. ápr. 28. 16:01
Sziasztok! Most keveredtem ide. Én is hasonló cipőbe kerültem. Unokahúgom másfél éve még nőies volt, de egyáltalán nem duci vagy kövér, hogy fogynia kellett volna. Akkoriban ritkán találkoztam vele, mert ők vidéken laknak. Mikor januárban megláttam, alig ismertem rá, nagyon lefogyott. Azóta az élet úgy hozta, hogy hétközben nálam lakik. Ma reggel észrevettem egy zacskót az előszobában és belekukkantottam. A tegnap esti pogácsája és a briósok megrágva voltak beleköpve. Ezt már hallottam a nővéremtől régebben, hogy ezt csinálja, de nem tudtam elhinni. Na most már hiszem. Aggódok érte, mert már az egészségével is vannak gondok. Tervezem, hogy ha ma hazajön leülök vele beszélgetni. Mit mondhatnék neki, hogy ne érezze bántásnak semmiképp. Segíteni szeretnék neki, mig pszichológust is ismerek, ha elfogadja a segítséget.
2009. márc. 14. 11:33

:) Örülök hogy jobb kedved van :)

És igazad van, nem szabad elfeledkezni a jó dolgokról.

Jó orvos lesz belőled, tudod milyen nehéz a gyógyulás és a betegség.

És meg is fogunk gyógyulni :) Hiszen már csak pár lépcsőfok van hátra, és feljutunk :) ( képletesen XD)

És onnantól kezdve mi nyertünk, és a mi kezünkben van a sorsunk, mi írányítjuk az életünket :)

Hogy mi leszek.. :)

Pszihológus vagy ujságíró :)

Beszélngetni, és megmenteni, persze előbb magunkat :)

Pusz

28. browning (válaszként erre: 27. - B0bdc28e7e)
2009. márc. 13. 21:30

hali:)

naplót már írtam tavaly,mikor az egész kezdődött xD...elolvasták-.-" sohatöbbet...najóh...lehet h majd egyszer...

megmutatom:) már csak a barátok miatt is!sőtt kb csak miattuk...(meg Tesókám miatt^^:D) szépazélet,csak ha valami rossz történik,akkor az ember automatikusan elfeledkezik a sok szép kis apróságról amit addig észrevett,és rögtön a rosszak jutbnak csak eszébe :s

megcsináljuk,mert ügyik vagyunk és szüksége van ránk a világnak!;) ha ezt túléljük akk sokkal toleránsabbak leszünk felnőtt korunkban.mert h soha nem felejtem el,amiket éreztem eddig,az 100%!! orvosn leszek,és segíteni fogok mindenkinek, és... szóval tényleg meg kell csinálni a gyógyulást!!;)

te mileszel ha nagyleszel?:P

sok terv,sok álom.mindet megvalósítjuk!!!:))

27. b0bdc28e7e (válaszként erre: 26. - Browning)
2009. márc. 9. 16:48

Hy!!

Figyu!

Tegyük fel hogy már túl vagy rajta és nem tom 20 éves vagy, van egy barátod és ujj baráti köröd meg munkád. Milyen lesz hogy a kezeden ott vannak azok a karcolások. Ha haragszol anyudra, akkor már épp ezért ne tedd!!!

Mutasd meg neki hogy igenis képes vagy rá!!

De nem vagy egyedül, viszont én nem kérem hogy hívjon pszihológust XD

Anyum már le se sz.r.. akkor se szól semmit ha egész nap csak egy teát iszok.

DE!!: a barátaim

a tanárok

az apukám

Értük érdemes meggyógyulni nem?

Nem hiszem hogy apu sokáig húzza már :(

Ezért kell meggyógyulnom, nem hlahat meg abban a hitben hogy nem gyógyultam meg :(

Látnia kell :(

Pussz neked!

És tarts ki, ez az időszak csak egy része az életeddnek, ( lehet hogy a legnehezebb)

és amint meggyógyulsz vége, ne bélyegezd meg vele magad, inkább írj naplót (na jó ez rossz vicc volt)

Pusszy

26. browning (válaszként erre: 25. - Mmirci)
2009. márc. 8. 21:48

sziaa

hát.miután hetek óta szét van vagdosva a kezem-elég feltűnően(tényleg nem direkt,csak nincs aza karkötő amivel el bírtam volna takarni-.-")-így megszólal anya: "na nem hagyod abba,akkor tényleg nincs más választásom,el kell vigyelek a pszihológushoz.de nincs sok kedvem hozzá,én is beteg vagyok-fáj a torka,valszleg candidás,most jöttek rá kb fél év után...-miért kell ezt?,most komolyan így mennyek el veled?hát jó.ha mégegyszer meglátom,akkor elmegyünk.bár jobb helyre is lehetne tenni azta havi 20ezer forintot.te is tudod"--hátjóvanbazz.gratulálokneki.elérte amit akart. barátnőmék ott tartanak,h nem vt jobb ötletük,csak akkor szólnak hozzám,hogyha eszek,és nincs szarrávágva a kezem.látni az 100 h nem fogja.biztosítom.ha ekkora gondot okozok azzal h +csinálom a problémát és feleslegesen dobjuk ki a pénzt" hát jó.próbálom még egyedül.egy ideig.aztán majd sztem úgyis megint bírom kb egy hónapig,aztán már totál kiakadok,nem bírok magammal és csinálok gy csodás dekorációt^^ már próbáltam.

bírom mikor megkérdezik h de miért csináltaaaad?"-nem gondolják h már mondtam vna,ha merném,meg nem dokival akarok róla beszélni?!most komolyan :'D annyira röhej XD am meg akk olyanom van. nem írom jobban kifejezni.abbana percben soknak tűnik a világ,nincs jobb ötletem.ennyi.kész.utána nem bánom meg?!de-aért ágyok dokira-.-" értelem :D nem??:D

szerinted/szerintetek mit csináljak?? "elkéreckedjek" mégis a dokihoz?o.o nemudom már...

ezek a jó "énnem akarok beleszólni...de..."-szövegek olyan jók...nem?olyan "bíztatóak"!:Dna nem nyavajgok,most épp jó a kedvem ^.^ épp...(xd)

pussz és köszi az aggódást, és bocsi a sok navajgásért :s...-.-" nincs sok hely,ahol lehet...

25. mmirci (válaszként erre: 23. - Browning)
2009. febr. 24. 08:09
browing! ez komoly? mondtad anyukádnak keressen orvost és nem tette meg? szoktatok beszélgetni? úgy mindenféléről, suli, fiúk stb.?nálam is nagy gondok voltak, de én (anya vagyok) rájöttem és talán sikerült helyrehozni. Picit eltávolodtam a lányomtól én is, kevesebbet beszéltünk, aztán egy idő után állandóan a számítógép előtt ült és agresszív lett. aztán egy véletlen alkalmával elszólta magát, hogy szokta hánytatni magát. Én úgy éreztem itt a vég, mit rontottam el? és szépen elkeztem lassan visszanyerni a bizalmát, nagyon lassan, de láttam, hogy jól esik neki a sok beszélgetés, kérdezgettem és ő mesélt. Ennek 2-3 hete, talán most mondhatom, hogy kibeszélte a problémáit és talán meggyógyult. De résen vagyok állandóan figyelem, és segítek neki, hogy mit egyen és miből csak keveset. Látom jól esik neki a törődés. browing ez hiányzik neked is? a megértés? Anyák! vigyázzatok nagyon a lányaitokra, hiszen azért szültük őket, hogy boldogságunk legyen. és ez csak akkor lehet, hogyha ők is és mi is boldogok vagyunk. browing tarts ki kérlek, gondolj arra, hogy te ha anya lennél mit változtatnál meg a szüleidhez képest. talán mondd is el nekik. lehet, hogy az anyukád nem is tudja milyen nagy a baj. Kérlek majd válaszolj, ha tudok segítek,
2009. febr. 12. 15:45

Szerintem azért csak érdekli anyukádat. Mégis a lánya vagy.

Apukáddal jobban vagy?

23. browning (válaszként erre: 22. - B0bdc28e7e)
2009. febr. 11. 15:48

igazad van Every!:)

én is utálom ezt a bekategorizálást-.-"(pszihoduma...)

mindenkinek van rá oka.sokan ezért,sokan azért...ez vanXD...

anya sztem le se szarja mivan...mondom neki h DOKII!(pszihológus)-hívjamárföl vagy valami...hát már kb 2.hónapja cseszik rá.akk énmeg cseszek enniXDennyiiiiii... --,

ja!zöldtea4evörXD (L)

2009. febr. 9. 15:33

Hagyuk már ezt a maximalista dolgot, meg bizonyítás!!

Hagy mondjak valamit!

Bárki lehet anorexiás.. bárki, maximalista vagy ügyes okos bárki!!!

Vagy bosszúból (szülők, suli,stb)

Vagy szépségből

Megfdelelésből vagy csupán valami olyan dologért amit elég nehéz feldolgozni

mondjuk hopgy leukémiás az apád, vagy hogy elváltak a szüleid és egyedül vagy.

Szóval nem kell ez a felszínes duma.

Ezt írják a magazinokban meg a rovatokban de egy anorexiás lehet kedves gonosz aki csupán azért csinálja hogy aggódjanak érte (POWERPUFFANO)

Vagy aki csak azt mondja az is lehet az!!! (Wanarexia)

2009. jan. 18. 13:35
Szerintm is a szüleivel kell megbeszélni
2009. jan. 18. 08:26

Gondolom, elég jártasak vagytok a témában, és nem mondok újdonságot azzal, hogy a legtöbb anorexiás eleve maximalista, szeretné az élete minden területét kontroll alatt tartani... csak mert valamelyikőtök írta, hogy a nővére is beteg volt, pedig milyen jó eredményei voltak az iskolában, versenyeket nyert stb.

Browning, szerintem tényleg jobb lenne, ha azt, amit itt leírtál, meg tudnád osztani a szüleidel, mert számomra úgy tűnik, hogy nálad ez az egész a bizonyítási vágy miatt alakulhatott ki, az pedig attól lehet, h úgy érzed nem ismernek el. de lehet, hogy rosszul látom, ez is csak egy vélemény :) Viszont már az is több mint elég a kezdéshez, hogy ilyen reálisan látod a dolgokat, és ahogy olvasom, másoknak nagyon jó tanácsokat adsz; már csak annyi kéne, hogy ezeket te is megfogadd :)) Valamilyen szinten tudom, miről beszélek, mert egy időben anyum nálam is kezdődő anorexiát ,,diagnosztizált", bár szerintem egyszerűen csak túlságosan is belejöttem a fogyózásba (norbi ápdéjt :p). Olyan nálam nem volt, hogy abszolút nem ettem volna, a hányástól meg irtózom (azon kívül, hogy az elveimbe ütközik az, hogy magamat hánytassam...). (Csak a menzeszemmel volt probléma, ami eleve kissé rendszertelen, de ekkor 3-4 hónapra teljesen kimaradt. azért én is megijedtem, de rendesen :S). Azóta igyekszem kevesebbet filozofálni a kajáláson (itt a lényeg) és nem bűntudatot érezni, ha többet eszem, mint kéne. Elvégre sportolok (szobabicikli x), ilyenkor picit többet tekerek de nem sokkal, mert fogyni már nem (nagyon :P) szeretnék. Elnézek egyes vészesen sovány embereket a környezetemben, és mindig eszembe jut, hogy na köszi, ebből azért nem kérek. Befolyásolható vagyok, nyilvánvaló, hogy vmilyen szinten meg szeretnék felelni a korideálnak, de nem éri meg, hogy az ember emiatt (minden szinten) tönkretegye magát :S

Ennyit erről (és elnézést, kicsit sok lett belőlem... x).

2008. okt. 19. 22:09
:)) majd szüetben...most is pl nem bírtam már megtanulni a föcit...ezvan.majd lesz vmi.most asszem gyümölcsnapot fogok tartani!olyan jól esne már:) pux
18. filmes
2008. okt. 18. 21:14
túlterheled magad, vagypedig túlterhelnek. lazítani kéne.
2008. okt. 17. 10:56

Szorítunk érted Browning!

Nekik pedig tudniuk kell a vívódásaidról.

Egyszer el kell mondanod,valóban!Próbáld meg! Kérlek!

Addig is küldök neked egy nagy-nagy ölelést!!!!

2008. okt. 16. 19:04

Hajrá browning!

Ha ezeket elmondanád a szüleidnek? Vagy leírnád egy levélben? Kiakadnának, biztos, de vhonnan el kell indulni.


A nővérem volt anorexiás. Jó középiskola, jó eredmények, versenyhelyezések.

Aztán vhogy csak járt pszichológushoz, de nem tom a részleteket, mert én csak a duci hugica voltam.

A gyógyulást neki egy autóbaleset jelentette 19 éves korában, amikor eltörte mindkét lábát és két hónapig ágyban volt, ágytál, műtétek. Akkor sok dolog megváltozott benne, mit miért, hogyan.

2008. okt. 16. 16:21
hát visszatértem:)és vannak napok mikor (szerintem) normális(abban) eszem de van mikor nincs gusztusom az evéshez...pl ma:s 2picuri savanyú alma,1 bögre 3in1 kávé xP meg egy pici szelet sajt...de ma lesz még edzésem(úszás) utána biztosan eszem majd valamit.a srác pedig tényleg segít.egy angyal.megígértem neki,hogy nem vagdosok és nehezen de megcsináltam. am oké. tényleg van olyan hogy csak akkor jön rá az ember h mibaja ha el akarják rángatni a dokihoz...az a leges legrosszabb, hogy harcol bennem valami.a józan ész és 'ana'.egyik felem gyógyulni akar,boldoggá tenni a családomat. a másik le akar fogyni megint.már 50kg vok(vagy 49) de ez sok(163cm-hez...) és am a szüleim nem tudják a vívódásaimat,a hánytatást(amit már szerencsére nem csinálok).de látják,hogy van amikor eszem vana mikor alig-alig...de a szeretetük elég (lenne) ahoz hogy megnyugodjak!IGENIS ELÉG LENNE!attól borulok ki,hogy mindig piszkálnak!mindennel!!a tanulással(pedig az ország egyik legjobb sulijába járok és jók az eredményeim is!),a különórákkal,a rendrakással...de SOHA nem képesek arra h megöleljenek és adjanak egy puszit és azt mondják h ügyes vagy,szépen rajzolsz,nem rossz az a 4es matekból(!!)nekem soha nincs igazam.csak a tanároknak ez rohadtul idegesítő...:(...ennyit erről.bocsi am h mindig okoskodom:) mennem kell tanulni-.-"irodalom versenyre pályázatot kell írnom!...hello köszi az aggódást:)
14. filmes (válaszként erre: 11. - Browning)
2008. szept. 17. 20:27
A szeretethez nem csak az tartozik hozzá, hogy békénhagyom, meg nemerőltetem meg ilyenek. A szeretethez az is hozzátartozik, hogy aggódom, meg bánt ha nem tudom a baját, főleg ha titkolja. Légyszives fogadd el a segítséget, mert önmagad nem biztos hogy kijössz belőle. Az embernek vannak jó, meg vannak rossz titkai. A jó titok nem is igazán az, csak valami emlék meg melegség. Ez viszont pusztitó, rossz titok. Nem akarom az észt osztani, mert nem voltam ilyen dalban, de szerintem vállald be a bajod, hogy megszüntethesd. Ja és bocs, ha bántónak meg okoskodónak látszik amit írtam.
13. Jázminka (válaszként erre: 11. - Browning)
2008. szept. 17. 15:09

Ezt a szüleid is tudják?

Én láttam pár ilyen csajszit,akik ezen mentek végig,de a gyógyulásuk,ha lehet így mondani valóban csak kórházban,megfelelő kaja,folyadék bevitele és pszichológus segítségével lehet.Naná,hogy kórházba vitetnének!

A szülő jót akar a gyerekének,mert a gyerek nem tudja,hogy ezzel tönkreteszi magát,pláne nem tudja még mit jelent az efajta aggódás.

Ha tényleg úgy érzed,hogy ez a fiú segít neked abban,hogy a régi lehess,akkor tedd meg érte,hogy nem nézel tükörbe,nem marcangolod magad,hanem teszed azt,ami a legjobb neked.A szüleid ezt akarják.Azért,mert szeretnek.De a szeretetük nem elég ahoz,hogy megmentsenek.

Ha most ezt nem érted,nem baj,nem bántani akarlak,de egyszer remélhetőleg nekeis lesz gyermeked,és megérted az aggódásukat...

2008. szept. 17. 15:04
am ezek az "anorexiás akarok lenni" dolgok elég gázosak.ezt gonoszan "wannarexiának" hívják...ebből vagy lessz valami vagy csak napközben "koplalgat" de nincs akaratereje és kajálni fog aztán siránkozik...egy "igazi" ana soha nem jelentené ki senkinek h ana AKARlenni....-.-"bár az én osztályomban is vt egy csaj aki ezt csinálta onnan tudták meg h velemi(is) mivan...én sem mondom am h ana vagyok(főleg mert már gyógyulokxD)csak h kevesebbet eszem az átlagnál...dehát ha ennyi esik jól...csövi
2008. szept. 17. 15:00
hát...helló.mondok egy nagy titkot.az anorexiás és/vagy bulimiás személy az életben nem fog meggyógyulni,kiviéve ha nem ő jön rá,hogy meg kéne tenni az első,második stb lépést a gyógyulás felé!engem is elvittek pszihológushoz,kórházba is kerültem mert kiszáradtam a hashajtózástól stb.,hát nem rendített meg a dolog tulajdonképpen.ez van!viszont:már rájöttem(egy nagyon édes srácnak köszönhetően),hogy ez így nem lessz jó:kitaláltam,hogy rendesen fogok enni.ebből az lett,hogy egész nap semmi aztán este falás...bűntudat,de nagynehezen eljutottam odáig h nem hányttam magam és nem hashajtóztam.csak annyi kéne h ne piszkáljanak.amikor úgy kezdtem mások előtt eszegetni,hogy csak negyed kifli és cincáltam a felvágottat ,hogy kevesebb kelljen rá,hát anyáék kiborultak,de én is ha nem ehettem úgy ahogy nekem tetszett(akkor vagdostam magam és nem is ettem...)most már kb 3.napja reggelizek és ebédeltem is de nagy a bűntudatom.nehéz.nem szabad erőltetni senkit!csak éreztetni kell a szeretetet!nyugalmat,nem szabad bántani semmivel egy "beteg" embert(úgyse vallja be h beteg...mert akkor tudja h kórházba akarják majd dugni!)
2008. júl. 22. 14:48
Az anorexia hátterében ki kell deríteni mi áll szerelmi csalódás,halál,netán a szülők válása
2008. júl. 22. 14:47

Nekem is volt anorexiás a családban!

Én leültem vele beszélgetni de nem hallgatott rám szerintem ezek a lányok tudják mit csinálnak csak nem tudják leálitani magukat!

2007. nov. 17. 21:21
Légyszi segítsetek! A legjobb barátnőmnek nincs túl tökéletes alakja, és tegnap elmesélte nekem, hogy anorexiás akar lenni, mert szép szeretne lenni és most nagyon félek, hogy tényleg megteszi, már teljesen kifogytam az ötletekből, hogy hogy állíthatnám meg, teljesen hajthatatlan:(:( Nem tudom, mit tegyek, kérlek segítsetek! :'(
7. jekrisz (válaszként erre: 2. - Bdc5febfdb)
2007. máj. 13. 21:03

Szia!

Nekem is volt a rokonaim közt,és pszichiáterhez kellett vinni,de sajnos elég hosszú idő volt mire ezt Ő maga is belátta,hogy orvosra van szüksége.A gyógyulás is sok időbe telik,és nagyon oda kell figyelni,mert hamar vissza lehet esni.

2007. máj. 5. 06:40

Szerintem először egy baráti beszélgetés.

(Engem is először orvoshoz vittek, s csak utána kérdezték meg, miért csinálom. Nagyon mérges voltam erre!)

2007. máj. 4. 18:13

Szerintem pszichológushoz forduljál mert az anorexiának lelki alapjai vannak.

Lehet szerelmi csalódás vagy ilyesmi...

2007. máj. 4. 09:19

Beszélgess el vele, mondhassa mit csinál, miért.

Lehet, hogy észre sem vette hogy fogy, csak ideges nyugtalan miatt.

Ha direkt csinálja, akkor is győzd meg, hogy kell enni, segítesz neki, mellette állsz, s ha erre sem, akkor doki.

2007. máj. 3. 14:47
Szerintem pszichológus tud ebben segíteni, de csak akkor, ha az illető is belátja, hogy baj van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook