Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresési járadék - kinek jár, hol lehet igényelni? fórum

Álláskeresési járadék - kinek jár, hol lehet igényelni? (tudásbázis kérdés)

2012. nov. 1. 20:21

Nem tudja valaki véletlenül, hogy melyik Munkaügyi Központba lehet bejelentkezni?


Abba kell, ahol van a lakhely, vagy esetleg lehet ott is, ahol az ideiglenes cím van?? Vagy a megyeszékhelyen is lehet?



Légyszi valaki tudja, írja meg!!!

2012. nov. 1. 20:13
Tudtok segíteni?! Nekem 2014.04. hóban jár le a gyetem, és előre szeretnék gondolkodni. 2010-ben volt 10 hónap munkaviszonyom a gyes mellett. Jogosult leszek vmilyen támogatásra? Mit javasoltok?
2012. nov. 1. 12:11
Voltam a Munkaügyben.Aktív korúak támogatását kaphatom.Hétfőn adom be a kérelmet elvileg a beadástól számítják majd.Remélem járhat!Köszönöm a segítséget mégegyszer!
13. szivi14 (válaszként erre: 12. - Szimba)
2012. okt. 30. 12:26
Köszönöm szépen a segítséget!Szerdán megyek be a munkaügybe majd rákérdezek,hogy ilyenkor mi van!Majd leírom,hogy mit mondtak.
12. szimba (válaszként erre: 11. - Szivi14)
2012. okt. 29. 19:30
Ha nem dolgoztál még, akkor pályakezdőnek számítasz, és nekik nem jár, ha jól tudom. (Legalábbis a "régi" rendszerben, 2-3 éve még így volt.)
2012. okt. 29. 14:10
Suliba jártam még mikor terhes lettem.Augusztusban lejárt a gyesem és azóta nem találok munkát.1 éve be vagyok regisztrálva a munkaügyi központba.Így vajon jár az álláskeresési támogatás?ÉS ha jár akkor vajon mennyit kapnék?
10. monika0104 (válaszként erre: 3. - Nadine81)
2010. ápr. 11. 17:16

Szia , én is azt kapom amit te de annak szociális segély a neve.

Én úgy tudom álláskeresési segélyt a munkanélkülin kaphatsz ha 200 napod meg van , de az munkanélküli járadékhoz a az 1 éved nincs meg , apukám is azt kapta az 25000 Ft kb.

2010. ápr. 11. 16:52
Ha valaki álláskeresési támogatást kap,ami havi bruttó 29500,nettó 26500 (ezt 90 napig adják),akkor havonta lehet mellette dolgozni "kiskönnyvel"?ami nincs ugye,de néhány napot engednek?mennyit?
8. Mandula71 (válaszként erre: 6. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 00:02

Nézz utána, mert ha most szűnt meg a munkaviszonyod, nem biztos, hogy jó lesz, ha csak a GYES lejárta után igényled a munkanélküli ellátást. GYES ugyanis alanyi jogon jár, éppen ezért nem tudom, hogy milyen jövedelmet vesznek ilyen esetben figyelembe (merthogy elméletileg az utolsó 4 negyedévből számítják ki az összeget).

Viszont azt megteheted, hogy a GYES-t lemondod (ezzel egyidőben a párod viszont megigényli) és úgy mész el munkanélkülire (álláskeresési támogatás a neve most éppen, ha jól emlékszem).


Az igazolást egyébként kötelező kiadnia a munkáltatónak (formanyomtatvány). A legjobban azzal jársz, ha bemész a munkaügyi központba és ott megmutatod minden papírodat, illetve tőlük kérdezed meg, hogy mi legyen a következő lépés?

7. 81Krisztina (válaszként erre: 6. - 7c79ff1565)
2010. márc. 31. 23:00
Azt nem tudom gyes alatt jár-e munkanélküli segély, nem hiszem. ha megvan a kellő ledolgozott napjaid száma (biztos megvan), akkor menj be, vagy hívd fel a munkaügyi kp-ot, hogy mi a teendő, mikor jelentkezhetsz náluk. álláskeresési járadékot csak akkor kapsz, ha lejárt a munkanélküli segélyed (legjobb esetben talán 270 nap, ebből első három hónapban nagyobb összeget kapsz). munkáltatódtól kellett kapnod egy olyan igazolást hogy "nyomtatvány a munkanélküli járadék megállapításához", vagy valami ilyesmi szöveg.. ez alapján számítják ki a segélyedet.
2010. márc. 31. 19:52

sziasztok. közös megegyezéssel vége lett a munkaviszonyom (gyesen vagyok, még van hátra egy évem, bírósági per is volt, és közös megegyezéssel én nyertem. ) a munkáltatóm adott ki papírokat, de nem kaptam álláskeresési járadékhoz igazolást. ezt kötelező neki kiadnia? mit tartalmaz? 2006 szeptembertől dolgoztam ott, 2008 januárban jöttem el szülni. . úgy olvastam 4 éven belül ha volt munkaviszony.. na szóval gondolom nem a gyest veszik alapul, hanem a szülést megelőző jövedelmemet, nem?

munkaügyi központba menni fogok, mert gyanúm, h direkt nem kaptam igazolást h ne tudjam igénybe venni a segélyt, járandékot. (oké az h közös megegyezéssel csak pár hó után kapnék vmit.. nem is azzal van a gond, hanem h egyáltalán jár e nekem?? meg mi alapján? )valaki segítsen, lécci

2010. febr. 27. 22:47
pénz miért nem követelsz?
2010. febr. 13. 22:07
Ja,és ez mellett is lehet dolgozni havi 15 napot az alkalmi munkavállalói kiskönyvvel.
2010. febr. 13. 22:06
Szia.Nekem lejárt a munkanélküli segélyem,s így most én is ezt az álláskeresésit kapom.Az önkormányzatnál kellett igényelnem,de a munkaügyi központban is regisztrálva vagyok még,csak most 3 havonta kell jelentkeznem.Végülis az a feltételük,hogy"együtt kell működni"velük.Munkaügyiben szólsz az ügyintéződnek,hogy ezt szeretnéd kérni,ott adnak egy papírt amivel mehetsz az önkormányzathoz,beadod az igénylést,elbírálják,megkapod a határozatot,s kapod a 28.500Ft-ot havonta.Közben ajánlanak munkákat,amiket vagy elfogadsz vagy nem,de ha nem,akkor azt hiszem megvonják a pénzt.
2010. febr. 13. 00:08
Sziasztok. ŐGy néz ki, mégis lesz munkaügyi perem, mert 2008-ban mentem el szülni, 200-ben jeleztem munkáltatómnak, hogy visszamennék, nem hogy nem vett vissza, de még a szabikat sem adta ki, ki se fizette. Bepereltem, lesz per. Ha a bíróság azt ítéli meg, hogy rendezze munkaviszonyomat, én felmondok, mivel a szem--hez nem mennék vissza. EGy ilyen per után, hogy én felnyomom a főnököt, a légkör nyomasztó és vacak lenne számomra, lehet kikészítenének idegileg.aláznának ahogy lehet... stb. Ezt nem kívánom. AMúgy márciustól suliba járok,okj-s képzésre, szóval el fogok lenni, közben kereshetek állást. GYEs-ből még van egy évem vissza, úgyhogy azért értitek, nem vagyok elkésve - bár azért munkát folyamatosan keresek és nincs, ez már kikészít, talán ha lesz más képesítésem is, nagyobb esélyem lesz... Na szóval, olvastam sok helyen valami álláskeresési járadékról. Ezt hol kell igényelni? A munkáltatónál? Mikor felmondok? v hol? Ha a munkaügyi kp-tól, akkor kell a volt munkáltatótól vinni valami igazolást?
2010. febr. 13. 00:04
Álláskeresési járadék - kinek jár, hol lehet igényelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook