Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyapjú mosás.Mi a lényege? fórum

Gyapjú mosás.Mi a lényege? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 15. 12:11

Gyapjút, ahogy én mosom!


-gyapjú program

-hideg víz

-kézi mosóprogram


Garantáltan nem fog össze menni!

2010. febr. 14. 08:04

Az a lényege, hogy ne menjen össze, ne filcesedjen az anyag.


40 évvel ezelőtt kaptam egy gyönyörű, mályvaszínű pulcsit Ausztriából, amiről nem tudtam, hogy gyapjú (ráadásul akkor még nem is voltak speciális mosószerek). Kimostam, ahogy a többi ruhám. Soha többet nem tudtam felvenni, mert úgy összement.

2010. febr. 13. 21:25
A lényeg a hőfok és az,hogy kevesebbet forog a dob,inkább csak ázik benne a ruha (de ettől még tiszta lesz), kíméletesen centrifugál.
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Lexi018)
2010. febr. 13. 17:15

minden automata gépen van gyapjúprogram.


Gyapjút csak speciális mosószerrel érdemes mosni és egymagában. Pláne kabátot.


Nem baj, ha vizesen szeded ki, rakd vállfára a kád fölé, majd kicsöpög. Azért nem szabad nagyon kicentrifugálni, mert annyira összegyűrődik, hogy vasalni sem lehet.

5. lexi018 (válaszként erre: 3. - Lizecske)
2010. febr. 13. 15:03
Hát ez 40 fokon mossa,autómata gép és nem is tudtam se lejebb se feljebb állítani a hőfokot,és sima feketékhez való mosószert tettem bele :S
4. bnedora (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2010. febr. 13. 15:00
A gyapjút csak hideg v. 30 fokos vízben szabad mosni. Vannak kimondott mosószerek gyapjúhoz, azokat használd.
2010. febr. 13. 14:58
Hideg vízben és kimondottan gyapjúmosásra ajánlott mosószerrel!.
2010. febr. 13. 14:57

A kabátomat(szövet)tettem be erre a mosásra.A jelemzése:40fok,enyhe centrifugálás,gyűrődésgátlás.

Viszont már mostam igy,és elég vizen szedtem ki a rucit.Most viszont a kabátom mellé más ruhákat is raktam,ugyhogy azokat mégegyszer át kell majd centriznem.

2010. febr. 13. 14:56
Gyapjú mosás.Mi a lényege?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook